IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    А ти скалпел виждал ли си?
    Наздраве!
    Държал съм и сатър, и остеотом. А ти нещо калибър над кренвирш разфасовала ли си?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Ша разфасоваш с 3см ама кога ме нема То колкото и с тактика ще свършиш нещо, дето острието му е 5мм дебело сигурно.
      А ти скалпел виждал ли си?
      Наздраве!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Преди години в дружинката на по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието се появил гастролиращ ловец. Ловът се увенчал с небивал успех - гръмнали няколко прасета.

        Дошъл ред за дрането и разфасоване на дивеча. Сред редовните дерачи се нагласил и госта. Извадил ножче с около 3 см острие и набързо одрал и разфасовал едно от добичетата.

        По-едрата 1/3-та, дълбоко впечатлен му забичил въпроса, е ли господина касапин у някой месопреработвателен завод. На което запитаният скромно отговорил, че е хирург във ВМА.
        Наздраве!
        Ша разфасоваш с 3см ама кога ме нема То колкото и с тактика ще свършиш нещо, дето острието му е 5мм дебело сигурно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          Явно е специален тактически нож за рязане на луканка.
          За изброените от Тянка функции аз ползвам Опинелче.
          Преди години в дружинката на по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието се появил гастролиращ ловец. Ловът се увенчал с небивал успех - гръмнали няколко прасета.

          Дошъл ред за дрането и разфасоване на дивеча. Сред редовните дерачи се нагласил и госта. Извадил ножче с около 3 см острие и набързо одрал и разфасовал едно от добичетата.

          По-едрата 1/3-та, дълбоко впечатлен му забичил въпроса, е ли господина касапин у някой месопреработвателен завод. На което запитаният скромно отговорил, че е хирург във ВМА.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Започнахме да говорим за храна в имотната тема и модитата ни предупредиха и затуй довършвам тук ,, пък покрай манджата се сетих и за други интересни неща.

            Средностатистическия човек в ресторанта реагира одобрително и положително на "Крехка, сочна пържола от избрано парче първокачествено говеждо филе” и е възмутен и погнусен и отблъснат от “Парче месо, изрязано от умрял кастриран бик”. Въпреки това двете вербални формулировки се отнасят до едно и също невербално събитие тоест двата израза означават едно и също. Кво е тогава това ? Словесна магия? Шизофрения ?

            Или : ЦРУ нарича определени действия “приключване с максимално предрешаване”. Пресата описва тези актове просто като “убийства”. Ако се напънеш ще можеш ли да извършиш семантичен анализ и да обясниш разликата между двете определения ? Освен това си се представи като жертва и като умрял. Пука ли ти особено дали твоята смърт се нарича “приключване с максимално предрешаване” или “убийство” ??

            И още : Опитай се да обясниш принципната разлика между голо момиче от първа страница на Playboy и картина с голо тяло на Тициан (16 век) или на Рубенс (16-17 век) или на Реноар (19 век) !?!?

            И още : Вместо “война / агресия” се казва “мироопазваща операция / интервенция” или “Антитерористична операция”. Вместо за “цивилни жертви” в резултат на военно нападение се казва “колатерални / съпътстващи щети”.

            И още : “Убийство” се заменя с “ликвидация / неутрализиране”; “нападение” се заменя с “отговор на предизвикателство”, “бомбардировки” – с “удари”, а стряскащото “Нов Световен Ред” се заменя с безобидното “Глобализация”. “Бойците от армията за освобождение на Ирак” се представят пред света като “Терористи”, “Въстаници”, “Бунтовници” точно по същия начин както “Бойците за освобождение на България от турско робство” се представяха като “хайдути”, “въстаници” и т.н.

            И още : Вместо за “уволнение” се говори за “промяна на работния статус”; вместо “лъжа” – за “неточно представяне”; “слепите” стават “незрящи ”, пишката стана пенис, п@тката стана вагина, началник-отдел стана офис - менаджер, чистачката стана хигиенистка ,, вече не се казва “лечение”, казва се “терапия” и т. н. драги зрители. И т. н.

            Или нашенското : “Енергетично несъстоятелна биологична единица отказваща да изпълни фолклорни елементи” демек това е нашата народна поговорка “Гладна мечка хоро не играе”

            Евфемизмите са много широко използван похват в политиката и от пропагандната машина. Чрез тях лесно и успешно се манипулира общественото мнение кат се избягва наричането на нещата с истинските им имена, прикриват се грозни и опасни факти и същността на това, за което става дума.
            Last edited by Асо Пика; 17.09.2020, 11:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Чесно ли? Мисля, че ако пребяга заек, ще напълниш гащите
              Ти пък ..., чак заек!? Аз мишка като видя, веднага на първото дърво и започвам да пищя докато не събира цялата ловна дружинка.
              Наздраве!

