IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Трябва да се мисли винаги позитивно!

    Победата се предпоставя през съзнанието!

    Много малко хора разбират какъв е генезиса на "Злото". Живота е една игра, а трудностите и "злото" осмислят пътя и отделните нива! Без "зло" няма игра, без игра нямаше да съществува и самия живот!

    Злото не е нещо, което е самосъздадено в една Вселена на абсолютен ред и равновесие! Злото не е и самопородено, нещо, което се е появило, за да се изпикае на главата на добрия и креативен дядо Господ(всичкото), като му играе "сечено"!

    За съжаление, наблюдавам все по-голямо пораженческо мислене у много участници, а не трябва да е така! Много хора смятат, че има някаква "могъща" власт, която оперирайки в сянката на "злото", на практика е "недосегаемо-вечна" и непобедима! Разбира се това не е така и не само, че не е така,но е и пълен абсурд, от гледна точка на всеки, който разбира законите на Вселената и живота!

    Давам и пример!

    Съществувало царство Х, което царство имало най-могъщия и богат владетел за времената си.... този владетел имал милиони роби... милиарди златни монети и милиони войници, които продали душите си за пари, били готови да се бият за него до сетния си дъх! С две думи! Абсолютното несваляемо могъщество!

    Така се случло един ден обаче, че една пеперуда размахала по-силно крилата си, мухата до нея променила изначалната си посока и се отклонила с 50-60 сантиметра, това накарало друга муха в съседство да промени пък своята посока.... не знайно от къде едно врабче виждайки втората муха, решило да се спусне от 20 метра за да я улови, променяйки посоката си.... Врабчето наистина уловило тази муха, но след като я хванало на земята, вместо към северния склон на планината отлетяло на юг..... Когато стигнало до този южен склон видяло в далечината града, решило да полети на там, на където никога не би отишло ако не беше улова на мухата от историята................ Стигайки до града то започнало да се рее.... съвсем случайно под него минавал могъщия владетел, на прибиране към своя дворец, заедно със свитата си.... Врабчето не разбирало каква важна особа имало под него и без много много да му мисли се "изцвъкало".... Точно върху владетеля!

    Владетеля от своя страна бил целия омазан и много се ядосал, веднага заповядал да му приготвят банята....слугите му хукнали да изпълняват заповедта! Само след 5 минути владетеля със своята омазана роба вече бил в банята. Акито на врабчето много миришело и той с погнуса се навел към едната си ръка, сякаш да го констатира..... с другата ръка обаче бутнал амфората на перваза с деликатесни ароматни масла от незнайни земи.....маслото се разнесло из пода, а в следващата секунда владетеля вече падал на земята, подхлъзвайки се в същото..... удар в тила на главата, в малкия мозък и внезапна кончина!
    Тъжната вест тръгнала да се разнася из цялата империя на владетеля..... Всички били спокойни обаче за статуквото, защото той има 2ма много снажни сина! Същите тези синове обявили траурна почетна вечеря в името на баща си.... Вечерта по време на самата вечеря, двамата братя се напили от мъка..... тръгвайки да се прибират в покоите си, в мислите и на двамата витаела мисълта, кой точно ще заеме мястото на баща си(не бил посочен наследника, бащата си отишъл без време).... сякаш инстинктивно и двамата хванали дръжките на мечовете си, а..... в следвщата секунда стояли един до друг, пронизани с техните остриета!
    Точно за 24 часа цялата империя на практика се разпаднала! Сатрапите на владетеля разделили империята на 30 независими области, голяма част от робите избягали...., други станали феоделни селяни, а трети получили свободен статут..... НЕсломяемата и абсолютна власт рухнала от размаха на крилата на една единствена пеперуда!

    Така, че следващия път, когато някой предпоставя пораженческо мислене.... просто да се се запита, дали наистина е нужно, защото винаги там има една пеперуда, която може да преобърне историята, а за това е нужно нещо наистина, ама наистина много малко.

    Променяме битието през собствените си мисли и съзнание! Не бъдете роби в мисленето си. Вселената ви е дала свобода да играете играта!


