IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    къщичка с 2 или 3 спални на плажа (50метра трева после 50 метра пясък и морето) за 125 евра на вечер юли месец - много ли е?
    плажът е буквално частен и е празен. Пясък, никакви таралежи освен на скалите. Гърците ходат да плуват сутрин и вечер и лакърдисват по залез ( и аз така, че вече седма година ходя там). Ресторанти в близките 2 градчета/едното по-скоро село бол. Хубава прясна риба, цени умерено високи за бг стандарта, но храна без никакъв компромис. В бг ресторант пържено като ям винаги усещам вечерта след това дискомфорт, а в гърция не пропускам покрай другото да си взема пържени тиквички задължително за толкова ядене никога не ми е тежало.

    Рибата ... див лаврак или групер ловен с харпун около атон (уж не може, но техните рибари си ходят) - 80 евро килото но в ресторант на брега на морето буквално. Това във Варна или Несебър първо, че няма кой да ти намери такава риба второ ще ти искат повече пари.

    Преди години беше колкото лева струва на нашето море толкова в гърция, но в евро и реално Гърция беше двойно по-скъпа, но които ни кефи си плащахме. В момента мога да кажа, че ако една салата в БГ нормален морски ресторант и търсят 12-13 кинта в Гърция и търсят 7-9 евро, което си е догонване, а за хубавата риба гърците вече не са по-скъпи от нашите ресторанти. Е води, бири, кафета е по-скъпо, но да ти кажа честно самото море и тн си струва. На един плаж съседен с бийч бар ядохме няколко пъти бугери по 9-10 евро мисля беше .. еми на нашето море няма такъв бургер и да има е на същата цена, но с риск да хванеш 'летния вирус'.

    знам, че е офтопик, но го пиша в контекста на - платежоспособните туристи пропускат нашето море
    преди ходех на слънчака 1-2 пъти в година (за диско партита), но миналата и тази пропускам и вероятно ще продължа да пропускам.

    ето ти една снимка на прясно груперче кило и нещо, ударено с харпун около границата на атон.
    росен плевнелиев не е будала, че си е взел там имение.

    [ATTACH=CONFIG]n4092978[/ATTACH]

    ПП след 2008-ма, когато застрояването съсипа нашето черноморие започнах да ходя в гърция и италия. До тогава се кълнях, че няма да давам пари на маляките, но ганьовската простотия и лакомия зорлем ме изгониха от нашето море. След това съм ходил за по няколко дни главно да се порадвам на Аркутино и още един два плажа (+ диско парита в слънчака), но от миналата година върви проекта с изоставеното селище за надарени деца на аркутино наченато от людмила живкова...ще бъде комплекс разбира се. Лакомията и простотията нямат спирка. Затова гърците с тяхното ниско строителство и безбрежна линия и 4-5м сезон ни печелят... сами си го правим.
    Ами хубаво-ходи,където поискаш.Твоя си работа.
    Никой насила не те кара да ходиш на българското черноморие.И без това е претъпкано.
    Аз съм доволен от почивката си-от хотела, от обслужването ,от цените-за 80 лв вечеря се нахранихме доволно цялото семейство,плажа чадър с два шезлонга е 24 лв.
    Така че както аз уважавам вашият избор,така и вие уважавайте моя и на милионите други хора, които избират да почиват в България.
    Last edited by mirodes; 19.07.2023, 22:48.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      Лакомията и простотията нямат спирка. Затова гърците с тяхното ниско строителство и безбрежна линия и 4-5м сезон ни печелят... сами си го правим.
      Не, рибата се е вмирисала от главата, няма държавна политика по туризма, нито по нищо, затова и строежите във градове и села са така в момента.
      То хубаво дето ги разправяш, ама някои тука ядат и пият четирима за 70лв, във квартално капанче на Слънчака,
      после разправят във София, че са били на Морето.
      Лаврак (от ферми, не див, понеже се хваща на тъмно или дъжд) мога да го взема 45 лв/кг
      А, рибай, рамп или Ангус стекове - и те толкова.
      Не може да се сравнява 7 месеца сезон и 2000 км гръцка плажна ивица със БГ, затова и ТЕ се борят за клиенти, а и държавата помага, поне и ТЕ ще имат повече за крадене.
      Човекът е на човек, когато е на път е казал Пенев.
      Тасос и Кавала са на 3 часа от София/Пловдив, Сардиния, Сицилия, Лазурният бряг, Канарски и Балеарски острови чакат,
      ама не и да се забиеш във Черноморието, година след година ....нямам думи.

