IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    А-ааа, ма не става така да си мерим етиката! Два проекта с разлика от 10 пъти възвращаемост на инвестицията. Градинка, ама в единия случай, няма да си изплатим и семената, а в другия ще имаме възможност да утроим производството следващата година. И вече може да я дадеш етиката на масата....
    Чакай малко. Нека ми отговори на първите два въпроса. После усложнявам положението с въпросите.

    Той е разбрал, че етиката може да му послужи да си повиши бизнес показателите, аз казах съвсем друго нещо, но искам да го изведа до моя смисъл, защото както казва Алонсо, пишем едно, а хората разбират друго. Трябва да си сверим първо понятийния апарат иначе става голям джаз.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Ще се опитам.

      Представи си, че имаш два еднакво изгодни варианта да участваш в два печеливши проекта. Ще получиш еднаква възвръщаемост който и от тях да избереш, но за единият знаеш, че ще унищожи вековна плажна извица, а за другия знаеш, че напротив ще стимулира застояло населено място, ще отвори работни места и ще се отрази позотовно на определен район и хората в него.

      Кой проект ще избереш?

      Ако си градинар имаш избор да използвам естествени торове или пестициди. Естествените торове ще обогатят и засилят почвата, а пестицидите ще я отровят.

      Кой тор ще избереш?

      И так далее и так далее.
      Знаех си че това ще кажеш
      При първият пример за мен проектите никога не са два а няколко милиона. Всеки ще избере най-ползотворният, дори и да не е най-рентабилният, но не заради етиката според мен. Самото чисто егоистично чувство че си направил нещо готино, не може да се сравни с пари. Болната съвест, че си направил нещо лошо, също не може да се изкупи с никакви пари после. Тоест най-изгодно е да избираш готините и полезни проекти, въпреки че въпросът е много спорен. Много е относително дали това което ще унищожиш е по-добро от това което ще създадеш на негово място. За тези които обичат девствените плажове ще си вредна, но за тези които обичат петзвездните хотели ще си полезна?
      Тази работа с пестицидите и естествените торове и тя така. Естествен тор- нисък добив. Да давам качествена храна на богатите задници или да предизвиквам свръхпроизводство и да изтрия световният глад? Кое е по-добро? Аз не се наемам да давам такива оценки
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Колко стинки точно ти трябват? И като ги събереш тези стинки какво ще правиш после и защо ти трябват?
        Не останах с впечатление , че говориш буквално за пари, а за стойности. Тоест, аз те разбрах така - споделянето на твойта лична цел, може да вдигне стойността на мойта, която не е задължително да е свързана буквално с пари Освен това, постигането ти на тази цел , за теб също ще остойности останалите в списъка. Та ще я споделиш ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
          Ще се опитам.
          А-ааа, ма не става така да си мерим етиката! Два проекта с разлика от 10 пъти възвращаемост на инвестицията. Градинка, ама в единия случай, няма да си изплатим и семената, а в другия ще имаме възможност да утроим производството следващата година. И вече може да я дадеш етиката на масата....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Творец ли е амебата, създаваща амебчета?
            Да.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Творец ли е амебата, създаваща амебчета?
              Не. Но ти, възпитаващ деца и предаващ им свойте ценности - си!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Ха ха. Няма да казвам, че е невъзможно. Това обаче не означава, че те разбирам. Обясни ми моля? Ето на, аз се занимавам с инвестиции. Как точно да постигна успех с етиката или по-точно как да я спазвам, докато купувам и продавам акции? Или да речем че съм градинар, искащ повече реколта? Или пък че съм кафеджия, искащ повече клиенти в кафенето си. Как да направя повече реколта или повече клиенти в кафенето, като използвам етиката, като правилен канал и способ за постигане на целта си?
                Ще се опитам.

                Представи си, че имаш два еднакво изгодни варианта да участваш в два печеливши проекта. Ще получиш еднаква възвръщаемост който и от тях да избереш, но за единия знаеш, че ще унищожи вековна плажна извица, а за другия знаеш, че напротив ще стимулира застояло населено място, ще отвори работни места и ще се отрази ползотворно на определен район и хората в него.

                Кой проект ще избереш?

                Ако си градинар имаш избор да използвам естествени торове или пестициди. Естествените торове ще обогатят и засилят почвата, а пестицидите ще я отровят.

