IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Е па кат не ги контролира , не ги ебава и не ги изсмуква запада е що нещо не са цъфнали и вързали. е тези примерно

    https://clubz.bg/47184-iskate_v_evra...i_sa_zaplatite

    Данните са отпреди 3 години но надали много са се променили

    То хубаво даваш акъл от Виена ама ходи поживей при некоя такава,,самостоятелна и независима държава,,,. Беше се запътил за Северна Корея кво стана.
    те тия особено Росията ако мислиш, че не е колония като нас много си се заблудил, останалите слаби шот Расията слаба то логично. Те са здрави военно, но икономически не съвсем .... И аз имах такива надежди ама на руските олигарси парите са им в долари в западни банки, ако нещо некой шукне оп санкции запор на сметка и до там, това е и с наще назначени папуняци. Правят някакви опити за съживяване особено след 2014та ама да видиме ...Със СССРа беше направена същата схема като у нас, затваряйте ваще фабрики, наще са по яки, вие ше ни даате ресурси ние стоки ше настъпи мир със симбиоза и жми градо, всички ше сме равни и богати ..... Да ама не съвсем, те руснаците се усетиха леко късно и са кат са деиндустриализирани, да хоат се опраат .... между другото САЩа имат същия проблем с деиндустриализацията, защото там пък беше изнесено всичко за печалби в Китай, нема СССР, нема студена война, здравей Неолиберализъм с печалби х500 за това Китайците са враг номер едно, защото там се е преместило производството, разтежа и парата. А трите Балтийски ги помпат изкуствено това се види от самолет. Капитализма е система на която и трябва пазар и експанзия, концентрация на блага. На лъва като му се яде отива и си взима, е ние и всички екс Соц. страни бяхме изядени, туй то. Много пъти ми е задаван тоя въпрос "Добре бе щом те кефи толко Русия, ми хои там" Тя и България ме кефи ама нема оцеляване щот са ни изяли, руснаците също са изядени. Та поне като ме експлоатират да е в ядрото ...

    p.s. за С.Корея без бъзик много ми се ходи ама време йок, отпуска също йок, сигурен съм че китайците яко са ги подпрели тия и не е гранде мизерия как ни се съобщава в наще медии. Ако е рекъл Господ живи и здрави ше ходим некой ден
    Last edited by michaelis12; 23.07.2019, 19:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      Todor Sabev

      не съм сигурен дали са се сбъркали Запада я как ни прибраха летището швабите, ако дигнат цените осморно както очаквам няма си идвам, освен ако не пуснат още маршрутки, а с вътрешните линии кво ше стане не знам .... Запада не са кьорави и глупаци те много добре си праят сметката кое, колко и кво може се измъкне, ей са ше им харижем и 2 млрд. ама там нема нема. Дет вика един ние сме поели ангажимент към НАТОто щом сме в тоя алианс и сме го "поели" ше поемем всичко друго освен ангажимента ... Аз лично от западна гледна точка не виждам що трябва да инвестирам в страна с примати че и без никакви условия, що трябва да обучавам някакви си да знаят как да сглабят че и да разработват коли? (един ден може да са ми конкуренти кат Китай) Ше им убия икономиката ше им взема обучените безплатно хора при мене, (те тва и напрайха) да бачкат в мойте заводи на мойта земя да плащат на моя народ данъците и помощите. Турция предлага възможности вече имат опит в такива заводи, Тойота и т.н. не ги интересуват зелени енергии и педерастиите на ЕС имат 3 АЕЦа пуснаха газопровод от Русия щот в ЕС зелените регулации и Американците с техните санкции за Северен Паток 2 пречат на швабската индустрията, щом пречат ше се праят разработките в къщи,а в Турция само сглобките. Фолксваген са преценили че с курви като наще не могат да разчитат на каквото и да било, ние гоним руснаците, китайците квот каже посланника за туй не са у нас, аз не виждам нищо чудно или нелогично в ходовете на VW и не само на тях, в Турция освен това е топло нема да имат разходи за работниците през зимата като да им плащат парно и подобни работи ....
      За Запада е мега важно наща територия да е под техен контрол, защото е ценна и важна, не щот сме убави даже ако мое ни изтребат физически ше го сторят на минутата ама те го праят по друг начин. За Запада е също важно да не се развиваме щот нема слушаме в един прекрасен момент, което е и логично ....
      Е па кат не ги контролира , не ги ебава и не ги изсмуква запада е що нещо не са цъфнали и вързали. е тези примерно