    Чудесен пост!!!Невобразимо сложна е плетеницата на причинно-следствените нишки на света около нас.И да живота е игра която играем за пореден път.Играем и отново ще играем.Една част от мен тъжи за начина ми на живот до момента .Затова са и постовете ми такива.Но друга се готви да посрешне утрешния ден такъв какъвто е.Отново адмирации за поста!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Няма място за позитивизъм Майк.Процеса вече започна в двете страни които поне на думи са антагонисти а исторически са заклети врагове......Те нямат разминаване за метода имат разминаване за пост утрешния начин на битие.Хората трябва да се подготвят за най-лошия сценарий.Ако не стане добре......Инак каквото дойде седи се в сумрака и се наблюдава стадната реакция на масата.Решенията се вземат според ситуацията.А че света ще се промени за мен е сигурно.В икономиката процесите ще започнат след като 70-75% от стадото мине през масовото мероприятие в развития свят.Африка ще я лекуват по стария начин-с глад.
      Трябва да се мисли винаги позитивно!

      Победата се предпоставя през съзнанието!

      Много малко хора разбират какъв е генезиса на "Злото". Живота е една игра, а трудностите и "злото" осмислят пътя и отделните нива! Без "зло" няма игра, без игра нямаше да съществува и самия живот!

      Злото не е нещо, което е самосъздадено в една Вселена на абсолютен ред и равновесие! Злото не е и самопородено, нещо, което се е появило, за да се изпикае на главата на добрия и креативен дядо Господ(всичкото), като му играе "сечено"!

      За съжаление, наблюдавам все по-голямо пораженческо мислене у много участници, а не трябва да е така! Много хора смятат, че има някаква "могъща" власт, която оперирайки в сянката на "злото", на практика е "недосегаемо-вечна" и непобедима! Разбира се това не е така и не само, че не е така,но е и пълен абсурд, от гледна точка на всеки, който разбира законите на Вселената и живота!

      Давам и пример!

      Съществувало царство Х, което царство имало най-могъщия и богат владетел за времената си.... този владетел имал милиони роби... милиарди златни монети и милиони войници, които продали душите си за пари, били готови да се бият за него до сетния си дъх! С две думи! Абсолютното несваляемо могъщество!

      Така се случло един ден обаче, че една пеперуда размахала по-силно крилата си, мухата до нея променила изначалната си посока и се отклонила с 50-60 сантиметра, това накарало друга муха в съседство да промени пък своята посока.... не знайно от къде едно врабче виждайки втората муха, решило да се спусне от 20 метра за да я улови, променяйки посоката си.... Врабчето наистина уловило тази муха, но след като я хванало на земята, вместо към северния склон на планината отлетяло на юг..... Когато стигнало до този южен склон видяло в далечината града, решило да полети на там, на където никога не би отишло ако не беше улова на мухата от историята................ Стигайки до града то започнало да се рее.... съвсем случайно под него минавал могъщия владетел, на прибиране към своя дворец, заедно със свитата си.... Врабчето не разбирало каква важна особа имало под него и без много много да му мисли се "изцвъкало".... Точно върху владетеля!

      Владетеля от своя страна бил целия омазан и много се ядосал, веднага заповядал да му приготвят банята....слугите му хукнали да изпълняват заповедта! Само след 5 минути владетеля със своята омазана роба вече бил в банята. Акито на врабчето много миришело и той с погнуса се навел към едната си ръка, сякаш да го констатира..... с другата ръка обаче бутнал амфората на перваза с деликатесни ароматни масла от незнайни земи.....маслото се разнесло из пода, а в следващата секунда владетеля вече падал на земята, подхлъзвайки се в същото..... удар в тила на главата, в малкия мозък и внезапна кончина!
      Тъжната вест тръгнала да се разнася из цялата империя на владетеля..... Всички били спокойни обаче за статуквото, защото той има 2ма много снажни сина! Същите тези синове обявили траурна почетна вечеря в името на баща си.... Вечерта по време на самата вечеря, двамата братя се напили от мъка..... тръгвайки да се прибират в покоите си, в мислите и на двамата витаела мисълта, кой точно ще заеме мястото на баща си(не бил посочен наследника, бащата си отишъл без време).... сякаш инстинктивно и двамата хванали дръжките на мечовете си, а..... в следвщата секунда стояли един до друг, пронизани с техните остриета!
      Точно за 24 часа цялата империя на практика се разпаднала! Сатрапите на владетеля разделили империята на 30 независими области, голяма част от робите избягали...., други станали феоделни селяни, а трети получили свободен статут..... НЕсломяемата и абсолютна власт рухнала от размаха на крилата на една единствена пеперуда!

      Така, че следващия път, когато някой предпоставя пораженческо мислене.... просто да се се запита, дали наистина е нужно, защото винаги там има една пеперуда, която може да преобърне историята, а за това е нужно нещо наистина, ама наистина много малко.