      П.П.Прошутото е 10 евро,а виното започва от 2 евро, Борото са 3 евро - а, е, това е Испания,
      Естрела наливна 1 евро халбата, ама си е друго да се буташ със лакти у Слънчака.
      Last edited by Бедният брoкер; 19.07.2023, 22:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        А черномрски лефер има ли? За мен това е риба номер 1. Но я няма.
        Черноморско тази год няма да се яде.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

          Недей да снимаш шамандурите по плажа. Снимай касова бележка. Дай да видим как е в Несебър. Не за друго, ама да не отане някой с погрешно впечатление. Да не си помисли някой че послъгваш.
          Боли ме оная работа кой какво ще помисли.За кое точно лъжа и защо трябва да доказвам нещо, на когото и да е от форума?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Хотела е семеен хотел и не предлага храна. 200 лв е нощувката.Като е точно над плажа.
            Цените в ресторантите ще ги видя довечера.
            Снимки нямам намерение да правя.
            Само не разбрах по какъв начин цените в хотела, ресторантите и разположението на чадърите на плажа правят почиващите селяци?
            къщичка с 2 или 3 спални на плажа (50метра трева после 50 метра пясък и морето) за 125 евра на вечер юли месец - много ли е?
            плажът е буквално частен и е празен. Пясък, никакви таралежи освен на скалите. Гърците ходат да плуват сутрин и вечер и лакърдисват по залез ( и аз така, че вече седма година ходя там). Ресторанти в близките 2 градчета/едното по-скоро село бол. Хубава прясна риба, цени умерено високи за бг стандарта, но храна без никакъв компромис. В бг ресторант пържено като ям винаги усещам вечерта след това дискомфорт, а в гърция не пропускам покрай другото да си взема пържени тиквички задължително за толкова ядене никога не ми е тежало.

            Рибата ... див лаврак или групер ловен с харпун около атон (уж не може, но техните рибари си ходят) - 80 евро килото но в ресторант на брега на морето буквално. Това във Варна или Несебър първо, че няма кой да ти намери такава риба второ ще ти искат повече пари.

            Преди години беше колкото лева струва на нашето море толкова в гърция, но в евро и реално Гърция беше двойно по-скъпа, но които ни кефи си плащахме. В момента мога да кажа, че ако една салата в БГ нормален морски ресторант и търсят 12-13 кинта в Гърция и търсят 7-9 евро, което си е догонване, а за хубавата риба гърците вече не са по-скъпи от нашите ресторанти. Е води, бири, кафета е по-скъпо, но да ти кажа честно самото море и тн си струва. На един плаж съседен с бийч бар ядохме няколко пъти бугери по 9-10 евро мисля беше .. еми на нашето море няма такъв бургер и да има е на същата цена, но с риск да хванеш 'летния вирус'.

            знам, че е офтопик, но го пиша в контекста на - платежоспособните туристи пропускат нашето море
            преди ходех на слънчака 1-2 пъти в година (за диско партита), но миналата и тази пропускам и вероятно ще продължа да пропускам.

            ето ти една снимка на прясно груперче кило и нещо, ударено с харпун около границата на атон.
            росен плевнелиев не е будала, че си е взел там имение.

