IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Прочети мемоарите на Ялмар Шахт, човекът е обяснил всичко.
    Нямам нищо против военновременни им модел на финансиране, но говорим за нацсоца от 1933 до към 1940. Още повече чуждите агентури са знаели, че форсирането на икономиката ще ги провали, ако Не почнат война. Но политиците отсреща твърде заспали. Особено френските.
    Пак ти казвам, само с труд не става. Минерални ресурси ме им достигат и за тях са двете големи войни. За колонии. Другото е временна мобилизация и свръхнапрягане.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      Вътрешно задлъжняване - проинфлационно. Но също и външното им расте. Не съм у нас да погледна откога им расте дефицита с Бг, например. Само с труд не става. Минерале трябва. И откъде? От сесесере. Изпадат в зависимост. И затова решават да си вземат вместо да търгуват.
      Прочети мемоарите на Ялмар Шахт, човекът е обяснил всичко.

      Коментар


      • Остави бульоните. Виж какво е steady state при Солоу


        Питай чичко Гугъл ако трябва.


        Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Хубаво, ама дай някоя рецепта или отвори тема за това, а не да ни размахваш черпака, сякаш си забъркал първичния бульон. Ако изобщо знаеш какво е първичен бульон.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

          И аз така за тебе и не само
          Хубаво, ама дай някоя рецепта или отвори тема за това, а не да ни размахваш черпака, сякаш си забъркал първичния бульон. Ако изобщо знаеш какво е първичен бульон.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Само не знам към кого са задлъжняли, като немската марка е била обвързана единствено с немския труд - не с някоя валута, не с някой благороден метал, а с немския труд. Когато завладяват Чехословакия, отменят всички дългове, кредити и ипотеки на хората, въвеждайки тази нова икономическа система. Искали са обединена Европа под германско лидерство, нещо което и днес е факт.
            Вътрешно задлъжняване - проинфлационно. Но също и външното им расте. Не съм у нас да погледна откога им расте дефицита с Бг, например. Само с труд не става. Минерале трябва. И откъде? От сесесере. Изпадат в зависимост. И затова решават да си вземат вместо да търгуват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

              А аз оставам с впечатлението, че освен миш-маш друго не можеш да сготвиш по която и да е тема.
              И аз така за тебе и не само

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Бях останал с впечатлението, че си учил икономика и отбираш от математика...



                А аз оставам с впечатлението, че освен миш-маш друго не можеш да сготвиш по която и да е тема.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Голяма заблуда е, че нацсоца осигурява успешен икономически модел. Бясната реконструкция и превъоръжаване водят до задлъжняване и инфлация. Изходът е война. Катастрофичното икономическо възстановяване на Германия я доведе до голяма катастрофа. Фашизмът се справя по добре, Мусолини е вещ администратор, но и там към края на 30-те се явяват засечки. Сталинизмът и неговото продължение до средата на 70-те са с най-устойчив растеж, но там пък робски труд и добивна промишленост поради значителните природни ресурси. Успяха да ги матират чрез технологична и културна блокада.
                  Само не знам към кого са задлъжняли, като немската марка е била обвързана единствено с немския труд - не с някоя валута, не с някой благороден метал, а с немския труд. Когато завладяват Чехословакия, отменят всички дългове, кредити и ипотеки на хората, въвеждайки тази нова икономическа система. Искали са обединена Европа под германско лидерство, нещо което и днес е факт.

                  Коментар


                  • Бях останал с впечатлението, че си учил икономика и отбираш от математика...


                    Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                    Не знам какво представляват неонацистите, аз ти разказвам за един исторически период. Не се занимавам с хипотези, а с конкретни факти. Те не са тайна или конспирация, просто не се говори за това. Колкото до парите, ползвай тези формули за скоростната кутия, те прекрасно обслужват всяка една теория от всеки един сектор на науката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Г-н Начев, има статистика, която показва, че социалната мобилност в САЩ е намаляла в последните десетилетия.

                      Също така светът функционира на принципа the winner takes it all в по-голяма степен отколкото в миналото.

