IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Tова за Германия,ли мислиш,че ще се случи ?
    Отчайващо е написаното от теб ако е истина във Франция и Швейцария,не стоят така нещата ,нито с храната,нито с децата ,та не знам защо е толкова зле при немците.
    Хайде,да идва по-скоро 13.03.2020 г. ,че с тези цени на имотите тук вече заприличахме на "Искрено и лично"
    Това ,което изглежда зле или добре, в очите на средностатистически българин,не означава ,че е зле или добре, в очите на средностатистически немец...
    Германия...Февруари, 5-7 градуса ....Млад татко с две момчета ходят по тротоара-явно,излезли са в почивния ден на разходка... Едното момче, на видима възраст 7-8 години, подрипа напред.Второто, на видима възраст 3-4 години, крачи наравно с таткото....Изведнъж ,по-малкия се озовава пред една разкошна локва и плахо нагази с едната обувка....Таткато попита : "А,ботушите"?...Малкият отговори "В къщи са.." Таткото констатира със спокоен тон -"Тогава,ще си намокриш краката".....Малкият хвърли още един поглед на баща си и смело замарширува през локвата....Стигна до края ,обърна се и пак ....Стигна до средата на локвата ,подскочи два - три пъти ,предполагам,за да бъде пълен ефекта от намокрянето....Упражнението се повтори няколко пъти пред абсолютно спокойния поглед на таткото....Последва най-учтива подкана с неизбежното -"Bitte!" от страна на таткото,че е време да тръгват и да догонят баткото...Малкия излезе,поотръска се ,хвърли един последен поглед към тази неверятна локва ....и продължи в крачка с таткото....
    Ха сега, си я представи същата тази ситуация разиграваща се пред очите средностатистически български мама или татко, сети се каква ще е реакцията и може би ще разбереш,какво има предвид Симбад...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
      Почвам да се замислям съвсем сериозно в последните деситилетия с масавото навлизане на меса от животни третирани с хормони . Верно жените почнаха да мязат на травестити а мъжете се феминизираха или са некви назобени ..мачовци.. Отделно тази работа се отразява и на психиката.
      Мързи ги да си мръднат дупетата, после хормоните били виновни.. Хората не са създадени да прекарват цял ден в седнало положение и с този начин на живот проблемите ще растат лавинообразно всяка следваща година.

      Коментар


      • Почвам да се замислям съвсем сериозно в последните деситилетия с масавото навлизане на меса от животни третирани с хормони . Верно жените почнаха да мязат на травестити а мъжете се феминизираха или са некви назобени ..мачовци.. Отделно тази работа се отразява и на психиката.
        Last edited by Todor Sabev; 20.01.2020, 12:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от simbad

          OK, очакваме застой в цените (с 0 сделки на сегашните фантазьорски цени) и след тва спад от 60%. Днес говорих с един приятел от Intel в Мюнхен. 450 човека са на улицата от този мецес .
          Tова за Германия,ли мислиш,че ще се случи ?
          Отчайващо е написаното от теб ако е истина във Франция и Швейцария,не стоят така нещата ,нито с храната,нито с децата ,та не знам защо е толкова зле при немците.
          Хайде,да идва по-скоро 13.03.2020 г. ,че с тези цени на имотите тук вече заприличахме на "Искрено и лично"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от simbad Разгледай мнение

            Те там жените са мъже а мъжете жени. Жените са активните при свалката и като цяло командват здраво и трудно се траят, все се оплакват и са меркантилни на 100% и все с претенции . Нито могат да готват нито да чистят , ако някой сготви често е мъжа , ама пак някой макарони най много да свари. Жените често не искат деца (що за жени ?) общо взето бягайте далеч , че и немците се научиха да бягат , защото видяха източноевропейките. Женствени нежни създания , родени за майки, а не мъже в женска кожа . Класовото разделение е много здраво залегнало в живота . Няма омешване на социални слоеве образован и необразован. Тва че нашите жени били гледали на парите , тва бледдне в сравнение с тукашните. Има си всичко де , има всякакви хора но като цяло рамките са такива
            Оспорвам това, че българката в днешно време е крехко и нежно създание, копнеещо да бъде майка.
            Бедничка е горката и гледа да се нареди на хубаво и на богато.

