IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И как точно войната създава растеж?

    Начи да правиш бомби и да ги хвърляш създава растеж? Ейй, ще ме уморите от смех.

    Ако инвестираш в инфраструктура мисля, че ще имаш доста по-добър растеж от колкото да правиш бомби и да ги хвърляш върху кенефите в страни от третия Свят. Поне инфраструктурата ще остане и ще се ползва от хората.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Виждаш ли как сме склонни да видим света от тяхно име, но през нашите очи. Намъкваме се в техните обувки с нашите крака. Да, и те са хора, но след като ние самите , тук, мечтаем за нещо по-различно като модел на поведение и живот, защо този начин на светоусещане да не съществува някъде другаде по света. Нека не забравяме, че Китай е хилядолетна цивилизация, не просто народ. То и Египет е хилядолетна страна - ако хванеш едно такси в Кайро, единствената прилика с миналото е, че ще те одерат в цената като фараон. Дали китайците имат расови предразсъдъци - не знам.Ние ги наричаме - жълтите, те нас - белите, но великият Конфуций сигурно би казал, че сме жълто-белите. Такъв тип мислене не е невъзможен.
      За да е донякъде достоверно мнението трябва човек да е живял там. Моята информация е или от разкази на хора живели там или от досег с китайци, но извън естествената им среда. Преките ми контакти не ме изпълват с оптимизъм. Не виждам духовен живот, а една прикритост смесена с много тънки сметки, ама това са си мои субективни усещания. Като цяло си прав, че те създават, най-вече търгуват, а не разрушават. Но яко са нападнали Африка и Латинска Америка, а в Северна Америка изкупуват с подставени лица бая имоти и бизнеси. Зверски искат да догонят запада. Принципно досега който не е бил геополитически или икономически монополист, той не се е улял. Май човечеството беше най-щастливо и спокойно при последния двуполюсен модел и май пак се очертава нов двуполюсен модел, та белким всеки си налегне парцалите. Преходният етап колко ще е турбулентен нямам представа.
      Last edited by Selena; 28.04.2018, 19:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Според мен трябва да има баланс. Дай и на китайците цялата власт и им гледай и на тях сеира. Не се заблуждавай. И те са хора и нищо човешко не им е чуждо. И не са особено влюбени в бялата раса.
        Виждаш ли как сме склонни да видим света от тяхно име, но през нашите очи. Намъкваме се в техните обувки с нашите крака. Да, и те са хора, но след като ние самите , тук, мечтаем за нещо по-различно като модел на поведение и живот, защо този начин на светоусещане да не съществува някъде другаде по света. Нека не забравяме, че Китай е хилядолетна цивилизация, не просто народ. То и Египет е хилядолетна страна - ако хванеш едно такси в Кайро, единствената прилика с миналото е, че ще те одерат в цената като фараон. Дали китайците имат расови предразсъдъци - не знам.Ние ги наричаме - жълтите, те нас - белите, но великият Конфуций сигурно би казал, че сме жълто-белите. Такъв тип мислене не е невъзможен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
          Селена,в живота си съм срещал доста нискообразовани и в същото време изключително етични хора,които даже не са чували,че съществува думата етика....И за мое огромно съжаление,май съм срещал доста повече образовани,арогантни циници,които със сигурност са изучавали и етика в училище....Втората световна война не тръгна от някоя африканска държава с необразовани хора,а от цивилизована Европа...То и за Първата световна можем да кажем същото...А горе-долу сме наясно ,какво се е натворило в тези войни...А за железните правила,какво да ти кажа....Едни от най-големите им фенове са германците....А те са в основата и на двете най-кръвопролитни войни...Предавам ти щафетата....
          Приемам щафетата. За жалост за всичко си прав. Обаче, нека да дообясня. Много мразя дълги постинги, ала понякога се налага да са по-дълги. Когато казвам правила има предвид създаването и въвеждането на мощни възпиращи механизми именно за образованите и овластените, а това би станало ако нивото на останалите е високо, ако са развити, дано не прозвучи като клише, лидерски качества и най-вече качества за самостоятелно и критично мислене сред масата от обикновени хора. Пак ми идва наум Швейцария. Съгласи се, че там за неграмотни индивиди сред масата трудно може да се говори. Всяко нещо се обсъжда и гласува. И нещата вървят. Да вземем България. Ще пусна камък в кошера...няма как. Колко от нас имат рефлекс, когато нещо не е както трябва да го оправят сами? Елементарен пример - дупки по селски път, които могат да се запълнят от населението. Неграмотни не сме. Друго липсва и е нормално да липсва изхождайки от етапа, на който се намираме. Друг пример - споровете за паркоместа, и т.н., и т.н. Предавам ти щафетата ...
