IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Обратната страна на монетата наречена страх , се нарича агресия и се двете състояния се управляват от едни и същи хормони , контролирани от амигдалата. Състоянието на парализа при страх , може да се види при хора страдащи от паник атака. Състоянията не могат да се контролират волево. Механизма е доминиращ защото е свързан с оцеляването.
    Оцеляването е пряко свързано с инстинкта за самосъхранение. Това е един от базовите инстинкти, а те както вероятно си запознат не могат да бъдат контролирани, защото са биологична реакция на организма. Дай да не навлизаме в дебрите на човешката физиология, че темата е доста просторна. По-добре да те черпя една биричка в Кръчмата
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Чел съм, че момчетата от Delta Force ги тренират да се справят със страха. Включително с начина на дишане.


      Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Абе, известна доза тренировки помага, донякъде. Пък и не винаги е нужно да си най-смелият. Понякога е достатъчно, да не се парализираш тъй, щото, да можеш да се изнесеш Овреме, доде горящият покрив се срива върху ти.

      Коментар


      • Само “кинти, кинти, много кинти!” Затова искаш да си приятел на Путин. Да те вземе под своето крило и да станеш олигарх Да си силен като олигарх, но да няма конкуренция, защото така ще си силен.

        А Путин арабите не ги подкрепя защото е милосърден или защото са слаби.

        За капитализма и пазара - там е чиста логика.


        Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Силните хора...избират човешки страната на по слабите. Говоря като хора. А слабите хора избират страната на по силния. Това е психика и мога да ти я докажа - наистина да го докажа не се бъзикам. Така че не ме учудваш. Ти избираш страната на силния дори подсъзнателно...щото сам не си достатъчно силен и много те е страх да останеш слаб сам със себе си. Това е може би една от причините диво и сляпо да зашитаваш капитализма...и в случая израел. Това е подсъзнателно.

        По същата причина аз се чуствам ужасно лично силен и подсъзнателно защитавам по слабите.

        Ако това ще те успокои и двете крайности в които евентуално сме с теб. Не са ОК.

        За мен не е ок...щото се надценявам без да искам. А за теб...щото сам си безпомощен...без системата.

        Добре че съм доста различен когато става въпрос за бизнес. Това ме спасява. Теб кво те спасява нямам идея и дали те спасява нещо.

        Обаче не знам кво може да те спаси...от изречението Хизбула що стрелят с ракети Израел. както и това че било като Левски ЦКСА...значи има нещо по дълбоко в теб.....да го кажем бездушие...непукизъм...ще бъде меко. Щото ти не четеш нищо явно квото не ти изнася на умственната нагласа. От страх е това.

        И кат се сетя че мен само кинтите ми били в главата.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Обратната страна на монетата наречена страх , се нарича агресия и се двете състояния се управляват от едни и същи хормони , контролирани от амигдалата. Състоянието на парализа при страх , може да се види при хора страдащи от паник атака. Състоянията не могат да се контролират волево. Механизма е доминиращ защото е свързан с оцеляването.
          Абе, известна доза тренировки помага, донякъде. Пък и не винаги е нужно да си най-смелият. Понякога е достатъчно, да не се парализираш тъй, щото, да можеш да се изнесеш Овреме, доде горящият покрив се срива върху ти.

          Коментар


          • Не.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Аз пък винаги съм смятала, че страхът в малки дози е невероятно стимулиращ. В големи - наистина може да бъде парализиращ. Но ..., тази тема я бистрихме с 4i40 и Арахната в Кръчмата, та затова не смятам да се повтарям
              Обратната страна на монетата наречена страх , се нарича агресия и се двете състояния се управляват от едни и същи хормони , контролирани от амигдалата. Състоянието на парализа при страх , може да се види при хора страдащи от паник атака. Състоянията не могат да се контролират волево. Механизма е доминиращ защото е свързан с оцеляването.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                как се казва темата?
                Как влияе политиката на инвестиранетоя кръстих. Може и там да се продължи дискусията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  А аз, като се замисля за страха и се хващам, че страхът отклонява хората редовно от разумните решения, а тъпотията ги кара да копират останалите. Резултатът е трагичен.
                  Аз пък винаги съм смятала, че страхът в малки дози е невероятно стимулиращ. В големи - наистина може да бъде парализиращ. Но ..., тази тема я бистрихме с 4i40 и Арахната в Кръчмата, та затова не смятам да се повтарям
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Силните хора...избират човешки страната на по слабите. Говоря като хора. А слабите хора избират страната на по силния. Това е психика и мога да ти я докажа - наистина да го докажа не се бъзикам. Така че не ме учудваш. Ти избираш страната на силния дори подсъзнателно...щото сам не си достатъчно силен и много те е страх да останеш слаб сам със себе си. Това е може би една от причините диво и сляпо да зашитаваш капитализма...и в случая израел. Това е подсъзнателно.