            Иначе пишеш хубаво и личи, че си образован и успял човек.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Ти бая си заорал в дъното, виждам Аз имам далеч по-добър опит в Мюнхен, а и тук в момента - проблемът ми е по-скоро как да НЕ ям постоянно мръвки и картофи Точно със Студ град да сравняваш - ясно, значи я караш на спонсорирани храни в супермаркетите ...
              Крети първо стани инженер а не нелегален и тогава се изказвай, че да не те дам на инженерната камара да разбереш законите.https://www.ingenieur.de/karriere/ar...ein-ingenieur/ Щото от БГ фирмичката на ул.Нанамайна сертификата само .... Аз сравнявам стола на работа със студентския стол. Как я карам в къщи не съм коментирал.
              Дъното са го заорали всички които ядат на немски столове на работа. Мръвки с макарони де , яж си ги
              Last edited by simbad; 20.01.2020, 12:02.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                OK,

                Можеш да си носиш в кутия от вкъщи, домашно приготвена българска храна.

                Аз съм забелязъл, че след работа имат навик да излизат на по бира навън, на главната улица. И по време на следобедната почивка излизат навън, вземат си кафе или сладолед и общуват 15 мин.

                И ми се виждат възпитани и културни. А немците имали проблеми при намирането на жени........нямало много подходящи и търсели от други националности. Дали е така?
                Те там жените са мъже а мъжете жени. Жените са активните при свалката и като цяло командват здраво и трудно се траят, все се оплакват и са меркантилни на 100% и все с претенции . Нито могат да готват нито да чистят , ако някой сготви често е мъжа , ама пак някой макарони най много да свари. Жените често не искат деца (що за жени ?) общо взето бягайте далеч , че и немците се научиха да бягат , защото видяха източноевропейките. Женствени нежни създания , родени за майки, а не мъже в женска кожа . Класовото разделение е много здраво залегнало в живота . Няма омешване на социални слоеве образован и необразован. Тва че нашите жени били гледали на парите , тва бледдне в сравнение с тукашните. Има си всичко де , има всякакви хора но като цяло рамките са такива

                Коментар


                • Първоначално изпратено от simbad Разгледай мнение


                  Не ползваме евтина , а все частна , защото държавните са още по-зле, но като цяло едно и също. Те всички да спонсорирани от държавата , частните имат малко такаса отгоре към 150 Е на месец което е незначително. Храната е мизерна не от безпаричие, а от култура на хранене. Толкова им е куптурата. Хляб и почти всеки ден макаронени изделия . Те тва си обичат, после като възрастни пак тва търсят. На фирмени банкети , риби , меса , деликатеси, нашите Гюнтери напълнили чинията с макароните и помпят. Спането на земята на матрак просто е стандарт навсякъде. Който иска да се завива с одеало си носи от вкъщи. Тва си е народопсихология , децата се отбиват колкото кможе по-рано, захвърлят се сами в стая колкото може по-рано и изобщо стават едни саможиви без връзка с родителите си. После се виждат с родителите си веднъж на високосна и така.
                  Кой се оплаквал и кой не е друга тема. Има много хора които няма да признаят че в бяла държава има подобни неща. Писна ми на стола във фирмата почти всеки ден макарони с някъв гаден сос и някво парче сухо месо от пуйка. Или един дебел кренвирш с един сос от кетчуп отгоре и пържени картови тва веч е е мега деликатеса наречен къри вурст. Само като ги видя макароните и се връщам, по добре гладен да седя. В студентските столове в Студентски град 54 блок., или РУМ/а и тн. за левче навремето в които штъкаха хлебарките и се смеехе че уж гадно и тва онова , че аз си мечтая за тях сега . Иначе главен офис само развой и мениджъри и контрол без производство на голяма международна фирма ко щеш. ПОловината със служенби коли за по над 50 000Е , а храната помия , не е от безпаричие , тва е култура
                  Ти бая си заорал в дъното, виждам Аз имам далеч по-добър опит в Мюнхен, а и тук в момента - проблемът ми е по-скоро как да НЕ ям постоянно мръвки и картофи Точно със Студ град да сравняваш - ясно, значи я караш на спонсорирани храни в супермаркетите ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от simbad Разгледай мнение


