IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    И все пак кво праим с успеха? Съществува ли или не според теб? Ако съществува кво праим и ако не съществува пак искам да знам кво праим
    Нашето си беше бая тъпичко. Така поне твърдяха всички учители и директори с незнам си колко си годишни стажове в образованието. Накрая стана така че изкара 94.5 точки и вчера даже ме изненада че взел стипендия. Единственият в класа си. спечелил стипендия.И всичко това без да си дава зор и посещавайки училището не повече от веднъж седмично ,Та така. Не че да се хваля нещо, ама това си е моето доказателство че сложното мислене или по-точно сложното изразяване до нищо добро не води. Просто преди 4 години им казах майната им на РИО и там другите капацитети в образованието и така...
    Как ще е тъпичко бре, над 90 точки е умничко Ти го мериш от твойта гледна точка ама я се постави на негово место да видим дали ще изкараш толко (шегувам се)
    И моля моля - тез въпроси за успеха дето ги задаваш и аз искам да им видя отговорите, не само ти

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      И все пак кво праим с успеха? Съществува ли или не според теб?
      Съществува разбира се! Но всеки си има собствената химера - пари, власт, престиж, любов, почит, уникалност... всичко това е успех. И тук допускате грешка, заедно с анонимния автор на темата. Просто няма общовалидна и единствена рецепта.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Имам едно приятелче, което е доцент по ядрена физика и от време на време ходи да гледа от къде изгрява слънцето. Той ми е разказвал, че японските математици били много впечатлени от учебника на Брадистилов по висша математика. Ти, вероятно си го разлиствало това помагало за бъдещите инженери?
        Слънцето е велика енергия И аз въртя-суча - гледам да издокарам така покрива, че да ме вижда слънцето от всяка посока )) Za съжаление обаче, с "брадата" не сме се виждали, по-ново поколение съм и не ги заварих тях приживе, а "тях": имам предвид и Алипи и Тагамлицки, известни с интелигентните хуморески. Разказвали са ми за за тяк Носеше се "черната слава" и на "Караджата" като голям "инквизитор", но той идваше малко след тях по години и беше жив, и го заварих преди пенсия, като бях начален курс Имам една история, та ме искаше после да ме оставя при него, но бях да мъстя и отказах - веднъж отидох да помогна за една контролна на приятелчета които бяха при него. Беше им подготвил разни капанчета, но те бяха по-уплашени от него повече отколкото от предмета ))) От друг вуз бях тогава но то кой ги познава всички студетни !? седнах си оправих им задачите на мойте хора, (те пък се случиха само в една група) и ми е скучно, викам на една бивша съученичка, - дай да решим и на другата група, че много подозрително ще е само едната група да има решени задачи )) оправихме и на другата група (още помня възловата субституция с която направо му свалихме козовете, щото не им я беше преподавал ) ама какво ми се случи после не е за разправяне, Караджата таман се беше наточил да къса и като видя и двете групи с решени задачи, се зачерви. припоти, глътна си езика, всички за шест, не вярва на очите, чак го съжалих човечеца, е не успя да ме разобличи, но имаше тръпка добре, че се размина всичко , но ми беше готино за сладкото отмъщение зарад всички скъсани души от негова страна и не съжалявам за инсинуацията) След това съдбата даде невероятна компенсация като възможност за развитие и в друга област но си пропилях шанса. щото ...не я очкавах а и бавно смилам емоционалната информация и не реагирах достаtъчно бързо телешка работа , не я препоръчвам
        Last edited by precakanoto; 10.10.2018, 21:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          И все пак кво праим с успеха? Съществува ли или не според теб? Ако съществува кво праим и ако не съществува пак искам да знам кво праим
          Нашето си беше бая тъпичко. Така поне твърдяха всички учители и директори с незнам си колко си годишни стажове в образованието. Накрая стана така че изкара 94.5 точки и вчера даже ме изненада че взел стипендия. Единственият в класа си. спечелил стипендия.И всичко това без да си дава зор и посещавайки училището не повече от веднъж седмично ,Та така. Не че да се хваля нещо, ама това си е моето доказателство че сложното мислене или по-точно сложното изразяване до нищо добро не води. Просто преди 4 години им казах майната им на РИО и там другите капацитети в образованието и така...
          Съществува си и е първо вътрешно, чак после външно състояние . Трябва отвътре да си ок, за да твориш разни външни неща.

