IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Ми то в текста си пише, ама кой ли чете .
    Именно, в текста на договора ми Останалото не ме касае.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Ей тъй някой наивник като ми покаже директива, първия въпрос е "а транспонирана ли е?" при това в конкретната държава. Втория - а засяга ли ме, ако договорът ми е отпреди транспонирането - никой не може да ми го промени без мое съгласие.
      Ми то в текста си пише, ама кой ли чете .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Пурко, как може с толкова много приказки да кажеш толкова малко, при това не по спорна тема? Наясно съм как се развиват нещата в Германия - като се затварят вратичките след като някой е злоупотребил. Наясно съм и в Б-стан - като се копират нещата отвън и се оставят вратички за злоупотреба.
        Ха сега иди и виж къде , кога и как е възникнал пенсионния модел (като изключим пиратите) и пак ела да се правиш на умен.
        (па)Пурко, не зная какъв смисъл влагаш във второто си изречение - относно злоупотребите - и как се "затваряли вратичките"...

        Много вероятно е да мислиш, че водя дискусията в тая посока. Напротив! Говоря за регламентиране на една дейност, като точно тия регламенти са в основата на оная "доходност", за която ни говориш ТУК с конкретни числа, която е предмет на спора (ако все още не си разбрал смисъла на онова, което казвам)...

        ......................

        Като изключим това, че си далеч от същността на нещата (това никой не иска от теб - ти знаеш условията по твоя договор, НАДЯВАМ СЕ!), тъй като ти направи долу едни сметки, на които някои не вярват, но аз в общият случай - им "вярвам", ВСЕ ПАК - длъжен съм да ти кажа, че можеш до край да ме убедиш в правотата на онова, което говориш! Лесно е (не се стяскай!)

        ..... ...............

        Трябва да ми отговориш на ДВА (основни) въпроси! Очевидно, за теб числата не са проблем!

        1. До каква възраст ЩЕ получаваш (хипотетично) твоята пенсия от Частния фонд: до 100 - 150... години ИЛИ пожизнено? Какво наследяват твоите роднини при подобни хипотези?

        (всички ТУК знаем, че отговора на горният въпрос ти е даден от актюера, чрез негов представител и отговорът на въпрос 1 - зависи от твоята възраст, времето, за което ти и/или работодател - сте вкарвали едни вноски и от други фактори., от компетенциите на актюера...., но всички те могат да бъдат променени, защото дори и ти, самият не може да не знаеш, че всяко наше желание си има цената! Това е и смисълът на числата, които си избрал - ТОВА СА твоите възможности - ДО тук! Не, че е нямало още по-високи суми, но ти си се спрял на тази, защото си преценил, че БИ ти стигнала за ... узото в Солун...)

        2. При хипотезата (не ти я пожелавам, но тя е фиксирана в договора ти!) - че, СЛЕД получаването на първата пенсия, след поредното узо в Тесалоники - вземеш, че се гътнеш (да не става!), т.е. - както се казва - вземеш, че ритнеш камбаната..., те - в тоя случай - какво получават твоите наследници? (тук следва твой отговор)...
        Въпросът може да се разшири - какво получават наследниците, ако гушнеш букета, но не след първата пенсия, а след като си получил поредната пенсия, например при навършване от теб на 150-годишна възраст? (Господ здраве да ти дава - да надживееш тази възраст!)
        тук е важно да ни кажеш, тия ориентировъчно 1400 евро - през първият месец, същите ли БИХА били и при навършване от теб на 150-годишна възраст, ИЛИ те се изчерпват с времето?

        Значи, коректните ти отговори на тия въпроси биха ме убедили в правотата на онова, което си ни споделял надолу..., (па)Пурко!


        ​​​​​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


          Интересно, според теб регулациите - откъде ли се пръкват? Кой създава тия регулации? От нищото ли се появяват регулациите?

          Дали тия регулации - в началото не се обосновават от някого, който се намира в йерархичната структура на компанията? Дали същите тия регулации не се дискутират и приемат (ред по ред) от Управителните органи на дружеството? А, дали тези регулации не се утвърждават от Регулаторен (надзорен) орган в страната?

