IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
    Пич смяташ ли че си успешен ? Да ? Ок ,, но на каква цена си успешен, я да видим по-долу в списъка :

    1. По погрешка въвеждаш паролата за компютъра си на микровълновата печка

    2. Имаш списък от 12 номера на GSM-и да се свържеш със семейството си, което се състои от 3 човека
    3. Пращаш e-mail на колегата си който работи в съседната стая
    4. Губш контакт с приятелите си, които нямат фейсбук или имейл или поне скайп
    5. След края на работния ден се прибираш в къщи и отговаряш по телефона така сякаш още си на работа
    7. Изпадаш в паника и ужас, ако излезеш от къщи без мобилен телефон и се връщаш да го вземеш
    8. Щом се събудиш сутрин първата ти работа е да влезеш в нета още дори преди да си изпиеш кафето
    9. Четеш този текст, съгласен си с него и се усмихваш

    10. Прекалено се увлечен, за да забележиш, че в този списък няма номер 6
    Съгласна съм, че в 21ви век и дигитализацията, работата навлезе дори и в личния живот на хората.

    Коментар


    • Аз предпочитамда се травмирам за къде по-банални неща: Че някой ми спихнал гумите, че до обед, още ми се спи и такива дреболии. Определено, Твоя милост, е по-стратегически.
      Шалом!
      Last edited by Pyramid; 29.07.2020, 20:24.

      Коментар


      • Ти как мислиш човеко, какъв е бил изобщо смисъла на Всемогъщия Бог да създава човечеството, тази раса от душевноболни. А какво ако сме сами във неизмеримите простори на вселената захвърлени в света на случайно място и време? Нищо. Това само доказва, че сме грешка, голяма междузвездна грешка. Зловеща грешка бе, а може би просто едно гнусно издевателство – поместването на духа в това животинско пропадане! Какво нещо са само отвратителните черва, производителите на най-зловонния продукт на този свят, какво нещо е само входът в тази куркаща серпантина – устата, тази дупка, пълна с гнилоч и стрептококи, с развалени зъби и пломби; окосмяване на ръце и крака, благоухаещи на плесенясало сирене; овлажняване на гъсто обраснали подмишници, от което ти се повдига; задушните джунгли, обкръжаващи обединения санитарен възел, където органите, изригващи отпадъци, функционират в един впряг с органите на чифтосването, съвкуплението. Фантасмагория от пъпки и циреи, хлъзгава сланина, изпълзяваща от порите, мляко, което е сродна с потта, сперма, която е родствена на млякото, гримаси, гърчове, конвулсии на гнусната похот. А по-нататък – разлагане. Вкисващи се мазнини, изсъхващи белтъчини, раздуващи се сивосинкави вени, камъни в бъбреците, тъжно скърцане на вдървени стави, къпеш се в собствените си говна. Разлагащата работа на нетърпеливата смърт, вмирисване на живо. Нещо сбръчкано, провиснало, проскубано, брадати брадавици у бившите красавици. Животът е болест човеко, от него се умира.

        Човекът, този паразит живеещ на повърхността на планетата, това нищожество, високо 1,70 м., тежащо 80 кг. е глупаво жалко същество взело себе си много насериозно, въобразяващо си, че е кой знае какво до момента, в който не го сполети нещастие, болест, раздяла и не попадне в клещите на страданието. Едва тогава излиза от кретенското си овче състояние и осъзнава най-Важното – че е едно голямо нищо, НИ - ЩО, което плува в океана на мъката, страданието и отчаянието и се носи нанякъде от сили в чиито ръце е само една крехка детска играчка. Едва тогава може да скъса с илюзиите, да се види отстрани студено, безпристрастно като факт в поредица от факти и да разбере, че е било абсолютно възможно и да не се роди, че е плод на случайни обстоятелства, че може и без теб. Кой се интересува дали си жив или си умрял? Може би само данъчните служби.

        Ние нищо не знаем какво са имали предвид Господ и ангелите, когато са ни създавали. Ние не знаем имали ли са и имат ли те изобщо някакви цели или всичко е само на принципа „Ами така се получи” и „Ако сработи, сработи“. Ами ако целта е възникнала едва с човека. Така се е получило – нямало е никакви цели, а ето сега има – наши, само наши си цели, човешки цели. Искаме – поставяме, не искаме – не поставяме. Своеволници. Или пък ако ние сме само едно от звената на някакъв грандиозен неясен космически замисъл. Че животът върви не ОТ, а КЪМ, не ИЗ, а В, че причината, която движи еволюцията, лежи не зад, а пред нас. Че не миналото, а бъдещето управлява и подрежда събитията – не бутането, а привличането. За „така се е получило” виж безобразието на плътта. За „така ще бъде” виж красотата и любовта.