      https://clubz.bg/47184-iskate_v_evra...i_sa_zaplatite

      Данните са отпреди 3 години но надали много са се променили

      То хубаво даваш акъл от Виена ама ходи поживей при некоя такава,,самостоятелна и независима държава,,,. Беше се запътил за Северна Корея кво стана.

      Коментар


      • Todor Sabev

        не съм сигурен дали са се сбъркали Запада я как ни прибраха летището швабите, ако дигнат цените осморно както очаквам няма си идвам, освен ако не пуснат още маршрутки, а с вътрешните линии кво ше стане не знам .... Запада не са кьорави и глупаци те много добре си праят сметката кое, колко и кво може се измъкне, ей са ше им харижем и 2 млрд. ама там нема нема. Дет вика един ние сме поели ангажимент към НАТОто щом сме в тоя алианс и сме го "поели" ше поемем всичко друго освен ангажимента ...
        Аз лично от западна гледна точка не виждам що трябва да инвестирам в страна с примати че и без никакви условия, що трябва да обучавам някакви си да знаят как да сглабят че и да разработват коли? (един ден може да са ми конкуренти кат Китай) Ше им убия икономиката ше им взема обучените безплатно хора при мене, (те тва и напрайха) да бачкат в мойте заводи на мойта земя да плащат на моя народ данъците и помощите.
        Що точно Турция щото са близо, извън ЕС не слушат Американците, бачкат не се ебават и предлагат условия.Турция предлага възможности вече имат опит в такива заводи, Тойота и т.н. не ги интересуват зелени енергии и педерастиите на ЕС имат 3 АЕЦа пуснаха газопровод от Русия щот в ЕС зелените регулации и Американците с техните санкции за Северен Паток 2 пречат на швабската индустрия, щом пречат изнасям се там дет никой да не ми пречи ... ше се праят разработките в къщи,а в Турция само сглобките. Фолксваген са преценили че с курви като наще не могат да разчитат на каквото и да било, ние гоним руснаците, китайците квот каже посланника правим, за туй VW не са у нас, аз не виждам нищо чудно или нелогично в ходовете на VW и не само на тях, в Турция освен това е топло нема да имат разходи за работниците през зимата като да им плащат парно и подобни работи ....
        За Запада е мега важно наща територия да е под техен контрол, защото е ценна и важна, не щот сме убави даже ако мое ни изтребат физически ше го сторят на минутата ама те го праят по друг начин. За Запада е също важно да не се развиваме щот нема слушаме в един прекрасен момент, което е и логично ....
        Last edited by michaelis12; 23.07.2019, 18:10.