          Last edited by Selena; 28.04.2018, 18:50.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Това е естествен резултат. ВПК на САЩ е двигателят на растежа им. Те са в непрекъсната война навсякъде по света от ВСВ насам за щяло и нещяло. И това в условия на привиден мир. Китай е единствената перспектива да бъде заменен този модел. Те навсякъде строят и не развяват плашилото на комунизма, на капитализма, на канибализма, на джендъризма, на феминизма, на заплахата от спонтанни аборти в щангите. Те имат стогодишни прогнози за своето развитие. И американците имат, но основният елемент в тях е военната им доктрина.
            Според мен трябва да има баланс. Дай и на китайците цялата власт и им гледай и на тях сеира. Не се заблуждавай. И те са хора и нищо човешко не им е чуждо. И не са особено влюбени в бялата раса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              "Създавала" те. На кого и кога бе, Аланкоолу? На търгашите, при които валят пари вместо бомби. При оня, дето му валят бомби, йебем ти "растржа", йебем ти "прогреса" и ч"демокрацията". И "модела" ти йебем, поради който бил спадал
              рсстежът. Ида се осафЕряте, че аман от "умници" съм рекъл.
              Колко си стилен. А ти какво предлагаш като изход? Оставам с впечатлението, че не си ме разбрал правилно. Това, че някой констатира факт в изречение като: “Войната създава растеж” в никакъв случай не означава, че пишещият констатацията е съгласен с изложения факт. От написаното от теб разбрах, че умееш прекрасно да псуваш на сръбски. А да предложиш алтернативен модел на този порочен растеж? Можеш ли? Там е ключът от бараката.
              Last edited by Selena; 28.04.2018, 18:15.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                Това е естествен резултат. ВПК на САЩ е двигателят на растежа им. Те са в непрекъсната война навсякъде по света от ВСВ насам за щяло и нещяло. И това в условия на привиден мир. Китай е единствената перспектива да бъде заменен този модел. Те навсякъде строят и не развяват плашилото на комунизма, на капитализма, на канибализма, на джендъризма, на феминизма, на заплахата от спонтанни аборти в щангите. Те имат стогодишни прогнози за своето развитие. И американците имат, но основният елемент в тях е военната им доктрина.
                Ха.-ха-ха....Това беше много добро....Остава само да не надяваме,че китайците няма да ги прехване и тях американския военнолбив вирус ,и да си набележат сфери на влияние,че нещата съвсем ще загрубеят...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Това е естествен резултат. ВПК на САЩ е двигателят на растежа им. Те са в непрекъсната война навсякъде по света от ВСВ насам за щяло и нещяло. И това в условия на привиден мир. Китай е единствената перспектива да бъде заменен този модел. Те навсякъде строят и не развяват плашилото на комунизма, на капитализма, на канибализма, на джендъризма, на феминизма, на заплахата от спонтанни аборти в щангите. Те имат стогодишни прогнози за своето развитие. И американците имат, но основният елемент в тях е военната им доктрина.
                  ... Ха сега деца, кажете, де са им ръцете?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Войната създава растеж. Веднага след това растежът пада. Въпросът е какво да замени този модел.
                    Това е естествен резултат. ВПК на САЩ е двигателят на растежа им. Те са в непрекъсната война навсякъде по света от ВСВ насам за щяло и нещяло. И това в условия на привиден мир. Китай е единствената перспектива да бъде заменен този модел. Те навсякъде строят и не развяват плашилото на комунизма, на капитализма, на канибализма, на джендъризма, на феминизма, на заплахата от спонтанни аборти в щангите. Те имат стогодишни прогнози за своето развитие. И американците имат, но основният елемент в тях е военната им доктрина.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Войната създава растеж. Веднага след това растежът пада. Въпросът е какво да замени този модел.
                      "Създавала" те. На кого и кога бе, Аланкоолу? На търгашите, при които валят пари вместо бомби. При оня, дето му валят бомби, йебем ти "растржа", йебем ти "прогреса" и ч"демокрацията". И "модела" ти йебем, поради който бил спадал
                      рсстежът. Ида се осафЕряте, че аман от "умници" съм рекъл.
