IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

    Защото разходът на едни е приход за други. Заплатите на ИТ сферата идват от вън. И тези пари в голяма степен се вливат по веригата в икономиката. За това, когато кранчето се секне ще го усетят тези, чиито доход идва от вътрешното потребление. А от своя страна вътрешното потребление не се отразява на заплащането на ИТ сферата.
    Искаш да ни върнеш в казармените години, където "нищо не се крадеше - а само си сменяше собственика"!

    Не е задължително приходът за едни да е само разход за други. Като се говори за ИТ-сектора трябва да се имат предвид новосъздадени продукти с висока добавена стойност, попадащи под защита на закона за авторското право. ... и т.н.

    Не е само хоп - от ляв в десен жоп!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

      Това явно не винаги важи. Когато вече 10+ години заплатите в IT сектора са пъти по-високи от другите сектори (конюнктура на пазара на труд), да не би другите сектори да настигнаха IT сектора по заплати? Не.
      Ами тогава защо мислим, че като заплатите в IT сектора започнат да падат (примерно), ще се засегнат заплатите в останалите сектори? Очевидно до този момент няма пряка корелация.
      Защото разходът на едни е приход за други. Заплатите на ИТ сферата идват от вън. И тези пари в голяма степен се вливат по веригата в икономиката. За това, когато кранчето се секне ще го усетят тези, чиито доход идва от вътрешното потребление. А от своя страна вътрешното потребление не се отразява на заплащането на ИТ сферата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Пачангата пак се е объркал нещо.Пак ме слага някъде във някакви фантазии си негови.Аз като съм избирал къде да ида в кой сектор тоя мач предварително е свирен.Аз съм при големите играчи, падна ли аз пада и държавата.
        Дръж се, Коле!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

          Това явно не винаги важи. Когато вече 10+ години заплатите в IT сектора са пъти по-високи от другите сектори (конюнктура на пазара на труд), да не би другите сектори да настигнаха IT сектора по заплати? Не.
          Ами тогава защо мислим, че като заплатите в IT сектора започнат да падат (примерно), ще се засегнат заплатите в останалите сектори? Очевидно до този момент няма пряка корелация.
          Пачангата пак се е объркал нещо.Пак ме слага някъде във някакви фантазии си негови.Аз като съм избирал къде да ида в кой сектор тоя мач предварително е свирен.Аз съм при големите играчи,падна ли аз пада и държавата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            Не се радвай като играе мечка при съседа, щото ще дойде и при тебе и краденето на домати и вода няма да ти помогне , ама хич !
            Това явно не винаги важи. Когато вече 10+ години заплатите в IT сектора са пъти по-високи от другите сектори (конюнктура на пазара на труд), да не би другите сектори да настигнаха IT сектора по заплати? Не.
            Ами тогава защо мислим, че като заплатите в IT сектора започнат да падат (примерно), ще се засегнат заплатите в останалите сектори? Очевидно до този момент няма пряка корелация.

            Коментар


            • Защо маймуните са най-добри в баскетбола, но никакви ги няма във волейбола?

              Не само афроамериканските, а всякакви маймуни – афроевропейски, афроюжноамерикански и даже афроафрикански не могат във волейбола...

              Пък после казват, че баскетболът бил интелигентна игра...
              Last edited by Turbolan; 19.01.2024, 16:21.

              Коментар


              • Хора, хора, ХОРА!
                Излишно е да се наостряте едни срещу други. Чета ви и не разбирам: ВСИЧКИ ( И ТО, ЧЕСТНО ВИ КАЗВАМ!) СТЕ ПРАВИ. По своему. Всеки един. Защото всеки е живял собствен живот и гледа през своята си призма. Съответно, какво да види? - ФАКТИТЕ, ОТ СВОЯТА СИ ГЛЕДНА ТОЧКА. От чий зор ви е да се напрягат допълнително за нещо, което е така? Кого ще преубедите? Че то, всеки гледа от своя страна, и всеки ден е това, не само веднъж или дваж. Кой ще спечели, ако още двама или трима се скарат и се сдърлят за онзи, дето клати гората? По-добре ли ще се почувствате? АМА СИГУРНИ ЛИ СТЕ? Мамка му, една що-годе цивилизована тема да остане, и долу-горе нормални хора, бързат да не изтърват да се скарат. Ох. Абе що не вземете, пък да пораснете?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Песимисте, нямаш идея какво говориш но продължаваш. Колко е медианната цена за къща в България бе ? Що се правиш на улав? Ей ше се изприщите от злоба и ти и бонбонката.

                  Ето ти няколко произволни къши по крайбрежието на Калифорния от Сан Диего до Сан Хосе:

                  https://www.zillow.com/homedetails/3...5354792_zpid/?
                  https://www.zillow.com/homedetails/2...1283183_zpid/\
                  https://www.zillow.com/homedetails/2...5886071_zpid/?
                  https://www.zillow.com/homedetails/3...15439474_zpid/
                  https://www.zillow.com/homedetails/3...19326847_zpid/
                  https://www.zillow.com/homedetails/7...19662832_zpid/

                  е така ходих и кликах , всичките са между 1 и 2 млн. Някои са надценени някои подценени , но може да придобиеш предтсава какво е средна къща.