        Коментар


        • Еха, хареса ми спора изток-запад и не можах да се сдържа.
          И двете страни на монетата ще страдат още много,
          и двете страни на монетата ще загубят това което имат.
          Какво има(х)ме ние - безплатни неща от комунизма. Безплатно работихме, безплатно учехме, безплатно ни лекуваха, безплатно ни даваха жилище. И се регулираше алчната човешка натура със "софийско" жителство, партиец.
          Поехме на запад, да ставаме капиталисти и едно по едно безплатните неща си отиват. И хората почнаха да реват - 2 милиона на запад, 2 милиона тука че няма кой да им свърши каква да е работа безплатно - я да покоси тревата пред блока/в двора, я да поправи нещо из къщи за една почерпка с домашна пърцуца (не че не е по убава от купешките боклуци). Все още не сме стигнали западната скъпотия навсякъде ама в строителството я стигнахме за 3-4 града, ама никой не иска да живее на село дето са БЕЗ пари имотите - по 1 хубава заплата. Там е работата че се и омързеливихме, на никой не му се работи, ако ще и 10к да му дават. Аз ако може 1000лв да вземам и само да си клатя краката. И братята ни така, аз помощите и ако изпадне нещо на далавера да се разкършим че не мое само да мандръсаме жената.
          Спешно трябва или ние да започнем да работим и да си СВЪРШВАМЕ работата а не 5 за 4 или да си намерим баламурници отвън да ни работят.
          Второто е тактиката на запада и им се получава ЗАСЕГА обаче. И точно щото ги мързи и не раждат, а само изцоцват и последните ресурси на земята за да си живеят охолно. Преди използваха сила, сега намериха друго решение - печатане на хартишки и купуване на управниците на нещастните държави. Само вижте какво не са ни продали от държавата нашите продажни убавци - банките, енергетиката, Лукойл, търговията, природните богатства и морето и под земята каквото има (злато примерно). Сега и транспорта - и летището, и пътищата (тол таксите). От България нищо не остана - сал хубавите жени. Левски го въртят яко на шиша в гроба, драйфа му се на човека …. до последния жив човек ще ни унищожат.
          И новото строителство и ипотеките са такова средство за загробване на останалите независими и свободни хора, възползвайки се от мантрата да е имотен българина, а какво ще ги прави 2-3-50 имота? Не всички са и ще са успешни - 99% дето спекулират с зеленото, с "инвестиции" за наеми ще изгорят. Някои стискат десетки години и отказват да приемат че са загубили ...
          Да завърша позитивно - живейте си живота и не се занимавайте с дребни далаверки. Няма да прокопсате с тях (99%). Или се отдайте изцяло да въртите/ПРАВИТЕ пари - това си е дарба дето я имат макс 1% от хората. Яко че в този форум са 100%
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Грешиш много,аз нямам никакви приближени тук. Това ,че познавам някой хора повече от десетилетие няма лошо,но ника визиран от теб не е от тях.
            Няма защо да се сърдиш,но това което пишеш,особено ме подразни видеото с един крайно непочтен човек и то в тема за цените на апартаментите.
            Не съм "вода ненапита" ,защото и аз често правя грешки пишейки за парцели или търговски обекти както и Бертрам, за ЗЗ ,но поне сме "уцелили" фона. Наистина считам,че лично ти се опитваш да блокираш темата за цените на апартаментите като я разводняваш безпардонно !!!
            ае стига ме занимава с тия апартаменти вееее .... са колко са почтени онез двамцата или не кво ми дреме, ми нека некой по-почтен да каже същото и какво значи "вода ненапита" изневеряваш ли кво прайш ? То лошо няма, стига да не те хванат ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              тва че англоговорящите медии или некви други твърдят, че е изчадие тоя или оня аз неам никво влияние над твоя телевизор илли твойта вяра, защото тоя същия Асад с жена му го има на снимка с Кралицата на Англия и всичко е ок, баща му също с Никсън никви проблеми, са че не се подчиняват после като нас, за да са готини у медиите не значи че са изяли баба си на закуска ... Иранците били челави и гадни ислямски терористи, ми мноо ясно такива са щот не искат да си дават петрола за 30% печалба как ние си дадохме летището на вересия, Кадафито и Саддамата за тва ги отстраниха щот нахалниците искали 80/20% в полза на Либия и Ирак и то не в долари, а тва е вече ерес и мнооого недемократично ....
              А имаше български лекари дет носеха долари от Либия и Ирак си купуваха ваще НИ с добра локация дет са болшинството инвеститори кат вас са ги наследили и т.н. и т.н. мммхм .... ако не верваш пак питай ваще ....



              ааа не твойта приближена го прай не ние ....
              Сериозно си се объркал лошия запад се изнасят на бегом и даже не се обръща назад , а ти ни плашиш как щели са да изкупят и поробят, Като попадне цялата икономика и медите в ръцете на месни олигарси съчетано с тежка криза и установяване на любимата ти диктатура глкей кво става. Процеса е още в самото начало. И за разлика от Русия ние нямаме безкрайни ресурси.