          Добре си направил с детето. Отвратителни учебници на некадърници това виждам. В математиката същото. Излишно усложняване на материала и излишни операции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            О не, не - Недей така, не исках това да кажа - нито съм по-богато матрялно от Рокфелер, нито да се изкарам по-умно от Айнщайн. Просто забелязах, че множеството на състоянията на понятието не е пълно и се пропуска нищожната вероятност за липсата на някакъв по-конкретен смисъл, (щото и досега нямаше задоволителни дефиниции за него) нищо повече. Сори.Не искам да причинявам смут в душите на тълкувателите. Гледаме напред, съзерцаваме вселената, живота е шарен, учим се
            Дай нещо по-житейско, сподели, колко изкара синът на матурите. Аз помогнах малко на едно тинейжърче и що годе имаме някакава успеваемост - макар и за краткото време, с няколк задачи, имахме 86 точки, но детето си беше с "мая" т.е. умничко
            И все пак кво праим с успеха? Съществува ли или не според теб? Ако съществува кво праим и ако не съществува пак искам да знам кво праим
            Нашето си беше бая тъпичко. Така поне твърдяха всички учители и директори с незнам си колко си годишни стажове в образованието. Накрая стана така че изкара 94.5 точки и вчера даже ме изненада че взел стипендия. Единственият в класа си. спечелил стипендия.И всичко това без да си дава зор и посещавайки училището не повече от веднъж седмично ,Та така. Не че да се хваля нещо, ама това си е моето доказателство че сложното мислене или по-точно сложното изразяване до нищо добро не води. Просто преди 4 години им казах майната им на РИО и там другите капацитети в образованието и така...
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              И на теория и на практика, ти си по богат от Рокфелер и по-умен от Айнщайн. защото те са мъртви а ти си жив. Та на практика си право, че не съществува успех или по-точно, че всеки успех е временен, защото накрая всички умираме. ОК, обаче какво от това? Какво да правим сега? Да лягаме и да умираме ли или пък просто да чакаме часа на смъртта си?
              О не, не - Недей така, не исках това да кажа - нито съм по-богато матрялно от Рокфелер, нито да се изкарам по-умно от Айнщайн. Просто забелязах, че множеството на състоянията на понятието не е пълно и се пропуска нищожната вероятност за липсата на някакъв по-конкретен смисъл, (щото и досега нямаше задоволителни дефиниции за него) нищо повече. Сори.Не искам да причинявам смут в душите на тълкувателите. Гледаме напред, съзерцаваме вселената, живота е шарен, учим се
              Дай нещо по-житейско, сподели, колко изкара синът на матурите. Аз помогнах малко на едно тинейжърче и що годе имаме някакава успеваемост - макар и за краткото време, с няколк задачи, имахме 86 точки, но детето си беше с "мая" т.е. умничко
              Last edited by precakanoto; 10.10.2018, 20:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Аз обяснавах дробите на сина си с портокал. Голямо белене, разделяне и похапване след осмисляне на обясненията падна
                А ако трябва да го обясниш на голям човек какво ще направиш? С интеграли по-лесно ли ще ги разбере дробите? Често се срещам с вишисти, неумеещи да правят по-прости сметки от дроби. Без майтап...
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  сетих се за за една илюстрация на дробното смятане при японците (с клечки )
                  А не мога да я намеря всичко ми се губи напоследък
                  Имам едно приятелче, което е доцент по ядрена физика и от време на време ходи да гледа от къде изгрява слънцето. Той ми е разказвал, че японските математици били много впечатлени от учебника на Брадистилов по висша математика. Ти, вероятно си го разлиствало това помагало за бъдещите инженери?
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Много готин въпрос! А защо трябва да залагаме на твърдението, че успех непременно съществува, може би не трявба да се изключва и вероятността да е ... празно понятие, една химера ...не е препоръка
                    Сакън, бре!!! Гледай сега как ме хвърляш в едни подозрения... Почвам да се чудя, да продължавам ли да се фаля в Кръчмата, че съм успешна или да си замълча за кратко
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Много готин въпрос! А защо трябва да залагаме на твърдението, че успех непременно съществува, може би не трявба да се изключва и вероятността да е ... празно понятие, една химера ...не е препоръка
                      И на теория и на практика, ти си по богат от Рокфелер и по-умен от Айнщайн. защото те са мъртви а ти си жив. Та на практика си право, че не съществува успех или по-точно, че всеки успех е временен, защото накрая всички умираме. ОК, обаче какво от това? Какво да правим сега? Да лягаме и да умираме ли или пък просто да чакаме часа на смъртта си?
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Аз обяснавах дробите на сина си с портокал. Голямо белене, разделяне и похапване след осмисляне на обясненията падна
                        сетих се за за една илюстрация на дробното смятане при японците (с клечки )
                        А не мога да я намеря всичко ми се губи напоследък