                  Ето ти и една за 200к
                  https://www.zillow.com/homedetails/3...6256257_zpid/?

                  Виж я и нея къде се намира. Този сайт съм Ви го пуснал преди 2 години . Можеш и сам да си провериш нещата, има данни и за продажби и за движение на цени и за училища, ма в по-лесно да се правиш на улав.

                  За здравеопазването ме заболя устата да Ви повтарям , тук има застраховки. Това което си показал, е все едно да ми покажеш какво плаща здравната каса на болниците. Ми какво те интересува бе? Ти нямаш отношения с болницата а със застрахователя. Това , че в България трябва да си носиш бинт и кислородна вода за да те превържат не ваши тук и нямаш никакви финансови отношения с болницата. На всичкото отгоре тук не е само една "здравна каса". Много компании са, частни са и се конкурират помежду си. Всяка има различен брой застраховани и възможност да договаря различни цени та една и съща болница може да чарджи $300 една застраховка и $500 друга за едно и съшо нещо. Та това което си постнал е абсолютна глупост и е време да се вземеш в ръце и да почнеш да мислиш. Като отидеш на лекар си плащаш $15-$20 за прегледа и всички изследвания снимки , MRI и т.н. са покрити.

                  Колкото до опитите ти да ме оценяваш .... опитвам се да пазя добрия тони и да не тезасягам, но пич , аре дай си сметка , че топа на постиженията ти е да се преместиш там откъдето аз съм се изнесъл. Нито имаш топки нито възможности да се справиш в среда с някаква реална конкуренция. Време е да се усетиш вече къде си в кранителната верига.

                  Питах те коя цифра ми е грешна в предишния разговор, ма много удобно забрави да отговориш. Пълен лалар си! Това не е верно , онова не е верно ... зашо бе , защото си радомирксото чудо и знаеш всичко ли ? Я мъцни какви са твоите цифри след като моите са "грешни".
                  На различни планети сме сегато - аз в Радомир ти в Калифорния. Съответно логикообразуването ни е съвсем различно съответно аз мисля че си тотално объркан човек, а пък ти същото за мен.
                  За мен цифрите са ясни и безспорни колко е средната цена и какво е имуществото на Американците / а не на Калифорнийците на първа линия на океана само които си нищожна част от всички Американци/. Съпоставено с това е очеизвадно къде си в Американската / а не океанската калифорнийска верига/ .
                  Да влизам в безсмислени дискусии за какво се покрива от здравните планове в Щатите е несериозно. Всеки план е провайдер е различен , но основното е че са ЧАСТНИ. А като са частни не се работи за чест и слава, а за профит. Т.е. покрива се по-малко от това което са получили. И следствието плащаш си за всичко + комисионната за касата. средно за всеки който е вътре. Като почне кеша да свършва те фраскат с 20% копей и при 500К сметка за хоспитализация от Ковид в Калифорния си минус 100К примерно. Може би не ти специално щото си умен и твоят план не е такъв, но на съседа ти е. . Основното е че касата като е частна не произвежда пари от въздуха и не може да плаща за лечение повече от това което е събрала.

                  Нататък отново много си се Убъркал. Много са се опитвали да си мерят пишката с мен във форума. Ти си просто поредният.... Не ми е интересно да си свалям гащите публично пък било то и в анонимен форум. Вярвай си в каквото искаш , но е добре да допуснеш и възможността , че отново си много заблуден предвид анонимността.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    той самият бачка за доларес, ама кофти било
                    Ех Берти, не можа да се сдържиш налЕ. Що не остави сегато да си въобразява, че в Радомир ядем доматите с колците :-)
                    Обаче си само частично прав. от МНОГО години работя само за удоволствие , а долареса е само бонус към удоволствието.....Живота е кратък и е хубаво да се изпълни с неща които ни харесват. Да работиш само за някакви пари пък дори да са доларес е пилеене на житейското ти време.
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.01.2024, 14:36.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Песи, Песи кви глупости пишеш не е истина. Ако в щатите беше толкова кофти както ти го описваш, никой нямаше да иска да ходи там. Обратно, ако тук беше така както го описваш, всичи щяха да искат да дойдат тук.
                      Пуснал си си въображението Бетерчо. В Щатите е много добре генерално. Едно от най-добрите места за живот по света / другите са по-зле обикновено особено във финансов план/ . но нещата не са такива каквито ги описва сегато. Той пише само за розовата страна пречупена през неговото лично финансово положение и случили му се неща / до момента само положителни/. Но не при всички е така защото аз ПОЗНАВАМ занулени хора прибрали се у нас поради здравен проблем който там не могат да покрият / епилепсия на дете /
                      Има купища не добри други неща и темата е безкрайна като всеки би имал собствено мнение кое е правилно и кое не.
                      На края важното е кой какви решения е взел на тази база - за сегато е да живее в Щатите, а за мен да живея в Радомир и Гоцето.... Аз съм щастлив от избора си, надявам и той да е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Ми тук как е бре? Снощи пак даваха някаква жена, която търси пари за лечение в Турция. Защо? Нали тук е ок, що дирят в Турция. Почти няма ден без да има новина, че някой търси мангизи за лечение в чужбина.

