IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това са мантри, отнасящи се до затворена стационарна икономика. Ние постоянно изнасяме работна сила, нека първо да осигурим нормална среда на тези, които се раждат и после да мислим за раждаемостта, ако все още има нужда от това.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Сериозно, всъщност за какво са ни тези хора? Ще водим окопни войни като в ПСВ, или за да бършат задниците на многото пенсионери? Че ние даже и дълг нямаме, че да са необходими много хора за връщането му..
      За да няма дисбаланс в системата. Не е добре за една икономика да умират и застаряват повече, отколкото се раждат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


        А проблем с раждаемостта има. Сериозен. Виж какво правят в Полша, Унгария, шапка им свалям.
        Сериозно, всъщност за какво са ни тези хора? Ще водим окопни войни като в ПСВ, или за да бършат задниците на многото пенсионери? Че ние даже и дълг нямаме, че да са необходими много хора за връщането му..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Всъщност трябва да се чудим как да спрем раждаемостта в определени групи, а не как да я стимулираме. Това е същата глупост като "недостига на работна ръка".
          Ако го преформулирам ще звучи така: как да се стимулира раждаемостта на средната класа, доколкото я има. Необходимо ли е да се стимулира раждаемост сред крайно бедни родители или е необходимо тези родители да се тикат към средната класа. Разбирай мерки за професионално образование и вкарване или как беше административният жаргон, ах да “включването” им в обществото.

          А проблем с раждаемостта има. Сериозен. Виж какво правят в Полша, Унгария, шапка им свалям.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение



            Как да се стимулира раждаемостта например. Имаш ли визия за мерки?
            Всъщност трябва да се чудим как да спрем раждаемостта в определени групи, а не как да я стимулираме. Това е същата глупост като "недостига на работна ръка".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
              Не знам как би приел последния случай, за който говореха наскоро.
              Немско семейство приема в къщи некви бежанци, и сина им (на бежанците - 18 год) искал да ... 15 годишната дъщеря на домакините. И тя като не щяла, я заклал. Случаи като тоя - бол. Ти как ще реагираш на мястото на бащата на момичето? Ще идеш да го разцелуваш оня синковец ли?
              Не съм расист, но всеки да си знае мястото. Не знам какво се чудят политиците на възхода на крайните национални партии последните години в Европа.
              Това са немски вътрешни проблеми. Не ги мисли немците. Те ще намерят пътя. Как виждаш ти да бъде подобрена средата в България.

              Как да се стимулира раждаемостта например. Имаш ли визия за мерки?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Расизмът като последно убежище в спора за социализма и капитализма...
                Не знам как би приел последния случай, за който говореха наскоро.
                Немско семейство приема в къщи некви бежанци, и сина им (на бежанците - 18 год) искал да ... 15 годишната дъщеря на домакините. И тя като не щяла, я заклал. Случаи като тоя - бол.
                Не съм расист, но не може да се смесват култури, ценностни системи, възгледи просто ей-така на момента... като тюрлю-гювеч. Не става.
                Тва е като антителата, които се създават в човешкия организъм. Тоя процес на приемане на чуждото тяло е дълъг, протяжен и изпълнен с рискове.
                Не знам какво се чудят политиците на възхода на крайните национални партии през последните години в Европа.
                Last edited by Kildirim_Bei; 11.05.2018, 14:25.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Ако имаш конкретен интерес статуквото в България да се запази - разбирам да пускаш общи лозунги. Но ако не е така идеята ти остава неясна.
                  Идеята ми е, че няма демокрация, не е имало, няма и да има. Тва ми е идеята.
                  Нещо друго трябва, защото още древните са разбрали, че свободата за много хора означава слободия.
                  Ако на хората им светне, че демокрацията всъщност означава повече задължения, отколкото права.....

                  Мишо, ти си фен на пазара, частната собственост и т.н.

                  Не съм монархист, но по тая логика, като гледаме държавата, то най-добрата форма на управление трябва да е монархията (не изключвам и абсолютната, но само ако монарха е просветен). Някой има перманентен интерес държавата да върви добре. Дългосрочно. Оттам и всичко останало.
                  Last edited by Kildirim_Bei; 11.05.2018, 14:22.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Расизмът като последно убежище в спора за социализма и капитализма...

                    Коментар


                    • Да ги ожалиш германците!

                      Виж ние сме си добре. Стабилно на 120 място по свобода на словото, нооооо.....това си е проблем на собствениците на медиЙ, както рече боцко оня ден. И всички очевидно са съгласни, протести няма, няма и журналисти дето се оплакват, абее...идилия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Ако имаш конкретен интерес статуквото в България да се запази - разбирам да пускаш общи лозунги. Но ако не е така идеята ти остава неясна.



                        А какво е твоето предложение за промяна на статуквото?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                          Разбира се, че заслужават участта си! Такъв "рев" пада от нулевата безработица, рекорден бюджетен излишък и високи доходи, че ако има как, Мути ще векува на поста. Абе с две думи - заслужават си "участта"....да са първа сила на континента и двигател на ЕС.
                          Имаш предвид, че Германия ще остане същата с цялата сган, която я налази последните години? Че и още отиват натам?
                          Още преди 20 години, когато леко ги бяха налазили чужденците от нашия лагер, се сърдеха. Затова казвам, че реват.
                          Не знам колко дълго ще им издържи социалната система. И ценностната.
                          Лично съм виждал как няма интегриране на чужденци (гастари), живели с години в Германия. Същата работа като при нас - с интеграцията на братята роми. Младите масово лежат също на лаврите на бащите и дядовците си, които изградиха Германия от нищото след войната и я направиха първа сила отново.
                          Но Германия има тежко наследство от войната, немци са ми го казвали.
                          А са шукнали против някой, а веднага са ги нарекли нацисти отново.
                          Last edited by Kildirim_Bei; 11.05.2018, 13:53.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Ако имаш конкретен интерес статуквото в България да се запази - разбирам да пускаш общи лозунги. Но ако не е така идеята ти остава неясна.


                            Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            Германците, дето масово реват сега, заслужават ли участта си?
                            Знам нагледно какво беше в Германия преди повече от 20 години, гледам и сега. Майко мила...
                            Дотук с демокрацията и т.н.
                            Въобще демокрация, справедливост и други подобни абстрактни понятия са като 10-те Божи заповеди - всеки ги знае, всички казват, че са много хубави и полезни, и всеки ги престъпва.

                            Коментар


                            • Разбира се, че заслужават участта си! Такъв "рев" пада от нулевата безработица, рекорден бюджетен излишък и високи доходи, че ако има как, Мути ще векува на поста. Абе с две думи - заслужават си "участта"....да са първа сила на континента и двигател на ЕС.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Всеки народ си заслужава управниците.
                                Германците, дето масово реват сега, заслужават ли участта си?
                                Знам нагледно какво беше в Германия преди повече от 20 години, гледам и сега. Майко мила...
                                Дотук с демокрацията и т.н.
                                Въобще демокрация, справедливост и други подобни абстрактни понятия са като 10-те Божи заповеди - всеки ги знае, всички казват, че са много хубави и полезни, и всеки ги престъпва.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X