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          Ми кажи ми конкретно какво мислиш за успеха? Какво е успех? Как се постига?
                          Много готин въпрос! А защо трябва да залагаме на твърдението, че успех непременно съществува, може би не трявба да се изключва и вероятността да е ... празно понятие, една химера ...не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Нямам представа как върви комуникацията на високо ниво и как се разбират хората там. Аз няма как да отида на неговото ниво, защото ми липсва много информация. Оправям се и на ниво първолак. Вече дали на него му е проблем да слезе на моето ниво не знам. Моята вяра е че са важни простите неща и в бизнеса и в живота. Не гледам сложни коефициенти и сложни сметки. Гледам дали продукта или услугата на дадена компания е ОК и дали има бъдеще и мисленето ми е до там. Кефя се например на човека измислил двоичната система. Да представиш всички числа с две цифри. Ето как опростяването води до велики неща. Без двоичната система нямаше да има компютри, нет и много други неща. Пресен пример от едно от най-най училищата в България. Уж са умни деца и уж директора им преподава обаче нещо от три седмици имат проблем да схванат що е то вектор и как така сбора от две страни в триъгълник е равен на третата страна. Обясних го по моя си първолашки начин на сина си. Вектора е колко крачки се придвижваш и в каква посока. Колкото и разходки да правиш е важно колко си се придвижил. Ето как може с едно изречение мога да обясня какво е вектор и най-вече какъв е смисълът на този вектор. Трудно е да се опитвам да уча нещо в което не виждам нито смисъл, нито полза. Моят син го обяснил така на съучениците и сега целият клас нямат грижи с векторите и с решаването им.
                            Аз обяснавах дробите на сина си с портокал. Голямо белене, разделяне и похапване след осмисляне на обясненията падна
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Посочи някой конкретен копи/пейст и ще ти го обясня

                              Иначе те признавам за форумен цар на задачите за 7-ми клас...

                              Пирамидко обече не е... Трудно му е да прави дори и бакалски сметки (виж темата да соца и капа)


                              Ми кажи ми конкретно какво мислиш за успеха? Какво е успех? Как се постига?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Посочи някой конкретен копи/пейст и ще ти го обясня

                                Иначе те признавам за форумен цар на задачите за 7-ми клас...

                                Пирамидко обече не е... Трудно му е да прави дори и бакалски сметки (виж темата да соца и капа)

                                Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                Имам желание да те разбера, но докато не споделиш собствени мисли и теории не виждам как да стане. Отстрани изглежда по друг начин с тези копи-пейст. Това че мислим различно не е лошо. То ако мислехме еднакво, нямаше да има какво да обсъждаме с теб. Та кое е това което ти си мислиш, пък аз не разбирам в крайна сметка? Обясни ми го като на първолак?

                                Коментар

                                Working...
                                X