IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Комплекс без подръжка ? Че какво му е комплексното ? До кой бизнеспарк ? Аз знам само един , този в Младост. Има ли други ?
    Теб ако те слуша човек, в София има само ЕДИН бизнеспарк. Екстра върджин зехтин в България НЯМА, агнетата на глава на населението са по-малко от САЩ. Затуй презират провалените гастари навсякъде, щото лъжат и плюят по Родината си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      При теб трябва да се почва от азбуката. А, б,в..... Първо, ставаш сутрин, поглеждаш се в огледалото и питаш "Кой съм аз?" Кой съм аз, за да ми праща снимки човек, който нито ми е роднина, нито приятел от детството, може и да съм изкуствен интелект, рекламиращ САЩ. Отговорът е откровен...мистър нищо и за това нищо не трябва и да изисквам от някого, когото не познавам.
      Майтап бе , айде не се стегай. Знам каква ти е кафе машината . Вижда се на снимката до пералнята по-долу
      Last edited by segato; 17.01.2024, 07:48.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        Дано не ми се налага да ходя на кардиолог, ма ако ми се наложи ше отида сега. Защо да чакам до утре? При зъболекаря какво да правя ? Да си разказваме вицове ли ? Гледам ,че постоянно скачаш да се доказваш , че си по, най, най ма само на приказки , откога ти казвам да пуснеш една снимка на кафе машината ... шо се правиш на ударен ? Пусни нешо реално бе. Е ако искаш снимай си мазето, само да е нешо различно от празни приказки. Пускаш снимка и те признавам за велик. Ма твоя, не примерна.
        При теб трябва да се почва от азбуката. А, б,в..... Първо, ставаш сутрин, поглеждаш се в огледалото и питаш "Кой съм аз?" Кой съм аз, за да ми праща снимки човек, който нито ми е роднина, нито приятел от детството, може и да съм изкуствен интелект, рекламиращ САЩ. Отговорът е откровен...мистър нищо и за това нищо не трябва и да изисквам от някого, когото не познавам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Тука те признах, ще се постарая. За зъболекаря ти е болна темата...
          Хъ ??? Защо ми е болна тема? Ти говориш за зъболекати и кадиолози. Бих казал, че на теб ти е болна тема

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Дано не ми се налага да ходя на кардиолог, ма ако ми се наложи ше отида сега. Защо да чакам до утре? При зъболекаря какво да правя ? Да си разказваме вицове ли ? Гледам ,че постоянно скачаш да се доказваш , че си по, най, най ма само на приказки , откога ти казвам да пуснеш една снимка на кафе машината ... шо се правиш на ударен ? Пусни нешо реално бе. Е ако искаш снимай си мазето, само да е нешо различно от празно приказки. Пускаш снимка и те признавам за велик. Ма твоя, не примерна.
            Тука те признах, ще се постарая. За зъболекаря ти е болна темата...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Е, добе де разказваш хубави неща за САЩ.
              Аз говоря с конкретика, утре отивам на преглед, примерно на кардиолог. Ти отиваш ли още утре?
              Хайде и друго състезание, кой може по-скоро да запише час при зъболекар, навит ли си?
              Дано не ми се налага да ходя на кардиолог, ма ако ми се наложи ше отида сега. Защо да чакам до утре? При зъболекаря какво да правя ? Да си разказваме вицове ли ? Гледам ,че постоянно скачаш да се доказваш , че си по, най, най ма само на приказки , откога ти казвам да пуснеш една снимка на кафе машината ... шо се правиш на ударен ? Пусни нешо реално бе. Е ако искаш снимай си мазето, само да е нешо различно от празни приказки. Пускаш снимка и те признавам за велик. Ма твоя, не примерна.
              Last edited by segato; 16.01.2024, 22:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Не те разбирам бе човек. Имаш някаква измислена представа за САЩ , казвам ти че нещата не са каквито си представяш, но продължаваш да плещиш глупости. Тук може е сега в момента да отидеш на лекар. Няма проблем. Ще чакаш да минат които са пред теб , ма до час ше минеш. Ако искаш да си направиш среща пак до ден-два ... зависи какъв е сезона, де да знам. Среша правиш ако е някакъв профилактичен преглед и обикновеноо си го нагласяш да ти е удобен час. Ако си настинал отиваш веднага, без среща. Айде лягай вече
                Е, добре де разказваш хубави неща за САЩ.
                Аз говоря с конкретика, утре отивам на преглед, примерно на кардиолог. Ти отиваш ли още утре?
                Хайде и друго състезание, кой може по-скоро да запише час при зъболекар, навит ли си?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor

                  Хахахаха, как изместваш темата гастарчо, кажи си, че не утре, не след седмица или месец, ти за специалист -доктор, чак през 2025г. можеш да се класираш..
                  Не те разбирам бе човек. Имаш някаква измислена представа за САЩ , казвам ти че нещата не са каквито си представяш, но продължаваш да плещиш глупости. Тук може е сега в момента да отидеш на лекар. Няма проблем. Ще чакаш да минат които са пред теб , ма до час ше минеш. Ако искаш да си направиш среща пак до ден-два ... зависи какъв е сезона, де да знам. Среша правиш ако е някакъв профилактичен преглед и обикновеноо си го нагласяш да ти е удобен час. Ако си настинал отиваш веднага, без среща. Айде лягай вече