          Когато си отговориш на горните въпроси - може би ще разбереш донякъде принципите, заложени в основата на управлението на твоите пари от частните осигурителни дружества и на йерархичната им структура, ама ти откъде да знаеш! (да завърша като теб)...
          Пурко, как може с толкова много приказки да кажеш толкова малко, при това не по спорна тема? Наясно съм как се развиват нещата в Германия - като се затварят вратичките след като някой е злоупотребил. Наясно съм и в Б-стан - като се копират нещата отвън и се оставят вратички за злоупотреба.
          Ха сега иди и виж къде , кога и как е възникнал пенсионния модел (като изключим пиратите) и пак ела да се правиш на умен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
            Ей тъй някой наивник като ми покаже директива, първия въпрос е "а транспонирана ли е?" при това в конкретната държава. Втория - а засяга ли ме, ако договорът ми е отпреди транспонирането - никой не може да ми го промени без мое съгласие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              не пиша че не играе актюерство, а че принципът е различен - най-вече в ограниченията.
              Инак не актюери - а регулации правят нещата възможни, ама ти отде да знаеш...

              Интересно, според теб регулациите - откъде ли се пръкват? Кой създава тия регулации? От нищото ли се появяват регулациите?

              Дали тия регулации - в началото не се обосновават от някого, който се намира в йерархичната структура на компанията? Дали същите тия регулации не се дискутират и приемат (ред по ред) от Управителните органи на дружеството? А, дали тези регулации не се утвърждават от Регулаторен (надзорен) орган в страната?

              Когато си отговориш на горните въпроси - може би ще разбереш донякъде принципите, заложени в основата на управлението на твоите пари от частните осигурителни дружества и на йерархичната им структура, ама ти откъде да знаеш! (да завърша като теб)...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Ти си питай, аз съм питал 2012та когато съм подписвал. Едностранни промени в договорите са невъзможни в Германия.
                С лафа за наднационална рамка просто показваш, че нищо не знаеш в тая материя.

                ПП: къде писах "предсрочно" че нимоа се сетя? Регулацията е че мога да почна да тегля безнаказано от частните партиди 10 години преди нужната възраст за "държавната". Няма предсрочно, има по желание
                https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...LEX:32016L2341

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                  казах ти вече, няма толкова много такива платежоспособни тарикат старци със пари вече, дето ще вложат 100к евро и да чакат 10-15 год, инфлационни 600 лв наем, оставям хамалогията и стреса настрана, стига се рекламира,
                  не излиза сметката, не и на тазгодишните цени.
                  Другата година - ще се види, и да са под 50 годишни !
                  Написах ти един път, че не се рекламирам с нищо !!! Отделно старците ако чакат сега да спретват тухлена пенсия няма да стане, не се прави така.
                  Мисли се на млади години ,а точно сега има една ниша която е много изгодна ,но няма да напиша нищо за нея за да не " се рекламирам " ,а и защото не го заслужавате !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                    Не слушате кака, като ви пише, че по-хубаво от тухлена пенсия няма Все още в БГ ,може да си спретнете няколко имотчета, които да ви дават добър живот след като ви писне да работите. Дори не уточнявам на колко години ще ви писне и къде ще си живеете след това, но определено за да го направите ще се наложи да започнете на млади години, а дотогава си събирайте и наемчетата за разкош
                    казах ти вече, няма толкова много такива платежоспособни тарикат старци със пари вече, дето ще вложат 100к евро и да чакат 10-15 год, инфлационни 600 лв наем, оставям хамалогията и стреса настрана, стига се рекламира,
                    не излиза сметката, не и на тазгодишните цени.
                    Другата година - ще се види, и да са под 50 годишни !
                    Last edited by hazard; 28.09.2020, 18:41.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Тц. Не бъркам. Ако не знам нещо питам. Матрицата е обща. Докато наливаш и не вадиш предсрочно ползваш данъчни облекчения. Ако тръгнеш да вадиш предсрочно поне в Испания ти се начисляват данъци.

                      За Германия не знам. Но ми е любопитно и ще взема да проуча. Ако има наднационална рамка за предсрочното вадене си в кюпа и ти.

                      Тук в този форум е май голям грях да се пита и да се признава, че не се знае нещо. Ми аз не страдам от подобни скрупули. Никой не се е родил научен.

                      Ако разчитах на едната пенсия въобще нямаше да съм тук
                      Ти си питай, аз съм питал 2012та когато съм подписвал. Едностранни промени в договорите са невъзможни в Германия.
                      С лафа за наднационална рамка просто показваш, че нищо не знаеш в тая материя.