              Чуждият бизнес продължава да избягва България. На фона на леко помръкналите големи надежди, че страната ни най-сетне ще привлече голям външен инвеститор като "Фолксваген", оповестените в края на миналата седмица данни на БНБ показват обратна тенденция - чуждият бизнес е склонен по-скоро да се оттегли от страната ни, вместо да остане трайно тук.

              Нетният поток на преките инвестиции в България продължава задълбочаваща се тенденция и остава отрицателен в края на май. За първите пет месеца на тази година нетните инвестиции са на минус с 55.9 млн. евро, като обемът им е със 147.1 млн. евро по-малък от отчетените вложения за същия период на миналата година (положителен в размер на 91.2 млн. евро), пресмята Инвестор.бг.

              Само за май 2019 г. потокът е отрицателен и възлиза на 2.8 млн. евро, докато преди година е бил на плюс с 80.5 млн. евро, отчитат от централната банка. Дяловият капитал е на минус с 539.2 млн. евро за първите пет месеца на тази година. Той е по-нисък с 293.1 млн. евро в сравнение със същия период на 2018 г., когато беше отрицателен в размер на 246.1 млн. евро. Вложенията в недвижими имоти са по-скоро символични, като нетният поток е на плюс с 2.5 млн. евро при 10.3 млн. евро до юни 2018 г.

              Реинвестираната печалба, която показва дела на чуждестранните инвеститори в текущата печалба или загуба на дружеството, е на минус със 173.3 млн. евро при положителна стойност от 81.5 млн. евро преди година, допълва Инвестор.бг. За сметка на това дълговите инструменти вече са 656.6 млн. евро при 255.8 млн. евро за същия период на миналата година.

              Реално данните на БНБ показват, че вместо да дойдат така чаканите инвеститори отвън, дори наличните по-скоро изтеглят капиталите си или продават бизнеса си на местни предприемачи. За сметка на това растат преките инвестиции на български компании в чужбина. Нетният им поток за петте месеца е положителен в размер на 164.4 млн. евро при плюс от 96 млн. евро за същия период на миналата година.

              Още от статията на Сега
              Last edited by Todor Sabev; 23.07.2019, 17:32. Причина: и

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                тва че англоговорящите медии или некви други твърдят, че е изчадие тоя или оня аз неам никво влияние над твоя телевизор илли твойта вяра, защото тоя същия Асад с жена му го има на снимка с Кралицата на Англия и всичко е ок, баща му също с Никсън никви проблеми, са че не се подчиняват после като нас, за да са готини у медиите не значи че са изяли баба си на закуска ... Иранците били челави и гадни ислямски терористи, ми мноо ясно такива са щот не искат да си дават петрола за 30% печалба как ние си дадохме летището на вересия, Кадафито и Саддамата за тва ги отстраниха щот нахалниците искали 80/20% в полза на Либия и Ирак и то не в долари, а тва е вече ерес и мнооого недемократично ....
                А имаше български лекари дет носеха долари от Либия и Ирак си купуваха ваще НИ с добра локация дет са болшинството инвеститори кат вас са ги наследили и т.н. и т.н. мммхм .... ако не верваш пак питай ваще ....



