IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Абе носят слухове, че е от по-нови времена и е по истинска случка, само слухове де ...
    Струва ми се малко вероятно. Техниката за навигация вече е доста прецизна. Вярно е, че стават сблъсъци, но те по-скоро са в резултат на невнимание.
    За навигация по суша, отклонението може да сведе до около 20 см. Но там се използва проекцията на Гаус. За морската отклонението сигурно е по-голямо, защото се ползва проекцията на Меркатор. Самата "философия" на тази тип проекция е друга.
    И всъщност, с втората нямам опит
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      В продължение на снощната тема в главата ми се зародиха важни въпроси.
      3. Имате ли ясна визия, как щеше да протече живота ви /НИ/, ако не беше паднал режима 89-та?
      4. Ако да кой живот щеше да е по-добър? Щяхте ли да постигнете по-високи успехи или по-ниски.
      ....
      Може пък дори и да отговори на въпроса кой строй е по-добър.
      АКО в историята няма, но все пак са интересни въпросите ти за размисъл.
      Каква беше основната причина за да падне режима е най-важния въпрос.
      Повечето отговори са елементарни - щото бил калпав/неконкурентно способен/ режима.
      Режим ли беше това което ИМАХМЕ?
      Почти на всеки ЧОВЕК бяха задоволени основните потребности лежащи в основата на пирамидата на Маслоу.
      Нямаше просяци, крайно бедни или бездомни.
      Социалния асансьор работеше за всички!
      Всеки можеше да започне живота си практически от нулата и да има почти ВЕДНАГА дом и работа, без да става роб на банките!!!
      Болшинството хора вярваха в държавата си и утрешния си ден!!!
      Не знаехме що е то организирана престъпност!!! Почти липсваше битова престъпност!!!
      Нямаше безработица!!!
      Образованието, здравеопазването и спорта не бяха комерсиализирани!
      Храната беше ХРАНА. Без изключения!
      Имаше стремеж цялата територия на страната ни да се развива равномерно!
      Нямаше наркомани, и всякакви отрепки които обикновените хора да търпят и да са толерантни към тях.
      Превъзпитанието на отрепките беше ефективно.
      Нямаше дива безсмислена конкуренция между членовете на обществото, а само конкуренция на цялото общество на международния, световния пазар.

      РАСТЕЖА имаше много измерения, а не само икономически.
      РАСТЕЖА беше средство, а не цел.

      ...
      4. ....кой строй е по-добър?
      Според Чърчил и сродните му апологети по-добро животно от демокрацията/демократурата/ нема.
      Тъй че всички РЕЖИМИ които объркват съзнанието на плебса с тези неща които са в синьо отгоре, трябва да се унищожават.
      УСПЯХА да унищожат нашия "РЕЖИМ".
      Успяха да преформатират и съзнанието на децата ни.
      Те, децата ни вече искрено се чудят как ние дъртите едно време сме оцелявали в тоя режим.

      ....
      В тази връзка на Тръмп точно сегашния "РЕЖИМ" в Иран му пречи и трябва да се унищожи.
      За сведение - "РЕЖИМА" в Иран е ислямска форма на социализъм.
      Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
        Клипчето наистина е заредено с голяма доза хумор, но доколкото си спомням просто копира скеч от 40-те или 50-те години на миналия век. Само че, там е предстоял сблъсък между британски линеен кораб и канадски фар.
        Абе носят слухове, че е от по-нови времена и е по истинска случка, само слухове де ...

        Коментар


        • 1. Правилен неправилен...всеки е правил това което е мислил за най правилно в даден момент. То и сега е така. Кой беше казал ...че ПОГРЕШНО РЕШЕНИЕ НЯМА. То ако знаеш че ще е погрешно - няма да го направиш. Но всеки в даден момент мисли че взима правилното решение и избор. Ако не мисли така няма да избира никога.

          Не мога да не се питам правилно ли съм постъпил. Без този въпрос ще съм обречен да повтарям старите грешки, вместо да допускам нови. В този смисъл аз знам, че ако навремето бях напуснал държавата, сега щях да съм много по-богат. Щях да имам повече пари.

