IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Веднага предлагам работа за 1300 лева нето и съм съвсем сериозен , хората не могат да си намерят човек от един месец. Работата е следната , доставка на плодове и зеленчуци. Изисквания, шофиорска книжка, и да се оправя с адресите в София. Ако някой има точен човек да се пише.
    Тоше за София не мога да ти намеря такъв човек щото не живея тама постоянно.Ако е за Плевен веднага го имаш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      То пък сега като са се наотворили едни работни места с 510 кинта брутна заплата ба си европедалските инвеститори ба си мамата.И с тех и без тех се тая
      Веднага предлагам работа за 1300 лева нето и съм съвсем сериозен , хората не могат да си намерят човек от един месец. Работата е следната , доставка на плодове и зеленчуци. Изисквания, шофиорска книжка, и да се оправя с адресите в София. Ако някой има точен човек да се пише.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Ив-Макс, колко работни места според теб ще се отворят, когато България напусне ЕС, и се присъедини към евразийския съюз?
        То пък сега като са се наотворили едни работни места с 510 кинта брутна заплата ба си европедалските инвеститори ба си мамата.И с тех и без тех се тая

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Разбирам, но да не е прекалено все пак.
          Е, както не ходим голи по улиците...така и не е необходимо да показваме някои работи...лека вечер от мен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Мои си работи...аз си знам защо...
            Разбирам, но да не е прекалено все пак.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Да отчиташ десетична точка, а да нехаеш за стотитици е ...как да кажа, някаква форма на непукизъм
              Мои си работи...аз си знам защо...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Той катаклизмът си предстои. Виж Тръмп кви ги върши и на правилната дата ще свърши още работа.
                Дали се нарича тръмп или не, папагалът, това е без особено значение. Жалко за нарцисизмът му ! Стопи се като сняг
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Мога ли да те помоля за нещо простичко, но важно. Сложи едно главно Б на България.
                  Да отчиташ десетична точка, а да нехаеш за стотитици е ...как да кажа, някаква форма на непукизъм
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    ++ Много добро ! с едно микроскопично допълнение (в израз на добра воля) - има и още възможности. (По причина, че например, дори и електрона макар и с малка вероятност може да има и друга (по-невероятна) тракетория ) Ако трябва да заложа, залога ми е за катаклизма, все пак е по-вероятен
                    Той катаклизмът си предстои. Виж Тръмп кви ги върши и на правилната дата ще свърши още работа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Както Софикс би казал - "Глупости на Търкалета"
                      Верно бе. Ма то заради доматите...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        Алонсо, това е утопия. Хората са се трудили, защото това е бил единственият начин да оцеляват и това е бил единственият начин на живот, който са познавали. От няколко поколения това не е така и единствено гигантски катаклизъм може да обърне нещата.
                        ++ Много добро ! с едно микроскопично допълнение (в израз на добра воля) - има и още възможности. (По причина, че например, дори и електрона макар и с малка вероятност може да има и друга (по-невероятна) тракетория ) Ако трябва да заложа, залога ми е за катаклизма, все пак е по-вероятен
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Ама виж кое време е. Happy hours. През деня е за по-сериозни дискусии. Сега е за домати, салати и ... ракия.
                          Както Софикс би казал - "Глупости на Търкалета"
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Нека индонезийците да шият маратонки адидас. Немците ще им правят дизайна. Пък и вече има роботи, които правят обувки. На роботите им е трудно да нанизват връзките, но съм сигурен, че и това ще научат

                            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Значииии от къде да почна не знам. Защо ли пиша също не знам. Всичко тръгва от много от далеч. Там в детските години, през които са ни обяснили че хитър петър може да е много хитър и беден а настрадин бил много богат и прост. Има една приказка по света. Като си полкова умен къде са ти парите? Само в българия не важи тази приказка Това че едни лентяи и крадци като хъшовете от немили-недраги се възхваляват като герои. Моканина бил много готин, защото пратил болното момиче и клетото семейство за зелен хайвер да търсят бялата лястовица. То само за това мога да напиша 5 тома поне Та и тука всеки разбира от всичко. Как не разбирате, че спора русия-америка или левски-цска не е полезен за никого. Даже напротив. Това е основния проблем на света. Подобни спорове освен омраза друго не могат да породят. Омразата е в основата на войните и въобще на всичко негативно на тази планета. Та да ви кажа ли например за картофите. По учебниците пише че кило картофи не трябва да излиза повече от 16 стотинки. 16 стотинки ама ние ги купуваме по левче а поляците си ги купуват по 30 стинки. И що така става? Ми защото транспорта им от полша на картофите излиза 40 стинки и като сложиш и ДДС-то и ето ти го левчето. И що така тази работа? Щото никой не иска да гледа картофи а тези които се хващат незнайно как вадят по 2-3 тона от декар при нормален добив 12. И после псуват режима, правителството, руснаците, американците и извънземните защото естествено че все има някой друг виновен. А всичко е толкова просто. И първолак би го разбрал. Мишо писа за бвп на глава че бил важен. Ами важен е ама на глава нали. Тая глава трябва да взема да си размърда задника вместо да се оплаква от извънземните. Като взема че отгледам аз 10 тона домати, а комшията направи 10 тона краставици а другия пък комшия свари 2 тона ракия и ще има да плющим ракия с шопска салата и тримата и да сме добре. Та то хубаво БВП на глава ама пак да питам аз. Как да накараме тая глава да си мръдне задника? Кой ще я накара?

                            Коментар


                            • В NYSE бях пуснал едно линкче по този въпрос с лекция на лорд Търнър.



                              Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Значи викаш в днешни времена доматите се гледат сами, после се самонарязват и подреждат в чинията. И следващите домати като дойдат измиват чиниите и чакат команда да станат на салата? Мерцедесите и пътищата и те ли сами се правят? Сигурно се самопроектират после самопроизвеждат? За съжаление според мен още не сме достигнали тези времена, когато роботите да започнат да произвеждат всичко а ние само ще се караме как да разпределяме благата. То тогава форума направо няма да се трае сигурно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Идеята ми беше за сериозен макар и скучен спор... Но не би
                                То и аз мога да пускам лафчета, ако това е идеята.
                                Селена, като сме на тема Пилат Понтийски, ми да превърнем водата във вино, искам да кажа каманака в петрол и да станем и ние "иновативни" като Кадафи
                                Но виж, Алонсо, проблемът на подобна форумна дискусия е, че сериозните аргументи не хващат декиш.
                                Ама виж кое време е. Happy hours. През деня е за по-сериозни дискусии. Сега е за домати, салати и ... ракия.

                                Коментар

                                Working...
                                X