IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    За една немалка част от напусналите Родината си хора не изпитвам грам съжаление, освен че са я напуснали твърде късно. Либерастите, трансджендърите и политкоректните са точно тази част (тук не визирам никого конкретно, да няма обидени). Лично мнение, а дърво без корен не вирее, колкото и опитите в тази насока да продължават, но пък припознавачи има по цял свят, а българите сме сред най-големите нихилисти и съответно най-бързо претопяващите се в чужда култура без значение каква точно е културата и дали е напреднала, или назаднала спрямо нас. Останете здрави!
    Виж...Света стана глобален....поне аз така вече го чуствам. Прав си че у дома е най добре. Но когато свикнеш...вече света не ти прави впечетление. Къде си? - ...там където си най добре към даден момент или имаш работа там в този момент.

    Сега друг е въпроса когато си принуден да напуснеш България или пък мечтите че като отидеш да бачкаш другъде ще хванеш Господа за оная работа. Но когато го правиш осъзнато и целенасоченно....е друга история. Няма пари в България.....ако искаш да растеж...ти е нужен света.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Да, България стана световен притегателен център за бизнес и култура, както и образец за всички останали държави по света във всяко отношение.
      Значи ти къде живееш не знам...ама аз теоретично живея на 4 места. Швейцария, Италия, Южна Африка и България. И това не е от вчера.
      Та преди все цъках с език като отида в чужбина..по кво ли не. Сега след всичко минало.....София ми харесва бая. Последните години за мен има коренна промяна....спомням си че бях скептичен към Фандъкова но сега признавам - не съм бил прав.
      Като се разхождам вечер по витошка все едно съм в чужбина...много чужденци...атмосфера...точно както навремето това ми правеше впечетление в други страни.

      София ми харесва на мен много....и даже България. И го казвам не след като съм ходил на екскурзия а след като съм живял и живея навън. Верно малко част от хората са .....по така....но....и това ще мине.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Но също така, света го градим всеки ден и с всяка своя постъпка.

        И понякога действията на един човек могат да имат голямо значение. Примерно на Роза Паркс, афроамериканка, която на 1 декември 1955г. отказва да стане от място в автобуса предназначено за бели.

        А за "кинтите" - не е хубаво, когато са самоцел.
        Абе философията не е лошо нещо ама кат стане много.....

        Действията на един човек имат голямо значение.....като ефекта на пеперудата....знаем тези теоритични неща.

        Градиш Мъней....оная ми работа градиш)) В кръга на майтапа.....Единственното нещо къде градиш - е твоя живот...евентуално...ако не избереш просто да съществуваш някак си.

        При социализма градихме светлото бъдеще...сега градим собствения си живот. Т,е играем по музиката.

        Мога да те хвърля дълбоко във философията с едно мое твърдение дето е достойно да пуснеш от него друга тема)))

        Ето го: "Човек единственното което знае за себе си е това какво другите мислят за него."

        Кво ще кажеш?))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Това противоречи на византийските източници. До колкото си спомням, те говорят за море от славяни, които нахлуват на Балканите през 6 век, ако не се лъжа.

          А също и на генетичните проучвания. Виж линка, който пуснах. Генетично сме 40% славяни, много повече от останалите примеси
          https://www.youtube.com/watch?v=hl6tb3OqySg

          Коментар


          • Това противоречи на византийските източници. До колкото си спомням, те говорят за море от славяни, които нахлуват на Балканите през 6 век, ако не се лъжа.

            А също и на генетичните проучвания. Виж линка, който пуснах. Генетично сме 40% славяни, много повече от останалите примеси

            Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Защото наистина не е имало славяни.Имало е българи,готи,романизирани траки,гърци,скити,сармати,но не и славяни.Ако под славяни
            се има предвид готите ,които са изтикани от хуните/българите/ отсам р.Дунав в Мизия може.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Доста неправдоподобно звучи да нямаме и значително количество славянски гени.

              https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gene..._on_Bulgarians

              Защото наистина не е имало славяни.Имало е българи,готи,романизирани траки,гърци,скити,сармати,но не и славяни.Ако под славяни
              се има предвид готите ,които са изтикани от хуните/българите/ отсам р.Дунав в Мизия може.

              Коментар


              • Доста неправдоподобно звучи да нямаме и значително количество славянски гени.

                https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gene..._on_Bulgarians


                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Самата България и българския народ са резултат на претопяване на българи и славяни, даже и траки и други народи.