                ааа не твойта приближена го прай не ние ....
                Грешиш много,аз нямам никакви приближени тук. Това ,че познавам някой хора повече от десетилетие няма лошо,но ника визиран от теб не е от тях.
                Няма защо да се сърдиш,но това което пишеш,особено ме подразни видеото с един крайно непочтен човек и то в тема за цените на апартаментите.
                Не съм "вода ненапита" ,защото и аз често правя грешки пишейки за парцели или търговски обекти както и Бертрам, за ЗЗ ,но поне сме "уцелили" фона. Наистина считам,че лично ти се опитваш да блокираш темата за цените на апартаментите като я разводняваш безпардонно !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Дерзай, Мише, за да се намери решение първо следва добре да се дефинира проблемът. Нацелваш ваксата. Не е по темата, ама всъщност си е баш по темата.
                  Като да си съвсем леко бременна ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                    еми аз преди това кво написах ? Че вас не ви интересува, искате да е така и то е така, защото си мислите че от вас нищо не зависи, еми не не е така. Да колония сме но не всичко зависи от Метрополията САЩ например за срутените сгради и здравната система не взимат решения те, тях ги интересува глобална геополитика не дали входа има чистачка и дали сградата да се санира или ньет.
                    Еми няма 2 млн. като мене щото не може да се разберем с такива като тебе, а уж сме един народ и говорим един език ама само уж, а сме били на австрийското ниво 70те години тука няма никва носталгия, ирония, политика алабализми както каза всичко е статистика нали тъй? Щом е тъй виж числата в световната банка, от Гърция сме били мнооого по-добре също 50-70та година.
                    Вас ви интересува адаптация, а не промяна как каа Бертрамата "ние сме бикове и мечки на имотите" значи вас ви интересува да спечелите от наема или продажбата на даден имот ама ако ви кажат че треа платите по 5000 бона на човек за истинско саниране, вътрешно и външно и лошо ше ви стане? Как искате, ако вярвате че от вас нищо не зависи и нищо не прайте, а само се адаптирате, нищо няма и да зависи и нищо няма да се промени, няма и напредък да има, поне аз такъв не виждам ....
                    P.S. Виж колко космонафта е имала Австрия и дали са произвеждали космически храни ... толкоз за австрийското ниво
                    Дерзай, Мише, за да се намери решение първо следва добре да се дефинира проблемът. Нацелваш ваксата. Не е по темата, ама всъщност си е баш по темата.
                    Last edited by Selena; 23.07.2019, 17:20.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI

                      Те сградите в Мюнхен и Виена не са по-нови от софийските, напротив. Особено има едни бивши работнически общежития с кухни широки метър и трийсе, ОТВРАТ!
                      Сигурен съм, че можеш да напишеш и за кофите им с боклук, както и колко добре се спи под мостовете им
                      Има място за всички - дори и за теб...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        И тази позиция, на прошляците, макар и изразена от човек като Михаил, дето има и знания, и някоя кинта, е водещата в страната и трябва да се съобразим с нея, колкото и да е погрешна!
                        )
                        Браво Грую, много точно казано. Горните редове определят и текущата ни позиция с Песимиста и другите активни участници на пазара. За да спечелиш трябва да заложиш срещу консенсуса и да познаеш. Засега сме да направили залога, да видим дали ще познаем.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Всичките диктатори пращат изчадията си по Щатите, УК, Швейцария. Малък Тошко и той там беше. Супер са, велики! Помня преди Милошевич как сърбите идваха на пазар тук и бяхме като прошляци спрямо тях. А сега? Май ти се ще пак някой "велик" комуноид да вземе властта в България и да я разсипе, че да можеш да си купиш мечтаното имотче. Не вярвам да ти се получи, чак толкоз прости и късопаметни не сме.
                          тва че англоговорящите медии или некви други твърдят, че е изчадие тоя или оня аз неам никво влияние над твоя телевизор илли твойта вяра, защото тоя същия Асад с жена му го има на снимка с Кралицата на Англия и всичко е ок, баща му също с Никсън никви проблеми, са че не се подчиняват после като нас, за да са готини у медиите не значи че са изяли баба си на закуска ... Иранците били челави и гадни ислямски терористи, ми мноо ясно такива са щот не искат да си дават петрола за 30% печалба как ние си дадохме летището на вересия, Кадафито и Саддамата за тва ги отстраниха щот нахалниците искали 80/20% в полза на Либия и Ирак и то не в долари, а тва е вече ерес и мнооого недемократично ....
                          А имаше български лекари дет носеха долари от Либия и Ирак си купуваха ваще НИ с добра локация дет са болшинството инвеститори кат вас са ги наследили и т.н. и т.н. мммхм .... ако не верваш пак питай ваще ....

