IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Че закърпила положението.Първо научи кога е пусната в експлоатация и имало ли е по това време режим на тока.
    Гледам в Уики-то, че едва 1995 са го пуснали. Но по мой спомен когато го пускаха, успокояваха, че ще уравновеси системата и ще може да се поемат свръхнатоварените периоди. А режимът на тока почна към края 70-те с уж аварийни изключвания (всъщност свръхнатоварване) и завърши 90-те поради затваряне на енергоемките производства. А Павеца действително малко закърпи положението и сега системата има резерв. Така че когато съм се изказвал внимателно, съм бил точен, но ти явно друго си схванал. Поради слабости с паметта гледам да не се изхвърлям императивно, така че и ти така глей ме четеш.
    Last edited by Trakatrak; 11.06.2018, 14:29.

    Коментар


    • Да резюмираме 180 страници в един отговор:

      Да, може, докато свършат парите.

      Коментар


      • Малко хумор ...
         

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Не става така, лек. Може и да ти мине номера в плевенските села, де те гледат и без това със зяпнала уста у селската кръчма.
          Вие така ли си чешете егото големите специалисти у АЕЦа, докато си чешете мъдете зад пулта?
          Не не си чешем егото но когато се сблъскаме с арогантност как да отговорим.Ако искаш да научиш нещо попитай като хората и ще ти бъде отговорено

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Щот съм голем специалист а специално ти нямаш умствен капацитет да схванеш.След като така питаш така ще ти бъде отговорено.
            Не става така, лек. Може и да ти мине номера в плевенските села, де те гледат и без това със зяпнала уста у селската кръчма.
            Вие така ли си чешете егото големите специалисти у АЕЦа, докато си чешете мъдете зад пулта?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

              Ми ти, големия специалист, що не ни осветиш?
              Щот съм голем специалист а специално ти нямаш умствен капацитет да схванеш.След като така питаш така ще ти бъде отговорено.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Че закърпила положението.Първо научи кога е пусната в експлоатация и имало ли е по това време режим на тока.
                Ми ти, големия специалист, що не ни осветиш?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Кое е невярно? Че подпомага системата ли???
                  Че закърпила положението.Първо научи кога е пусната в експлоатация и имало ли е по това време режим на тока.

                  Коментар


                  • Защото това съоръжение е за да се съхрани излишна произведена енергия от мощности които са инертни и не могат да се променят с динамиката на товара. Но при недостиг на мощност за по продължително време - месеци, сезон цял не могат да помогнат. Особенно ако се изнася ток за твърда валута понеже на някои другари децата им са на запад и трябва да тренират за олита.



                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                      Хубаво, де, изложи се и ти. Ние се излагаме като лаици, ти се изложи като професионалист. Защото хлъзгаво подминаваш същността на спора. А в тая ти поза без аргументи ставаш смешен. Което за неделя вечер си е принос за сеирджиите.
                      Чакайте само да си направя пуканки, моля!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        То няма спор тука има неверни твърдения от твоя страна
                        Кое е невярно? Че подпомага системата ли???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                          Хубаво, де, изложи се и ти. Ние се излагаме като лаици, ти се изложи като професионалист. Защото хлъзгаво подминаваш същността на спора. А в тая ти поза без аргументи ставаш смешен. Което за неделя вечер си е принос за сеирджиите.
                          То няма спор тука има неверни твърдения от твоя страна

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Са повече запри глупостите и не пиши за неща от които абер си немаш.Само от футбол и политика разбираме всички.Енергетиката е сложно нещо и се учи доста а трябва и трудов стаж.Пиши за неща в които си специалист за да научим нещо.По темата енергетика няма какво да научим.
                            Хубаво, де, изложи се и ти. Ние се излагаме като лаици, ти се изложи като професионалист. Защото хлъзгаво подминаваш същността на спора. А в тая ти поза без аргументи ставаш смешен. Което за неделя вечер си е принос за сеирджиите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                              Ами, прочети точно какво съм написал. - Малко позакърпи. Ползваше нощната енергия и качваше водата нагоре и в моменти на върхови натоварвания пускаха водата по улея, та благодарение на гравитацията продуктираха електрика. Макар да не бяха навсно каква манджа точно е това гравитацията и като как подкарва водата към центъра на земята. И ти не знаеш, па се правиш на капацитет.
                              Са повече запри глупостите и не пиши за неща от които абер си немаш.Само от футбол и политика разбираме всички.Енергетиката е сложно нещо и се учи доста а трябва и трудов стаж.Пиши за неща в които си специалист за да научим нещо.По темата енергетика няма какво да научим.

                              Коментар


                              • Ами, прочети точно какво съм написал. - Малко позакърпи. Ползваше нощната енергия и качваше водата нагоре и в моменти на върхови натоварвания пускаха водата по улея, та благодарение на гравитацията продуктираха електрика. Макар да не бяха навсно каква манджа точно е това гравитацията и като как подкарва водата към центъра на земята. И ти не знаеш, па се правиш на капацитет.

                                Коментар

                                Working...
                                X