IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    третото не е сигурно

    Моите родители..да са живи и здрави...нищо не знаят горките. Най обикновенни трудови хора...които през годините все едно ми повтаряха...внимавай...бъди тихичак...не се бийй...ти ще видиш...като : останеш сам да се издържаш...като се ожениш...като имаш деца.... Е..нищо не видях друго освен че да не ги слушам е било най праивлното нещо в моя живот.

    И сега ме боготворят...щото всички са зависими от мен. Как не се подадох на вечния им страх.....който ми внушаваха не знам. Нищо не споделях....на никой нищо не казвах кво правя....защото реакцията им щеше да бъде ВНИМАВАЙ....а не ПОДКРЕПА....аз исках да не внимавам....исках да не живея като тях....не исках да живуркам.

    Та сега с моите деца....сме приятели...никога не им казвам...ти ще видиш....псувам пред тях...говоря за секс пред тях...бъзкаме се....няма табута...всичко могат да ми кажат....и знаят за кво да питат майка си..което за мен са глупости...и кво да питат мен...което майка им е тотално безсмисленно да я питат.

    Аз съм много неприятен и даже гаден човек понякога...щото съм свръхамбициозен и никога не съм доволен...и не оценявах понякога усилията които те правят за да се докажат пред мен...но те научиха...че ако имат проблем...могат да дойдат при мен..и без да ги питам защо са нагазили в лайната...да измислим заедно решение.
    В последните години осъзнавайки къв педерст бях и съм....понякога с околните....взех мерки..и сега съм по спокоен и оценяващ постиженията им.
    Демек зрееш. Но родителят в някои отношения следва да е родител. Колкото до твоите родители, не ги подценявай. И те знаят неща, които ти не знаеш. А страхът, той беше повсеместен. Всяка диктатура си има своите последици. Те са направили най-доброто за онези времена.

    А иначе в моето семейство най-много знаеха бабите и дядовците. Страхотни бяха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      По моите ширини казват, че детето разсъждава според възрастта:

      1. На три годинки - моят татко знае всичко!
      2. На 15 години - баща ми нищо не знае!
      3. На 40 години - ех да знаех колкото баща си ...
      третото не е сигурно

      Моите родители..да са живи и здрави...нищо не знаят горките. Най обикновенни трудови хора...които през годините все едно ми повтаряха...внимавай...бъди тихичак...не се бийй...ти ще видиш...като : останеш сам да се издържаш...като се ожениш...като имаш деца.... Е..нищо не видях друго освен че да не ги слушам е било най праивлното нещо в моя живот.

      И сега ме боготворят...щото всички са зависими от мен. Как не се подадох на вечния им страх.....който ми внушаваха не знам. Нищо не споделях....на никой нищо не казвах кво правя....защото реакцията им щеше да бъде ВНИМАВАЙ....а не ПОДКРЕПА....аз исках да не внимавам....исках да не живея като тях....не исках да живуркам.

      Та сега с моите деца....сме приятели...никога не им казвам...ти ще видиш....псувам пред тях...говоря за секс пред тях...бъзкаме се....няма табута...всичко могат да ми кажат....и знаят за кво да питат майка си..което за мен са глупости...и кво да питат мен...което майка им е тотално безсмисленно да я питат.

      Аз съм много неприятен и даже гаден човек понякога...щото съм свръхамбициозен и никога не съм доволен...и не оценявах понякога усилията които те правят за да се докажат пред мен...но те научиха...че ако имат проблем...могат да дойдат при мен..и без да ги питам защо са нагазили в лайната...да измислим заедно решение.