                      Last edited by Pyramid; 28.04.2018, 17:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Абе не е, ама е. Отделно казаното от теб е много интересно. Ако дадаеш на дете пистолет проблемът в пистолета ли е или в детето ако то застреля някой с този пистолет? Въпросът опира до узряването на детето. Обществото се създава от формирането, възпитаването и образоването на индивидите, които го съставляват. За мен рецептата и е много и образование и двойно повече образование по етика. Железни правила. Нищо не става без правила.
                        Селена,в живота си съм срещал доста нискообразовани и в същото време изключително етични хора,които даже не са чували,че съществува думата етика....И за мое огромно съжаление,май съм срещал доста повече образовани,арогантни циници,които със сигурност са изучавали и етика в училище....Втората световна война не тръгна от някоя африканска държава с необразовани хора,а от цивилизована Европа...То и за Първата световна можем да кажем същото...А горе-долу сме наясно ,какво се е натворило в тези войни...А за железните правила,какво да ти кажа....Едни от най-големите им фенове са германците....А те са в основата и на двете най-кръвопролитни войни...Предавам ти щафетата....
                        Last edited by retro_69; 28.04.2018, 17:39.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Selena - никаква дисциплина не е решаваща, дават им се технологии и си има организация която държи технологиите. 77 правилно се досеща, но не знам защо е нейн противник. Ако нямаше такава организация от два века щеше да е константна война. Това е технологичния проблем на тази цивилизация - води до перманентна война и много технологии са спряни - скрити. Сега ако някоя държава полудее и почне да води сериозна война на по слабата страна ще бъде дадена технология - оръжие с което да я победи. Другия вариант е постоянна световна война, ако няма организация която да пречи на 77 и той да не я харесва.
                          - Например случилото се с Китай е опит да се избегне голяма катастрофа, затова се пуснаха подходящи технологии.
                          ...Я!?! Те, технологиите, като боб-чорбата: Не ти ли "дали" - нямаш, дАли ти - спокойно, всичко е наред. След като теб са те светнали, смЯтай...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Selena - никаква дисциплина не е решаваща, дават им се технологии и си има организация която държи технологиите. 77 правилно се досеща, но не знам защо е нейн противник. Ако нямаше такава организация от два века щеше да е константна война. Това е технологичния проблем на тази цивилизация - води до перманентна война и много технологии са спряни - скрити. Сега ако някоя държава полудее и почне да води сериозна война на по слабата страна ще бъде дадена технология - оръжие с което да я победи. Другия вариант е постоянна световна война, ако няма организация която да пречи на 77 и той да не я харесва.
                            - Например случилото се с Китай е опит да се избегне голяма катастрофа, затова се пуснаха подходящи технологии.
                            Абе не е, ама е. Отделно казаното от теб е много интересно. Ако дадаеш на дете пистолет проблемът в пистолета ли е или в детето ако то застреля някой с този пистолет? Въпросът опира до узряването на детето. Обществото се създава от формирането, възпитаването и образоването на индивидите, които го съставляват. За мен рецептата и е много и образование и двойно повече образование по етика. Железни правила. Нищо не става без правила.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Порових малко в статистиката специално заради дискусията тук.
                              Растежът на американската икономика е бил следният:

                              1937 +5.1%
                              1938 -3.3%
                              1939 +8%
                              1940 +8.8%
                              1941 +17.7%
                              1942 +18.9%
                              1943 +17%
                              1944 +8.0%
                              1945 -1%
                              1946 -11.6%
                              https://www.thebalance.com/us-gdp-by-year-3305543
                              Войната създава растеж. Веднага след това растежът пада. Въпросът е какво да замени този модел.

                              Коментар


                              • Супертрейдър, откъде се пускат подходящите технологии?

                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X