                        Погледни за кво иде реч:

                        https://www.plovdiv24.bg/novini/inte...ika-mi-1645614
                        И аз минах по подобни саги. Накрая САМ си поставих диагноза след 4 дена денонощно четене на патологии и ми я вписаха. Беше ми 4-5 диагноза и 4 месеца по болници.
                        В западнала европа е ПО-ЗЛЕ здравеопазването. Трябват милиони да ти обърнат внимание, тука за 100лв отиваш при кой си искаш специалист ВЕДНАГА. Няма как да се пребориш с писюрщината им, хвърлят те по върбите, и ако не намериш някой съвестен единствения шанс е ТУРЦИЯ.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Песи гледай за кво иде реч. Желая ти никога да не попадаш в ръчичките им:
                          Пациентските организации "заедно с теб" за пациентите в тежко състояние: Не ги искат, защото харчат много публичен ресурс

                          "Майка ми беше подритвана от болница на болница". Случаят на рапъра Кристо - сол в раната на здравеопазването

                          "Ако аз не мога да отида при лекар, който да поеме отговорност, къде да отида – в пожарната ли?", възмущава се Христо Балабанов

                          https://bnr.bg/horizont/post/101814808

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Segato е много комлексиран човек / не го пиша с цел обида а като факт/ и скаран с елементарната аритметика и представата за нещата . Не само у нас, а и в Щатите където уж трябва да е наясно.
                            Веднага давам пример - той се самоопределя като среден Хамериканец или макс средна класа със средна къща в среден квартал и със средни спестявания и т.н. Демек масовият Американец е като него. Обаче къщата му струва 1.5- 2 млн долара по негови думи когато имаме средна цена медиана на къща в Щатите $387,600 as of November 2023. За какви среди или дори да речем средна класа говорим ?!?! Той е дребно богаташче ЗА ТАМ или много ама много висока средна класа само от къщата дори нищо друго да не притежава. Що ? 22.7 million in 2022, representing 6.7 percent of the country's population са милионерите там. На този фон пише че всички пред пенсия имали по колко беше по поне 500К или повече в кеш акции, фондове / тва без къщата.... Баси майтапа..... Всеки явно според него е = едва на няколко процента от цялото население на страната.
                            Накратко човек тотално скаран с аритметика и статистика и в същото време продава Американската мечта при която 1-2 седмици лечение от настинка те зануляват след цял живот работа и инвестиции....

                            https://www.beckershospitalreview.co...-by-state.html

                            Всъщност какво зануляване...добре че има частен фалит щото едно 70-80% от хората ТАМ не могат да платят сметката с цялото си имущество.
                            А ако човек се разболее от нещо наистина сериозно ?! Дори и със застраховка да е / а много не са/ тя е с лимити и копей и т.н....
                            И стигаме до пръцкането - аз имам тесла, кафемашина за 2К, кухня за 50 ли беше , хладилник за 10 , барбекю не знам каква марка. А вие в България какво имате ? Къде сте виЙ къде съм аз ?!?! Шоу изпълнено с комплекси....:-)
                            Допускам, че в темата / включително и ти самият/ има доста хора със състояние по-голямо от неговото, ама ти например спря да пишеш за рибай стекове еди къде си и други рядко правят такива коментари. Само Бетерчо от местните продължава да избива цифрови комплекси :-) Ама тва щото много коне е впрегнал , че чак лети :-)

                            Здраве да му е на човека . Не го написах да се заяждам или да го обидя или да търся дискусия. Единствено за да покажа колко е объркан за мястото си в природата и света.
                            Аре да не продава краставици на краставичар :-))))

                            ПП
                            Джонката , който по негови си причини които той си знае плюе по България непрекъснато е светлинни години над него. Всъщност и за много от нещата е прав просто не ги описва с правилният тон и прилагателни....
                            Ми тук как е бре? Снощи пак даваха някаква жена, която търси пари за лечение в Турция. Защо? Нали тук е ок, що дирят в Турция. Почти няма ден без да има новина, че някой търси мангизи за лечение в чужбина.

                            Погледни за кво иде реч:

                            https://www.plovdiv24.bg/novini/inte...ika-mi-1645614

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Песи, Песи кви глупости пишеш не е истина. Ако в щатите беше толкова кофти както ти го описваш, никой нямаше да иска да ходи там. Обратно, ако тук беше така както го описваш, всичи щяха да искат да дойдат тук.

                              въпрос на време е, бетерчо
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Песи, Песи кви глупости пишеш не е истина. Ако в щатите беше толкова кофти както ти го описваш, никой нямаше да иска да ходи там. Обратно, ако тук беше така както го описваш, всичи щяха да искат да дойдат тук.
                                той самият бачка за доларес, ама кофти било
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X