            Click image for larger version

Name:	fish_greece.jpg
Views:	1
Size:	7.4 КБ
ID:	4092978


            ПП след 2008-ма, когато застрояването съсипа нашето черноморие започнах да ходя в гърция и италия. До тогава се кълнях, че няма да давам пари на маляките, но ганьовската простотия и лакомия зорлем ме изгониха от нашето море. След това съм ходил за по няколко дни главно да се порадвам на Аркутино и още един два плажа (+ диско парита в слънчака), но от миналата година върви проекта с изоставеното селище за надарени деца на аркутино наченато от людмила живкова...ще бъде комплекс разбира се. Лакомията и простотията нямат спирка. Затова гърците с тяхното ниско строителство и безбрежна линия и 4-5м сезон ни печелят... сами си го правим.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Та, да се върнем към темата за успеха: Едно изискване за да те разберат правилно е, да говориш и пишеш правилно, всички части на речта, да са по местата си, правилно членувани, със съответния словоред и др. Иначе, могат (и възникват) недоразумения, нееднозначно прочит, промяна в смисъла и се.неприятности. Точно, както във въпросния абзац на Миродесчо.
              Last edited by Pyramid; 17.07.2023, 14:18.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Аз не съм ти виновен,че не можеш да разбереш елементарен текст. По същият начин бих казал ,че националния отбор по футбол игра добре на световното първенство по футбол през 1994г,без да съм присъствал на мачовете.
                Т.е., граматически и семантично невярно. Ама иначе момчето с претенции, ехе-хе!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Ето, (казвах ти аз, ама не внимаваш):КАК да чета подчертаното? От него излиза че, тогава, ТИ ЛИЧНО, си бил там. За последното, говори изявителното, вместо преразказно, наклонение.
                  ...Иначе, бих приел едно извинение от вида :
                  Аз не съм ти виновен,че не можеш да разбереш елементарен текст. По същият начин бих казал ,че националния отбор по футбол игра добре на световното първенство по футбол през 1994г,без да съм присъствал на мачовете.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                    ...
                    Колкото до животът в държавите от Западна Европа и САЩ-аз съм го писал,че заради либерастията тия държави пропадат.Ама през 80-е години не беше така. И животът в тях беше в пъти по-добър ,отколкото в комунистическа Българоя.
                    Ето, (казвах ти аз, ама не внимаваш):
                    Точността е вежливостта на кралете.
                    КАК да чета подчертаното? От него излиза че, тогава, ТИ ЛИЧНО, си бил там. За последното, говори изявителното, вместо преразказно, наклонение.
                    ...Иначе, бих приел едно извинение от вида :
                    ...така и така, сгрешил съм, изразил съм се неточно, само съм чувал такива работи (или съм гледал на екрана).
                    Last edited by Pyramid; 14.07.2023, 18:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      1.Никой никого не"кара": След разбиването на българското селско стопанство,вместо излишък за износ,системно има недостиг и се внася...каквото има. За всички и навсякъде, хубави и сладки български домати, просто няма.
                      2.Малко си живял "по комунизма", да твърдиш някои работи. И тогава имаше оранжерийни.
                      3.Истината е че, И тогава, имаше и слаби лекари. Личен пример: На 10 години бях, паднах по гръб върху едни стъпала (и естествено, се ударих. Синя лента, напреки по средата на гърба ми. Баба ме води на лекар и онзи ми разправя "Настонал си, пий аналгин-хинин". Теглих му една и излязох, баба ме цери с препечени филии с оцет.
                      ОБАЧЕ, по същото ТОВА време, имаше и уникални специалисти, спасили не един живот. Думата ми е че, не "комунизмът" е виновен, ами опира до конкретния човек.
                      4.Да, много неща се покриваха. Ама и сега е тъй. Ако мислиш, че ти казват всичко...ами да, казват ти. Всичко, което ти се полага да знаеш.
                      5.И за 80-те, също имам повече лични наблюдения. Ако ти, ТОГАВА, си бил в щатите, както излиза от писанията ти, аз (и не само аз) съм живял ТУК. Напълно осъзнат, зрял живот. Лъжи някои други, дето нямат спомени. Аз, имунитет срещу банални лъжи и глупости, имам.
                      В какви щати през 80-е години?Тогава до Румъния не можеше свободно да се иде.Ти хептен се вкара в някакъв филм. Никога не съм живял извън България. И много добре си спомням мизерията на комунизма. За кола се чакаше по 10 години, и то съветски боклук. И какви ли още не мизерии.