                Кой тор ще избереш?

                И так далее и так далее.

                Въпросът изобщо не е да “използваш” етиката за лична изгода, а да не я нарушаваш и да вредиш на околните, когато можеш и имаш избор да не го направиш.
                Last edited by Selena; 04.11.2018, 19:25.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Не. То ще създаде други деца. Те ще създадат други деца. В този смисъл е “инструмент”, т.е. средство за пренос на ДНК.

                  Може да има всякакви ценности. Или въобще да ги няма .
                  Въпросът не касаеше генетика, а възпитание и ценностти и в този смисъл смятам, че е творение . Ender, създава копие на себе си . Като Бог - "създаде ги по наш образ и наше подобие"..., или както там беше.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                    Аз не критикувам! Дискутирам и се забавлявам! Мислех , че и вие така.

                    Реших да погледна от друг ъгъл. Ама вие бяхте толко погълнати от "критиката " ми, вместо от различната гледна точка , че не успяхте, да видите в думите ми освен другият поглед и подсказката как да ме оборите Аз като, мой опонент бих забелязала веднага и бих се възползвала. Загубих интерес към инструментите и действията или бездействията на Бог . Чакам Алонсо да ми каже, как да увелича "стинките "си (мойта цел) , споделяйки свойта.
                    Готина вечер на вас !
                    Колко стинки точно ти трябват? И като ги събереш тези стинки какво ще правиш после и защо ти трябват?
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                      А ако не продължи, отговорът друг ли ще бъде?
                      Творец ли е амебата, създаваща амебчета?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Това не е целта, етиката е правилният път, канал, способ към постигането на целта, която може да е всякаква: художникът иска да му се продават картините и да е известен, трейдърът иска множество успешни сделки, писателят иска признание, попът иска енориаши, часовникарят иска качествени часовници, модният дизайнер иска вдъхновение за нови дрехи и слава в колекциите, докторът иска повече излекувани пациенти, адвокатът иска повече спечелени дела, градинарят иска буйни градини, земеделецът иска богата и обилна реколта, изобретателят иска признание и въвеждане в масово производство на изобретенията си и така ... колкото човешки съдби има.

                        Въпросът е, в преследването на всеки един индивидуален успех да не се погазват и посичат околните, ако е възможно.

                        Усещам как ще ми кажеш, че това е невъзможно. Помня и книгата. В известна степен за мен това е възможно.
                        Ха ха. Няма да казвам, че е невъзможно. Това обаче не означава, че те разбирам. Обясни ми моля? Ето на, аз се занимавам с инвестиции. Как точно да постигна успех с етиката или по-точно как да я спазвам, докато купувам и продавам акции? Или да речем че съм градинар, искащ повече реколта? Или пък че съм кафеджия, искащ повече клиенти в кафенето си. Как да направя повече реколта или повече клиенти в кафенето, като използвам етиката, като правилен канал и способ за постигане на целта си?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                          Само ако продължи да създава и възпитава в същите ценности, предадени му от теб ли? А ако не продължи, отговорът друг ли ще бъде?
                          Не. То ще създаде други деца. Те ще създадат други деца. В този смисъл е “инструмент”, т.е. средство за пренос на ДНК.

                          Може да има всякакви ценности. Или въобще да ги няма .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Нищо де, и аз се забавлявам. Споко.
                            Споко съм

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Ако създам и възпитам дете, то творение ли е или инструмент, ако продължи да създава и възпитава в същите ценности, предадени му от мен?
                              Само ако продължи да създава и възпитава в същите ценности, предадени му от теб ли? А ако не продължи, отговорът друг ли ще бъде?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                                Аз не критикувам! Дискутирам и се забавлявам! Мислех , че и вие така.

                                Реших да погледна от друг ъгъл. Ама вие бяхте толко погълнати от "критиката " ми, вместо от различната гледна точка , че не успяхте, да видите в думите ми освен другият поглед и подсказката как да ме оборите Аз като, мой опонент бих забелязала веднага и бих се възползвала. Загубих интерес към инструментите и действията или бездействията на Бог . Чакам Алонсо да ми каже, как да увелича "стинките "си (мойта цел) , споделяйки свойта.
                                Готина вечер на вас !
                                Нищо де, и аз се забавлявам. Споко.

                                Коментар

                                Working...
                                X