IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Накратко:
    1. Pyramid отново е "изобретил" нещо, свързано с батериите
    2. Отново не ни казва същноста на "изобретението", а само по заобиколен път загатва за някои негови предполагаеми параметри
    3. Отново се опитва да завърти дискусията около себе си и около собственото си "изобретение"
    4. Отново влиза в конфликт с различни хора, обвинявайки ги в некомпетентност и в неразбиране на неговата гениалност
    5. Отново си е въобразил, че неговата теоретична идея е най-добрата в целия свят
    6. Отново си е въобразил, че учените в институти с многомилиардни бюджети са по-глупави от него

    Няма нищо лошо в това човек да мисли и да търси решение на даден проблем. Лошото обаче е, че само с гола теория не става. Трябват си експерименти, които Pyramid няма ресурсите да ги направи. Следователно не може да потвърди теорията си на практика. Другото лошо е човек да си въобрази, че е най-умния в целия свят, и че никой досега не се е сетил, че 2+2 е равно на 4. И разбира се най-лошото - опитва се да продаде мисловните си заключения, но без да казва каква е тяхната същност, за да не му откраднат идеята. Един вид продава котка в чувал с думите "Вярвайте ми, аз съм най-големия специалист по котките в целия свят".

    Това не е заяждане - това е как аз ги виждам нещата. Иначе не мога да обсъждам поредното "откритие", защото все още не ни е разказана каква е неговата същност, или поне аз не съм я разбрал покрай многото недомлъвки и конфликтни постинги.
    Значи, вече написах бая дълъг пост за имащите очи. Някъде след 10.02.2021, когато ми озлезе входящият номее в патентно ведомство. Не си чел. Лочи си, "пропуснал" си. Върни се, прочети го, и всичко ще ти се изясни. Освен, ако не си си взел инженерната диплома с преписване, тогава вече, не знам. Много си силен в обявяване на явно написани неща за "несъществуващи", както и за физически ефекти за измислени. "Конфликтът" го създават вашите неверни твърдения, които, не мога и няма да подминавам. И илюстративен експеримент предложих... КОЕ СВЪРШИ КАТО ХОРАТА, за да лъжеш по мой адрес? Цялата ти работа, е като мнимия "гараж".
    Last edited by Pyramid; 14.03.2021, 12:43.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Накратко:
      1. Pyramid отново е "изобретил" нещо, свързано с батериите
      2. Отново не ни казва същноста на "изобретението", а само по заобиколен път загатва за някои негови предполагаеми параметри
      3. Отново се опитва да завърти дискусията около себе си и около собственото си "изобретение"
      4. Отново влиза в конфликт с различни хора, обвинявайки ги в некомпетентност и в неразбиране на неговата гениалност
      5. Отново си е въобразил, че неговата теоретична идея е най-добрата в целия свят
      6. Отново си е въобразил, че учените в институти с многомилиардни бюджети са по-глупави от него

      Няма нищо лошо в това човек да мисли и да търси решение на даден проблем. Лошото обаче е, че само с гола теория не става. Трябват си експерименти, които Pyramid няма ресурсите да ги направи. Следователно не може да потвърди теорията си на практика. Другото лошо е човек да си въобрази, че е най-умния в целия свят, и че никой досега не се е сетил, че 2+2 е равно на 4. И разбира се най-лошото - опитва се да продаде мисловните си заключения, но без да казва каква е тяхната същност, за да не му откраднат идеята. Един вид продава котка в чувал с думите "Вярвайте ми, аз съм най-големия специалист по котките в целия свят".

      Това не е заяждане - това е как аз ги виждам нещата. Иначе не мога да обсъждам поредното "откритие", защото все още не ни е разказана каква е неговата същност, или поне аз не съм я разбрал покрай многото недомлъвки и конфликтни постинги.

      Съгласен съм с написаното. Анализът е много точен! Кратък, ясен, разбираем.