        Лично аз осъзнавам себе си като някаква нелепа космическа шега, грешка на еволюцията та нали във всяко производство си има брак. Осъзнавам, че съм ужасно недоразумение появило се в резултат по волята на нелепа случайност между два абсурда, като краен продукт от базисен дефект, конструкторска грешка на някакъв налудничав проект или може би на гнусна космическа шега и глупост. Какво значи там някакво се човечество на фона на безкрайната вселена? Ама нищо моля ти се някаква си там прашинка и незабележима точица в бездната на безкрайната пустота. И ако един ден този проект или експеримент злополучно завърши пак по волята на същата тази случайност, човекът – раковия тумор на вселената – преспокойно ще изчезне сред необозримата звездна прах........

        Край на историята

        Коментар



        • Пич смяташ ли че си успешен ? Да ? Ок ,, но на каква цена си успешен, я да видим по-долу в списъка :

          1. По погрешка въвеждаш паролата за компютъра си на микровълновата печка

          2. Имаш списък от 12 номера на GSM-и да се свържеш със семейството си, което се състои от 3 човека
          3. Пращаш e-mail на колегата си който работи в съседната стая
          4. Губш контакт с приятелите си, които нямат фейсбук или имейл или поне скайп
          5. След края на работния ден се прибираш в къщи и отговаряш по телефона така сякаш още си на работа
          7. Изпадаш в паника и ужас, ако излезеш от къщи без мобилен телефон и се връщаш да го вземеш
          8. Щом се събудиш сутрин първата ти работа е да влезеш в нета още дори преди да си изпиеш кафето
          9. Четеш този текст, съгласен си с него и се усмихваш

          10. Прекалено се увлечен, за да забележиш, че в този списък няма номер 6

          Коментар


          • Ницше, "Доорс" и "Нирвана" стигат за да си "успешен", другите можеш да си ги спестиш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

              А докато вземеш крайното и окончателно решение да се гръмнеш или да скочиш от 10 етаж дотогава задължително ще слушаш музика правена от задължително от самоубийци – Кърт Кобейн и Нирвана, Инексес, Доорс, Кийт Флинт и Продиджи и ще четеш книги само от писатели самоубийци тука имаш по-голям избор – Сенека, Петроний, Лафарг, Сократ, Ромен Гари, Маяковски, Дагерман, Дрю, Лоури, Хемингуей, Йержи Козински, Дж. Бериман, Ричард Бротигън, Рос Локридж, Томас ХегенАн Секстън, о, има и жени – Вирджиния Уулф, Ан Секстън, Силвия Плат или като Ницше завършил в лудница и Самюъл Бекет Нобеловия лауреат, умрял самотен в пансион за възрастни хора
              Бе много писатели си чел бе!
              Аз докато ги прочета то ще ми дойде време от старост да умра.

              А Ан Секстън как се е самоубила?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Артудиту Разгледай мнение
                С това пренаселване на хората обществен дълг на всеки съзнателен и готин пич е да умре за да не пречи и да се свършва с тая безмислица
                А докато вземеш крайното и окончателно решение да се гръмнеш или да скочиш от 10 етаж дотогава задължително ще слушаш музика правена от задължително от самоубийци – Кърт Кобейн и Нирвана, Инексес, Доорс, Кийт Флинт и Продиджи и ще четеш книги само от писатели самоубийци тука имаш по-голям избор – Сенека, Петроний, Лафарг, Сократ, Ромен Гари, Маяковски, Дагерман, Дрю, Лоури, Хемингуей, Йержи Козински, Дж. Бериман, Ричард Бротигън, Рос Локридж, Томас Хеген, о, има и жени – Вирджиния Уулф, Ан Секстън, Силвия Плат или като Ницше завършил в лудница и Самюъл Бекет Нобеловия лауреат, умрял самотен в пансион за възрастни хора
                Last edited by Асо Пика; 28.07.2020, 18:38.

                Коментар


                • Са не разбрах картите се мешат от машина или от човек.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от representjah


                    Много ти куцат познанията по Теория на вероятностите, добре че си се отказал навреме от покер-а.
                    Шанса/вероятността да ти се падне произволен стрейт флуш е 1/ 649 740 ( около нула цяло и седем милиона)
                    Шанса вероятността да познаеш 6 числа от 49 е точно 1 / 13 983 816 (около четирнадесет милиона)

                    Има ОГРОМНА разлика, надявам се можеш да видиш цифрите. Еле пък като ги умножиш и сметнеш за три от седем.
                    Отделно когато играеш с едно тесте карти, има възможност за "струпване" на картите от предходни раздавания, защото самото размесване на картите не е наълно случайно. Картите "имат памет" в определен смисъл, числата излизат напълно случайно (не говорим за манипулации).