      В последните години осъзнавайки къв педерст бях и съм....понякога с околните....взех мерки..и сега съм по спокоен и оценяващ постиженията им.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        от опита...от живота...от авторитетите....
        В началото ти си авторитета....и чува от теб. В тинейджърските години само ти НЕ си авторитета.....и така нататък....
        По моите ширини казват, че детето разсъждава според възрастта:

        1. На три годинки - моят татко знае всичко!
        2. На 15 години - баща ми нищо не знае!
        3. На 40 години - ех да знаех колкото баща си ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
          Ми то първото: selective thinking and reading kills
          In Bulgarian please. I am sooooo f..king tired of any sort of English. Do me a favour, dear. I will indeed, truly, madly and deeply appreciate this small kindness of yours.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            винаги ми е била много интересна гледната точка на родителя който смята че може да модифицира едно израстващо дете според собствените си виждания
            Ако абдикира родителят, за детето ще се погрижи улицата. С детето е нужен диалог. По-добре всичко да бъде обяснено от родителя, а не от улицата.

            Един арабски мъдрец бе казал, че нашите деца не ни принадлежат. Те са стрелите, които изпращаме към бъдещето. Така че за “модифициране” трудно може да се говори, за насочване да.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              въпроса е дали е ефективно...да предпазваш целенасочено детето от нещо което в даден момент ще чуе само...и ще се запита...защо авторитета т.е ти - го е крил от мен? И да прецени че явно авторитета трябва да се смени......преждевременно.

              Адски е интересна тая тема с възпитанието....чудя се дали да не кажа някоя провокация да разпаля духовете......

              Ограниченията в простотията...секса ....морала ...правилата....послушанието....насаждането на страх и т.н...не водят ли до липса на доверие към родителя на по късен етап след като в даден момент детето разбира че глупостите които си му говорил не кореспондират със реалния живот?


              темата с подрастващите е много интересна, а още по-интересно е, че основните обсъждащи в нея са почти винаги с едно дете, от което си вадят крайни изводи! Като да питаш жена с само един партньор в живата си(ей ся ще ми скачат по феминистка линия) колко е средният размер при мъжете Ми как да ти каже, като няма база за сравнение. Та и тук така.

              Иначе темата е много дълга и много дълбока, а универсални отговори няма. Всъщност има - българинът обича да обдикира от задълженията си и да казва - аз съм го пратил на училище, то там ще се научи. И като не се научи или научи поредната простотия (сега, кое точно е простотия е отделен въпрос), виновен е даскалът, а не мунчо от обеля 6 (примерно).

              Ама то и с моралът е така - преди 1000 години да убиеш мюсюлманин и да говориш против тях е било не само ненаказуемо, а върховно задължение на всеки християнин, както и обратното. Сега, да дори само да говориш, ще ти лепнат доживотна за подбуждане на расови дискриминации, ама в Саудитска Арабия (примерно) ще те наградят с ордем "пустинна зора" или какъвто там имат. Обшество...
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                така де трябва да се съобразяваш значи след като си авторитет...
                въпроса е дали е ефективно...да предпазваш целенасочено детето от нещо което в даден момент ще чуе само...и ще се запита...защо авторитета т.е ти - го е крил от мен? И да прецени че явно авторитета трябва да се смени......преждевременно.

                Адски е интересна тая тема с възпитанието....чудя се дали да не кажа някоя провокация да разпаля духовете......

                Ограниченията в простотията...секса ....морала ...правилата....послушанието....насаждането на страх и т.н...не водят ли до липса на доверие към родителя на по късен етап след като в даден момент детето разбира че глупостите които си му говорил не кореспондират със реалния живот?



                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  от опита...от живота...от авторитетите....

                  В началото ти си авторитета....и чува от теб. В тинейджърските години само ти НЕ си авторитета.....и така нататък....
                  така де трябва да се съобразяваш значи, след като си авторитет... ако ти си авторитет на някого в тинейджърските му години на какво ще го научиш? Принципно обществата имат някаква колективна обществена отговорност. Най малкото са решили да пращат децата на училище примерно, и кой е авторитета там - учителя, а той на какво ще ги учи... е така е, все за някой ще си авторитет, което е някакъв вид отговорност, до каква степен друг въпрос... Но не може без да ти пука освен ако пак не си извън обществото... Т.е. какво би станало ако на учителката не и пука...?

