IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Ето какво казва моят адаш Майкъл Блумбърг:


    When elected officials speak as though they are above the truth, they will act as though they are above the law. And when we tolerate dishonesty, we will get criminality. Sometimes, it's in the form of corruption. Sometimes, it's abuse of power. And sometimes, it's both. If left unchecked, these abuses can erode the institutions that preserve and protect our rights and freedoms and open the door to tyranny and fascism.

    Now, you might say: There have always been dishonest politicians — in both parties. And that's true. But there is now more tolerance for dishonesty in politics than I have seen in my lifetime. And I've been alive for one-third of the time the United States has existed. And as my generation can tell you: The only thing more dangerous than dishonest politicians with no respect for the law, is a chorus of enablers who defend their every lie.



    Казал го е конкретно за политиците, има по-универсално значение.
    ,, ТРУДНО МОЖЕМ РАЗЛИЧИМ ЛЪЖАТА ОТ ИСТИНАТА, ЗАЩОТО СМЕ ВОДЕНИ ОТ СОБСТВЕНИТЕ СИ ИЛЮЗИИ.
    И КОГАТО ЛЪЖАТА СЕ ПРИЕМЕ ЗА ИСТИНА ВИНАГИ СЛЕДВА СТРАДАНИЕ.,,

    Мой цитат.
    Last edited by Todor Sabev; 13.05.2018, 14:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Ето какво казва моят адаш Майкъл Блумбърг:


      When elected officials speak as though they are above the truth, they will act as though they are above the law. And when we tolerate dishonesty, we will get criminality. Sometimes, it's in the form of corruption. Sometimes, it's abuse of power. And sometimes, it's both. If left unchecked, these abuses can erode the institutions that preserve and protect our rights and freedoms and open the door to tyranny and fascism.

      Now, you might say: There have always been dishonest politicians — in both parties. And that's true. But there is now more tolerance for dishonesty in politics than I have seen in my lifetime. And I've been alive for one-third of the time the United States has existed. And as my generation can tell you: The only thing more dangerous than dishonest politicians with no respect for the law, is a chorus of enablers who defend their every lie.


      Казал го е конкретно за политиците, има по-универсално значение.
      Определено. +1

      Коментар


      • Ето какво казва моят адаш Майкъл Блумбърг:


        When elected officials speak as though they are above the truth, they will act as though they are above the law. And when we tolerate dishonesty, we will get criminality. Sometimes, it's in the form of corruption. Sometimes, it's abuse of power. And sometimes, it's both. If left unchecked, these abuses can erode the institutions that preserve and protect our rights and freedoms and open the door to tyranny and fascism.

        Now, you might say: There have always been dishonest politicians — in both parties. And that's true. But there is now more tolerance for dishonesty in politics than I have seen in my lifetime. And I've been alive for one-third of the time the United States has existed. And as my generation can tell you: The only thing more dangerous than dishonest politicians with no respect for the law, is a chorus of enablers who defend their every lie.



        Казал го е конкретно за политиците, има по-универсално значение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Получи ли собщението или не?

          До като те чаках прочетох....а не искам да чета умишленно. Да не си вадя заключения.Искам да ми разкажеш...без да съм предубеден.

          Та получи ли собщението?
          Да. И отговорих.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Хубу. Яла на място, ш'ти разкажа. И ш'ти покажа също. Някои разправяха, че било мъдро „око да види, ръка да пипне” ОК, приемам. Що се плашат, обаче, не знам. Дори мъдрият младеж Алонсо и той ... не следва максимата. А уж, и тя мъдра била. Българинът едно говори, друго мисли, трето прави.
            Получи ли собщението или не?

            До като те чаках прочетох....а не искам да чета умишленно. Да не си вадя заключения.Искам да ми разкажеш...без да съм предубеден.

            Та получи ли собщението?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              ...чувал съм ги тези. Ама благодаря. Щото съм възпитан.
              За разлика от други ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Успех и лека вечер
                ...чувал съм ги тези. Ама благодаря. Щото съм възпитан.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  аз не ща да чета....искам да ми разкажеш....не обичам да чета аз...само Мишо обича)))
                  Хубу. Яла на място, ш'ти разкажа. И ш'ти покажа също. Някои разправяха, че било мъдро „око да види, ръка да пипне” ОК, приемам. Що се плашат, обаче, не знам. Дори мъдрият младеж Алонсо и той ... не следва максимата. А уж, и тя мъдра била. Българинът едно говори, друго мисли, трето прави.
                  Last edited by Pyramid; 12.05.2018, 22:10.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Като пошлзваш за миене и пране гореща вода, при нужда. „Процесът” е основно топлообмен, но, продуктите са с ред доп.потребителски екстри. А, освен с горещ климат, има и други страни. Самата идея не е нова. Нови и качествено превъзхождащи са решенията. В ЕС преброихме 216 млн домакинства та, 1% да купят, си повече от цар. Азия също е пазар, него само го споменавам. Числови х-ки да търси, който иска. Стряскат.
                    Успех и лека вечер

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Две забележки абсолютно лаишки, но ако искаш казвам какво ми направи впечатление:

                      1. Не виждам какво приложение би имало в държави с горещ климат,
                      2. В началото липсва ясно обяснение като за лаици като мене на процесът, т.е. малко куца възможността да грабнеш нечие внимание. Иначе шапи за идеята.
                      Като пошлзваш за миене и пране гореща вода, при нужда. „Процесът” е основно топлообмен, но, продуктите са с ред доп.потребителски екстри. А, освен с горещ климат, има и други страни. Самата идея не е нова. Нови и качествено превъзхождащи са решенията. В ЕС преброихме 216 млн домакинства та, 1% да купят, си повече от цар. Азия също е пазар, него само го споменавам. Числови х-ки да търси, който иска. Стряскат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        А back off на мен не можеш да ми казваш darling ... Приятно инвестиране, аз излизам, нощта е млада ...
                        Ще стане човек от теб)))))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          А back off на мен не можеш да ми казваш darling ...
                          ))) верно....е....щот си скрита лимомнка и може да гръмнеш))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            ааааа доообре...харесваш ми)))
                            А back off на мен не можеш да ми казваш darling ... Приятно инвестиране, аз излизам, нощта е млада ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Естествено,че си ти бе. Аз си мисля за мойта кухня. Успокой се, моля ти се.
                              ааааа доообре...харесваш ми)))

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Последните не са качвани, щото са пресни.
                                аз не ща да чета....искам да ми разкажеш....не обичам да чета аз...само Мишо обича)))

                                Коментар

                                Working...
                                X