                          Първоначално изпратено от Dury
                          Влизам и какво да видя,опитвате се няколко човека да направите и от темата за имоти в кочината "Политика" .
                          Отказвам да участвам в съсипването и след като админите не могат да се справят !!! Разбирам,че идват избори ,но много моля не прекалявайте !
                          Който го влече да политикантства да го прави в съответната тема !
                          ааа не твойта приближена го прай не ние ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                            еми аз преди това кво написах ? Че вас не ви интересува, искате да е така и то е така, защото си мислите че от вас нищо не зависи, еми не не е така. Да колония сме но не всичко зависи от Метрополията САЩ например за срутените сгради и здравната система не взимат решения те, тях ги интересува глобална геополитика не дали входа има чистачка и дали сградата да се санира или ньет.
                            Еми няма 2 млн. като мене щото не може да се разберем с такива като тебе, а уж сме един народ и говорим един език ама само уж, а сме били на австрийското ниво 70те години тука няма никва носталгия, ирония, политика алабализми както каза всичко е статистика нали тъй? Щом е тъй виж числата в световната банка, от Гърция сме били мнооого по-добре също 50-70та година.
                            Вас ви интересува адаптация, а не промяна как каа Бертрамата "ние сме бикове и мечки на имотите" значи вас ви интересува да спечелите от наема или продажбата на даден имот ама ако ви кажат че треа платите по 5000 бона на човек за истинско саниране, вътрешно и външно и лошо ше ви стане? Как искате, ако вярвате че от вас нищо не зависи и нищо не прайте, а само се адаптирате, нищо няма и да зависи и нищо няма да се промени, няма и напредък да има, поне аз такъв не виждам ....

                            P.S. Виж колко космонафта е имала Австрия и дали са произвеждали космически храни ... толкоз за австрийското ниво
                            Относно имотите.... Моите не се нуждаят от саниране... Платил съм си затова доста повече от 5 бона чрез общите части... въпрос на избор...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Всичките диктатори пращат изчадията си по Щатите, УК, Швейцария. Малък Тошко и той там беше. Супер са, велики! Помня преди Милошевич как сърбите идваха на пазар тук и бяхме като прошляци спрямо тях. А сега? Май ти се ще пак някой "велик" комуноид да вземе властта в България и да я разсипе, че да можеш да си купиш мечтаното имотче. Не вярвам да ти се получи, чак толкоз прости и късопаметни не сме.
                              хайде аз да съм този път с един глас за Михаил - ти, БОНИ, си от онова поколение, на което бабите/дядовците или родителите са били големи капиталисти-"изедници", съответно за тях 09.09 е най-черната възможна дата в историята, а 10.11 е възможно най-прекрасната, по-прекрасна дори от рождения ден или този на децата (нарочно хиперболизирам ). Та за хора като животът е едностранчив - едните са комунисти, ерго, ще ни вземат имотята и ще ходим като баба на изуй гащи 45 години, вместо да си джиткатаме ланците и колите по Швейцария-та и Лазурния бряг, т.е. те са зли и изроди, а другите са антикомунисти, дори да са най-прости герберасти (признай си, че би гласувала за герП, ако алатернативата е каквато и да е отявлено социалистическа партия, нищо че и герП са от абсолютно същото котило), ерго са добри и всичко около тях е добро.

                              Аз разбирам твоята позиция, това е позицията на богатия човек, който иска да си запази имането - за него всякакви народни трусове са безсмислени и опасни. Апропо, комуидната номенклатура с конти, понеже имам и такива познати, мисли по същия начин, с тая разлика, че не гласува за герП, ама пак иска да си кара фераритата по кантоните, само дето им е малко неудобно с подобна фукара за парлама Олугарсите в Русия обаче нямат този проблем, затова и нашите комунета им завиждат яко

                              Та приеми, че има и друга позиция, която Михаил се пробва да покаже, макар и по неговия инфантилно-айти-гаменски изказ на последна инстанция. И тези хора, с позицията на Михаил, са мнозинство, макар и повечето да са отрепки с 5 лева в джоба и виждания на милионери, обсъждащи в детайли разликите между новото ферари и ламборджини или пък техническите неточности на Геритидж парка на Околовръстното и Диаманта на гара Пионер (апорпо, отвратителна локация и на двете, ама цените им са алелемайко). И тази позиция, на прошляците, макар и изразена от човек като Михаил, дето има и знания, и някоя кинта, е водещата в страната и трябва да се съобразим с нея, колкото и да е погрешна!

