IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Ако си мислиш че западния социализъм зачита правата на индивида в голама заблуда си
    Не, не мисля, но има три фундаментални разлики - там социалистите:
    1. никога не са национализирали (крали) земя и имоти, и
    2. никой не те кара насила нещо да правиш или да не правиш...
    3. никога никой не се е дори и опитвал да ти попречи да вярваш в Господ Бог или в каквото друго вярваш (лично според мен това бе най-големия грах)
    Location: Terminal Island
    Institution: FBI Correctional Facility
    Jurisdiction: Unknown

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Бе не съм сигурен че има някаква англосакска конспирация.
      С конспирация обаче е най-лесно да се обяснят провалите.
      Виж ако погледнеш обективно и в детайли от петдесетте години насам, може и други неща да видиш. Например как така оттогава взеха да дърпат осезаемо пред соцлагера? И защо всички искаха дънки от кореком например, ще кажеш детинщини.
      Детинщини, но това формира съзнанието че на запад е по-добре.
      А кой е виновен на соца? Ами самата му същност е такава. Я виж разделените народи как се справят при двете системи, има разлика, нали?
      Живеехме в голема заблуда.Живеехме с мисълта че на Запад всичко е Кореком и всеки може да си купи каквото и колкото иска от корекома.Иде вуйчата от Белгия сбира се родата на голема софра он разправя за Западо и ние цъкаме с език един ден разправя че тръгнал за Франция и му се счупила колата дошли с вертолета взели го откарали където е тръгнал а на другия ден колата го чакала пред фабриката на адреса който оставил я направо се шашнах вечерта сбрааме се тайфата разправям им цъкаме с език пцуеме комунистите и си мислиме баах мааму де са они де сме ние.Е днес реалността ни отрезви и за комунизма и за Запада.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
        Чааай ся малко... оня соц на запад няма НИЩО ОБЩО с нашия който беше... това е всеобща заблуда. Най-голямото ни нещастие беше, че възприехме соц от съветски тип - т. е. нАЙ-ПРИМИТИВНИЯ И АНТИХУМАНЕН, НЕЗАЧИТАЩ ПРАВАТА НА ИНДИВИДА... не ме карай да търся карта на Гулаг, че ще ни спре часовника... ние все пак не можем да си представим издевателствата, характерни за този тип соцц... имам предвид в СССР (RIP)
        Ако си мислиш че западния социализъм зачита правата на индивида в голама заблуда си

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          е кат гледаш печеливши ли сме ?! от секъде скъсани с пробити джобове без инфраструктура кат в XV век и всеки избегал нанекъде да не рови по кофите дома ..... щот не всички стаат за ИТ, сервитутки, бандити или депутати (приватизатори). То други професии дома нема или има ... ??
          Има бе Мишка има нощен пъдар шивачка.Както винаги истината е некъде по средата.При социализма каскетите си беа добре.Водеха ги на работа по заводите и фиктивно немаше безработица но си имаше неиска да работица.Лежеха си хорицата по канцеларийки работилници цехове некой опъваше каиша а те тарикати доредили се до апартамент до хладилник до телевизор а ония балъците нека си бачкат..Други пък още от дечица драпаха да стават отговорни чавдарчета после ръководни фактори в пионерската организация после камсамолци партийци донсници.На бригадите слагаха две петолъчки и се правеха на командири раздаваха задачите доносничеха за колегите си и съучениците си после за съседи приятели.От малки бяха обучени да са мръсници.Ей тия боклуци после раздаваха жителство и апартаменти на едни други дет ги првъзхождаха във всичко хем бяха по умни и отличници хем бягаха и плуваха по бързо но не баха мръсници.Ше ми казва такъв мускуривец негоден на менен къде и в какво да живея кога да еба жена си какво да обличам къде да уча и къде да работя....На последната ми бригада 1989г един такъв пияндурник си позволи да ме заплашва че щял да ме изгони от бригадата и после не мога да запиша семестъра.а аз му викам Бойче мама ми като ме изгониш от кого ше преписваш после бе мамин.Че ти си тъп и не мое си сметнеш проекта и курсовата задача само с Рабфак и с комсомола не става бе.Тока не ебава ни комсомола ни партията.Та ей тия вторите на 17 ноември станаха седесари и антикомунисти а знам за един дето още на десети взел плакатите и отишъл на митинга....на СДС...После с една раздрънкана лада отишъл в Германия и след няколко години се върнал милионер който строи Бизнеспаркове без да различава тухла от вар...Не ги понасям такива от дете да знаеш Мишка...А днес ако си мислиш че ги няма в заблуда си....Тука са громят комунизма с пълна сила и са надничат кат лалугери от партийната дупка кога ще дойде техният час да докопат кокала...

