IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Последните тенденции в психологията е комбинация между психология и източна философия. Днешните будисти са доста изменени като разбирания. В будизма няма един Буда а са 5000 различни и това дава на будистите огромна свобода да избират Едно от малкото неща в което са на едно мнение е че няма Бог, което доста дразни останалите вярващи. Ако например напълниш един куфар с разпятия и между тях сложиш един малък глинен смеещ се Буда и кацнеш на Малдивите, ще ти отворят куфара и ще ти приберат статуйката на Буда, защото там има смъртно наказание за атеизъм. Аз членувам в едно будистко общество в което голяма част от хората са доста успели хора в материалният свят. В случая твоето объркване идва от факта, че мислиш крайно а идеята на будизма е в баланса. За тях да да имаш крайни убеждения е основен грях. За нашето материално общество, будизма е подходящ начин да разбере, че има и ментален свят, но не и да ни изолира от материалния такъв. Идеята е част от желанията да се изпълняват за да можем да се забавляваме а другата част желания да можем да премахваме за да не страдаме заради тези несбъднати желания. Просто казано премахваш нещастието и ти остава само щастие
    Добро утро!
    Ще съм директна, надявам се да не го разбереш погрешно . Малко съм като мъж в това отношение
    Не вярвам да познаваш по - гъвкав във всяко отношение, човек от мен! Което изключва крайности, примерно. Е , не задължително И друго , звучиш ми като папагал Извинявай! Със сигурност знаеш повече от мен по въпросите, но говориш сякаш заучени и неосмислени неща .
    Все още не съм объркана . В момента уча, сравнявам, приемам, отхвърлям, доказвам си .... абе, играя си и хич не ми пука как изглежда отстрани и дали някой мисли, че мислите и действията ми са греховни или глупави

    Трябва да отбележа, че има някаква промяна при теб. До скоро търсеше щастието , вече раздаваш рецепти. На какво се дължи?

    пп . Забравих - 5000 е повече от едно, ама пак е крайно число

    Коментар


    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
      Трябва да повторя - не следвам будизма.
      Че какво му е на будизма... От казаното по-долу, можем да заключим, че мързела е добродетел, а тантруването е силно препоръчително в особено големи количества. Не виждам с какво може да ме отблъсне подобна доктрина.

      Коментар




      • Ако не знаеш, а те интересува будизма - всеки по рождение е буда. После нещата се замъгляват.

        Трябва да повторя - не следвам будизма.
        Last edited by eta orel; 23.05.2019, 14:21.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

          Теб лично помага ли ти по някакъв начин любознателността към темата за будизма?
          Да, егоистично.
          Игра на ума и възприятията.

          И подтврърждения на некои мои виждания, макар и да не ми трябваха вече тези сравнения с други мислещи. Но им се усмихвах, щото срещнах познати неща

          Споко, аз по рождение съм Буда.
          И няма къде да мърдам.
          ​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
            С


            Ако е неуместно/скучно, че пак се връщам към темата за будизма, кажете.
            Теб лично помага ли ти по някакъв начин любознателността към темата за будизма?
            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

            Коментар


            • С
              Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              В много култури, пресищането с тантрамизъм се възприема като статус за успех...
              Но и да се абстрахираме от това, най-малкото тантраменето си приятно.
              Бе той Сараха с наговата тантристска гуруйка сигурно също са се тантросвали яко, но в сутрата, чиито коментари на Ошо съм чел, се цени това, че го научила как да забрави наистина това, което знае (а той бил млад обещаващ учéн), как да се концентрира (отдава), че го завлякла и да живеят на гробището (Какво гробище? Нали ги изгарят и пускат по р. Нил? Ааа, гробище на бедняци, умрели от какво ли не), та да загуби страх от смъртта (страхът също е желание) и срам от общественото осуждение.

              Е, и тантруването в тези условия сигурно е било особено чувствено, макар и каката да била десетина-петнаесе години по-голяма.

              Ако е неуместно/скучно, че пак се връщам към темата за будизма, кажете.

              И Сараха накрая се просветлил, съБудил, и написали сутра по досието му.
              Ако въобще го е имало, де.