                              Щото на българина никога не мож му каза, че сърбите са по-зле от нас (той знае, убеден е, ама на 100% убеден, че са по-добре, щото през 1973 е бил на екскурзия в Белград, а пък синът му ял мноу яки плескавици в Ниш миналата година - а, да, и нямат винетки, а тия изроди нашите цели 97 лева ми искат, дейба и мискините, не мож му каза, че не е бил роб, щото он си реве за робството, не мож му каза, че стандартът ни се вдига, щото булгарситанецът веднага реве, че 2-3 милЕона избягали от държаата (ама 2 ли са, 3 ли са, или са 1 - кой да ти гледа такива дребни подробности) и т.н.

                              И същото това говедо булгарситанецът е твърдо убедено, че държавата е кочина, ама панеляка му у Младост струва барем 100К евро, нищо че е плесенясъл от мухъл и е купен през 1976 за 15 000 лева народна пара, шото балдъзата му спала с партийния у тяхното село, та го уредила. Те това е - народопсихолигия, баце, но трябва да се съобразим с нея. Умните и красивите в София сте под 10%, а в страната и под 3% - това е реалността, за другото си има поети, а аз не съм такъв, амакр да имам плахи опити

                              п.С. Сори, малко отплеснах с политиканстването, но и то е част от пейзажа. Бъдете здрави, другото се оправя, а имоти ще има за всичко - ако не в София, то във Виена, ако не във Виена, то във Вършец - какво му трябва на човек
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Политиката не ме интересува /гласувал съм само 1 път в живота си/ и не искам да задълбавам по темата....Имай предвид само че НИЩО не азвиси от твоят или моят глас или от резултата от няакви избори... Решенията се взимат по друг начин на други места....
                                Положението е такова каквото е и аз поне се адаптирам по него доколкото мога тва е...
                                И макар и не перфектно и тва че гледам песимистично на всичко требе да съм кьорав да не видя напредъка в София. И не се заблуждавам че това е заслуга на нашите политици или бизнсмени...не е... То е по принуда щото 2 милиона кат теб ги няма, пращате по некоя стинка и най-вее инфо и хората имат избор....Затва напредъка у нас ще продължава , но няма да достигне никога Австрийското ниво... За някого това не е достатъчно и бега..., за мен е ок и искам да съм си дома / а вервай ми мога да съм на всяка точка по света спестявайки и купища данъци попътно..../...въпрос на лични възприятия къде ми е мястото и на децата ми...

                                Сега дай по темата за имотите молим те...тука тва е идеята....
                                еми аз преди това кво написах ? Че вас не ви интересува, искате да е така и то е така, защото си мислите че от вас нищо не зависи, еми не не е така. Да колония сме но не всичко зависи от Метрополията САЩ например за срутените сгради и здравната система не взимат решения те, тях ги интересува глобална геополитика не дали входа има чистачка и дали сградата да се санира или ньет.
                                Еми няма 2 млн. като мене щото не може да се разберем с такива като тебе, а уж сме един народ и говорим един език ама само уж, а сме били на австрийското ниво 70те години тука няма никва носталгия, ирония, политика алабализми както каза всичко е статистика нали тъй? Щом е тъй виж числата в световната банка, от Гърция сме били мнооого по-добре също 50-70та година.
                                Вас ви интересува адаптация, а не промяна как каа Бертрамата "ние сме бикове и мечки на имотите" значи вас ви интересува да спечелите от наема или продажбата на даден имот ама ако ви кажат че треа платите по 5000 бона на човек за истинско саниране, вътрешно и външно и лошо ше ви стане? Как искате, ако вярвате че от вас нищо не зависи и нищо не прайте, а само се адаптирате, нищо няма и да зависи и нищо няма да се промени, няма и напредък да има, поне аз такъв не виждам ....

                                P.S. Виж колко космонафта е имала Австрия и дали са произвеждали космически храни ... толкоз за австрийското ниво
                                Last edited by michaelis12; 23.07.2019, 16:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X