          Коментар


          • Чааай ся малко... оня соц на запад няма НИЩО ОБЩО с нашия който беше... това е всеобща заблуда. Най-голямото ни нещастие беше, че възприехме соц от съветски тип - т. е. нАЙ-ПРИМИТИВНИЯ И АНТИХУМАНЕН, НЕЗАЧИТАЩ ПРАВАТА НА ИНДИВИДА... не ме карай да търся карта на Гулаг, че ще ни спре часовника... ние все пак не можем да си представим издевателствата, характерни за този тип соцц... имам предвид в СССР (RIP)
            Last edited by Vatman; 29.01.2019, 14:41.
            Location: Terminal Island
            Institution: FBI Correctional Facility
            Jurisdiction: Unknown

            Коментар


            • още един комуняга от Франция тоя път ...

              Jean-Luc Mélenchon
              https://en.wikipedia.org/wiki/Jean-Luc_M%C3%A9lenchon



              Jeremy Corbyn
              https://en.wikipedia.org/wiki/Jeremy_Corbyn



              А тоя от Англия престааш ли си ?!? Комуняга при кралицата я как лае тука на Социалистическия конгрес в Лисабон, почвайте да ровите у бунището за Соца как ви казах вече .....

              Last edited by michaelis12; 29.01.2019, 14:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

                Ми то нема предмет за дискусия... т. нар. соц система се СКАПА, ФАЛИРА много преди 1990 г., и отиде на БУНИЩЕТО НА ИСТОРИЯТА... единствения съдия е Времето и Реалността, и тя отсъди соца да оттече в канала ... ситуацията е гейм-оувър отдавна и няма какво повече да се добави, освен това, че за мъртвите или добро или нищо... за соца - нищо
                Ми не знам дали е нищо ама Запада натам отиа и и Щатите също, някои са вече там, китайците също са там, а ние от там се връщаме и сме се запътили дет Запада е бил преди 70год. .... така, че май ше треа се порови малко в бунището да видиме кво ше излезе .....

                Искаш ли ти покаем един соц. от САЩа ? ей го ей тоз е комунягата

                Bernie Sanders

                https://en.wikipedia.org/wiki/Bernie_Sanders



                ии ей таз ... Jill Stein

                https://en.wikipedia.org/wiki/Jill_Stein



                P.S. 80те години тия сигурно не са могли си престааят, че ше има такива политици с такива комунистически и социалистически възгледи в тяхната страна станала лидер на Индустриалния капитал, по-късно на Финансовия Неолиберализъм (дет и на тех самите им се еба майката от него) а са ги има че и стаат повече да го ева ....
                Last edited by michaelis12; 29.01.2019, 14:07.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  ми добре ве ок ... дай тука числа факти, кое кво що и да видиме така ли е, не е ли така и т.н. ...
                  Ми то нема предмет за дискусия... т. нар. соц система се СКАПА, ФАЛИРА много преди 1990 г., и отиде на БУНИЩЕТО НА ИСТОРИЯТА... единствения съдия е Времето и Реалността, и тя отсъди соца да оттече в канала ... ситуацията е гейм-оувър отдавна и няма какво повече да се добави, освен това, че за мъртвите или добро или нищо... за соца - нищо
                  Location: Terminal Island
                  Institution: FBI Correctional Facility
                  Jurisdiction: Unknown