                    Не ползваме евтина , а все частна , защото държавните са още по-зле, но като цяло едно и също. Те всички да спонсорирани от държавата , частните имат малко такаса отгоре към 150 Е на месец което е незначително. Храната е мизерна не от безпаричие, а от култура на хранене. Толкова им е куптурата. Хляб и почти всеки ден макаронени изделия . Те тва си обичат, после като възрастни пак тва търсят. На фирмени банкети , риби , меса , деликатеси, нашите Гюнтери напълнили чинията с макароните и помпят. Спането на земята на матрак просто е стандарт навсякъде. Който иска да се завива с одеало си носи от вкъщи. Тва си е народопсихология , децата се отбиват колкото кможе по-рано, захвърлят се сами в стая колкото може по-рано и изобщо стават едни саможиви без връзка с родителите си. После се виждат с родителите си веднъж на високосна и така.
                    Кой се оплаквал и кой не е друга тема. Има много хора които няма да признаят че в бяла държава има подобни неща. Писна ми на стола във фирмата почти всеки ден макарони с някъв гаден сос и някво парче сухо месо от пуйка. Или един дебел кренвирш с един сос от кетчуп отгоре и пържени картови тва веч е е мега деликатеса наречен къри вурст. Само като ги видя макароните и се връщам, по добре гладен да седя. В студентските столове в Студентски град 54 блок., или РУМ/а и тн. за левче навремето в които штъкаха хлебарките и се смеехе че уж гадно и тва онова , че аз си мечтая за тях сега . Иначе главен офис само развой и мениджъри и контрол без производство на голяма международна фирма ко щеш. ПОловината със служенби коли за по над 50 000Е , а храната помия , не е от безпаричие , тва е култура
                    OK,

                    Можеш да си носиш в кутия от вкъщи, домашно приготвена българска храна.

                    Аз съм забелязъл, че след работа имат навик да излизат на по бира навън, на главната улица. И по време на следобедната почивка излизат навън, вземат си кафе или сладолед и общуват 15 мин.

                    И ми се виждат възпитани и културни. А немците имали проблеми при намирането на жени........нямало много подходящи и търсели от други националности. Дали е така?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Вчера по БНТ даваха "Два диоптъра далекогледство".

                      Много хубав филм, хората от лентата излъчват спокойствие, общуват нормално, живеят в хубави жилища и къщи по мода от 1975 г. Филмът е от тогава. Дава реална представа за преимуществата на социализма,

                      Не ми се вярва в Германия да не са уредени детските градини. Може би ползвате някоя по-евтина. Едно дете на познати ходи там и не се оплакват. Носи си храна от вкъщи, че е капризно.

                      Поздрави




                      Не ползваме евтина , а все частна , защото държавните са още по-зле, но като цяло едно и също. Те всички да спонсорирани от държавата , частните имат малко такаса отгоре към 150 Е на месец което е незначително. Храната е мизерна не от безпаричие, а от култура на хранене. Толкова им е куптурата. Хляб и почти всеки ден макаронени изделия . Те тва си обичат, после като възрастни пак тва търсят. На фирмени банкети , риби , меса , деликатеси, нашите Гюнтери напълнили чинията с макароните и помпят. Спането на земята на матрак просто е стандарт навсякъде. Който иска да се завива с одеало си носи от вкъщи. Тва си е народопсихология , децата се отбиват колкото кможе по-рано, захвърлят се сами в стая колкото може по-рано и изобщо стават едни саможиви без връзка с родителите си. После се виждат с родителите си веднъж на високосна и така.
                      Кой се оплаквал и кой не е друга тема. Има много хора които няма да признаят че в бяла държава има подобни неща. Писна ми на стола във фирмата почти всеки ден макарони с някъв гаден сос и някво парче сухо месо от пуйка. Или един дебел кренвирш с един сос от кетчуп отгоре и пържени картови тва веч е е мега деликатеса наречен къри вурст. Само като ги видя макароните и се връщам, по добре гладен да седя. В студентските столове в Студентски град 54 блок., или РУМ/а и тн. за левче навремето в които штъкаха хлебарките и се смеехе че уж гадно и тва онова , че аз си мечтая за тях сега . Иначе главен офис само развой и мениджъри и контрол без производство на голяма международна фирма ко щеш. ПОловината със служенби коли за по над 50 000Е , а храната помия , не е от безпаричие , тва е култура
                      Last edited by simbad; 20.01.2020, 11:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от simbad

