IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Аз лично не се смятам за особено успешен. По моите критерии, за да е успешен един мъж той трябва :
    1.Да има много деца.
    2.Да е финансово независим,за да подсигури семейството си.
    3.Да има дом,който да отговаря на условието"Моят дом е моята крепост.И то имам предвид къща, където ти си изцяло господар,а не апартамент в сграда с десетки други собственици.
    По първото условие имам само две деца. По второто не съм финансово независим(особено като чета колегите в темата за имотите за какви суми говорят).Единствено по третият критерий съм изпълнил изискванията за успех.
    И тьй като всеки човек сам си гради бъдещето мисля да се постарая да бъда скоро успешен и по първите два критерия.
    Двете деца, които имаш са много във времето и мястото, в които ги отглеждаш. Имаш над средното като недвижимост. Не приемай с лека ръка всяка треторакийна хвалба, която четеш тук.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      Хахахахах..... Хотелиери настояват държавата да им плати отоплението

      Някои хотели дори се замислят въобще да не отварят тази зима, коментират от бранша

      https://www.segabg.com/hot/category-...ti-otoplenieto
      А, когато - много пъти, не съм ги броил - ви обяснявам, че е лошо да си с дефицит на въображението, ми се смеете. Няма лошо, смехът е здраве но, ако тези мераклии за пари, не бяха до един копирали чужди бизнес модели, дали щяха да са толкова много, набълбукани до един и без добри перспективи?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        За стараещ се.
        Аз лично не се смятам за особено успешен. По моите критерии, за да е успешен един мъж той трябва :
        1.Да има много деца.
        2.Да е финансово независим,за да подсигури семейството си.
        3.Да има дом,който да отговаря на условието"Моят дом е моята крепост.И то имам предвид къща, където ти си изцяло господар,а не апартамент в сграда с десетки други собственици.
        По първото условие имам само две деца. По второто не съм финансово независим(особено като чета колегите в темата за имотите за какви суми говорят).Единствено по третият критерий съм изпълнил изискванията за успех.
        И тьй като всеки човек сам си гради бъдещето мисля да се постарая да бъда скоро успешен и по първите два критерия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Образованието в училища и университети не е панацея, но не си мислете, че хората, дето са прекъснали образованието си и са изградили империи, не са чели и учили много.
          Напротив, те са чели и учили много повече от тия в университетите, но това е било техен вътрешен стремеж - стремеж да бъдеш по-добър в нещо от мнозинството. Този вътрешен стремеж обикновено е повлиян в голяма степен от семейството и/или средата, в която е израснал и възпитаван съответният индивид.
          Не съм чел за, или виждал отявлен тъпанар, който да е изградил империя в бизнеса.

          Тук няма как да не се съглася. Но пак стигаме до извода, че образованието(училища, университети и т.н.) дава погрешни очаквания и за знаещите и можещите, и за невежите . Оказва се, че накрая на везната отново натежават хората с възможности и умения, а не с диплома. Което е адски демотивиращо за по-посредствените, които все пак са положили усилия и уж са преминали през една цедка с останалите. Така, че в този си вид говорим за чиста ИЗМАМА/ЗАБЛУДА, която има огромен негативен ефект за менталното здраве на милиони хора.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Ти за успешен ли се смяташ?
            Питам сериозно без ирония.
            За стараещ се.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
              Хубаво ви дума Chio , че образованието не е гарант за успех. Най-влиятелните хора всъщност са се отказали от образованието, за да изградят империите си. Просто не са искали да влезнат в матрицата на наемниците. Разбира се, има и много повече, които са се отказали и не са постигнали нищо. Нещата са като с пеенето, придобити по рождение. Или можеш, или не. Ако си от можещите, с опита надграждаш...ако ли не...свириш като счупена китара. Оправданията с номенклатури, политика, световна икономика и т.н... са за слабаците в бизнеса, които не могат да понесат вината за собствените си грешни решения.
              Образованието в училища и университети не е панацея, но не си мислете, че хората, дето са прекъснали образованието си и са изградили империи, не са чели и учили много.
              Напротив, те са чели и учили много повече от тия в университетите, но това е било техен вътрешен стремеж - стремеж да бъдеш по-добър в нещо от мнозинството. Този вътрешен стремеж обикновено е повлиян в голяма степен от семейството и/или средата, в която е израснал и възпитаван съответният индивид.
              Не съм чел за, или виждал отявлен тъпанар, който да е изградил империя в бизнеса.
              Last edited by Kildirim_Bei; 17.10.2022, 03:02.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Абе съгласен съм, не е гаранция но, определено, помага. И не толкова дипломата (,от където и да е), а осъществената функция, да изгради личността и да формира качествата и. Познавам високо Образовани хора със скромни дипломи и, обратно, кухи лейки с префърцунени. Къде по-важно е, СЛЕД завършване на учебното заведение, как ще се разпоредиш с живота си.
                Ти за успешен ли се смяташ?
                Питам сериозно без ирония.

                Коментар


                • Хахахахах..... Хотелиери настояват държавата да им плати отоплението

                  Някои хотели дори се замислят въобще да не отварят тази зима, коментират от бранша

                  https://www.segabg.com/hot/category-...ti-otoplenieto

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                    Хубаво ви дума Chio , че образованието не е гарант за успех. Най-влиятелните хора всъщност са се отказали от образованието, за да изградят империите си. Просто не са искали да влезнат в матрицата на наемниците. Разбира се, има и много повече, които са се отказали и не са постигнали нищо. Нещата са като с пеенето, придобити по рождение. Или можеш, или не. Ако си от можещите, с опита надграждаш...ако ли не...свириш като счупена китара. Оправданията с номенклатури, политика, световна икономика и т.н... са за слабаците в бизнеса, които не могат да понесат вината за собствените си грешни решения.
                    Абе съгласен съм, не е гаранция но, определено, помага. И не толкова дипломата (,от където и да е), а осъществената функция, да изгради личността и да формира качествата и. Познавам високо Образовани хора със скромни дипломи и, обратно, кухи лейки с префърцунени. Къде по-важно е, СЛЕД завършване на учебното заведение, как ще се разпоредиш с живота си.