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ей 1 път да ни съвпаднат мненията :-)
                    При нас ключа беше филма 3 Body Problem по Лиу Цъсин . От там започнаха въпросите кое , как , защо. Буквално на всеки няколко минути трябваше да го паузирам и да обяснявам доколкото мога за какво става въпрос.... Винаги е бил най-добрият по математика в класа и вероятно в училището за випуска , но олимпийската математика е много по-различна от училищната. Та след него чавето искаше да надгражда и аз помагам.
                    Отиде за първи път на състезание на Общинският кръг и изкара макса....
                    Вчера на нова година в полунощ докато ние нещо там правим семейно то беше на бялата дъска и си измисляше сам задачи и ги ги решаваше сам.... та така. Мотивацията е налична , пришпорване има нула , но за да вървят нещата трябват някакви резултати за да се поддържа огънят....
                    Знам, че мненията ни се различават по някои теми. Знам и че понякога пиша доста странни неща. Пиша ги с причина. И ти имаш твоята си игра, виждам го. Ако е дал Господ, един ден да се срещнем и да разговаряме, ще ме разбереш...Ти и Левчо сте единствените повишители, които уважавам истински.

                    Искрено се радвам за детето ти. Това което пишеш е ясно доказателство за мен, че това дете има интерес към математиката и може да отиде много напред. Също така виждам успехите ти като родител. Сега е перфектната възраст. Дадох ти някои имена...Вярвай ми, тук съм напълно искрен. Оттук си ти на ход...

                    Искрено желая най-най доброто за цялото ви семейство. Свестни хора сте, малко останаха такива, независимо дали в БГ или извън БГ...
                    Last edited by ejonny2376; 01.01.2024, 23:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ей 1 път да ни съвпаднат мненията :-)
                      При нас ключа беше филма 3 Body Problem по Лиу Цъсин . От там започнаха въпросите кое , как , защо. Буквално на всеки няколко минути трябваше да го паузирам и да обяснявам доколкото мога за какво става въпрос.... Винаги е бил най-добрият по математика в класа и вероятно в училището за випуска , но олимпийската математика е много по-различна от училищната. Та след него чавето искаше да надгражда и аз помагам.
                      Отиде за първи път на състезание на Общинският кръг и изкара макса....
                      Вчера на нова година в полунощ докато ние нещо там правим семейно то беше на бялата дъска и си измисляше сам задачи и ги ги решаваше сам.... та така. Мотивацията е налична , пришпорване има нула , но за да вървят нещата трябват някакви резултати за да се поддържа огънят....
                      Ами как да не сме на едно мнение като съм го ходил тоя път. Следвашото . което ше трябва да направиш е да почнеш да лимитираш математиказа за да не навреди на социалния му живот. Ше трябва и да компенсираш малко ... приятелите му които не се занимават с математика ше имат повече време за други неща и за да не почнат да го третират като weirdо, трябва да го бутнеш малко да изглежда куул. Споменах по едно време , един читав телефон примерно прави много разлика и за никакви кинти решава една камара проблеми с подражаването на измислени квартални герои. Децата си мерят телефоните и телевизорите, нямат още изградена друга система за оценяване на успеха.

                      Това го казвам добронамерено. Може и да не вярно а пък за България още повече.
                      Last edited by segato; 01.01.2024, 21:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Браво, поздравления. Точно това е възрастта, където трябва да се види дали има интерес или не. И ако има такъв, да не се вярва на кварталната даскалица, че ще го научи на нещо, а да се действа.

                        Караджова от СМГ ти я препоръчвам с две ръце за сегашната възраст. После около 7-8 клас Иван Симеонов. Това са ни най-добрите учители (все още работещи). Аз съм възпитаник на Велико Колев, но той вече е стар и не преподава (за мен най-най добрият БГ учител на всички времена).