                А хората които рушат България в момента са нашият роден псевдо-елит.


                http://bnr.bg/radiobulgaria/post/100...ne-sme-slavani

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

                  За личния живот е така, но да генерализираш е не по-малко глупаво и примитивно... нали интернет и компютъра, който ползваш е американски, що ги ползваш като са боклук... Ъ?
                  Ко речи?Кое е американско?????

                  Коментар


                  • [QUOTE=Money;n3322639]Самата България и българския народ са резултат на претопяване на българи и славяни, даже и траки и други народи.

                    А хората които рушат България в момента са нашият роден псевдо-елит.


                    http://bnr.bg/radiobulgaria/post/100...ne-sme-slavani
                    Last edited by Todor Sabev; 12.04.2018, 17:44.

                    Коментар


                    • Самата България и българския народ са резултат на претопяване на българи и славяни, даже и траки и други народи.

                      А хората които рушат България в момента са нашият роден псевдо-елит.

                      Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      За една немалка част от напусналите Родината си хора не изпитвам грам съжаление, освен че са я напуснали твърде късно. Либерастите, трансджендърите и политкоректните са точно тази част (тук не визирам никого конкретно, да няма обидени). Лично мнение, а дърво без корен не вирее, колкото и опитите в тази насока да продължават, но пък припознавачи има по цял свят, а българите сме сред най-големите нихилисти и съответно най-бързо претопяващите се в чужда култура без значение каква точно е културата и дали е напреднала, или назаднала спрямо нас. Останете здрави!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                        Няма да се карам и с теб, имам си достатъчно "фенки" тук. "Грозно и жалко" са категории, които се определят от личен вкус. Запази ги за сестра си и баджанака, щом те търпят да ги наричаш така. Бъди здрав!
                        Аз също не се карам с теб - в над 90% от случаите споделям мнението ти, с изключение на някои крайни гледни точки, в които си по-краен и от мен, и темата за емигрантството. А за категориите - търпят ме, не им е приятно, но вътре в душите си знаят, че съм прав, а и един ден ще гледам родителите и на двамата, щото само с пари от чужбина не става, трябва и обич, и съпричастност, които няма как да се предадат с половинчасов разговор по скайпа. та така - в спора уж се раждала истината, а нормалните хора, с които да се спори, определено са единици, за съжаление.

                        Здраве и успехи желая и на теб, и дано се завърнете у нас - все още не е късно, може би
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Няма да се карам и с теб, имам си достатъчно "фенки" тук. "Грозно и жалко" са категории, които се определят от личен вкус. Запази ги за сестра си и баджанака, щом те търпят да ги наричаш така. Бъди здрав!

                          Коментар


                          • Ив макс вманиачил си се на тема кинти въпреки че силно ме съмнява да биеш индексите в последните години ако ще и 5 хедж фонда да имаш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                              Бъди сигурен, че на никой от напусналите я, не му пука дали ти изпитваш съжаление.
                              Виж, доста от тях съжаляват, че се е наложило да я напуснат, но в крайна сметка семействата и бъдещето на децата им са по-важни отколкото безполезната борба с окупираната от мафия и проруска паплач държава.
                              Виж, уважавам мнението ти, сестра ми и на жената брат ѝ също са емигранти, и то невъзвращенци, и на тях казвам абсолютно същото, което казвам и тук - вие малко или много сте предали дедите си (хайде, разни там имагинерни понятия като Родина ги махни, тя е #kletamajkabalgaria за 99% от умните и красивите ни емигранти), плюли сте на гробовете им в името на някакво имагинерно "бедеще за децата ви", които, дори и да са българи по паспорт, по душа ще са нещо друго, а техните деца пък ще са "интегрирани" в чуждата държава. Това е жалко и грозно, но всеки сам си решава, само не ми вадете смешните аргументи за проруския ботуш, мафиотите и т.н., защото ние сме тук и се борим с тях според силите си, а вие сте навън и сте избягали!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Бъди сигурен, че на никой от напусналите я, не му пука дали ти изпитваш съжаление.
                                Виж, доста от тях съжаляват, че се е наложило да я напуснат, но в крайна сметка семействата и бъдещето на децата им са по-важни отколкото безполезната борба с окупираната от мафия и проруска паплач държава.

                                Коментар

                                Working...
                                X