                      И никакво селско стопанство не е съсипвано.Тогава се произвеждаха основно домати за консерви. А те не стават за ядене.Сега има много повече български продукти на пазара.
                      Баща ми беше агроном, та съм много добре запознат какво представляваше селското стопанство тогава.
                      Last edited by mirodes; 14.07.2023, 18:15.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Кой те кара да купуваш пластмасови домати?Аз например ям доматите, които произвежда баща ми.Или си купувам от пазара само български.
                        Зимата естествено са рядкост българските домати,ама по времето на комунизма само лятото се продаваха домати.
                        За раждаемостта писах вече-няма голяма разлика в коефициентът на плодовитост, просто тогава жените в детеродна възраст бяха повече. Аз съм учил по време на комунизма в три училища и в никое от тях нямах съученик ,с повече от един брат или сестра. Имаше много, които бяха едно дете в семейството.
                        Здравеопазването в България и тогава и сега е лошо.Просто тогава имаше информационна затъмнение ,докато сега всеки в България знае какво е станало в болницата в Полски Тръмбеш.
                        Колкото до животът в държавите от Западна Европа и САЩ-аз съм го писал,че заради либерастията тия държави пропадат.Ама през 80-е години не беше така. И животът в тях беше в пъти по-добър ,отколкото в комунистическа България.
                        1.Никой никого не"кара": След разбиването на българското селско стопанство,вместо излишък за износ,системно има недостиг и се внася...каквото има. За всички и навсякъде, хубави и сладки български домати, просто няма.
                        2.Малко си живял "по комунизма", да твърдиш някои работи. И тогава имаше оранжерийни.
                        3.Истината е че, И тогава, имаше и слаби лекари. Личен пример: На 10 години бях, паднах по гръб върху едни стъпала (и естествено, се ударих. Синя лента, напреки по средата на гърба ми. Баба ме води на лекар и онзи ми разправя "Настонал си, пий аналгин-хинин". Теглих му една и излязох, баба ме цери с препечени филии с оцет.
                        ОБАЧЕ, по същото ТОВА време, имаше и уникални специалисти, спасили не един живот. Думата ми е че, не "комунизмът" е виновен, ами опира до конкретния човек.
                        4.Да, много неща се покриваха. Ама и сега е тъй. Ако мислиш, че ти казват всичко...ами да, казват ти. Всичко, което ти се полага да знаеш.
                        5.И за 80-те, също имам повече лични наблюдения. Ако ти, ТОГАВА, си бил в щатите, както излиза от писанията ти, аз (и не само аз) съм живял ТУК. Напълно осъзнат, зрял живот. Лъжи някои други, дето нямат спомени. Аз, имунитет срещу банални лъжи и глупости, имам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          "Пълни глупости", казваш. Аха. А сега, са видим днешните ни "екстри":
                          1.Пласмасови домати, "неразвалящо се" кисело мляко, консерванти и всякакви Е-та във всичко и т.н.
                          2.Съгласен съм че, като намаляват жените в детеродна възраст, нещата се влошават. Факт. Ала основен удар по задържането на (своевременните) раждания, нанасят икономическите, социалните, комуникационните и ЗДРАВНИТЕ "придобивки" на модерния свят. Т.е., при "комунизма", се раждаха повече деца (както и при други обществени структури преди) но, У НАС, СМЪРТНОСТТА беше кратно по-ниска, а образованието, да повторим, по-качествено.
                          3.То и сега, ако не беше мощният натиск за промиване на мозъци и общото оглупяване на човечеството, повечето хора, биха избягали оттам, където са. И мигрантите в посока към Европа, не са единствени. Виж, местата за тяхното пристигане, са такива, каквото са и малко добрини ги чакат там. Ще се скубят бради. И ще има терористични атентати и т.н. Само гледай.
                          4. Тогавашното здравеопазване, обаче, също е спасило много хора. Съжалявам за дядо ти и баба ти но, само се огледай СЕГА какво става: През ден скандали, през ден злоупотреби, през седмица подобни случаи, на объркани съдби и "изтървани"(на Оня свят) хора. А уж, сме в едно "по-добро" общество. Да, ама не.
                          5. Защо хората "гонят кариера" и НЕ раждат (вкл.прибягват до аборти), когато им е времето? АМИ, ЗАЩОТО, СА НЕЗАЩИТЕНИ. И им се налага да правят много и страшни избори, само и само, да не "изгубят по точки". ТОВА ли е "по-доброто за тях"? - НЕ МИСЛЯ.
                          Накратко, светът е все по зъл към собствените си чеда. Светът без "комунизъм" ги попилява, побърква и изгаря в пещите си много по-рано и много по-бързо.

