IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Кажи го на евреите. Които хиляди години трупат богатство и това богатство преминава в следващите поколения. Да в наши дни пари могат да се правят от въздуха. Но единици успяват. Повечето успешни хора имат база ,на която са стъпили.
    Донякъде ние имахме малък късмет с прехода, макар да имаше някои с хендикап и ние обикновените можеше да сполучим донякъде. Ако се бях родил в Германия или Испания със същото интелектуално ниво щях да имам по-лош материален статус

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      То и колко такива на които им потръгна, се пропиха...

      Средата у нас си е супер за изграждане на характер. Не става само с акъл, не става и вече само със сила. Налага се комплексно развитие, което дава баланс. И стига човек да не се престарава, е лесно да се почувства удовлетворението, когато с всеки изминал ден напредва в някое направление.
      +100
      Тук вече няма как да не се съглася.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        А каква е гаранцията, че това дете, което трябва само да пробива в живота няма да се срине психически?Познавам доста мъже,а и жени,които бяха много интелигентни, но се пропиха,щото не им потръгна в живота .Някои вече са мъртви.
        А имам един съученик, който не блестеше нито със знания,нито с интелект, но наследи от баща му една голяма компания и я разви много. Като казвам голяма имам предвид, че е в топ 20 на най-богатите хора в България.
        То и колко такива на които им потръгна, се пропиха...

        Средата у нас си е супер за изграждане на характер. Не става само с акъл, не става и вече само със сила. Налага се комплексно развитие, което дава баланс. И стига човек да не се престарава, е лесно да се почувства удовлетворението, когато с всеки изминал ден напредва в някое направление.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Кажи го на евреите. Които хиляди години трупат богатство и това богатство преминава в следващите поколения. Да в наши дни пари могат да се правят от въздуха. Но единици успяват. Повечето успешни хора имат база ,на която са стъпили.
          Няма противоречие. Песимистът се е отпуснал с едно поколение. Евреите не Там отпускане няма, поради което е налице резултат.

          Едва ли има какво повече да им казвам .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

            Защото иначе ще създадеш поколение паразити, които ще се възпроизведат в ново поколение, на което пак ще му се наложи да повтори твоя път и то при късмет.
            Ами добре си го написала - моят път при късмет....Не може всички хора да са шефове. Няма място за всички на върха или по-скоро в подножието на пирамидата , че върховете са окупирани от столетия от фамилии.
            Нужно е реалистично да се гледа на нещата , дори да тормозя децата 15-20 години няма гаранция, че ще успеят да влязат в този 1 % в подножието на пирамидата. Освен това там са също децата на истински богатите, на властимащите , на връзкарите. Жена ми работи в СУ., била е и по проекти в НС. Знаеш ли че няма нито 1 случайно попаднал човек там ? Добре де има по някой но са единици....

