IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Ако приемем, че материята, материалният свят, в който живеем е образно казано един от най-долните и плътните светове, мисията на Христос е била в повдигането на вибрациите на цялото човечество на едно по-горно ниво. Ако прочетеш новия завет, той съществено се различава от стария завет. Принципът око за око и зъб за зъб се замества от приципите на алтруизма и грижата за ближния. Или, казано на съвременен език, той въвежда етиката сред хората.

    Интересното е, че точно в този сайт, пряко свързан с парите, добре се усещат старозаветни и новозаветни “типажи”. Веднага ще ми кажеш, че това за етиката са празни приказки и аз веднага ще ти отговоря, че именно етиката във всяка една област на човешкия живот различава човекът от звяра.

    Въпросът не е в това, че Христос след като е умрял е въкръснал. Въпросът е в пътя и страданията, които той изнася на гърба си в името на личния пример, който дава на цялото безпросветно човечество, точно, за да ги научи на някаква базова етика. Няма нищо по-силно от личния пример.

    В по-съвременен план това е личният пример на хора като Мартин Лутър Кинг, Ганди, Че Гевара и маса други фигури.

    За мен няма успех без етика. Живеем в уникална епоха, в която заблудени повярвали си “зверове” са се самозабравили гонейки фалшив успех без етика, без грижа за околните, без грижа за планетата. Пред очите ни те ще се сринат и ние ще сме присъствени свидетели на осъзнаването им, че това е фалшив успех.

    Успехът е просперитет съчетан с грижа за ближния, с грижа за групата и с грижа за планетата. Другото не е успех, а чист заблуден първичен егоизъм.
    Благодаря ти за това мнение. Сякаш ми върна вярата в човешкия самозабравил се род
    "За мен няма успех без етика". - това трябва да е нещо като основно правило.
    Има голямо значение, дали "текущият" "бизнесмен", "властимащ" и др.. е порядъчен човек, или елементарен подлец, измамник, т.н.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Не помня твоето определение. Не ми се рови. Припомни ми моля. Това е парадокс. който наскоро открих. Хората разбират различни неща под еднакви думи и от там се получават непоправими деформации във всяка комуникация. Казваш нещо а отсреща разбират съвсем друго. С думата успех е бял кахър. С всяка по-важна дума е така. Например думите любов, съпричастност, грижа, патриотизъм и т.н За "щастие" пък да не говорим. В момента съм на средата на един семинар по щастие. Не съм учуден колко различни неща разбират хората под тази дума. В какви филми са се вкарали не е истина
      Както казах, И аз не го помня Наистина. Но като го нписах, в онзи момент прецених, че е добро
      (според мен, разбира, се, както уточни Ендер)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Един поп ми каза, да съм уважавал Исус защото се бил жертвал за мен. И аз питах как така се е жертвал, при положение, че после е възкръстнал. И дори и да приема, че това е жертва, не разбирам каква пряка файда имам аз лично. или пък който и да е от смъртта на някакъв си човек? Попа каза, че било грешно да се търси логика. Абе с две думи не се разбрахме с него
        Та не знам какво имаш предвид под земен или битов успех. Не разбирам защо въобще слагаш определения или разграничаваш различни видове успех? Искал ли е нещо Исус или не е искал? Направил ли е каквото е искал? Ако го е искал и го е направил значи за мен е успял Пак да потретя, че за мен няма значение кой какво иска. Въпроса е как да постигне това което иска, независимо какво иска? Това е за мен темата. Кой какво иска и защо това иска е предмет на друга тема
        Ако приемем, че материята, материалният свят, в който живеем е образно казано един от най-долните и плътните светове, мисията на Христос е била в повдигането на вибрациите на цялото човечество на едно по-горно ниво. Ако прочетеш новия завет, той съществено се различава от стария завет. Принципът око за око и зъб за зъб се замества от приципите на алтруизма и грижата за ближния. Или, казано на съвременен език, той въвежда етиката сред хората.

        Интересното е, че точно в този сайт, пряко свързан с парите, добре се усещат старозаветни и новозаветни “типажи”. Веднага ще ми кажеш, че това за етиката са празни приказки и аз веднага ще ти отговоря, че именно етиката във всяка една област на човешкия живот различава човекът от звяра.

        Въпросът не е в това, че Христос след като е умрял е въкръснал. Въпросът е в пътя и страданията, които той изнася на гърба си в името на личния пример, който дава на цялото безпросветно човечество, точно, за да ги научи на някаква базова етика. Няма нищо по-силно от личния пример.