      Променяме битието през собствените си мисли и съзнание! Не бъдете роби в мисленето си. Вселената ви е дала свобода да играете играта!



      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Няма място за позитивизъм Майк.Процеса вече започна в двете страни които поне на думи са антагонисти а исторически са заклети врагове......Те нямат разминаване за метода имат разминаване за пост утрешния начин на битие.Хората трябва да се подготвят за най-лошия сценарий.Ако не стане добре......Инак каквото дойде седи се в сумрака и се наблюдава стадната реакция на масата.Решенията се вземат според ситуацията.А че света ще се промени за мен е сигурно.В икономиката процесите ще започнат след като 70-75% от стадото мине през масовото мероприятие в развития свят.Африка ще я лекуват по стария начин-с глад.
        хермесчо, друг ли ти взе акаунта, като на спарт?

        Антагонист (от гр. ἀνταγωνιστής, antagonistēs – противопоставящ се, опониращ, враждебен, противник, опонент, конкурент, съперник, враг,
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
          Не отписвайте така бързо света...

          Мислете по-позитивно!
          Няма място за позитивизъм Майк.Процеса вече започна в двете страни които поне на думи са антагонисти а исторически са заклети врагове......Те нямат разминаване за метода имат разминаване за пост утрешния начин на битие.Хората трябва да се подготвят за най-лошия сценарий.Ако не стане добре......Инак каквото дойде седи се в сумрака и се наблюдава стадната реакция на масата.Решенията се вземат според ситуацията.А че света ще се промени за мен е сигурно.В икономиката процесите ще започнат след като 70-75% от стадото мине през масовото мероприятие в развития свят.Африка ще я лекуват по стария начин-с глад.

          Коментар


          • Не отписвайте така бързо света...

            Мислете по-позитивно!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от representjah

              Винаги можеш да проведеш и САМ експеримента и ще се убедиш, че грешиш.
              1. Social Pressure - Има камери наоколо, снимат те, непознат човек ти предлага златна монета. Естествено че ще откажеш - никой не иска да изглежда идиот пред камерата. А точно така ще се окажеш, ако я вземеш. (по-вероятно е!)

              2. Никой не очаква да му дават златна монета току-така. Аз също. A очкванията за социалните роли са изключително силни и влияят върху изборите ни.
              3.. КОнформизъм - по-добре с тълпата, макар и да грешиш, отколкото сам макар и да си прав.


              Отделно не знаем agenda-та на човека който е снимал. Възможно ли е да има въобще хора които са взели монетата, но кадрите не са монтирани?
              ++++++++++++++++++++++++++++++++++

              Браво и аз мисля така! Добро мнение!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от representjah

                Винаги можеш да проведеш и САМ експеримента и ще се убедиш, че грешиш.
                1. Social Pressure - Има камери наоколо, снимат те, непознат човек ти предлага златна монета. Естествено че ще откажеш - никой не иска да изглежда идиот пред камерата. А точно така ще се окажеш, ако я вземеш. (по-вероятно е!)
                2. Никой не очаква да му дават златна монета току-така. Аз също. A очкванията за социалните роли са изключително силни и влияят върху изборите ни.
                3.. КОнформизъм - по-добре с тълпата, макар и да грешиш, отколкото сам макар и да си прав.

                комбинираш 1+2+3 и получаваш ЛОлапалуза ефект, както казва Чарли Мънгър.

                Отделно не знаем agenda-та на човека който е снимал. Възможно ли е да има въобще хора които са взели монетата, но кадрите не са монтирани?
                Колка са като прицент? Цялата работа с провеждане на адекватен експеримент е много тегава.. не случайно има огромна криза със изследванията които изобщо някога са правени по света. Reproduction crisis се казва, и в голяма част последвалите учени са неспособни да възпрозиведат същия/подобен резултат от изследванто с което са се заели да ре-продуцират.

                Единственото което можеш да сме сигурни, че като се сговняса ситуацията, бързо ще се разбере кой на какво е способен и какви са му ИСТИСНКИТЕ мотиви и интереси. Но изходждайки, че съм част от Хомо Сапиенс, мога да предположа с точност 95% какво ще се случи. Моите мотиви са егоистични, способен съм да нараня/убия човек, имам нужните умения, и ще ги използвам ако се наложи. Ако някой се опита да ограничи свободата ми, или да ме нарани, естествено че ще отвърна. Но ще съм направил всичко възможно преди това да го избегна подобна ситуация. Едва ли си по-различен...
                Рамбо Три

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение


                  Привет, Леля ... Да продължим .....