              А за кака ви Леля - има и много на брой аскетични, или полу, линии в будизма.
              Съзерцанието на каране на ски имах предвид в обратна причинност - то може да те накара да забравиш личността си и да излезеш от ограниченията ѝ. Същия ефект целят зен-гурутата с гьостерицата зад гърба ти. А па един видял, че нещо гьстерицата не помага, та изхвърлил ученика през прозореца от втория етаж. Ученикът си счупил единия крак долу, но докато летял, забравил личността си и осъзнал, че отъждествяването с нея е (само)заблуда, мая, и стъпил на пътя.
              Легенди.
              Last edited by eta orel; 23.05.2019, 14:04.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                Намирам това ти изказване за твърде крайно и в значителна степен погрешно.
                Я виж какво пише в онази енциклопедия. Ти знаеш в коя
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Едно от малкото неща в което са на едно мнение е че няма Бог, което доста дразни останалите вярващи.
                  Намирам това ти изказване за твърде крайно и в значителна степен погрешно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                    Направих кръгче и си захапах опашката
                    Ако стремежът за липса на желания не предполага отказване от тях, значи предполага осъществяването им . Задоволяването им ще е равно на липсата им .
                    Тогава, въпросният стремеж добива смисъл и цел, може би И вече не може да мине за глупост Задоволяването на едно, ще поражда следващото, което прави всичко безкрайно ...

                    Наскоро отново ми се падна късметче , за което изглежда съм абонирана

                    " Ако съдбата ти хлопне вратата, влез през прозореца! "
                    Последните тенденции в психологията е комбинация между психология и източна философия. Днешните будисти са доста изменени като разбирания. В будизма няма един Буда а са 5000 различни и това дава на будистите огромна свобода да избират Едно от малкото неща в което са на едно мнение е че няма Бог, което доста дразни останалите вярващи. Ако например напълниш един куфар с разпятия и между тях сложиш един малък глинен смеещ се Буда и кацнеш на Малдивите, ще ти отворят куфара и ще ти приберат статуйката на Буда, защото там има смъртно наказание за атеизъм. Аз членувам в едно будистко общество в което голяма част от хората са доста успели хора в материалният свят. В случая твоето объркване идва от факта, че мислиш крайно а идеята на будизма е в баланса. За тях да да имаш крайни убеждения е основен грях. За нашето материално общество, будизма е подходящ начин да разбере, че има и ментален свят, но не и да ни изолира от материалния такъв. Идеята е част от желанията да се изпълняват за да можем да се забавляваме а другата част желания да можем да премахваме за да не страдаме заради тези несбъднати желания. Просто казано премахваш нещастието и ти остава само щастие
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Направих кръгче и си захапах опашката
                      Ако стремежът за липса на желания не предполага отказване от тях, значи предполага осъществяването им . Задоволяването им ще е равно на липсата им .
                      Тогава, въпросният стремеж добива смисъл и цел, може би И вече не може да мине за глупост Задоволяването на едно, ще поражда следващото, което прави всичко безкрайно ...

                      Наскоро отново ми се падна късметче , за което изглежда съм абонирана

                      " Ако съдбата ти хлопне вратата, влез през прозореца! "

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        В много култури, пресищането с тантрамизъм се възприема като статус за успех...
                        Но и да се абстрахираме от това, най-малкото тантраменето си приятно.
                        При определена сила на желанието, не вярвам дори да се доближи човек до пресищане!

                        Това виждане за успех , звучи лицемерно, почти толко, колкото и първородният грях
                        Което незадължително, го прави невярно или вярно
                        Готини сънища!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                          По трети начин:
                          Тантра е клон на будизма, в който казват, че може да се освободиш от привързаността към желанията си, като им се преситиш.
                          Ако са пет, може и да се постигне. Ако са безброй, няма да ти стигне времето , да го осъществиш

                          пп. Благодаря, за разговорът. Лека.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                            По трети начин:
                            Тантра е клон на будизма, в който казват, че може да се освободиш от привързаността към желанията си, като им се преситиш.
                            В много култури, пресищането с тантрамизъм се възприема като статус за успех...
                            Но и да се абстрахираме от това, най-малкото тантраменето си приятно.

                            Коментар


                            • Аре по креватите , че утре не мога да се излюпя, а и сънувам сериал и да не го изпусна

                              https://m.youtube.com/watch?v=Fc6izYdLhNE

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                                И що да не? Кво ми е на желанията?
                                Какъв е смисълът в това? Един вид - не се раждаш, за да не умреш? Не плуваш, за да не се удавиш? Ок, съзерцанието, ще ми разкрие, по - пълно мойта вселена. Това което съм аз. Така предполагам. Ама ще ме лиши от опознаването на безброй чужди. Пък кой ще ми каже мойта ли ще ми е по - интересна или на околните? Няма да плувам и няма да се удавя, но няма да знам какво е усещането морето да те обгърне, нито, какви емоции предизвиква, нощното плуване, сред планктона, например
                                По трети начин:
                                Тантра е клон на будизма, в който казват, че може да се освободиш от привързаността към желанията си, като им се преситиш.

                                Коментар

                                Working...
                                X