                      Не е ясно, обаче, какво Вашият познат предлага.
                      Не, че намирам нещо лошо, ама ти огласи пред всички, че не намираш основание да разговаряме.
                      Аз моЕм да говорим, моЕм и да не говорим.
                      А този принцип на функциониране на света да не би да е бил записан в третата плоча, която Бог даде на Мойсей, и която беше случайно счупена?
                      За скрижалите говоря.
                      Които видимо са били разкрити само пред много специална публика

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Едно не разбрах обаче, като гласувате да дойдат неонацистите на власт как те ще създадат устойчив растеж?



                        (Ти би трябвало да се кефиш супер много на Западна Европа защото като прелетиш над Австрия, Германия или Франция и виждаш, че няма монокултури, а ги редуват и това е много ясно видно, всичко е като килим.)


                        Не знам какво представляват неонацистите, аз ти разказвам за един исторически период. Не се занимавам с хипотези, а с конкретни факти. Те не са тайна или конспирация, просто не се говори за това. Колкото до парите, ползвай тези формули за скоростната кутия, те прекрасно обслужват всяка една теория от всеки един сектор на науката.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                          Добре, де, в контекста на самия въпрос, чисто икономически. През 20-ти век видяхме три вида социализъм, родени между двете войни - болшевизъм, фашизъм и националсоциализъм по ред на възникването. Болшевизмът продължи малко по-дълго. От тях само националсоциализмът, който е по средата, се оказа в състояние да бие капитализма и го би по всички параграфи. Ако не беше ВСВ и последвалият крах на Германия, американците щяха да преживеят културната революция вместо сексуалната. Всичко щеше да е толкоз очевидно, колкото обратното е днес. Тук можем да съзрем тънката нишка на причините за индоктринирането на хората относно някои исторически моменти. Така, че не е много очевиден фактът, че капитализмът бие социализмът. Това е вярно за тези, които харесват Хари Потър. Човешката солидарност е много по-силно икономическо оръжие от насаждания индивидуализъм. Въпросът е как се борави с него. Индивидуализмът е автоимунно заболяване, което затрива човешкото у човека.
                          Голяма заблуда е, че нацсоца осигурява успешен икономически модел. Бясната реконструкция и превъоръжаване водят до задлъжняване и инфлация. Изходът е война. Катастрофичното икономическо възстановяване на Германия я доведе до голяма катастрофа. Фашизмът се справя по добре, Мусолини е вещ администратор, но и там към края на 30-те се явяват засечки. Сталинизмът и неговото продължение до средата на 70-те са с най-устойчив растеж, но там пък робски труд и добивна промишленост поради значителните природни ресурси. Успяха да ги матират чрез технологична и културна блокада.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                            Човешката солидарност е много по-силно икономическо оръжие от насаждания индивидуализъм. Въпросът е как се борави с него. Индивидуализмът е автоимунно заболяване, което затрива човешкото у човека.
                            Тъкмо съм в процес на болезнено осмисляне и смилане на тезата на Дядо поп Рафаил, която е и доста обемиста, при това, а ти пък взе и ме занити с един ред и половина.

                            Либерализмът - съвременният враг на християнството

                            Коментар


                            • Май още ти държи от спора за парите


                              Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                              Говорех за германците, а не за италианците. Общата култура е на такова завидно ниво, че понякога съществуват затруднения в разграничаването на "компресор" от "професор", на адронен колайдер от вибратор.

                              Коментар


                              • Едно не разбрах обаче, като гласувате да дойдат неонацистите на власт как те ще създадат устойчив растеж?



                                (Ти би трябвало да се кефиш супер много на Западна Европа защото като прелетиш над Австрия, Германия или Франция и виждаш, че няма монокултури, а ги редуват и това е много ясно видно, всичко е като килим.)


                                Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                                В интерес на истината, тези формули ми приличат на изчисляването на част от предавателните числа на автоматична скоростна кутия. Въпрос е на символика. Те могат да бъдат използвани и в генетиката. Но те не разкриват концепцията и човек може да си рови в тях и да търси дори печелившото число, ако търка билетчета, примерно.
                                Last edited by Money; 27.04.2018, 16:57.

                                Коментар

                                Working...
                                X