      Всяка нова идея може да бъде регистрирана и авторът ѝ да получи своите права като такъв, след което - да използва и работи по тази идея, без да има никакви притеснения, именно - съобразно действащото Право /законодателство/.

      Във форума има действащи юристи, които със сигурност имат необходимите компетенции, но не вземат отношение, именно, защото това е материя, която носи пари на професионалистите, за които това е начин да имат законните си доходи за съществуване...

      Тук се лансират очаквания за това, че всичко трябва да се поднася на "изобретателите" на тепсия и безплатно, всеки трябва да им "слугува", независимо - дали да ги консултира по Патентно право, да им разяснява същността на "техните" идеи и ако може да ги допълва /както направи вчера самият ти, Матеев: написа на изобретателя половин обосновка, за която самият той трябваше да се труди месеци наред.../, да им се предоставят пари - по възможност да се поемат всичките им разходи, защото на тях им предстои да правят Околосветско пътуване и ще откриват Америка /с онова, което са прочели вчера в нета, или в някой научен труд/...

      .................................................. ..

      Матеев, като те чета - имаш и финансов- и интелектуален ресурс, за да си в полза на "изобретателя". Защо не му поискаш хонорар? Мисля, че едни 10 000 на месец, са що-годе разумно начало в първите месеци, а вида на валутата /€, $/ вие ще си определите? С тия ценерови диоди - има едни трикове, които съм срещал, ама вие там сте спецовете - да не ви се бъркам...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Абе за какъв дизайн говорите че нещо не е ясно?
        Накратко:
        1. Pyramid отново е "изобретил" нещо, свързано с батериите
        2. Отново не ни казва същноста на "изобретението", а само по заобиколен път загатва за някои негови предполагаеми параметри
        3. Отново се опитва да завърти дискусията около себе си и около собственото си "изобретение"
        4. Отново влиза в конфликт с различни хора, обвинявайки ги в некомпетентност и в неразбиране на неговата гениалност
        5. Отново си е въобразил, че неговата теоретична идея е най-добрата в целия свят
        6. Отново си е въобразил, че учените в институти с многомилиардни бюджети са по-глупави от него

        Няма нищо лошо в това човек да мисли и да търси решение на даден проблем. Лошото обаче е, че само с гола теория не става. Трябват си експерименти, които Pyramid няма ресурсите да ги направи. Следователно не може да потвърди теорията си на практика. Другото лошо е човек да си въобрази, че е най-умния в целия свят, и че никой досега не се е сетил, че 2+2 е равно на 4. И разбира се най-лошото - опитва се да продаде мисловните си заключения, но без да казва каква е тяхната същност, за да не му откраднат идеята. Един вид продава котка в чувал с думите "Вярвайте ми, аз съм най-големия специалист по котките в целия свят".

        Това не е заяждане - това е как аз ги виждам нещата. Иначе не мога да обсъждам поредното "откритие", защото все още не ни е разказана каква е неговата същност, или поне аз не съм я разбрал покрай многото недомлъвки и конфликтни постинги.

        Коментар



        • Не знам, какво ще ти рече Матеев но, "дизайнът Хитър Петър" е с изчерпани поначало възможности ... освен, ако не приложиш военна хитрост. При един друг дизайн обаче , в следствие различна концепция, може съвместно да работят - и то, в състава на една батерия - модули от различни електрохимични системи, дори. А клиентът (не всички живеят на студено или прекалено топло), дори може да е благодарен. Не съвсем без електроника но, с твърде малко, сравнено с описания от Матеев вариант: Просто, по ред причини, активната маса ... Абе, няма къде да опада.