                    Абе по-лесно е вместо да си размърдаме мозъците и да се опитаме да схванем необятността на тия цифри по-горе, до го припишем на някоя висша сила. Думички като "невъзможно" в Природата не същестуват. Дай само достатъчно ВРЕМЕ и чашата от масата ще подскочи в определена посока сама.
                    Охооо .... охоооо Колега? Драго ми е драго ми е ..... Интересни думи използваш и още по-интересни разсъждения Обикновен човек не разсъждава така Както и да е аз отдавна съм приключил с това. Не съм математик и изобщо нищо не вдявам от теория на вероятностите. Като съм играл усещал съм картите ти знаеш какво имам предвид, наблюдавал съм лицата и телата на хората, мимики, несъзнателни жестове, тикове и прочие разбираш ме много добре, не съм мислил толкова или неква част от мозъка ми е мислила на автопилот. За паметта на картите си много прав ама това не може да го знае обикновен човек .... играл си ти играл си А примера с тотото го дадох само кат некво сравнение обикновен човек да ме разбере. Споддели нещо от твоя опит все пак ще ми е интересно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                      Вчера бях на погребение пич на един близък и затуй ме беше обзела лека депресия от цялото безсмислие на живота
                      Моите съболезнования. Ала такъв е животът.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Асо Пика, що толкоз мрачно, брат? Що не приемеш че, веднъж умрял, даваш път на нещо или нвкого, поне със шанса да бъде по-добро, да създаде повече, да се възвиси? В крайна сметка, ако ние сме пътят за усъвършенстване
                        на Материята, тя трябва да го извърви...
                        Вчера бях на погребение пич на един близък и затуй ме беше обзела лека депресия от цялото безсмислие на живота

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Само да питам ти знаеш ли какво е смъртта?И какво се случва с всеки който е починал?
                          Не знам приятелю какво е смъртта. Има доста сведения на хора преживели клинична смърт или при катастрофи когато са преживявали нещо близко до смъртта или самата .... смърт, не зная . Има и много книги и филми за това кво се случвало когато човек умре и къде отивала душата му. Няма как да се провери и докаже всичко това. Просто е недоказуемо. Много хипотези, теории и спекулации. Може и така да е но може и да не е така. Затова нека всеки да вярва в това което иска. Аз уважавам всяко мнение на всеки. Не отричам и не се подигравам. Лично за мен има една Висша космическа сила която е разумна, но не в смисъла разумна като нас хората, а някаква много по-висша форма и организация на разум и съзнание. Нещо което е непонятно и немислимо за нас хората. Наречи го Бог или Господ, окей, но има такава сила и разум. Лично аз повярвах в Господ на 8 май 2010 година при едни игри на покер когато в 7 игри ми се паднаха 3 кралици разбирай ме кралски кенти или роял флъша. Две кралици от пики и 1 кралица от купи. Да ти обясня че не ме разбираш. Кралицата или роял флъша е най-силната ръка няма по-силна от нея и да спечелиш 3 кралици в 7 последователни игри това е като да пуснеш тото и от 7 фиша да удариш 3 шестици. Схвана ли? Във втората игра първата кралица от пики, в пета игра втората кралица пак от пики. Беше настанала пълна лудница в залата, започнахме с ново тесте карти и в 7 игра отново кралица с купите. Това пич е немислимо просто се случи нещо тотално и абсолютно немислимо и тотал невъзможно но се случи. Това бяха последните ми игри на карти и спрях завинаги защото усетих и разбрах че ми са дава знак че трябва да спра. И повярвах в Господ пич можеш да ми се смееш но така повярвах в Господ. Тоя ден спечелих невероятни пари , ходих като луд по улиците, доста алкохол бях изпил ама не ме ловеше все едно вода пиех, цялата нощ обикалях улиците щото не можех да стоя на едно място и на сутринта в църквата влязох и там стоях не помня колко време да мисля какво се случи с мен. От тогава започнах да чета много книги всякаква литература и да се образовам. Куриозното е че след като излязох завинаги от играта и спрях картите почнаха да ми викат Асото Пика от двете кралици пики. Тая дата 8 май я тача повече от рождения си ден щото с тия пари започнах нов живот и най-после имах възможност с гаджето ми сегашната ми съпруга да излезем под наем да живеем щото нали бяхме изгонени и прокълнати от всички роднини 2 месеца живеехме при разни познати и приятели като скитници. Ех братле върна ми спомените ,, да спра да спра
                          Last edited by Асо Пика; 28.07.2020, 12:04.

                          Коментар


                          • С това пренаселване на хората обществен дълг на всеки съзнателен и готин пич е да умре за да не пречи и да се свършва с тая безмислица

                            Коментар


                            • Асо Пика, що толкоз мрачно, брат? Що не приемеш че, веднъж умрял, даваш път на нещо или нвкого, поне със шанса да бъде по-добро, да създаде повече, да се възвиси? В крайна сметка, ако ние сме пътят за усъвършенстване
                              на Материята, тя трябва да го извърви...

                              Коментар


                              • Добро утро!

                                https://m.youtube.com/watch?v=z6xonBYq2aM

                                Песничка за прераждането от Висоцки

                                Коментар

                                Working...
                                X