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
                    Лузъра винаги си е Лузър... на лайняните държави все някой им е виновен... толкова лузърски коментари на едно място рядко се срещат...
                    ми добре ве ок ... дай тука числа факти, кое кво що и да видиме така ли е, не е ли така и т.н. ...
                    Last edited by aleks262; 29.01.2019, 11:51.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Прав си за повечето работи. Обаче не съм съгласен с некои изводи.
                      Преди време казах че ще нахвърлям основните разлики между соца и капитализма, и виждам че малко по малко стигаме и до там...
                      добре ве дай да скиваме разликите, НО тоя аршин дет беше нашия Соц. преди тва няма да дойде никога повече. СССРа гратис суровини и ни изкупуваше всеки крив пирон дет сме произвели и не само от нас, а от всичките в СИВ. САЩа за разлика от СССРа не праеше и не прай сега така с неговите подчинени, произвел си хуу, ама ако не е ок сори не се приема .... СССРа каа ние сме гарант да сте тука и да ви ви има на картата вие ше ни слушате иначе ше ви изгърбим, а ние ше ви помагаме всякак, театри, кина, изкуство, училища, здравеопазване, но и идеологията за Комунизма треа върви. САЩа каа да ние ше ви помогнем ако нещо има отвън ама не е задължително ако неаме далавера, а дали ше сте хора или пещерняци нас тва не ни интересува, опрайте се как искате и квот искате вътре (Идеологията за Демокрация и Свобода треа да върви), ако сте заплаха за нас тогава ше вземем мерки, кат не сте такава, дреме ни хуя ....

                      P.S. най-важното щех да забрайм, че USD е световен резерв, за тва СССРа не е победител в Студената война, конкурента ти контролира парите от там търговията ....
                      Last edited by michaelis12; 29.01.2019, 11:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        не бе то нема нищо конспиративно .... всичко си е закономерно, кой беше преебан през 1990та ?! Ми ние Соцовете тия много добре са знаели че ако мине финта те ше са отгоре и така и стана, ние сме селски прос народ, единаци, първенюта, сноби, напраени насила граждани, Запада да не са кьорави?! Къде вървят най-скъпите продажби?! ми у такива кат нас Русия и Украйна ве, аз не виждам нищо съзаклятническо нема еврейски заговор. (Запада от това се възползва)
                        Искахме Corecom не че са Щатски нещата, а просто Запада правеше по-добри стоки, те и са праят по-добри, е вече не щот китайците се научиха ама тогава да. Соца имаше и доста положителни страни, всичко си беше дисциплина, регламентирано, имаше нормални човешки ценности, немаше дроги, убийства, показност, ние що не приемаме педали?, бившите ГДР също не приемат педали?, страните от соца не са толко изпращели кат тия в Холандия и Дания например дет се пращят с животни и то още го има, тва не е ташак ... На соца грешката беше че съвсем всичко спираха тия скапаняци, може би най-голямата грешка в ограничението на движението на хора из самия соц. блок и са абсолютно същия маниер само че гарниран с нагли кражби и показност, преди поне тва беше плюс. На всеки там от БКПто по една волга с вила и точка, са батко х11 млрд. на година .... преди на всеки по един панел, са опраай се и сметките по-дебели от тия в Германия щот треа от некъде се избият кражбите ....

                        P.S. преди имаше Софийско жителство, за койт не помни ако некой искаше да живее в София от "провинцията" или шофьор у градския транспорт или Кремиковци и стааш гражданин ...
                        Прав си за повечето работи. Обаче не съм съгласен с некои изводи.
                        Преди време казах че ще нахвърлям основните разлики между соца и капитализма, и виждам че малко по малко стигаме и до там...
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Лузъра винаги си е Лузър... на лайняните държави все някой им е виновен... толкова лузърски коментари на едно място рядко се срещат...