            ПП Не съм съгласен с теорията че децата ми ще пропилеят всичко. Примера който даваме е как да се надграждат нещата ....Всъщност макар и да са ми малки все още съм убеден че ще надграждат..... Например любими игри Civilization, Capitalism и т.н....
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 12.07.2023, 20:48.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              Няма гаранция, както не е имало по пътя на еволюцията. Дарвин го нарича естествен отбор. Със сигурност обаче ако му дадеш всичко на тепсия създаваш пеперуда с красиви крилца, но неспособна да лети.
              Кажи го на евреите. Които хиляди години трупат богатство и това богатство преминава в следващите поколения. Да в наши дни пари могат да се правят от въздуха. Но единици успяват. Повечето успешни хора имат база ,на която са стъпили.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                А каква е гаранцията, че това дете, което трябва само да пробива в живота няма да се срине психически?Познавам доста мъже,а и жени,които бяха много интелигентни, но се пропиха,щото не им потръгна в живота .Някои вече са мъртви.
                Няма гаранция, както не е имало по пътя на еволюцията. Дарвин го нарича естествен отбор. Със сигурност обаче ако му дадеш всичко на тепсия създаваш пеперуда с красиви крилца, но неспособна да лети.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                  Защото иначе ще създадеш поколение паразити, които ще се възпроизведат в ново поколение, на което пак ще му се наложи да повтори твоя път и то при късмет.
                  А каква е гаранцията, че това дете, което трябва само да пробива в живота няма да се срине психически?Познавам доста мъже,а и жени,които бяха много интелигентни, но се пропиха,щото не им потръгна в живота .Някои вече са мъртви.
                  А имам един съученик, който не блестеше нито със знания,нито с интелект, но наследи от баща му една голяма компания и я разви много. Като казвам голяма имам предвид, че е в топ 20 на най-богатите хора в България.
                  Last edited by mirodes; 12.07.2023, 20:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Има изключителни Индийци.... отново шаха и световни олимпиади по математика и програмиране го показват.
                    При Шведите средата е проблема, по рождение едва ли са генетично глупави, но потенциала трудно се развива дори когато го има....
                    Всичко опира до среда и стимулация. Тук имам осиновени български ромчета и са си ок. Доста ок.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      И кое е изостаналото ? Това че ти си да речем хипотетично успял човек и в Германия и можеш да си купиш апарт в Мюних, но тези 90 под теб в структурата които са Немци , а не Българи могат да бъдат само наематели колкото и усилия да са полагали те или родителите им.
                      Ти схващаш ли че така е устроен света навсякъде и във всичко.... има пирамиди.
                      Защо трябва прецакам буквално живота на едно дете /детството му/ в гонене на вятърни мелници = да бъде сред първият процент в дадено направление ? И да го пусна да се катери цял живот от дъното на пирамидата след като мога да го пусна директно някъде над средата и без опасност да падне надолу като през цялото време ще разполага със свобода и време и удоволствие от живота....
                      аз съм катерил тази пирамида от дъното и знам какво и колко струва / пропилени най-хубавите години от живота ми в кариера/
                      Иначе да , разминаваме се по доста неща, които искаме от живота. Моята е много елементарна - доброто на близките ми...при теб чесно не знам какво е , но не е това....
                      Защото иначе ще създадеш поколение паразити, които ще се възпроизведат в ново поколение, на което пак ще му се наложи да повтори твоя път и то при късмет.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                        Има и умни цигани, както и умни индийци. Не връзвай цвят на кожа с интелект. Ще сбъркаш.
                        Има изключителни Индийци.... отново шаха и световни олимпиади по математика и програмиране го показват.
                        При Шведите средата е проблема, по рождение едва ли са генетично глупави, но потенциала трудно се развива дори когато го има....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                          Аз пък сега черпя акъл от циганка съдийка по сложен казус. Не мога да ти дам повече данни, но е дяволски умна тази жена.
                          Всяко правило си има изключения. И Чирков беше циганин,но много умен. Ама колко са такива?Надали и 0.01 процента.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Общувал съм като дете с цигани и в основното училище, след това в казармата служих с цигани и професионално над 20 години общувам с такива. И от хилядите досега умен не съм срещал. Богати да,има много такива, но умни не съм видял.
                            Аз пък сега черпя акъл от циганка съдийка по сложен казус. Не мога да ти дам повече данни, но е дяволски умна тази жена.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Сега схващаш ли защо не се задържах задълго в България? Ами просто считам този начин на мислене (твоят, на Миро и на още куп други) за изостанал с поне 50 години, в България сте заседнали на ниво 50те. Няма какво да добавя.
                              И кое е изостаналото ? Това че ти си да речем хипотетично успял човек и в Германия и можеш да си купиш апарт в Мюних, но тези 90 под теб в структурата които са Немци , а не Българи могат да бъдат само наематели колкото и усилия да са полагали те или родителите им.
                              Ти схващаш ли че така е устроен света навсякъде и във всичко.... има пирамиди.
                              Защо трябва прецакам буквално живота на едно дете /детството му/ в гонене на вятърни мелници = да бъде сред първият процент в дадено направление ? И да го пусна да се катери цял живот от дъното на пирамидата след като мога да го пусна директно някъде над средата и без опасност да падне надолу като през цялото време ще разполага със свобода и време и удоволствие от живота....
                              аз съм катерил тази пирамида от дъното и знам какво и колко струва / пропилени най-хубавите години от живота ми в кариера/
                              Иначе да , разминаваме се по доста неща, които искаме от живота. Моята е много елементарна - доброто на близките ми...при теб чесно не знам какво е , но не е това....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                                Има и умни цигани, както и умни индийци. Не връзвай цвят на кожа с интелект. Ще сбъркаш.
                                Общувал съм като дете с цигани и в основното училище, след това в казармата служих с цигани и професионално над 20 години общувам с такива. И от хилядите досега умен не съм срещал. Богати да,има много такива, но умни не съм видял.

                                Коментар

                                Working...
                                X