                          Ама може пак да оспориш.
                          Кой те кара да купуваш пластмасови домати?Аз например ям доматите, които произвежда баща ми.Или си купувам от пазара само български.
                          Зимата естествено са рядкост българските домати,ама по времето на комунизма само лятото се продаваха домати.
                          За раждаемостта писах вече-няма голяма разлика в коефициентът на плодовитост, просто тогава жените в детеродна възраст бяха повече. Аз съм учил по време на комунизма в три училища и в никое от тях нямах съученик ,с повече от един брат или сестра. Имаше много, които бяха едно дете в семейството.
                          Здравеопазването в България и тогава и сега е лошо.Просто тогава имаше информационна затъмнение ,докато сега всеки в България знае какво е станало в болницата в Полски Тръмбеш.
                          Колкото до животът в държавите от Западна Европа и САЩ-аз съм го писал,че заради либерастията тия държави пропадат.Ама през 80-е години не беше така. И животът в тях беше в пъти по-добър ,отколкото в комунистическа България.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Пълни глупости .Щом коефициентът на плодовитост е под 2,1 населението ще намалее в дългосрочен план. Единствената причина населението преди 1990г да не намалее драстично е фактът,че българите бяха като в затвор в комунистическа България. Ако бяха отворили границите поне 3 милиона щяха веднага да емигрират.Като намаляват жените във възрастта, в която могат да родят, естествено, че ще намалее и броят на новородените бебета.
                            И не знам каква истинска храна ти се привижда като тогава в магазините беше пълна мизерия. Аз лично често намирах боклуци в базата и киселото мляко. Мъжете като си купуваха бира предпочитаха зелена бутилка, та да видят по-лесно дали има боклуци в нея. Тогавашното здравеопазване уби баба ми и дядо ми съответно на 65 и 62 години.
                            И не съм против жените да се образоват.И моята жена е с висше образование. Въпросът е,че като гонят кариера това се отразява на отношенията им с мъжете и отглеждането на деца.Ама всяка си преценява Мен по никакъв начин не ме бърка. Просто го отбелязвам като факт.
                            "Пълни глупости", казваш. Аха. А сега, са видим днешните ни "екстри":
                            1.Пласмасови домати, "неразвалящо се" кисело мляко, консерванти и всякакви Е-та във всичко и т.н.
                            2.Съгласен съм че, като намаляват жените в детеродна възраст, нещата се влошават. Факт. Ала основен удар по задържането на (своевременните) раждания, нанасят икономическите, социалните, комуникационните и ЗДРАВНИТЕ "придобивки" на модерния свят. Т.е., при "комунизма", се раждаха повече деца (както и при други обществени структури преди) но, У НАС, СМЪРТНОСТТА беше кратно по-ниска, а образованието, да повторим, по-качествено.
                            3.То и сега, ако не беше мощният натиск за промиване на мозъци и общото оглупяване на човечеството, повечето хора, биха избягали оттам, където са. И мигрантите в посока към Европа, не са единствени. Виж, местата за тяхното пристигане, са такива, каквото са и малко добрини ги чакат там. Ще се скубят бради. И ще има терористични атентати и т.н. Само гледай.
                            4. Тогавашното здравеопазване, обаче, също е спасило много хора. Съжалявам за дядо ти и баба ти но, само се огледай СЕГА какво става: През ден скандали, през ден злоупотреби, през седмица подобни случаи, на объркани съдби и "изтървани"(на Оня свят) хора. А уж, сме в едно "по-добро" общество. Да, ама не.
                            5. Защо хората "гонят кариера" и НЕ раждат (вкл.прибягват до аборти), когато им е времето? АМИ, ЗАЩОТО, СА НЕЗАЩИТЕНИ. И им се налага да правят много и страшни избори, само и само, да не "изгубят по точки". ТОВА ли е "по-доброто за тях"? - НЕ МИСЛЯ.
                            Накратко, светът е все по зъл към собствените си чеда. Светът без "комунизъм" ги попилява, побърква и изгаря в пещите си много по-рано и много по-бързо.