                        Кавръков , много ги далеч от истината ама много. Иначе като единствения който не е брокер тука си със най трезва мисъл, но тука мнооооого грешиш. Нивото на образование в големите градове в БГ е нещо което в Западна Европа няма да достигнат и след 1000 години, за селата не знам . Като се почне още от детските градини децата ги занемаряват. Като си помисля , че в София имаше протест в една детска градиа, че заради ремонт трябвало децата да спят един месец видиш ли на дюшеци на земятаето тук https://www.dnes.bg/sofia/2019/10/14...-salona.425998
                        Аланколуууууууууу , в Германия навсякъде спят на матраци на земята и то със дрехите си както са си така и даже едно одяло не им дават като кучета ! Тва не е в една или друга , мойто и в скъпа частна беше и същия кучешки живот. Хранят ги само с хляб и макарони и разни боклуци и тва не е майтап. Аз аз преди да се потопя в немската действителност си мислех че в БГ е толкова зле...е зле е , ама опре ли до деца в БГ е рай в сравнение с немската трагедия.
                        Вчера по БНТ даваха "Два диоптъра далекогледство".

                        Много хубав филм, хората от лентата излъчват спокойствие, общуват нормално, живеят в хубави жилища и къщи по мода от 1975 г. Филмът е от тогава. Дава реална представа за преимуществата на социализма,

                        Не ми се вярва в Германия да не са уредени детските градини. Може би ползвате някоя по-евтина. Едно дете на познати ходи там и не се оплакват. Носи си храна от вкъщи, че е капризно.

                        Поздрави




                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982

                          За Германия не знам. Мойто ходеше на в Испания, на предучилищна и сега на училище. В градина беше ходило само 3 дни, и не му хареса. Затова казах тогава на бившата ми жена, тогава, да не ходи. И си седя в къщи, то тогава и замина за чужбина, там си беше в предучилищна, до обяд. Виж, според мен е добре да смениш държавата, шом е толкова зле. Иди във Финландив, Швеция, Финландия, или Норвегия. Това са бели, социални държави.
                          Така наречените от теб бели държави са най голямата помийна яма на света. Вероятността детето то да стане наркоман, самоубиец и тн. е огромна. Учител се става в Швеция със 5 години стаж просто като някакъв работник на бюро и 3 месечен курс. Учениците стават гениални тъпаци като Грета Тунберг. 4% от всички деца в Швеция са отнети от социалните служби като повода за отнемане стига ако някой съсед те набеди че биеш детето въпреки че не го биеш или ако е спало в стаята с родителите вместо само или защото майката е кърмела повече от една година или защото не го кърмела по час а когато бебето проплаче. ПАТОЛОГИИ СТРАШНИ ! Всеки койото има връзка с тези страни го знае и трепери само при назоваване на името на т.нар служби за децата . Дори и службите да не ти отвлекат децата , то вероятността да стане пълен тъпак е поти 100%. Познавам сума поляци дето работят там , но сами и за семейството с децата и не помислят да ги закарат. Barnevernet в норвегия е по зле от Гестапоотнемат деца за да ги по зле от османската империя навремето за еничари. Даже и в ГЕрмания където се слува същото но със 10 пъти по малък интензитет на глава от населението и тук се знае масово по медии и от хората Норвегия и Швеция, въпреки че немските медии да манипулирани колкото си искаш и като цяло се крие всичко що може да навреди на властта.

                          Даже на екскурзия няма да отида при тези асоциални патологични общества. Колкото по-на юг толкова по топли са хората , може икономиката на не цъфти и да няма пари , но има любов към децата и патологиите са много по-малко.
                          Зле в Германия ,колко да е зле. За възрастен е добре , за децата се трае щото като знам и колко по зле има ... ама ... мързи ги да гледат тука .
                          Last edited by simbad; 20.01.2020, 10:52.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982

                            Покупката не е проблема.Там трудно се намира работа.
                            Ти работа ли търсиш или службичка па и кинта да пада?Щото работа има колкото искаш ма службици наистина няма

