IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение


    Просто се чудя защо възхвалявате живота на държави с голяма част от населението в крайна бедност като на другия полюс са свръх богати. Предполагам си представяте, че ако живеете там ще сте близък до властта, а не редови работник в някоя фабрика или някъде по полето. Радвайте се, че сте в Европа, всички които са извън нея, се крепят на експлоатацията на хора и ресурси, както и копирането и краденето на чуждо ноу-хау.
    Защото знам как могат нещата да се променят за много кратко време / 2-3 десетилетия/ За първи път като отидох в Китай половината хора бяха на колела, сградите бяха едни мухллясалоръждясали съборетини с решетки по прозорците до тавана. А сега.....
    Промяната зависи от броят население.
    Аз се радвам че съм от България. Хайде да не се надценяваме много щото е малко общото с Европа. И да не пропусна избрал съм да съм тук, а мога навсякъде по света

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      На Путин изобщо не му дреме за Донецк и Луганск. Той искаше да завладее цяла Украйна и да обедини в едно Русия, Белорусия и Малорусия(Украйна без западната й част)и да влезе в историята. За него в момента тая война няма смисъл, но не може да се оттегли заради престижа си пред руснаците. Няколко пъти предлага мир,който включва сегашните окупирани територии(а със сигурност би се върнал и на границите от 24.02.2022г),но украинците не щат.
      Пълни глупости написани от човек който никога не е бил там. Разбира се производни на телевизионното облъчване. Никога не му е било цел да завладява цяла Украйна. Как ще я завладееш със 100-150 К армия ?! И контролираш ?! Знаеш ли че е имало 10-15 години ''партизанска'' съпротива след втората световна война в Западна Украйна. Тя всъщност често е била Полска и са си я менкали с Русия и местните МРАЗЯТ яко руснаците. Не от сега , а от поне 100 години / не че са за Украйна, а са против Русия/ И как ще контролираш подобна територия и за какво му е тази беля ?
      Според мен той искаше Донбас и цялото Черноморско крайбрежие до приднестровието и да ги съедини. В тези области преобладаващото население е руско....по-лесен контрол и т.н.
      А това да се върне до 24.2.2022 ме кара само да се смея...никога няма да се съгласи на подобно нещо. Украинците също няма как да се съгласят защото след 2014 всички политици се надпреварваха да обясняват как ще напляскат Русия и ще си върнат всичко. Сега имат и подкрепа от Запада явна. Няма да имат по-удобен момент от сега...Нещо като сега или никога. Имай предвид че тези територии са с 95% руско население.....
      Крайният резултат ще е дълга война и още много смърт и е възможно Путин да завладее още части поради неотстъпчивостта на Украйна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Защото военните са го лъгали, че са "втората армия" в света, а то се оказа, че са втората в Украйна.
        Това е яко Бетерчо :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          И тях не ми ги хвали пред европейските ама аз и в щатите не бих живяла, та не ме слушай Мумбай, обаче ме уплаши
          Няма какво да ги хваля. В Китай сумарно съм бил към 6 месеца от живота си.... ЗНАМ....много над Европа....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Колега за втори път търсите дребни заяждания...сбъркали сте адреса....
            И да бъдещето на света е в Азия. Където има раждаемост и голямо и младо население. В Индия не съм ходил, но съм чувал, че имотите в Мумбай са няколко пъти по-скъпи от София при 2 пъти по-ниски заплати.... Бих погледнал как изглежда. Може да се окаже по-добро място от Европа и то, както всички големи Китайски градове.

            Просто се чудя защо възхвалявате живота на държави с голяма част от населението в крайна бедност като на другия полюс са свръх богати. Предполагам си представяте, че ако живеете там ще сте близък до властта, а не редови работник в някоя фабрика или някъде по полето. Радвайте се, че сте в Европа, всички които са извън нея, се крепят на експлоатацията на хора и ресурси, както и копирането и краденето на чуждо ноу-хау.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

              Само дето Китай вече почна да намалява като население. И до края на века се очаква да спадне наполовина. А силата на Китай е производството. А то се крепи на многото работници .Та много съмнително Китай да стане световната суперсила. А и да стане,то Русия ще му е колония. Това по никакъв начин не помага на руснаците.
              Нещата с демографията в Китай ще се подобрят . Там партията като каже правете деца ще правят :-)
              Проблема идва от годините когато се позволяваше 1 дете. Всъщност можеше и повече, но си ПЛАЩАШ яко. И не толкова че е било по 1 дете , а защото там искат момчета и уж скрийнинга на пола на бебета беше забранен се раждаха МНОГО повече момчета.
              Сега мисля че ограниченията са премахнати поне до 3 деца, Няма как демографията да се обърне за 1-2 или 10 години. Ако преценят ще ги махнат изцяло както махнаха Ковид мерките като икономиката им забуксува.
              А за силата на Китай си в голяма грешка или си чел някакви неща от преди десетилетия. Китай е световен лидер в иновациите , а силата е в подчинението на хората. Производството евтиното сега е в Индонезия, Виетнам, Тайланд и т.н.....В Китай е вече скъпо...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Еми виждаш ли Украинците не искат и той не иска значи още 10 години по 100К от армия на година...супер....
                Много го подценяваш - помниш ли как започна войната и месеците преди нея ? За какво бяха неуспешните преговори. Колко приятелски Макрон седеше на маса на 15 метра от него, за да не го килне по някакъв начин примерно с вирус ? Не ми приказвай че не е бил наясно какво ще последва....
                Бил е наясно. Евентуално подцени украинците предполагам в някаква степен,
                Според мен неизвестната в уравнението е била, колко точно оръжие има на терен ( при все че службите са знаели с не малка точност) и най-вече, колко ще прати и продължи да праща запада. ( и сателитите на Елън добра роля изиграха, не случайно бяха спряни, липса на пари..уж. хаха, плюс не работят над Крим)