                    Коментар


                    • Исках да спомена нещо за номенклатурните бизнесмени.
                      Дюри е направила много кинти за имоти през 90-те, без да има общо с партията. Това ми напомни за бащата на двама братя-приятели , който с един магазин за цигари и алкохол на топ място / при положение, че не е имал общо с партията майка/ , направи такива кинтаци, че и двамата се сдобиха със собствени заведения, единия до цар Асен, другия на Сан Стефано. Да не говорим, че живеят в най-скъпия квартал Яворов.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Гледам една и съща тема влачите от 5 дена.
                        Така сега ще ви кажа ккаво виждам аз в реалността.
                        Децата,които са учили или живели извън България си намират не само лесно работа у нас,но и веднага почват на добри заплати,по конкурентноспособни са ,и ,в сравнение с училите в България езиците им са на високо ниво native ,съотвено по лесно борят и конкуренцията за работни места.
                        Също така виждам че масово новите поколение гледат да учат навън,след като завършат средно образование,къде със стипендии,къде с помощ от родители,и там работят нещо,помагат си,които са по трудолюбиви,и така реално на финала са много напред
                        На колко от Вас децата им ще излезнат навън след средното си образование ?
                        Никой не каза .
                        Моето по стечение на обстоятелствата учи и живее извън България.
                        Ами като си идва и гледма каква е разликата между него и българчетата тук,огромна,и в светогледа,и в образованието,и в езиците и във всичко.Утре ако иска да работи у нас ,и да не го мързи де ,ще почне на много добре платена работа.
                        Така че колкото и да давате и да се раздавате,не ги ли пратите навън,да научат език като хората,да им се отворят очите ,нищо не правите.
                        Език се учи и тук, ако си мотивиран и ти идва отвътре. Друг въпрос е че, трябва да се практикува в среда но, и за това, нетът дава уникални възможности, сравнени с тези преди 30 год. Дори съм готов да изкажа една еретична мисъл: ВРЕДНО е да се акцентира на езиците. Те са бонус но, ПЪРВО, е важно да има какво да кажеш и да покажеш. В момента, децата с превалиращо езиково обучение на етап формиране на личността, са основно една врата за ЧУЖДО влияние и потенциални откраднати души, дървета без корени.
                        А иначе, успехът, си има своя логика и свои метрики и не винаги е свързан с високо платената работа. И други забележки имам (напр.по кариерния растеж) но, т.к.сега говорим за успеха, само ще вметна, че не са еквивалентни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Това е така в белите страни, у нас като изключим айти бранша, който работи за чуждестранни клиенти основно и може би онлайн търговията или нещо което работи изцяло за износ, във всеки друг бранш мога да ти посоча " наши хора" с които въобще не можеш да се конкурираш и ще изкарваш колкото да оцелееш, ако въобще оцелееш
                          Така, но никой не ни е опрял пистолет в главата, карайки ни да се бутаме в сектори, които от време оно се знае, че са окупирани от "наши хора". В ЕС сме, ако продукта/услугата ти е добър/а, имаш насреща 440 млн. население и потенциални потребители.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                            Хубаво ви дума Chio , че образованието не е гарант за успех. Най-влиятелните хора всъщност са се отказали от образованието, за да изградят империите си. Просто не са искали да влезнат в матрицата на наемниците. Разбира се, има и много повече, които са се отказали и не са постигнали нищо. Нещата са като с пеенето, придобити по рождение. Или можеш, или не. Ако си от можещите, с опита надграждаш...ако ли не...свириш като счупена китара. Оправданията с номенклатури, политика, световна икономика и т.н... са за слабаците в бизнеса, които не могат да понесат вината за собствените си грешни решения.
                            Точно така, на същото мнение съм.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                              Хубаво ви дума Chio , че образованието не е гарант за успех. Най-влиятелните хора всъщност са се отказали от образованието, за да изградят империите си. Просто не са искали да влезнат в матрицата на наемниците. Разбира се, има и много повече, които са се отказали и не са постигнали нищо. Нещата са като с пеенето, придобити по рождение. Или можеш, или не. Ако си от можещите, с опита надграждаш...ако ли не...свириш като счупена китара. Оправданията с номенклатури, политика, световна икономика и т.н... са за слабаците в бизнеса, които не могат да понесат вината за собствените си грешни решения.
                              Това е така в белите страни, у нас като изключим айти бранша, който работи за чуждестранни клиенти основно и може би онлайн търговията или нещо което работи изцяло за износ, във всеки друг бранш мога да ти посоча " наши хора" с които въобще не можеш да се конкурираш и ще изкарваш колкото да оцелееш, ако въобще оцелееш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                а така

                                затова обща култура, да видят свят и отношение нормално в семейството, а после каквото дойде
                                високи спортни резултати, олимпиади, дипломи, тапии - само ако искат, но не самоцел.

                                'класическото' образование донякъде намалява шансът да доведат някой простак, но за съжаление нищо сигурно няма на този свят.
                                И аз съм на това мнение по-добре жената да има знания в широк кръг от области, защото тя основно ще възпитава децата. Ако е професионалист само в една област няма да може да им предаде основни знания за заобикалящият ги свят.
                                Та по-специфични са нещата при жените и трябва да се внимава да не се отиде от едната в другата крайност.

                                Коментар

                                Working...
                                X