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                              Много патос Пешо. В интерес на истината, мисля че коментираното "есе" не е 100% авторско. Има подсказка и от родителското тяло. Но любовта към баба и дядо (за голяма радост) все пак си личи. Обвиненията които отправяш са всъщност към един тинейджър, чиито родители са били принудени да работят в чубина. Защо ще кажеш че са принудени, - ами защото ние строим шибаният капитализъм от нулева фаза и е възможно, дори повече от сигурно, някъде хората да се сблъскват и с най-уродливите му форми, местни дерибеи, феодали, или борчески структури. Ти си имал късмета да се нашибаш в енергото и да "пиеш млеко от кравата директно", но много повече хора са немали твоя късмет., И не бива да ги обвинеяваш в неща, които не разбираш, от техния начин на виждане. Човек тр., преди да обвинява, да се постави в очите на другия,
                              Не е изключено, да са и по-големи родолюбци от тебе. Ботев и Левски, като са пребивавали в румънско и сръбско в няккакъв етап от кратския си живот, следва ли да окачествим като родоотсъпници - точно напротив. Иди, поживей някъде извън БГ и после кажи какво си почувствал, еми хората ти го казват а ти като краен селак плюеш връз тях, недей така.
                              Разбира се аз съм имал късмета.Ние българите всичко обясняваме с късмета.Навремето ми се смееха че уча в селско училище после ма как така няма да ходя в Математическа гимназия.После направо ми се подиграваха за Механотехникума и специалността Елктроснабдяване и електрообзавеждане на промишлени предприятия.Аз исках да уча Електрически централи мрежи и системи в Радомир ама баща ми не ме пусна да живея при леля ми щото не беше омъжена и щял съм бил да стана хаймана какво е това хаймана не зная.Дори за целта майка ми ми беше записала да уча Студена обработка на металите въпреки че и поръчах електрото.Аз бях на гости при леля и дядо цяло лято.Дойдоха есента да ме прибират и ми казаха.На 15 септември отидох с яд и ги преупредих че ако не се преместя където искам отивам в Строителният техникум.Първият час беше час на класния а аз мислех къде при кого да отида за да се махна.Но съдбата се намеси.Влезе един учитл който после ми преподаваше електротехника и попита има ли желаещи да отидат в електрото.Аз дори не се обърнах награбих си чантата и на бегом се изнесохТака той премести свой близък а аз отидох накъдето ме влечеше сърцето.После отидох да кандидатсвам и о ужас.Родата изпадна в ступор и ужаст ма как така няма да подавам документи за СУ.Започна едно четене на конско кой отде свари ма как така ВМЕИ Ленин?Ти имаш ли акъл бачкер ли ше ставаш нима си толко глупав това е ПУЦ.Мои роднини доцет в СУ и професор в БАН ме убеждаваха да напиша първо Електроника и автоматика аз категорично отказах написах си само Електротехника.Тогава се кандидатстваше по направления.После наставленията продължиха как може така все най скапаното защо Електрически централи мрежи и системи....Днес обаче никой не ми се подиграва дори напротив...Като гледам колко политици станаха енергетици а не съм ги срещал на Паметника Левски ми иде да се докопам до власт и това да заминава на бригада в Белене цялата тая пасмина тарикати.Та приятел това не е късмет а съдба.Не ме интересува кой какво почувствал.Тоя форум не е Искрено и лично.Като не иска да чувства къФ го дири в чужбина.Да изоставиш майка си когато е на смъртно легло и да ми се вайкаш от уредената Германия колко много я обичаш айде нема нужда.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Добър съвет Купа, но няма да стане. Там ако го накарат да работи няма да има време за смислените неща в живота - да се пише във форума за рутенето на цените и революциите и затова категорично се отхвърля. Недей да го тормозиш повече, това е издевателство.
                                Не знам какво си мисли накавръчето тройка. Ако си мисли, че с дипломата с висшу ще започне директно от директорския стол, жестоко се лъже. В чужбина винаги се започва от най-ниското стъпало. (ей ме мене още си нося кофите с вар, въпреки, че ми дуднат да ставам началник смяна)
                                накавръчето поне има с какво да започне, повечето българи заминаващи за Испания отиват там с празни джобове и пак се справят. Само малко повече смелост му трябва, както казах, съдбата обича смелите и авантюристите.

                                Коментар

                                Working...
                                X