IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Зайърпило ни е продънените гащи. Токът може да е бил евтин, но заплатите също не бяха внушителни. По-точно бяха, ама внушаваха щото ни са продънени гащити.
    Аз не съм работил по времето на социализма и за заплатите не мога да се изказвам.Пак не разбрах какво е закърпило ама то и не очаквах.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Та не разбрах какво е закърпило ПАВЕЦ Чаира?И когато пишете за режима на тока не забравяйте че цената беше такава че тока беше практически безплатен и масово се разхищаваше.Бичат калорифери прозорците отворени....Заводите държавни никой не икономисва.
      Зайърпило ни е продънените гащи. Токът може да е бил евтин, но заплатите също не бяха внушителни. По-точно бяха, ама внушаваха щото ни са продънени гащити.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        Не мога да схвана кое точно критикуваш. ПАВЕЦ-а подпомогна внергийната система и не виждам за какво се тръшкаш. Може детайлите да не са ни известни, но общото му въздействие е общоизвестно. Ако оспорваш нещо, може да се впуснеш в подробни обяснения, които не виждам как ще опровергаят твърде повърхностната ми и обща теза. Но опитай все пак.
        Та не разбрах какво е закърпило ПАВЕЦ Чаира?И когато пишете за режима на тока не забравяйте че цената беше такава че тока беше практически безплатен и масово се разхищаваше.Бичат калорифери прозорците отворени....Заводите държавни никой не икономисва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Казвал съм много пъти никога да не пишете за неща които не разбирате и когато единия ви палец е у гъзо а другия сте го заапали.Не може така.Когато не разбираш нещо не се изказваш.Имаш ли дори най малка представа кой е горния изравнител на ПАВЕЦ Чаира и кой долният?С какъв обем са каква е мощността на централата колко време може да работи на пълна мощност???
          Не мога да схвана кое точно критикуваш. ПАВЕЦ-а подпомогна внергийната система и не виждам за какво се тръшкаш. Може детайлите да не са ни известни, но общото му въздействие е общоизвестно. Ако оспорваш нещо, може да се впуснеш в подробни обяснения, които не виждам как ще опровергаят твърде повърхностната ми и обща теза. Но опитай все пак.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Казвал съм много пъти никога да не пишете за неща които не разбирате и когато единия ви палец е у гъзо а другия сте го заапали.Не може така.Когато не разбираш нещо не се изказваш.Имаш ли дори най малка представа кой е горния изравнител на ПАВЕЦ Чаира и кой долният?С какъв обем са каква е мощността на централата колко време може да работи на пълна мощност???
            Бенти оня ден чу за кирхов, и вече акъл раздаваш?

            Last edited by X_Y; 10.06.2018, 19:40.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Не, не може.

              И разкарайте свинята.
              М.... . ш..... ..й.о!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Имаше яко. Първо в провинцията. После откъм 1982 г. може би и в София. Положението ту се оправяше, ту се влошаваше. Страшно досадно беше. Например от 20 до 22 часът без ток. Май София беше разделена на райони и по различно време ги изключваха. Затова и почнаха Белене. ПАВЕЦ Чаира малко закърпи положението.
                Казвал съм много пъти никога да не пишете за неща които не разбирате и когато единия ви палец е у гъзо а другия сте го заапали.Не може така.Когато не разбираш нещо не се изказваш.Имаш ли дори най малка представа кой е горния изравнител на ПАВЕЦ Чаира и кой долният?С какъв обем са каква е мощността на централата колко време може да работи на пълна мощност???

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Възможно е при нас да е нямало. Ние живеехме не далече от едни по-специални блокове, където живееха важни особи

                  Предполагам затова не ми е направило впечатление. Не стига че съм намазал от привилегиите тогава и сега пак плюя и хейтя
                  Нашият блок беше вързан за външно. Затова не го спираха. Но минаващите по Цариградско се възмущавали. И ни отвързаха. Само там където е имало дипломатически и специални обекти не са им дърпали шалтера.

                  Коментар


                  • Възможно е при нас да е нямало. Ние живеехме не далече от едни по-специални блокове, където живееха важни особи

                    Предполагам затова не ми е направило впечатление. Не стига че съм намазал от привилегиите тогава и сега пак плюя и хейтя

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Режима на тока и водата си го спомням, ама това беше 1990-1991. През самия “реален социализъм” май нямаше режим

                      Чувство за хумор нямат, бях пуснал една много яка песен на НЛО в темата за най-прекия път

                      Имаше яко. Първо в провинцията. После откъм 1982 г. може би и в София. Положението ту се оправяше, ту се влошаваше. Страшно досадно беше. Например от 20 до 22 часът без ток. Май София беше разделена на райони и по различно време ги изключваха. Затова и почнаха Белене. ПАВЕЦ Чаира малко закърпи положението.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        А, може. И аз съм 80-те бях в София, но съм забравил. Мисля че се е случвало рядко, не е ли така?


                        Кво дати кажа, количествени облекчения не от БНБ а от НЕК. Кой с каквото може.
                        Last edited by Todor Sabev; 08.06.2018, 22:53.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          А, може. И аз съм 80-те бях в София, но съм забравил. Мисля че се е случвало рядко, не е ли така?


                          Ами по спомен беше рядко- на 6 часа само 4

                          Коментар


                          • А, може. И аз съм 80-те бях в София, но съм забравил. Мисля че се е случвало рядко, не е ли така?

                            Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Имаше имаше , питай по старите. У нас си бяхме купили акумулатор, за да имаме осветление през нощта. Говоря за София 80 - те години. Пък и тогава излезе един виц. Питали Турците що е толкова осветено при тях през нощта , като нямат достатъчно електроцентрали. И те отговорили питайте онази дискотека отсреща , която прави цвето музика ту светне ту угасне. Причината е същата липса на твърда валута след като Москва спря кранчето.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Режима на тока и водата си го спомням, ама това беше 1990-1991. През самия “реален социализъм” май нямаше режим


                              Имаше имаше , питай по старите. У нас си бяхме купили акумулатор, за да имаме осветление през нощта. Говоря за София 80 - те години. Пък и тогава излезе един виц. Питали Турците що е толкова осветено при тях през нощта , като нямат достатъчно електроцентрали. И те отговорили питайте онази дискотека отсреща , която прави цвето музика ту светне ту угасне. Причината е същата липса на твърда валута след като Москва спря кранчето.

                              Коментар


                              • Режима на тока и водата си го спомням, ама това беше 1990-1991. През самия “реален социализъм” май нямаше режим

                                Чувство за хумор нямат, бях пуснал една много яка песен на НЛО в темата за най-прекия път

                                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Другият трик , е режима на тока в уж просперираща НРБ.

                                Не по темата тез моратори , модераторки хич немат чуство за хумор.

                                Коментар

                                Working...
                                X