                        За Националния Кръг обаче трябва подготовка директно с величия от ранга на Н.Николов, Е.Колев и други, дотам обаче има време.
                        Мерси за препоръките Джони.
                        Както ти написах и по-рано. Аз го уча олимпийската математика в момента. Учителите в сегашното му училище не ме интересуват , а и нямат представа какво правим вкъщи....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 01.01.2024, 21:08.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Абе не става със пришпорване. Всичко е търговия. Ако покажеш на детето колко е интересна математика ( а тя е интересна) , запалиш му любопитстово и го поощряваш после само ше се интересува и ше се развива. Ако го натиснеш , ше я намрази и почва да търси начини да я избегне. Винаги идва момент в който губиш контрол ако е от позицията на силата, трябва тарикатски да го изработиш само да се интересува. Понякога бондинг тайм както прави песимиста дава много повече зашото детето чувства че го третираш като възрастен а това е голям мотиватор.
                          Ей 1 път да ни съвпаднат мненията :-)
                          При нас ключа беше филма 3 Body Problem по Лиу Цъсин . От там започнаха въпросите кое , как , защо. Буквално на всеки няколко минути трябваше да го паузирам и да обяснявам доколкото мога за какво става въпрос.... Винаги е бил най-добрият по математика в класа и вероятно в училището за випуска , но олимпийската математика е много по-различна от училищната. Та след него чавето искаше да надгражда и аз помагам.
                          Отиде за първи път на състезание на Общинският кръг и изкара макса....
                          Вчера на нова година в полунощ докато ние нещо там правим семейно то беше на бялата дъска и си измисляше сам задачи и ги ги решаваше сам.... та така. Мотивацията е налична , пришпорване има нула , но за да вървят нещата трябват някакви резултати за да се поддържа огънят....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Теб явно са те пришпорвали и вредите са мащабни, наистина. Иначе не малко, а много пришпорване трябва. Естествено само по предметите, където има интерес. По останалите предмети и тройки в училище са достатъчни. То така или иначе при сегашното ниво за да изкараш 6 трябва само да си слушал в клас и се изисква нулево усилие.По всички предмети.

                            В университета пък шестици се изкарват още по-лесно. За българските говорим. Знаем защо. Твоята шестица по висша не е никакъв критерий, тук говорим за съвсем различно ниво на математика.

                            Щом си толкова курназ, пробвай да решиш нещо от тук да те видим:

                            https://imomath.com/index.cgi?page=collectionBul
                            Абе не става със пришпорване. Всичко е търговия. Ако покажеш на детето колко е интересна математика ( а тя е интересна) , запалиш му любопитстово и го поощряваш после само ше се интересува и ше се развива. Ако го натиснеш , ше я намрази и почва да търси начини да я избегне. Винаги идва момент в който губиш контрол ако е от позицията на силата, трябва тарикатски да го изработиш само да се интересува. Понякога бондинг тайм както прави песимиста дава много повече зашото детето чувства че го третираш като възрастен а това е голям мотиватор.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              В голяма степен съм съгласен с всичко което си написал. По-малко е чавето от 5-клас , но за последните 2 седмици го научих например как да съставя и решава системи от линейни уравнения / сега материал за 8-ми клас. т.е няколко години напред/. Едната задача от областният кръг обикновено се решава по този начин за неговият клас /задачите се усложняват с всяка година на това ниво както проследих/
                              Относно идеите на това ниво / аз им казвам модели вероятно неправилно/ са няколко десетки от това което съм видял назад. До момента на областният времето е малко и не може да ги усвои всичките.... До преди 2 месеца не е имало подготовка. Т.е. вероятно на него ще има резултат нещо като 2 от 3 но не 3 от 3. Дори и да го има няма значение защото пак основното е да го обуча на тези модели... а не резултата. Не знам вероятно ще ми трябва поне година за всичко.,
                              Идеята ми е когато стигнем 7+ клас евентуално тогава да му намеря учител за национален кръг ниво... ако иска да се развива в тази област. Става само с желание не насила.
                              Да не се заблудиш - нямам болни амбиции за университети , гимназии, национални отбори и т..н. Искам само да му развия логиката формирана като последавателност от стъпки в различни ситуации + чувството как да постига и завършва поставени цели до край
                              Браво, поздравления. Точно това е възрастта, където трябва да се види дали има интерес или не. И ако има такъв, да не се вярва на кварталната даскалица, че ще го научи на нещо, а да се действа.

                              Караджова от СМГ ти я препоръчвам с две ръце за сегашната възраст. После около 7-8 клас Иван Симеонов. Това са ни най-добрите учители (все още работещи). Аз съм възпитаник на Велико Колев, но той вече е стар и не преподава (за мен най-най добрият БГ учител на всички времена).

                              За Националния Кръг обаче трябва подготовка директно с величия от ранга на Н.Николов, Е.Колев и други, дотам обаче има време.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Мне , не съм съгласен. Ако детето има интерес от малко ,да се насочва и леееко да се пришпорва е ок. Но ако няма , пришпорването в ранни години вреди , при това вредите са мащабни !!! Като човек имащ 6 на 3-част висша математика го говоря това . Професионалист с мен не е работил до 7-клас,когато започнах да ходя на уроци за кандидатстване !!!
                                Теб явно са те пришпорвали и вредите са мащабни, наистина. Иначе не малко, а много пришпорване трябва. Естествено само по предметите, където има интерес. По останалите предмети и тройки в училище са достатъчни. То така или иначе при сегашното ниво за да изкараш 6 трябва само да си слушал в клас и се изисква нулево усилие.По всички предмети.

                                В университета пък шестици се изкарват още по-лесно. За българските говорим. Знаем защо. Твоята шестица по висша не е никакъв критерий, тук говорим за съвсем различно ниво на математика.

                                Щом си толкова курназ, пробвай да решиш нещо от тук да те видим:

                                https://imomath.com/index.cgi?page=collectionBul

                                Коментар

                                Working...
                                X