          2. Аз съм го правил за пари. Т.е с амбицията да постигна нещо.

          Тук си противоречиш с основния въпрос. Играта или парите? Преживяване или притежание би предпочел ако можеше да избираш само едното?

          3. Аз имах и тогава визия. Която проемених веднага след като станаха промените.



          4. Еба ли му майката? )) как може някой да каже...кво е щяло да бъде? Всяко малко решение в живота ни го е променило драстично. Дори това че си говорим с вас е в следствие на едно сигурно много малко незначително събитие в миналото. Аз за малко да стана военен...преди години...бях приет в долна митрополия - авиационно обурдване. Пътя щеше да е коренно различен.

          И аз имах визия. Бях се напънал да ставам моряк. Знаех вече всички далавери. Тръгвам от тук с 4 лева и ги правя 4 000 с една врътка. Не исках да ставам офицер. Офицера не може да прави кинти и носи отговорност. Таман да завърших и режима падна. Кинтите са в офицерите. Айде учене за офицер. Докато завърша за офицер то вече е ясно че няма смисъл да се пътува по корабите. С две думи ако искаш да разсмееш Бог, разкажи му за плановете си. Ако не беше паднал режима, щях да продължавам да обикалям света. Щях да съм го обиколил стотици пъти. Щях да съм имал повече жени и да съм прочел повече книги. После вила на Кабакум. Домати, ракия и море. Като всички моряци. Твоят живот предполагам щеше да е подобен, но със самолетите. Какъв е извода? Ако човек има желание да живее добре, или да играе играта или да развива света и себе си, строя в който живее не му пречи.

          5. Щото Алонсо това е игра. Живота е игра. Парите не са самоцел. Липсата им или наличността им е в зависимост от това как играеш играта. Ако спреш съвсем да играеш играта...ще си умрял. Дали физически или психически.

          Живота и за мен е игра. Обаче преди да почна една игра, почнах да си давам сметка. Ще я играя тази игра. Колко време ще ми отнеме? Примерно 10 години. Знам че започна ли я трябва да я свърша. Като свърши какво, освен че ще съм с 10 години по-стар? Да вместо 100 лева ще има 200 лева ама какво от това? Затова избягвам да влизам в схеми. Редовно ме канят и редовно отговарям по този начин. 89-та май съм нямал избор. Сега обаче имам. Демек чудя се дали е по-приятно да играя мача или да му се наслаждавам от страни. Предпочитам да избирам играта ден за ден. Спя докогато ми се спи. Като стана пия кафе и мисля какво ми се прави точно този ден. Добре ми е. Понякога имам желание да вляза в играта пак ама бързо ми минава. Вероятно играта не ми е чак толкова забавна колкото съм си мислел преди. Но все пак основното което ни движи е навика. А аз вече имам такъв навик. Може би съм психически мъртъв както казваш. Обаче пък се чувствам добре. Което в крайна сметка ми е най-важно. Между другото тая работа с акциите е много готина. Хем можеш да играеш играта, хем пък като ти писне и не ти се играе да кажеш чао. Или пък да се прехвърлиш на друга игра



          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Та, именно тая арогантност съчетана с липса на знания и мъдрост рано или късно ще им изяде главата. Натам са тръгнали.
            Клипчето наистина е заредено с голяма доза хумор, но доколкото си спомням просто копира скеч от 40-те или 50-те години на миналия век. Само че, там е предстоял сблъсък между британски линеен кораб и канадски фар.
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
              Това е със сигурност от Мигел де Сервантес
              Със сигурност. Обърнал се е в гроба три пъти, после се е шмугнал в тялото на онзи пазач на фара във Финистерре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                Да ви развеселя с малко хумор
                Това е със сигурност от Мигел де Сервантес