                            Ама може пак да оспориш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid

                              За не знам кой път, вече: Моят живот е моя работа и не си ти този, дето да определя, дали е удачен или не. Пък и да коментираш, фафлата ме бОли, малкия. Не се усещаш, как се злепоставяш с агресивна глупост но, така си решил, така ще я караш, явно. Обаче, тук вече, стана интересно: Сам отбелязваш че, раждаемостта е спаднала (дори и при циганите), в сравнение с "комунизма". И следва Въпрос:
                              - ЗАЩО ТАКА, АКО ТОГАВА БИЛО ПО-ЛОШО? А питам, понеже, тогава, населението растеше И за цигани, И за българи. Смъртността беше по-ниска, здравето на хората - по-добро, храната истинска, интелектът -възтребван... И образованието (не само на жените, което явно те притеснява), щото няма някаква тъпа кифла да ти отваря крака вечер само щото ти си "мъж" и на нея не и се полага да знае повече от това да чете книгата с рецепти за манджи, също беше значително по-качествено.

                              Отново, за сетен път:

                              ОБРАЗОВАНИЕТО И ЧОВЕШКАТА РЕАЛИЗАЦИЯ, НЕ СА АНТАГОНИСТИЧНИ НЕЩА. ДОРИ, ДА ИДЕ РЕЧ ЗА ЖЕНИТЕ. Затова, те моря за сексизъм, щото много ти личи.
                              Има нещо друго и, ако ти го посочиш точно (виждал си, силен човек съм и дори теб те хваля, когато си прав), аз първи ще го призная. Хайде да видим, кой крив, кой прав.
                              Пълни глупости .Щом коефициентът на плодовитост е под 2,1 населението ще намалее в дългосрочен план. Единствената причина населението преди 1990г да не намалее драстично е фактът,че българите бяха като в затвор в комунистическа България. Ако бяха отворили границите поне 3 милиона щяха веднага да емигрират.Като намаляват жените във възрастта, в която могат да родят, естествено, че ще намалее и броят на новородените бебета.
                              И не знам каква истинска храна ти се привижда като тогава в магазините беше пълна мизерия. Аз лично често намирах боклуци в бозата и киселото мляко. Мъжете като си купуваха бира предпочитаха зелена бутилка, та да видят по-лесно дали има боклуци в нея.Хората по селата масово гледаха животни. Сега това е по-рядко.
                              Тогавашното здравеопазване уби баба ми и дядо ми съответно на 65 и 62 години.
                              И не съм против жените да се образоват.И моята жена е с висше образование. Въпросът е,че като гонят кариера това се отразява на отношенията им с мъжете и отглеждането на деца.Ама всяка си преценява Мен по никакъв начин не ме бърка. Просто го отбелязвам като факт.
                              Last edited by mirodes; 14.07.2023, 08:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Старшинка-освен,че си злобен неудачник,чиято жена е избягала и никоя друга не го ще,си и тъп комунист.
                                Коефициентът на плодовитост за 2022г в България е 1.78.При 1.81 за 1989г.Т.е никаква разлика няма в раждаемостта сега и в края на комунизма.Освен това по време на комунизма има над 6 МИЛИОНА АБОРТА. Само през 1980г има 156 хиляди аборта. Какви перспективи за бъдещето като заплатите бяха мизерни,имаше жителство за големите градове, не можеше да се пътува, учи и работи в чужбина, в магазините беше пълна мизерия, имаше режим на тока .Затова и жените толкова абортираха.Щото не искаха децата им да живеят в мизерията на комунизма.
                                Щях да бъда искрен но, модерацията нямаше да го разбере. Затова, ще излицемеря:
                                НЕ Е ТВОЯ РАБОТА моят живот и нищо не знаеш, нито разбираш. И не разбираш дори значението на заплатите, ако бъда крайно тъп в изказа тъй, че да чуеш какво ти казвам. За разбирането се съмнявам, нямаш капацитета за това. После, коефициентът на плодовитост, освен че има забележима номинална разлика, има още и структурно-етническа, вече силно изместена към ромите. Там още е над 2,5, а българките раждат кратно по-малко. Като добавим скочилата пренатална и детска смъртност а също, оттокът на население заради такива предатели като теб, става ясно, как печелят осъзнатите ни врагове.
                                А, относно злобата...НЕ МОЖЕШ даде видиш отстрани. И се радвам за теб, т.к. би се гръмнал, ако можеше.

                                Коментар

                                Working...
                                X