IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

    Тук се различаваме, може би.

    Защото аз мога да сляза на тяхното ниво, а те не могат да се дигнат на моето.
    Така аз мога да говоря, общувам с тях по човешки, а много от така наречените "простаци" не са лоши хора по начало, стига да ги подхванеш чисто и с уважение, съответстващо на естеството и нивото им.
    Не съм сигурен сто процента в горното, но някъде 70-80 процента вярност му давам.

    Ти как го разбираш?
    Ама доколкото те схващам, някак не им показваш твоето, а тяхното ти е по-лесно комай Това е проблемът - ентропията, разпадът, към лесното се слиза лесно. Имаше мърфи-закон - "ако създадеш машина, технология, дадеш някакво позание, така че и глупаците да могат да ползват, то накрая се оказва, че основно глупаци го използват".
    Да, различаваме се, и не мисля, че тр. да се сваля нивото. Всички помним учителите и преподавателите си, които са били на ниво!. Нямам спомен за посредствените от тях, (за умрелия или добро или нищо) но виж за стойностните си преподаватели имам дълготраен спомен. Тяхната любов, отдаденост към предмета, тяхната класа и ниво не само учи, но и възпитава!!! Сваляенето на нивото не е само предателство към тях, но и опростачване, а както знаем, няма по-добър от простакът в простащината.! Отговори му без злоба, културно, качествено, на ниво и няма да знае какво да отговори.!!! Най малко ще му трябва часове да асимилира казаното. Ще се хване (недай Боже) да търси смисъл. А като го напсуваш, просто го зареждаш с неговата енергия. т.е. простащина на квадрат ясно и предвидимо., безсмилено...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Девойките са ти най-малкият проблем, а и тук сме образно казано на гости. Знаеш ли, че на участниците на цял един форум под един небезизвестен вестник им писна и си направиха свой. Сега си прекарват страхотно без някой да ги цензурира. Има взаимна модерация за спазване на добрия тон. Толкоз. Оказа се детска игра .

      Казвам ти го, защото си “в бранша” доколкото разбирам.

      Живеем в невероятни времена. Но не бива да се изоставя и набива базовата грамотност и ценности. Инак цялата къщичка от карти рухва. За миг.
      Не е точно съвсем така.
      Казват "Елате и кажете", но да кажем това, което те искат.

      Не знам, за кой бранш казваш, но не съм от бранша.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
        Точно.

        И това е по-болезнено и по-дълбоко обидно за другия.
        Предпочитам си искрено да си му тегля майната, ако мисля, че я заслужава. По-честно ми се струва.

        Що ме банват тука девойките? - ми щото ги псувам с отворена душа и убеденост.
        Девойките са ти най-малкият проблем, а и тук сме образно казано на гости. Знаеш ли, че на участниците на цял един форум под един небезизвестен вестник им писна и си направиха свой. Сега си прекарват страхотно без някой да ги цензурира. Има взаимна модерация за спазване на добрия тон. Толкоз. Оказа се детска игра .

        Казвам ти го, защото си “в бранша” доколкото разбирам.

        Живеем в невероятни времена. Но не бива да се изоставя и набива базовата грамотност и ценности. Инак цялата къщичка от карти рухва. За миг.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Нес па мон шер? Всъщност има начин без да изкажеш нито една обидна дума към някого, жестоко да го обидиш и поставиш на точното му място.
          Точно.

          И това е по-болезнено и по-дълбоко обидно за другия.
          Предпочитам си искрено да си му тегля майната, ако мисля, че я заслужава. По-честно ми се струва.

          Що ме банват тука девойките? - ми щото ги псувам с отворена душа и убеденост.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            А аз неща да слушам ентелегентни изпадняци и ентелегентинте им псувни, Може да се изрази достатъчно силно и без простащина. Защо ти който знаеш "оле затвори очички" да им слизаш на нивото!? та те са прочели само една книга в живота, каква е вероятността да е на андерсен - почти нула )
            Тук се различаваме, може би.

            Защото аз мога да сляза на тяхното ниво, а те не могат да се дигнат на моето.
            Така аз мога да говоря, общувам с тях по човешки, а много от така наречените "простаци" не са лоши хора по начало, стига да ги подхванеш чисто и с уважение, съответстващо на естеството и нивото им.
            Не съм сигурен сто процента в горното, но някъде 70-80 процента вярност му давам.

            Ти как го разбираш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

              О, държа да владея и използвам уместно и тази част на нашия език.
              Ако псувнята ми изразява най-добре, най-точно това, което искам да кажа, използвам я, разбира се.
              Максимално точното себеизразяване пред или към отсрещния е признак на интелигентност и на уважение към респондента.
              Нес па мон шер? Всъщност има начин без да изкажеш нито една обидна дума към някого, жестоко да го обидиш и поставиш на точното му място.

              Коментар


              • Завръщане към музиката:

                La rentrée en musique. Le ministre de l'Education a souhaité « une rentrée en musique » : « élèves, professeurs, parents, chorales et orchestres » sont invités « à jouer dans les écoles et les établissements le jour de la rentrée ».

                Четене, писане, смятане:

                Диктовки и граматика.