          ...поне, така изглежда.
          Last edited by X_Y; 14.03.2021, 10:28.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Mateev , със сигурност може архитектурата на батерията да бъде друга. Това с отлъчването чрез прегаряне на връзката на батерия която съвсем е излязла от строя е доста грубо решение на проблема ако въобще е решение. Напълно съм съгласен че няма как да не изобилстват индивидуални батерии с отклонени параметри. Първо реалния капацитет е повече от препоръчително да се следва, а той е заряд на 80 процента и разряд до 20 процента от максималния и минималния съответно за да се излезе от режимите в които батериите са най натоварени термично и това ги унищожава. Това и Хитър Петър го знае, другото е че конструкцията не става а отделните батерии ако не могат да се управляват защото управлението ще влоши сигуацията то могат да се наблюдават и след кратък интервал на експлоатация батерията да се преработи до оптимална конфигурация дори без да отпадне нито една батерия ако няма такива с драстични отклонения или с късо съединение. И в общи линии колкото по голям е капацитета на батерията, толкова повече стават и проблемите с балансирането ако се цели и да може да отдава голям ток т.е. може би един модул тип Хитър Петър ще се наложи да има като буфер при изтрелването на болида при положение че се държи много на ускорението. Основното е че с такъв дизаин няма как да се мине, а той не търпи да работят съвместно и два вида батерии.
            Абе за какъв дизайн говорите че нещо не е ясно?
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Фокер-Вулф.

              Намерих в хладилника печени люти чушки от есента, залети с олио и отгоре съм наблъскал рязан магданоз до горе.

              Брей, лют и магданоза.
              Обрах го, стигнах до чушките. Оказва се, че олиото е толкова люто, колкото и чушките. Направо изтребител FW.

              Ето какво ще направя: ще ги смеля в пасатора на дощерката с чесън, когато поевтинее, и ще замразя тая смес.

              Ще има и за шкембе, и за пача, и за салати по малко.

              Вече имам в камерата така направен хрян - държи още фкусен дух и сила.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Както те хванаха миналата година - само ако отчиташ електромери.

                Аха. Мусински свидетелю.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Ама вярно ли "усилваш тока" с бобина? И що за брътвежи, страх, не страх? Теб не те знам, ама аз с електричество, работя от 40 години почти.
                  Както те хванаха миналата година - само ако отчиташ електромери.

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    По темата:
                    Обучението срещу (не)правенето на грешки. ВАШАТА трактовка, моля?
                    Грешки се правят,неизбежно е. Това е част от кодЪт ни за самообучание . И в този контекст обучението срещу неправенето на грешки e противоестествен .

                    Коментар


                    • По темата:
                      Обучението срещу (не)правенето на грешки. ВАШАТА трактовка, моля?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Бобината е тази която трансформира напрежението. Ясно, 40 години жичкаджия, а ,,усилва" тока с бобина. Карай, Пирамид, симпатяга си ама не ми се спори. Усилвай го с квото щеш.
                        Т.е., каза едно голямо НИЩО. Ами мерси. Въпреки че, все тая.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Ама вярно ли "усилваш тока" с бобина? И що за брътвежи, страх, не страх? Теб не те знам, ама аз с електричество, работя от 40 години почти.
                          Бобината е тази която трансформира напрежението. Ясно, 40 години жичкаджия, а ,,усилва" тока с бобина. Карай, Пирамид, симпатяга си ама не ми се спори. Усилвай го с квото щеш.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Натискаш копчетата за отваряне на портала...
                            Вие нещо много сте изперкали. Какво копчета, какъв "портал"? Много рано ви напече тази година.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Ама вярно ли "усилваш тока" с бобина? И що за брътвежи, страх, не страх? Теб не те знам, ама аз с електричество, работя от 40 години почти.
                              Натискаш копчетата за отваряне на портала...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Мани го Пирамидалния, сега му обяснявай как се усилва тока, че има бобина, че има киловолти напрежение за запалване и работа на двигателя...той се омеша с тромбоцитите нещо. Ще го объркаш повече.
                                Той го е страх да пипне плюс и минус на акумулатора. Да внимава да не тури некоя отверка че гърми лошо и пръска киселина.
                                Ама вярно ли "усилваш тока" с бобина? И що за брътвежи, страх, не страх? Теб не те знам, ама аз с електричество, работя от 40 години почти.
                                Last edited by Pyramid; 16.02.2021, 19:12.

                                Коментар

                                Working...
                                X