                    По същата причина аз се чуствам ужасно лично силен и подсъзнателно защитавам по слабите.

                    Ако това ще те успокои и двете крайности в които евентуално сме с теб. Не са ОК.

                    За мен не е ок...щото се надценявам без да искам. А за теб...щото сам си безпомощен...без системата.

                    Добре че съм доста различен когато става въпрос за бизнес. Това ме спасява. Теб кво те спасява нямам идея и дали те спасява нещо.

                    Обаче не знам кво може да те спаси...от изречението Хизбула що стрелят с ракети Израел. както и това че било като Левски ЦКСА...значи има нещо по дълбоко в теб.....да го кажем бездушие...непукизъм...ще бъде меко. Щото ти не четеш нищо явно квото не ти изнася на умственната нагласа. От страх е това.

                    И кат се сетя че мен само кинтите ми били в главата.....
                    На това му се вика милосърдие. Едно от висшите достойнствата на човешкия характер, към които спадат също така умението да даваш и да получаваш прошка и способността да проявяваш уважение към събеседниците си. Донякъде те са въпрос на възпитание, донякъде - вътрешна потребност...

                    Милосърдието трябва поднася внимателно, ненатрапчиво. Не всеки е склонен да получи помощ и подкрепа /предполагам, наясно си с разликата между подкрепата и помощта/. Ответната страна също си има своите достойнства и гордост, които не трябва да бъдат накърнявани. Понякога хората дори не осъзнават своята слабост. По тази причина аз смятам, че милосърдието трябва да се предлага там, където е желано.

                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • А аз, като се замисля за страха и се хващам, че страхът отклонява хората редовно от разумните решения, а тъпотията ги кара да копират останалите. Резултатът е трагичен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max
                        Да еба и простака съм....как може да си направя нова тема? Не мога да открия...Алекс - баш модератор и бивш френд)) Хелп ме....
                        Стига бе,

                        Е по-горе има един линк, Форум, кликни на него, избери си там къде, например "Отдих и развлечение," и има бутон Нова тема...

                        Айде, успех!

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          Отворих нова “невинна тема”. Широкодефинирана. Още от времето на Макиавели и мноооого преди него политиката влияе, уви на възможността за правенето на бизнес. Ако създателите на тази тема искат да обсъждат това, което обсъждат тук имат и този резервен вариант. Нека не се приема като засенчване на тази тема, нито омаловажаване на успехът й, а просто като достъпен резервен вариант.
                          как се казва темата?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Не е по темата.

                            А и в този конфликт нито едната, нито другата страна са ангели. Хизбула защо стелят с ракети по Израел? И казват, че няма да мирясат докато Израел не изчезне. Което го казват и Иран.

                            Тука е като Левски/ЦСКА.

                            Аз съм си избрал евреите, защото са ми по-симпатични. Не защото са по-прави. Мътна и кървава е Близкия Изток. За отделна тема е.



                            Силните хора...избират човешки страната на по слабите. Говоря като хора. А слабите хора избират страната на по силния. Това е психика и мога да ти я докажа - наистина да го докажа не се бъзикам. Така че не ме учудваш. Ти избираш страната на силния дори подсъзнателно...щото сам не си достатъчно силен и много те е страх да останеш слаб сам със себе си. Това е може би една от причините диво и сляпо да зашитаваш капитализма...и в случая израел. Това е подсъзнателно.

                            По същата причина аз се чуствам ужасно лично силен и подсъзнателно защитавам по слабите.

                            Ако това ще те успокои и двете крайности в които евентуално сме с теб. Не са ОК.

                            За мен не е ок...щото се надценявам без да искам. А за теб...щото сам си безпомощен...без системата.