                      ПП: къде писах "предсрочно" че нимоа се сетя? Регулацията е че мога да почна да тегля безнаказано от частните партиди 10 години преди нужната възраст за "държавната". Няма предсрочно, има по желание
                      Last edited by X_Y; 28.09.2020, 18:19.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                        Тук вече съм съгласен с теб.

                        Има едно разминаване, с което се опитваш да ме манипулираш, когато казваш, че частните компании не работят с актюери, но това си е твой проблем. Този вид статистика е много важен за всяко подобно дружество, независимо дали то е частно, или държавно, но някои неща не е възможно да се "наливат"...

                        Именно актюерите са, които правят възможното - ВСЯКО ДРУЖЕСТВО да бъде работещо и да не бъде квалифицирано като "благотворително", т.е. - като съществуващо "от днес - до утре"!
                        не пиша че не играе актюерство, а че принципът е различен - най-вече в ограниченията.
                        Инак не актюери - а регулации правят нещата възможни, ама ти отде да знаеш...
                        Last edited by X_Y; 28.09.2020, 18:18.

                        Коментар


                        • Не слушате кака, като ви пише, че по-хубаво от тухлена пенсия няма Все още в БГ ,може да си спретнете няколко имотчета, които да ви дават добър живот след като ви писне да работите. Дори не уточнявам на колко години ще ви писне и къде ще си живеете след това, но определено за да го направите ще се наложи да започнете на млади години, а дотогава си събирайте и наемчетата за разкош

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            1. не ми трябва на мен друго в Гръция, там е така, още по-малко ми трябва актив за пенсия - да ми тежи.
                            2. кво се хванахте за 700 - те са просто достатъчно за сносен пенционерски живот - пак там. Немския пенсионен модел има задължителна и доброволна част, по първата сумите са ми предостатъчно (1450-1850), втората е данъчна маневра по-скоро, пък че има в нея към 35хил евра - ще ги наместя някакси Зависи в какво настроение съм като им дойде времето, те тогава и ще идат над 90хил, но просто не съм фен на Порше
                            3. къщата е за следващите, да не почват от нулата - нея съм я отписал за тоя период
                            Асане, ти в Германия като си отдаваш половината къща под наем на разни араби и негри и живееш с жена си в другата половина, не се ли притесняваш, че могат да посегнат на жена ти?
                            Last edited by X_Y; 28.09.2020, 17:49.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Абе.......
                              .
                              При мен единственото брулене може да се случи ако тръгна да тегля веднага - или взема та умра и тръгне наследяване

                              Това, с тегленето веднага (в тоя момент) - вече го обсъждахме...

                              Иначе - живот и здраве! - както вече споменах: НИЕ (и ТИ не правиш изключение!) - ние предлагаме, а Господ разполагаЛ!...

                              И не ми казвай, че нещата не са ти известни в най-големи подробности - ако си взел първата пенсия... Дръж здраво фронта и продължавай да ги вземаш, за да не се усмихнат под мустак осигурителите... Има такива (малки) "подводни" камъни...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Абе вземи млъкни малко, Естествено че има такси управление - и пак естествено в белите държави законово са ограничени (събират се само в първите 2 години в моя случай). Ай не шавай много много в Б0стан, докато ти го набиват четвъртит!

                                ПП: аз пък никъде не съм писал, че отивам днес. Има си срокове, писал съм че мога да ида преди пенсионна възраст Актюерството няма проблем с това, частните пенсии работят на леко по-различен принцип от "държавните". Инак какво да "ви" казвам, като всяка държава си е с нейните правила - вас си ви брулят по методи, прилагани в Германия преди 10 и отгоре години и вече забранени като твърде рискови. При мен единственото брулене може да се случи ако тръгна да тегля веднага - или взема та умра и тръгне наследяване
                                Тук вече съм съгласен с теб.

                                Има едно разминаване, с което се опитваш да ме манипулираш, когато казваш, че частните компании не работят с актюери, но това си е твой проблем. Този вид статистика е много важен за всяко подобно дружество, независимо дали то е частно, или държавно, но някои неща не е възможно да се "наливат"...

                                Именно актюерите са, които правят възможното - ВСЯКО ДРУЖЕСТВО да бъде работещо и да не бъде квалифицирано като "благотворително", т.е. - като съществуващо "от днес - до утре"!

                                Коментар

                                Working...
                                X