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Това е номер 1 селена.....))))) Евала)) Не мога да се спра да се смея))
                  Та, именно тая арогантност съчетана с липса на знания и мъдрост рано или късно ще им изяде главата. Натам са тръгнали.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Това е номер 1 селена.....))))) Евала)) Не мога да се спра да се смея))
                    Смяла съм се до сълзи. Щях да падна от стола. Че много сериозни станахте.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      Да ви развеселя с малко хумор
                      Това е номер 1 селена.....))))) Евала)) Не мога да се спра да се смея))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                        Тук гледам една дискусия между Селена и Кубрат и двамата гледат един проблем от двете му страни. Реших да пробвам малко аритметика... За отглеждане на едно дете у нас произволно казано родителите отделят да речем 10лв. на ден, държава отделя 5лв. /детски, здравни, градини, образование и т.н./, грижите и тревогите не ги броим. При това за да отрасне от пеленаче до 20 години излиза, че ще бъдат похарчени 109500лв. умножено по милион и половина, колкото са хората зад граница прави невероятните 16425000000 /сто и шейсет милиарда/ лв. които малка и бедна България е "подарила" на богатите си приятели да им създават блага и просперитет. Направо не е за вярване какво кръвопускане... Срещу това страната /разбирай малка група от хора/ получава някакви подаяния и всички ръкопляскат.
                        Направо засягаш тема за нова тема. Като изчерпим тая ще се осмеля да я пусна.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                          Тук гледам една дискусия между Селена и Кубрат и двамата гледат един проблем от двете му страни. Реших да пробвам малко аритметика... За отглеждане на едно дете у нас произволно казано родителите отделят да речем 10лв. на ден, държава отделя 5лв. /детски, здравни, градини, образование и т.н./, грижите и тревогите не ги броим. При това за да отрасне от пеленаче до 20 години излиза, че ще бъдат похарчени 109500лв. умножено по милион и половина, колкото са хората зад граница прави невероятните 16425000000 /сто и шейсет милиарда/ лв. които малка и бедна България е "подарила" на богатите си приятели да им създават блага и просперитет. Направо не е за вярване какво кръвопускане... Срещу това страната /разбирай малка група от хора/ получава някакви подаяния и всички ръкопляскат.
                          Това ми прилича преди....не знам колко години Борисов беше изцепил едно невероятно нещо. Беше казал с гордост...че ние сме внасяли еди кво си ама сме били изнасяли медици...щото ни е много добра академията медицинската. Бях онемял....ама учи се човека....не знам вече колко години)) Би трябвало да се е научил вече че да харчиш държавни пари за образование и после да го изнасяш е повече от загуба.

                          Коментар


                          • Да ви развеселя с малко хумор
                             

                            Коментар


                            • Тук гледам една дискусия между Селена и Кубрат и двамата гледат един проблем от двете му страни. Реших да пробвам малко аритметика... За отглеждане на едно дете у нас произволно казано родителите отделят да речем 10лв. на ден, държава отделя 5лв. /детски, здравни, градини, образование и т.н./, грижите и тревогите не ги броим. При това за да отрасне от пеленаче до 20 години излиза, че ще бъдат похарчени 109500лв. умножено по милион и половина, колкото са хората зад граница прави невероятните 16425000000 /сто и шейсет милиарда/ лв. които малка и бедна България е "подарила" на богатите си приятели да им създават блага и просперитет. Направо не е за вярване какво кръвопускане... Срещу това страната /разбирай малка група от хора/ получава някакви подаяния и всички ръкопляскат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Всичко сочи накъм еманципирането на Европа по чисто икономически причини. Искат да купуват газ и нефт и от Русия и от Иран. Катар май наскоро мина на разплащане в евро за петрола. Обръща се палачинката пак. На печелившите честито. За мен е по-важно кяри ли България и позиционира ли се правилно в цялото това джамбуре.
                                Да ти кажа в последно време Борисов ми харесва. Вече явно преодоля за толкова години първите си нагони и сега почна се държи по като политик.
                                По гъвкъв някак си. Дали това ще се отрази не знам.

                                Ние сме малки за позициониране. Не залагай пари на това.

                                Коментар

                                Working...
                                X