                            Добре че съм доста различен когато става въпрос за бизнес. Това ме спасява. Теб кво те спасява нямам идея и дали те спасява нещо.

                            Обаче не знам кво може да те спаси...от изречението Хизбула що стрелят с ракети Израел. както и това че било като Левски ЦКСА...значи има нещо по дълбоко в теб.....да го кажем бездушие...непукизъм...ще бъде меко. Щото ти не четеш нищо явно квото не ти изнася на умственната нагласа. От страх е това.

                            И кат се сетя че мен само кинтите ми били в главата.....
                            Last edited by Iv_max; 15.05.2018, 03:52.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Имхотеп - Дават им, разделят ги на два лагера и единия го бомбят американците а другия руснаците и това там от десетилетия се играе.Като тръгнат да бягат обаче от глада защото им е спрял соца да ходят при американците и при руснаците.
                              Да бе, Америка е далече, а пък руснаците са едни филантропи, мáни мáни.
                              Виж гейовете за тази работа стават...
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Капитализма който според апологетите му тук бил най-растежен победи с всякакви средства националсоциализма и социализма.
                                На печелившия дето се вика - честито. На феновете му, също.
                                Обаче:
                                От класическия капитализъм отдавна не е останало почти нищо.
                                Живеем вече бая време в ерата на финансизма.
                                Живеем в ерата на глобалното господство на ТЯХНАТА финансова СИСТЕМА.
                                Чрез нея те управляват планетата.

                                Малко факти с три цифри:
                                -Глобалната икономика генерира оборот от грубо около 80 трилиона годишно;
                                -Глобалния финансов пазар по някой оценки е за около 800 трилиона;
                                -Дериватите според някой анализатори пък са с обем КВАДРИЛИОНИ!!!
                                ....
                                Реалната световна класическа капиталистическа икономика в най-добрия случай генерира около 10% от световния паричен оборот!
                                Това е!
                                Какъв капитализъм и растежа му обсъждат феновете му тука не знам.
                                Според мен парадигмата по темата ни за растежа отдаааавна е сменена и по самата тема трябва да се дискутира в съвременния и контекст.
                                ....
                                Ето какво е според мен в момента световното дередже.
                                В над националните елити има 3 добре разпознаваеми групи:
                                1. Финансистите - абсолютно доминиращата световна управляваща класа.
                                Това са собствениците на ФЕД , Лондонското сити, Уолл Стрийт и цялата банкстерска сволач за която се сетите под тях.
                                Характерно за тях е че практически правят пари от въздуха, на гърба на глобалното общество.
                                2. Корпоратокрацията - подчинена е на финансистите и контролира класическата капиталистическа производствена структура.
                                Тук влизат топ мениджърите и акционерите на глобалните ТНК и висшето чиновничество на всички над национални финансово икономически структури за които се сетите.
                                3. Нетокрацията - най-новата прослойката която реално движи /развива/ технологиите.
                                .....
                                Голямата борба между соца и капитализма е отдавна в миналото.
                                Днес битката е между горните три групи, чийто интереси обаче доста се различават.
                                Ясно е, че навлизаме в съвсем нова технологична ера и позициите и силата на доскоро несъществуващата нетокрация бързо нарастват.
                                Нетократите развиват 24 ключови технологии, които в близките години ще променят коренно света и могат сериозно да подкопаят доминацията на конкуриращите ги две господстващи досега групи.
                                В епохата на блокчейн например банките могат да станат излишни!!!
                                Ще позволят ли финансистите като глобални владетели това да се случи?
                                Надали. Битката ще е жестока.
                                Все пак, според мен в новата икономика нетократите ще доминират, заедно с част от успелите да се приспособят корпоратократи.
                                Финансовата система чрез която ни управляваха доста време постепенно ще стане ненужна.
                                Банкстерите, които разполагат с огромни ресурси и квалифицирани мозъчни центрове прекрасно разбират тези тенденции и се опитват да ги управляват доколкото могат в свой интерес.
                                Ясно е, че в новата парадигма нетокрацията е насителя на растежа, а финансистите ще дърпат нещата назад.
                                Те, банкстерите е ясно, че няма да се спрат пред нищо за да запазят господството си.
                                Поради това може да очакваме всякакви световни случки предизвикани от тях.
                                Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                                Коментар

                                Working...
                                X