                          Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                          е кат гледаш печеливши ли сме ?! ... ??
                          Location: Terminal Island
                          Institution: FBI Correctional Facility
                          Jurisdiction: Unknown

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                            ето ги ве глей кво праят, ей тоз с неговата идеология дет ни изми мозъците 30г. с "кой не скача е червен" е тва ни разграничава от останалите Соц. Страни разбра ли са, що те дърпат напред, а ние не ?? Щот тоя дава пари ве, гратис пари и знае много добре, че у нас ше се намерят такива дет да вземат и в замяна да праят дивотии. Тоз у нас ще бъде изгонен последен ако въобще бъде изгонен някога .....

                            И Полша се опълчва на Сорос

                            Правителството може да блокира придобиването на втората по големина радиостанция в страната от група, която включва милиардера

                            https://www.investor.bg/evropa/334/a...soros--276107/

                            и добре че наща държава неаме петроли или некви газове, че иначе ей глей кво праят тия, просто Венецуела се е нанесла да живее върху техните ресурси ....

                            Вашингтон и Каракас в спор за венецуелската петролна компания

                            САЩ налагат санкции над PDVSA, Мадуро ги обвини, че се опитват да откраднат концерна


                            https://www.investor.bg/drugi/338/a/...comment-newest

                            P.S. престай си ние да бехме сила неква и заглавието щеше да звучи по тоя начин "София и Каракас в спор за венецуелската петролна компания" и тва как е добре ли е ?
                            Бе мислех там да ти отговоря, но и тук става,
                            Ами разпореждат се като у тех, тази компания ситго е у тех бе, на държава скъсала дипломатически отношения с тях?
                            Не разбирам кво имаш в предвид.
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Бе нито съм споненал комунисти, нито съм внушавал каквото и да било.
                              Цялата идея е че някой друг е виновен, щото така е по-лесно.
                              Особено видно е това от около пет години.
                              А осемдесетте процента приемат квот там им кажеш.
                              ето ги ве глей кво праят, ей тоз с неговата идеология дет ни изми мозъците 30г. с "кой не скача е червен" е тва ни разграничава от останалите Соц. Страни разбра ли са, що те дърпат напред, а ние не ?? Щот тоя дава пари ве, гратис пари и знае много добре, че у нас ше се намерят такива дет да вземат и в замяна да праят дивотии. Тоз у нас ще бъде изгонен последен ако въобще бъде изгонен някога .....

                              И Полша се опълчва на Сорос
                              Правителството може да блокира придобиването на втората по големина радиостанция в страната от група, която включва милиардера
                              https://www.investor.bg/evropa/334/a...soros--276107/

                              и добре че наща държава неаме петроли или некви газове, че иначе ей глей кво праят тия, просто Венецуела се е нанесла да живее върху техните ресурси ....

                              Вашингтон и Каракас в спор за венецуелската петролна компания
                              САЩ налагат санкции над PDVSA, Мадуро ги обвини, че се опитват да откраднат концерна
                              https://www.investor.bg/drugi/338/a/...comment-newest

                              P.S. престай си ние да бехме сила неква и заглавието щеше да звучи по тоя начин "София и Каракас в спор за венецуелската петролна компания" и тва как е добре ли е ?
                              Last edited by michaelis12; 29.01.2019, 10:42.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                michaelis12 - защо си мислиш че ние сме били губещи 90-та, може това да е било план за се прецака западния соц. По принцип соца е една повърня което и Живков го разбра, а той не беше много умен.
                                е кат гледаш печеливши ли сме ?! от секъде скъсани с пробити джобове без инфраструктура кат в XV век и всеки избегал нанекъде да не рови по кофите дома ..... щот не всички стаат за ИТ, сервитутки, бандити или депутати (приватизатори). То други професии дома нема или има ... ??

                                Коментар

                                Working...
                                X