              П.П. Нали знаеш, че това което мишката го мисли, котката го разваля. Та, и с твоите помисли така.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                И за какво го използваш, той е сървайвъл, а не ловджийски нож За нищо не става - буквално.
                Явно е специален тактически нож за рязане на луканка.
                За изброените от Тянка функции аз ползвам Опинелче.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Остря моливите с него. Щото си водя записки по време на лов.

                  Моделът му е М16-01 - малък, компактен, може да се закачи на колан. Реже сланина, луканка, домати ...

                  Нали не очакваш, че ще скоча връз дивото прасИ с цел да му прережа гръкляна?
                  Наздраве!
                  Чесно ли? Мисля, че ако пребяга заек, ще напълниш гащите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    И за какво го използваш, той е сървайвъл, а не ловджийски нож За нищо не става - буквално.
                    Остря моливите с него. Щото си водя записки по време на лов.

                    Моделът му е М16-01 - малък, компактен, може да се закачи на колан. Реже сланина, луканка, домати ...

                    Нали не очакваш, че ще скоча връз дивото прасИ с цел да му прережа гръкляна?
                    ​​​​​​​Наздраве!
                    Last edited by tnm; 16.09.2020, 23:17.
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Крети, ножчето е подарък от по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието. А неговите подаръци винаги са хубави и ценни. Като започнеш от сина ми, минеш през домашната помощница и стигнеш до обувките ми за терен.
                      Използвам си хладното оръжие със здраве поне от 10 години, без да ми създава усещане за дискомфорт
                      Наздраве!
                      И за какво го използваш, той е сървайвъл, а не ловджийски нож За нищо не става - буквално.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Че то мое се разхождаш и без пушка...Пияндурници с пушки и джипове...Що за душа трябва да си да убиваш за удоволствие..
                        С пушка, джип и леко фиркан, удоволствието от разходката е съвсем друго
                        Наздраве, Пеше!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          SKR e кофти. Колд стийл е кофти като цяло.
                          Крети, ножчето е подарък от по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието. А неговите подаръци винаги са хубави и ценни. Като започнеш от сина ми, минеш през домашната помощница и стигнеш до обувките ми за терен.
                          Използвам си хладното оръжие със здраве поне от 10 години, без да ми създава усещане за дискомфорт
                          Наздраве!
                          Last edited by tnm; 16.09.2020, 19:57.
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Разходката през почивните дни сред Природата ми действа освежаващо.
                            Наздраве!
                            Че то мое се разхождаш и без пушка...Пияндурници с пушки и джипове...Що за душа трябва да си да убиваш за удоволствие..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Толерантността води до толерастия. Оня ден някакви негри затворили Джордж Вашингтон бридж горното платно, щото блм. А по горното платно минават камиони. Огромна част от трафика до ню Енгланд минава по този мост. Десет негри. И всичко това от толерантност преминала незабелязано в толерастия. Бас държа че никой от тия десет негри не работи, а е на уелфеър. А всичко е толкова просто. Никой не обръща внимание на някой дали е негър или бял когато си върши работата. Ако бял не си върши работата, ще бъде уволнен както и негъра, без разлика. Обаче негрите почват да вият, че имало расизъм. За наградите Грами мрънкаха че нямало достатъчно негри номинирани. Ми няма, рапа не е музика, а от тези които могат да пеят знам Майкъл Джексън, който пък взе че се направи на бял.
                              Ми то няма още негри шахматисти шампиони, математици, физици, ски спортове, борци, щангисти, бриджори, покерджии... кво ли още не. И кво ся, понеже са негри, и трябва за тях да полагаме специални грижи. Някакси си мисля че няма да стане. Е преди няколко месеца президента и премиера на Гана поканиха всички негри да се върнат към корените си, и да се преселят там. Това може би трябва да се направи ако трябва имсо малце кютек, както биха се изразили някои.
                              Кво мислите?

                              Мислим дека въсв всичко си требе мярка, здрав разум и малко кютек. Перефразирам Ляпчев, ама прав е бил човекът.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Таковата ..., истинските мъже пишат в темата за жените

                                Аз съм ловджийка и имам три ножа. По един от майсторите Тодор Лалев и Веско Луков и един многофункционален нож SRK. Последният ми е любим и основно използвам него.
                                Наздраве!
                                Хахахаха

                                Коментар

                                Working...
                                X