                De nouvelles méthodes pour « lire, écrire, compter ». Pour « attaquer à la racine la difficulté scolaire », Jean-Michel Blanquer a dévoilé, le 26 avril, quatre circulaires et un guide de 130 pages qui détaillent ses recommandations sur l'enseignement de la lecture, du calcul, de la grammaire, du vocabulaire et de la résolution de problèmes. Concernant la lecture, le ministre a tranché pour la méthode syllabique. Il prône aussi pour une dictée quotidienne, 15 minutes de calcul mental par jour et d'exercices d'écriture, l'étude de 5 à 10 livres par an et le retour des leçons de grammaire dans toutes les classes.

                Браво на Макрон. Дано подеме тенденция. Обявил е кръстоносен поход срещу чалгата и простотията. Мога само да аплодирам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

                  О, държа да владея и използвам уместно и тази част на нашия език.
                  Ако псувнята ми изразява най-добре, най-точно това, което искам да кажа, използвам я, разбира се.
                  Максимално точното себеизразяване пред или към отсрещния е признак на интелигентност и на уважение към респондента.
                  А аз не "ща" да слушам ентелегентни изпадняци и ентелегентинте им псувни, Може да се изрази достатъчно силно и без простащина. Защо ти, който знаеш "оле затвори очички", да им слизаш на нивото!? ЗАщо да им слизаш на нивото ако го няма!?, та те са прочели само една книга в живота, каква е вероятността да е на андерсен - почти нула )
                  Last edited by precakanoto; 20.11.2018, 19:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Първо трябва да се научат да ползват Собствения си език културно, без псувни и цинизми, после на етика, и на морал и чак тогава да се хващат с чужд език (за който е изкласил дотам).
                    О, държа да владея и използвам уместно и тази част на нашия език.
                    Ако псувнята ми изразява най-добре, най-точно това, което искам да кажа, използвам я, разбира се.
                    Максимално точното себеизразяване пред или към отсрещния е признак на интелигентност и на уважение към респондента.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Валидатор
                      Е защо да се закрие темата?
                      Когато ми е весело и оптимистично, отварям тази тема и се връщам в реалността...
                      Охо, а кога ти е весело и оптимистично?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Валидатор

                        Е защо да се закрие темата?
                        Когато ми е весело и оптимистично, отварям тази тема и се връщам в реалността...

                        А когато ти е песимистично, в коя тема ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Ники5 = HY spread
                          Аха хаха, не ми трябва да знам .

                          Ще ти кажа аз как го виждам. Подозирам, че сме горе долу от същото поколение. Значи, първо, съдено бе да ни мине много нещо през главите и оцеляхме, което си е страхотна новина отвсякъде.

                          Тук сме. Има ни. Което, е добра база да не се отказваме, защото май много бързо се отказваме, а някои работи трябва да се казват, повторват, потретват и постоянно натъртват явно във всяко едно общество.

                          Никета, бацета, кретита, ... вся остальная винаги ще я има.

                          Точно сега, когато технологиите ти дават хиляди опции няма смисъл да се хвърля кърпата.

                          Тези дни ще ти пусна ЛС .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Това си има и жестоки странични ефекти, както май са започнали да стоплят. Варварщината никога не е носила нещо добро дори за елитите. Пусни подобна маса гладна, а с роботизацията се очертава нещо подобно, и наблюдавай “сеир”. В колко бункера може да се живее, когато отвсякъде си обграден с варвари?

                            Какво е казал този Ники?
                            Ники5 e ник на стар участник - да се закрие темата, нещо от сорта, че не е за форума
                            И да си призная, повече ми се струва, че само се правят, че са започнали да столлят. Повече ги устройват "страничните ефекти", тотален упадък и "спасявай се поединично", вариант на разделяй и владей.
                            Last edited by precakanoto; 20.11.2018, 19:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Да, тези улични псета, ако имат на разположение 4-5000 думи в оскъдния си разговорен речник, може би щяха да осмислят, как Шекспир е ползвал към 100 000 !?!?
                              Абсурдно е дори, да го асимилират. За капак - псевдодемокрацията работи в посока разбиване семейство, родови връзки и традиции, опосредствяне и постепенно обезличаване... към дебилизъм, както беше упоменато ясно и точно от една публична личност, професор от година-две насам.
                              Очевидно е, че от висшите инстанции се гледа на Матряла като на безфоремна маса, като желе или тесто - накъдето го бутнеш, натам и да иде, без никакъв расъдък и съпротива. Нивото може да ти се стори обезкуражаващо, ако се изправиш "очи в очи", да го видиш.
                              Първо трябва да се научат да ползват Собствения си език културно, без псувни и цинизми, после на етика, и на морал и чак тогава да се хващат с чужд език (който е изкласил).
                              Иде ми, да си тегля една майна, че изобщо преди време си позволих да пиша в темата.
                              Ники5 беше идеално прав, относно цялата тема!
                              Това си има и жестоки странични ефекти, както май са започнали да стоплят. Варварщината никога не е носила нещо добро дори за елитите. Пусни подобна маса гладна, а с роботизацията се очертава нещо подобно, и наблюдавай “сеир”. В колко бункера може да се живее, когато отвсякъде си обграден с варвари?

                              Какво е казал този Ники?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
                                Закъснели са.
                                Закъснели са много.
                                Но това е в реда на нещата. Батко ти Поп Малтус е прав.
                                Всеки тренд рано или късно се обръща .

                                Коментар

                                Working...
                                X