        В по-съвременен план това е личният пример на хора като Мартин Лутър Кинг, Ганди, Че Гевара и маса други фигури.

        За мен няма успех без етика. Живеем в уникална епоха, в която заблудени повярвали си “зверове” са се самозабравили гонейки фалшив успех без етика, без грижа за околните, без грижа за планетата. Пред очите ни те ще се сринат и ние ще сме присъствени свидетели на осъзнаването им, че това е фалшив успех.

        Успехът е просперитет съчетан с грижа за ближния, с грижа за групата и с грижа за планетата. Другото не е успех, а чист заблуден първичен егоизъм.
        Last edited by Selena; 03.11.2018, 20:26.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          Няма да я дъвча пак тази дъвка. Не съществуват междинни типове, а недиференцирани състояния на "частицата".
          Знам, че няма да я дъвчеш. Не е необходимо. Споко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Да си призная, че нямаше да е честно да пиша, ако не дам и някаква "моя" дефиниция, - така че още много назад в темата го дадох, Също не беше разбрано. Така че, можем да заключим, че темата е нон-сенс (всеки си тълкува някъв успех, но аз определено съм анти-"буквалистичния" подход ) Не само не ме учудва, че може да има различни тълкувания, донякъде ме и радва, че има много тълкувания
            Не помня твоето определение. Не ми се рови. Припомни ми моля. Това е парадокс. който наскоро открих. Хората разбират различни неща под еднакви думи и от там се получават непоправими деформации във всяка комуникация. Казваш нещо а отсреща разбират съвсем друго. С думата успех е бял кахър. С всяка по-важна дума е така. Например думите любов, съпричастност, грижа, патриотизъм и т.н За "щастие" пък да не говорим. В момента съм на средата на един семинар по щастие. Не съм учуден колко различни неща разбират хората под тази дума. В какви филми са се вкарали не е истина
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Можеш да ни напомниш твоята дефиниция (Само за да ти обясним, защо е погрешна).
              Там е работата, че не мога да си я спомня, Ако щеш вярвай, но немога да си спомня за нея Иначе имам 100% сигурност, че ще я подложиш на критичен анализ , но наистина не я помня. има я написана е някъде назад ..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Това предпложение за междинни подтипове направо обира точките. Не бива да се изключва и този вариант. (Има такива междинни състояния в кавантовия свят, а ние сме изградени от някакви частици все пак)
                Няма да я дъвча пак тази дъвка. Не съществуват междинни типове, а недиференцирани състояния на "частицата".

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Съгласявам, се, но имаше “осцилиране” от три пъти два пъти се падна предприемач и веднъж администратор, по твоята нова класация, т.е., може би има междинни подтипове, между тези 16 типа.
                  И при мен имаше "осцилации" (много точно определение) И като че ли все още ги има, скоро го правих и пак се чудих.
                  Това предпложение за междинни подтипове направо обира точките. Не бива да се изключва и този вариант. (Има такива междинни състояния в кавантовия свят, а ние сме изградени от някакви частици все пак)

                  Коментар


                  • Можеш да ни напомниш твоята дефиниция (Само за да ти обясним, защо е погрешна).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      С Алонсо твърдим, че това е степента на съответствие на поставената цел с постигнатия резултат. Но нашето разбиране, може да тип-но и да не съответства на твоето.
                      Да си призная, че нямаше да е честно да пиша, ако не дам и някаква "моя" дефиниция, - така че още много назад в темата я дадох, Също не беше разбрано. Така че, можем да заключим, че темата е нон-сенс (всеки си тълкува някъв успех, но аз определено съм анти-"буквалистичния" подход ) Не само не ме учудва, че може да има различни тълкувания, донякъде ме и радва, че има много тълкувания

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Относно опредлението за успех - досега не видях някакво съществено силно )
                        С Алонсо твърдим, че това е степента на съответствие на поставената цел с постигнатия резултат. Но нашето разбиране, може да тип-но и да не съответства на твоето.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                          Като изключим принципните ми забележки към този тест, това което ме дразни са видовите наименования, дадени на различните типове. Не само, че са неточни, а някои от тях внасят пълно объркване, внушавайки съвсем противоположна представа за същността на типа. Правилното име на твоя тип(ENTJ) е - Предприемач. Респективно за останалите:

                          ENTP- Изобретател
                          ISFP- Миротворец
                          ESFJ- Ентусиаст
                          INTJ - Аналитик
                          ISTJ- Инспектор
                          ESTP- Завоевател
                          INFP- Романтик
                          ENFJ- Актьор
                          ESFP- Политик
                          INTP- Критик
                          ISFJ- Пазител
                          INFJ- Емпат
                          ENFP- Съветник
                          ISTP- Занаятчия
                          ESTJ- Администратор
                          Съгласявам, се, но имаше “осцилиране” от три пъти два пъти се падна предприемач и веднъж администратор, по твоята нова класация, т.е., може би има междинни подтипове, между тези 16 типа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Един поп ми каза, да съм уважавал Исус защото се бил жертвал за мен. И аз питах как така се е жертвал, при положение, че после е възкръстнал. И дори и да приема, че това е жертва, не разбирам каква пряка файда имам аз лично. или пък който и да е от смъртта на някакъв си човек? Попа каза, че било грешно да се търси логика. Абе с две думи не се разбрахме с него
                            Та не знам какво имаш предвид под земен или битов успех. Не разбирам защо въобще слагаш определения или разграничаваш различни видове успех? Искал ли е нещо Исус или не е искал? Направил ли е каквото е искал? Ако го е искал и го е направил значи за мен е успял Пак да потретя, че за мен няма значение кой какво иска. Въпроса е как да постигне това което иска, независимо какво иска? Това е за мен темата. Кой какво иска и защо това иска е предмет на друга тема
                            Ама ти сега ... с поп си водил дискусия Знаеш ли колко са поповете които могат да я водят !? (около 100 пъти по-малко от %та на "личностния тип" който представляваш според показанията на "теста" ) В моя скромен и кратък живот мога да кажа че измежду тълпата попове които срещнах, само 2ма ме впечатлиха с мъдростта си. Единият дори с "емоционална мъдрост" а не точно духовна. Но дълбоко ме впечатли. Другият беше отец Василий от кръстова гора (вече не е жив) и да ти кажа очите му говореха, разбирахме се с поглед, не беше нужно много да приказва. Но ми даде и някои мъдри неща. Покой на душата му
                            прекалено буквално администрираш нещата. Относно опредлението за успех - досега не видях някакво съществено силно )

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Не мисля, че Исус (душата) е искал каквото и да е. Не е искал нищо. (в аспекта на земните предстаави) Просто е трептял в съзвучие с Духът (Христос) и е изпълнил неговата воля. Никакви желания за земен, битов и т.н. "успех" не виждам да е имал, както и каквито и да са превъзнасяния не е търсил, просто е казал истината каквато е имал възможността да получи. Щом си е дал живота за това, едва ли се е съмнявал или е мислил за "житейски успех". А дали това ни харесва и как се тълкува сега си е нещо отделно, за което и се поинтересувах сред любителите на темата
                              Един поп ми каза, да съм уважавал Исус защото се бил жертвал за мен. И аз питах как така се е жертвал, при положение, че после е възкръстнал. И дори и да приема, че това е жертва, не разбирам каква пряка файда имам аз лично. или пък който и да е от смъртта на някакъв си човек? Попа каза, че било грешно да се търси логика. Абе с две думи не се разбрахме с него
                              Та не знам какво имаш предвид под земен или битов успех. Не разбирам защо въобще слагаш определения или разграничаваш различни видове успех? Искал ли е нещо Исус или не е искал? Направил ли е каквото е искал? Ако го е искал и го е направил значи за мен е успял Пак да потретя, че за мен няма значение кой какво иска. Въпроса е как да постигне това което иска, независимо какво иска? Това е за мен темата. Кой какво иска и защо това иска е предмет на друга тема
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Пак направих теста, защото изгубих предишния резултат. В напълно спокойна и незаинтересована обстановка. Пак излезе командир. Хмммм повтори се първият резултат.

                                Тези дни си мислех, тъй като сайтът е инвеститорски, не е ли все пак по-уместно да се говори за успеха в неговия финансов аспект. От друга страна, е ограничено и ограничаващо.
                                Ами знае ли се, дали твои любими баба и дядо (хипотетично например) днес не са решили да ти подскажат и друг отговор в същия тест!? Светът е пълен с вероятности и невероятности съответно (докато някои от тях не се докажат)

                                Коментар

                                Working...
                                X