                  Светът е такъв и такъв само защото си казваме, че светът е такъв и такъв. Ако престанем да сиказваме, че светът е такъв и такъв, тогава светът ще престане да бъде такъв и такъв. В момента, смятам, ти не си готов за такъв внезапен удар, затова трябва да започнеш бавно да разпадаш света.

                  дон Хуан Матус

                  ...............................

                  Сега ми отговори простичко, ти лично и собствено как се възприемаш, как се усещаш и себеусещаш :
                  че си тяло или че си в тяло ??

                  Обърни внимание, че не казах : Какво мислиш, че си ?
                  Не се усещам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Агностицизъм ли надушвам?
                    Солипсизъм.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                      Привет, Леля ... Да продължим .....

                      Светът е такъв и такъв само защото си казваме, че светът е такъв и такъв. Ако престанем да сиказваме, че светът е такъв и такъв, тогава светът ще престане да бъде такъв и такъв. В момента, смятам, ти не си готов за такъв внезапен удар, затова трябва да започнеш бавно да разпадаш света.

                      дон Хуан Матус

                      ...............................

                      Сега ми отговори простичко, ти лично и собствено как се възприемаш, как се усещаш и себеусещаш :
                      че си тяло или че си в тяло ??

                      Обърни внимание, че не казах : Какво мислиш, че си ?
                      Агностицизъм ли надушвам?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Темата беше за успеха а, вместо това, някакви комплексари, си мерят пишките. Егати.
                        Еми спри да осираш всички теми ...

                        Коментар


                        • Темата беше за успеха а, вместо това, някакви комплексари, си мерят пишките. Егати.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                            Между другото , описвайки някой си и всичко това , казано , не те дели от . Приобщава те в .



                            Забравих да почерпя и с музика
                            https://m.youtube.com/watch?v=hkSzmPnzF-o

                            Привет, Леля ... Да продължим .....

                            Светът е такъв и такъв само защото си казваме, че светът е такъв и такъв. Ако престанем да сиказваме, че светът е такъв и такъв, тогава светът ще престане да бъде такъв и такъв. В момента, смятам, ти не си готов за такъв внезапен удар, затова трябва да започнеш бавно да разпадаш света.

                            дон Хуан Матус

                            ...............................

                            Сега ми отговори простичко, ти лично и собствено как се възприемаш, как се усещаш и себеусещаш :
                            че си тяло или че си в тяло ??

                            Обърни внимание, че не казах : Какво мислиш, че си ?

                            Коментар


                            • [QUOTE=national power;n3683954]
                              Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              .Най малкото пък ще седна да завиждам на виртуални герои за чиито думи няма никакви доказателства..да не говорим че ги хванаха в лъжа,Само ще ти кажа че почти никой от истинският елит не е роден или живял в много богато семейство.Да не бъркаме цинцифуцията с елита....Ти по скоро налиташ към цинцифуцията в стил аз съм голема работа елате ме вижте и само някой да посмее да ми каже че не съм.И с апартамента е същото.Желанието за апартамент в Иван Вазов и Докторската градина не е защото там е толкова хубаво а да демонстрираш колко голяма работа си.Как си над простолюдието.На тебе капацитета ти е да си от простолюдието и всякакви опити да се гнусиш от нас водят до това всички да ти се присмиват.....То и затова те разкриха че нищо не си купил.Последва а па язе шъ съ фръцна и ше им кажа че са простолюдие..
                              ХАХАХАХА, както винаги култов Бате Пешо!!!!! Добре ги шамариш лигавите сноби кат Електронния виртуален Джони и лицемера Бертоян. Навремето имаше един филм за Моцарт, та там май се споменаваше за Салиери, че сере мрамор. Има нетърпимост към инвестициите в имоти, от хора, които твърдят, че серат мрамор, СМЕХХХХХХХ, само в тази велика тема може някой полуидиот да ми каже, че мизерствам с 3000лв. месечно, този ще го пратя в някой пенсионерски клуб, да го оглозгат като пирани...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Това което (се) описваш е обикновен идиот, известен още като полически лумпен или демократичен маргинал. Но тук дискусията е друга и въпреки трудностите, които изпитваш, призовавам да не намесваме политиката (ти).

                                Доколкото разбирам - ти си антипод на обикновения идиот.

                                Щом признаваш, че си необикновен идиот, надявам се това да те издига в собствените ти очи.

                                Аз съм доста резервиран в това отношение.

                                ​​​​​​

                                Коментар

                                Working...
                                X