                  Давам пример с тези гей паради че са е модерно, е само агитките на футболните отбори скачат срещу това въпреки и да са смятани за меко казано гамени лумпени и т.н. Въпросът е че това е пример за децата като нещо модерно, но неестествено в природата. Т.е примера е много ярък, как в едно общество ценностите се налагат и защитават дори и от периферни части от него ... за което аз и копче не мога да им кажа на агитиките, даже адмирирам. По други въпроси агитките са доста лош пример... та така.
                  Last edited by pepe1234; 06.06.2018, 16:41.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                    Как ще разбере и от кого?
                    от опита...от живота...от авторитетите....

                    В началото ти си авторитета....и чува от теб. В тинейджърските години само ти НЕ си авторитета.....и така нататък....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                      Около тези мечти на жените – един виц:
                      Турист и местен се къпят в общата баня на плажа в Ямайка.
                      Туристът любезно се обръща към ямайчанина: – О, господине, виждам, че и вашата любима се казва Wendy...
                      Ям: – Не. Защо?
                      Ту: – Татуирал съм името ѝ на члена си, ето... И на вашия пише Wendy, както виждам?
                      Я: – А, просто се е посбръчкал.
                      Опънал добре кожата и се видяло "Welcome to Jamaica and have a nice day".

                      ----------------
                      Вицът има реално продължение:
                      Беше ни разказан на едно събиране от духовит колега и много се смяхме. На другия ден една от присъствалите колежки възбудено го разказва на други, като надписът на ямаеца в нейния преразказ е "Welcome to Jamaica and have a nice holiday". Духовитият колега също присъстваше и коментира: "Е-е-е, па на вас, жените, колкото и голем да е, все не ви стига", припомняйки на колежката първоначалния вариант на татуировката; "С малко да е, ама още по- да е..."
                      Смехът беше разтърсващ в пряк и преносен смисъл.
                      ))

                      Според мен при тоя надпис....колежката ти.....да внимава кво си пожелава)) след един такъв холидей...с подобен надпис....кво ще стане не знам))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        детето рано или късно само ще разбере кога може да псува...кога не трябва да псува...кога задължително трябва да псува...и дали цял живот да се въздържа да псува въпреки че му се псува.

                        тая тема е много интересна също...за възпитанието на децата...
                        Как ще разбере и от кого?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Естествено, че трябва. Каквото посееш това ще пожънеш.
                          винаги ми е била много интересна гледната точка на родителя който смята че може да модифицира едно израстващо дете според собствените си виждания

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Ми то първото, ти го доказа с онези там дабъли, после по 4, по 8,16 32 и т.н,
                            а за другото..........прекалено много често чувам: " Пари ми дай, акъл не ща"
                            Сякаш ако му дадеш пари няма да ги пръсне веднага и пак да вика, че акъл не ще.
                            Ми то първото: selective thinking and reading kills

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                              Ц не става така, трябва да ти дреме. Най малкото има подрастващи.... аз примерно припсувах няколко пъти в колата и детето и то почна... трябва да се собразява човек
                              детето рано или късно само ще разбере кога може да псува...кога не трябва да псува...кога задължително трябва да псува...и дали цял живот да се въздържа да псува въпреки че му се псува.

                              тая тема е много интересна също...за възпитанието на децата...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                                Disagree. ВТЧ и покер играчите??? No problem.
                                Is about know how: Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.
                                Ми то първото, ти го доказа с онези там дабъли, после по 4, по 8,16 32 и т.н,
                                а за другото..........прекалено много често чувам: " Пари ми дай, акъл не ща"
                                Сякаш ако му дадеш пари няма да ги пръсне веднага и пак да вика, че акъл не ще.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X