IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
    Никога! Нева!
    Очевадно се различават даже и тогава.
    Наблюдавал съм ги по отделно и заедно, как си щъкат из полянката - за мен е невъзможно да се сбъркат - и по цвят, и по форма.
    Обикновено, отровените, са бивали почти поголовно, измежду „невъзможните да объркат”. Някаква идея, защо?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      Гъбата булка може да бъде сбъркана с червена мухоморка, когато е все още на фаза "яйце".
      Никога! Нева!
      Очевадно се различават даже и тогава.
      Наблюдавал съм ги по отделно и заедно, как си щъкат из полянката - за мен е невъзможно да се сбъркат - и по цвят, и по форма.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

        Мисля, че опасният двойник на печурката се нарича зелена мухоморка, макар и да не знам защо зелена, като е по-бяла от печурката.

        Да, и ние един път с жената, като се върнахме от гъбобер, намерихме 3-4 зелени мухоморки всред печурките ни... Жената! Бившата ми! Тя беше по-немарлива, тя ги е събрала, подсъзнателно искайки да ме отрови!!!
        Тцъ! Зелената мухоморка има приятно отровно зелен цвят. А бялата мухоморка е вариeтет на зелената - различават се само по цвета. Гъбата булка може да бъде сбъркана с червена мухоморка, когато е все още на фаза "яйце". Общо взето, трябва да се внимава с прикрепените организми с не самостойно хранене

        Last edited by tnm; 01.07.2018, 17:24.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

          Да.
          Сега проверих в мрежата - някои автори смятат бялата мухоморка за бял вид на зелената. Разминаване на названията или класификацията.

          Както и да е - пластинките на отровната са чисто, снежно бели, докато на печурката имат сив или розов отенък, освен на най-младите печурки, но те пък нямат (или имат? - забравил съм) остатък от разкъсано було на пънчето си, за разлика от отровната.

          Да, и ние с жената прехвърлихме още два пъти след това за проверка печурките... па накрая изхвърлихме целия плик.
          С гъбите шега не бива. Я виж тука за малко хумор какво става.
          Българската агенция по безопасност на храните проверява съмнение за токсикологично натравяне на семейство от трима души, след консумация на култивирани гъби печурки, ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Абе, не знам къде сте гледали но, зелената съвсем явно со зеленее. Виж, с бели, щях сам да се натровя: Една бе израснала заедно с две ливсдни печурки. Четох че, при растежа на гъбното тяло, се преплитали хифи и от съседни гъбоци та, расте ли ядлива с отровни и/или и / отровна с ядливи, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, ИЗХВЪРЛЯМ.
            Горният случай идва да юокаже, защо гъби се берат изключителнона трезвен акъл и след добро отспиване.
            Да.
            Сега проверих в мрежата - някои автори смятат бялата мухоморка за бял вид на зелената. Разминаване на названията или класификацията.

            Както и да е - пластинките на отровната са чисто, снежно бели, докато на печурката имат сив или розов отенък, освен на най-младите печурки, но те пък нямат (или имат? - забравил съм) остатък от разкъсано було на пънчето си, за разлика от отровната.

            Да, и ние с жената прехвърлихме още два пъти след това за проверка печурките... па накрая изхвърлихме целия плик.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Какво е една кухня без подправки?
              Мебели с един серсемин между тях.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                Мисля, че опасният двойник на печурката се нарича зелена мухоморка, макар и да не знам защо зелена, като е по-бяла от печурката.

                Да, и ние един път с жената, като се върнахме от гъбобер, намерихме 3-4 зелени мухоморки всред печурките ни... Жената! Бившата ми! Тя беше по-немарлива, тя ги е събрала, подсъзнателно искайки да ме отрови!!!
                Абе, не знам къде сте гледали но, зелената съвсем явно со зеленее. Виж, с бели, щях сам да се натровя: Една бе израснала заедно с две ливсдни печурки. Четох че, при растежа на гъбното тяло, се преплитали хифи и от съседни гъбоци та, расте ли ядлива с отровни и/или и / отровна с ядливи, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, ИЗХВЪРЛЯМ.
                Горният случай идва да юокаже, защо гъби се берат изключителнона трезвен акъл и след добро отспиване.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  Съдейки по писаното тук, доста се ценят мухоморките във форума.
                  Бих допуснал дори, че някои хора ги употребяват всекидневно...
                  Какво е една кухня без подправки?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                    Мисля, че опасният двойник на печурката се нарича зелена мухоморка, макар и да не знам защо зелена, като е по-бяла от печурката.
                    Да, и ние един път с жената, като се върнахме от гъбобер, намерихме 3-4 зелени мухоморки всред печурките ни... Жената! Бившата ми! Тя беше по-немарлива, тя ги е събрала, подсъзнателно искайки да ме отрови!!!
                    Знаех си аз, че всяко природно явление си има логично обяснение .

                    Коментар


                    • Съдейки по писаното тук, доста се ценят мухоморките във форума.
                      Бих допуснал дори, че някои хора ги употребяват всекидневно...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        Какво става тука, бре!? И аз от вчера съм горд притежател на 3 кила манатарка /вече е нарязана и е сложена да се суши/ и три големи гъби-булки.
                        Изчаках ги съвсем да се разтворят, защото преди години бях объркала пичурка с бяла мухоморка. Стават грешки и с най-добрите гъбари.
                        Мисля, че опасният двойник на печурката се нарича зелена мухоморка, макар и да не знам защо зелена, като е по-бяла от печурката.

                        Да, и ние един път с жената, като се върнахме от гъбобер, намерихме 3-4 зелени мухоморки всред печурките ни... Жената! Бившата ми! Тя беше по-немарлива, тя ги е събрала, подсъзнателно искайки да ме отрови!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          Досега е най-балансираният индивид, който срещам и явно с познания по психология, а за да сме в тон с темата, ми се струва, че вътрешният баланс е ключов с каквато и дейност да се занимаваме, и особено при инвестирането. Т.е. за мен е обогатяващо мнението му.
                          Ако направим аналогия с ролевите игри и приемем че сбора от всичките ни качесва е 100%, то балансирания герой ще бъде посредствен във всяка една област. Макар, че тук наблюдавам изключения - някои съфорумци успяват да бъдат по 100% умни, чаровни, харизматични и т.н.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                            Не се занимавам с инвестиции, нито с финанси като цяло.
                            Присъствието ми тъдява се дължи на... хм, странни обстоятелства.
                            Ок

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                              Здр Ender, занимаваш ли се с инвестиции?
                              Не се занимавам с инвестиции, нито с финанси като цяло.
                              Присъствието ми тъдява се дължи на... хм, странни обстоятелства.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Вероятно единия път си дала отговори свързани с предпочитания към конкретен критерий, а другия - отговори, които действително се отнасят до теб. Но както вече стана въпрос в темата, този тест не дава висока достоверност на резултатите. Ако наистина те вълнува, към коя част на човешкия род принадлежиш, предполагам, че ще мога да помогна.


                                Приципно, причините са комплексни. Макар, някой неща да са предопределени от типа (има нарцистични, инфантилни, жизнерадостни, безгрижни и т.н. типове), зрелостта си остава атрибут на личността. Ако визираш конкретни хора във форума, предполагам че поради професионалната си реализация са избрали да развиват други личностни умения, а социалните са останали на по-заден план. Друга възможна причина са страховете и комплексите, за които Мони вече повдигна въпрос.
                                Благодаря. Беше много полезно .

                                Коментар

                                Working...
                                X