                плюс чисто тактически грешки от руска страна.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Еми виждаш ли Украинците не искат и той не иска значи още 10 години по 100К от армия на година...супер....
                  Много го подценяваш - помниш ли как започна войната и месеците преди нея ? За какво бяха неуспешните преговори. Колко приятелски Макрон седеше на маса на 15 метра от него, за да не го килне по някакъв начин примерно с вирус ? Не ми приказвай че не е бил наясно какво ще последва....
                  Бил е наясно. Евентуално подцени украинците предполагам в някаква степен,
                  На Путин изобщо не му дреме за Донецк и Луганск. Той искаше да завладее цяла Украйна и да обедини в едно Русия, Белорусия и Малорусия(Украйна без западната й част)и да влезе в историята. За него в момента тая война няма смисъл, но не може да се оттегли заради престижа си пред руснаците. Няколко пъти предлага мир,който включва сегашните окупирани територии(а със сигурност би се върнал и на границите от 24.02.2022г),но украинците не щат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Еми виждаш ли Украинците не искат и той не иска значи още 10 години по 100К от армия на година...супер....
                    Много го подценяваш - помниш ли как започна войната и месеците преди нея ? За какво бяха неуспешните преговори. Колко приятелски Макрон седеше на маса на 15 метра от него, за да не го килне по някакъв начин примерно с вирус ? Не ми приказвай че не е бил наясно какво ще последва....
                    Бил е наясно. Евентуално подцени украинците предполагам в някаква степен,
                    Защото военните са го лъгали, че са "втората армия" в света, а то се оказа, че са втората в Украйна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Много им завиждате на американците Явно имат желаната стока от много хора- демокрацията Нека и руснаците да измислят нещо желано от много народ и те ще могат да го правят, но за жалост няма какво да предложат освен диктатура, мизерия и алкохолизъм
                      Не знам американците да източват някакви ресурси без желанието на другите
                      Не занм кои визираш ,че са завистници но аз не съм . Хамстера се върти в колелото и му минава живота ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Не съм ходил не знам как е , а гледам само цените.
                        Виж в Китай съм ходил много пъти и всички големи градове са светлинни години над Европейските
                        И тях не ми ги хвали пред европейските ама аз и в щатите не бих живяла, та не ме слушай Мумбай, обаче ме уплаши

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                          Жива да не бях хахаха Само ако знаеш каква мизерия е в Мумбай, нямаше да напишеш горното Не купувай там ,че е страшно !
                          Не съм ходил не знам как е , а гледам само цените.
                          Виж в Китай съм ходил много пъти и всички големи градове са светлинни години над Европейските

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                            Изобщо не е имал Путин намерение да къса връзките със Запада.Той е смятал да завладее Украйна за няколко дни и като постави Запада пред свършен факт да се размине със символични санкции. Както стана през 2008г,когато нападна Грузия и 2014г при окупацията на Крим .И така и щеше да стане,ама украинците здраво скочиха на Русия и нарушиха конфорта на западняците. И те вече нямаше как да не наложат санкции, щом украинците се бият.
                            Така че сега би дал всичко да сключи мир,при който да има някакви постижения и би се задоволил и с границата отпреди 24.02.2022г. Ама украинците не щат такъв мир.
                            Еми виждаш ли Украинците не искат и той не иска значи още 10 години по 100К от армия на година...супер....
                            Много го подценяваш - помниш ли как започна войната и месеците преди нея ? За какво бяха неуспешните преговори. Колко приятелски Макрон седеше на маса на 15 метра от него, за да не го килне по някакъв начин примерно с вирус ? Не ми приказвай че не е бил наясно какво ще последва....
                            Бил е наясно. Евентуално подцени украинците предполагам в някаква степен,

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Колега за втори път търсите дребни заяждания...сбъркали сте адреса....
                              И да бъдещето на света е в Азия. Където има раждаемост и голямо и младо население. В Индия не съм ходил, но съм чувал, че имотите в Мумбай са няколко пъти по-скъпи от София при 2 пъти по-ниски заплати.... Бих погледнал как изглежда. Може да се окаже по-добро място от Европа и то, както всички големи Китайски градове.
                              Жива да не бях хахаха Само ако знаеш каква мизерия е в Мумбай, нямаше да напишеш горното Не купувай там ,че е страшно !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Съжалявам не, такива са нещата, че по-добре да не приказваш за някои най-вече за предисторията.... не е демократично, а преврата от 2014 е демократичен.... Виж кой е печеил ДЕМОКРАТИЧНИТЕ избори и вържи с демографията на страната, кой прави преврати, на какъв език Зеленски си водеше шоуто и какво се случва с руският след 2014.....Сега е ясно, че путин е злодей, ама кой е злодеят преди него....а цената я плаща САМО Украинският народ....
                                Основната част е че ако ще и 10 години война да има путин няма да отстъпи. Запада му направи отличен подарък за ''морално'' завладяване на територии...., а тези там са много ценни.... Украйна е с по-малко население което първо ще свърши.
                                Няма никакво значение населението. Израел беше 4 млн, но попиля 100 млн араби. Русия изобщо не може да се мери със индустриалния капацитет на запада. Укрите попиляха редовната 200 хилядна руска армия (60 километровата колана помниш ли я?) първия месец само с леко оръжие, сега си представи, ако им пратят само 10% от натовското т.е 1000 изтребителя, 3000 танка ит.н с такава огнева мощ могат да смажат зле подговените и немотивирани запасняци за много много кратко време. Укрите са много много корави и могат да се бият, дори Джохар Дудаев бил стреснат от тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X