IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всичко му беше "много хубаво" на социализма, но защо ни заграждаха с мрежи и гранични бразди и убиваха всеки опитал се да пресече границата незаконно? Е па като не ще хубавото да ходи да живее в лошия загниващ империализъм.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Обаче. В съвременен вариант общуваме по чатове и все по-рядко наяве. Как да провокираме полет на духа зад екрана? В метрото например, дали българското или което и да е тъпо метро всеки е забил поглед в мобилния си телефон. В борбата за насъщния в края на деня хората са толкова изнурени, че отлагат този тип общуване. Някъде там е заровено кучето...според мен.
      Има надежда,мисля )) Времето е такова, че нетът обсебва всичко, но погледни колко школи по народни танци са наотворили и са пълни с млади хора, покрай старите ни забележителности се строи в духа на старите традиции ... даже покрай "македонското" име един куп хора започнаха да се взират в историяата ни

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
        Пак към контрол отиват нещата, то ако с юзди ставаше още щяхме да сме в средновековието. Полет на духа трябва. За съжаление сега не само че няма такъв но и има и сериозно оскотяване. Работата от сутрин до здрач в ТКЗС - то няма да свърши работа, нито юздите. В Българското възрожденска литература такива неща няма , както и в богатото народно творчество преди това. Хората може да са работили от сутрин до мрак но са творили също и са се събирали пяли и играли хора. Българското народно творчество е ядката на възраждането. От там тръгват нещата. Последните неща се отнасят за Палър грид.
        Обаче. В съвременен вариант общуваме по чатове и все по-рядко наяве. Как да провокираме полет на духа зад екрана? В метрото например, дали българското или което и да е тъпо метро всеки е забил поглед в мобилния си телефон. В борбата за насъщния в края на деня хората са толкова изнурени, че отлагат този тип общуване. Някъде там е заровено кучето...според мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          А можеш ли да определиш къде сме изпуснали юздите?
          Пак към контрол отиват нещата, то ако с юзди ставаше още щяхме да сме в средновековието. Полет на духа трябва. За съжаление сега не само че няма такъв но и има и сериозно оскотяване. Работата от сутрин до здрач в ТКЗС - то няма да свърши работа, нито юздите. В Българското възрожденска литература такива неща няма , както и в богатото народно творчество преди това. Хората може да са работили от сутрин до мрак но са творили също и са се събирали пяли и играли хора. Българското народно творчество е ядката на възраждането. От там тръгват нещата. Последните неща се отнасят за Палър грид.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Ей ти така си намерила..Работата не е само по заводите.Баба ти не е била у заводо.За такива кат тебе има едно лекарство предписано в Укротяване на опърничавата по Шекспир.Само за няколко дена и ше предеш тънко тънко.
            След няколко дни съвместен живот, единият от двама ни ще е мъртъв и този някой със сигурност няма да съм аз Вярно, така съм намерила - случила съм на родители, на роднини, на семейство.

            П.П. Ами, аз живея в град с развита навремето промишленост. Работата беше основно по заводите. В сферата на услугите работеха малко хора.

            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              Най-лесно е да обясниш случващото се в момента с мързела на българина. У Чужденеция са роби на труда, както знаеш. Преди години и техните къщи бяха окичени с цветя. Сега и те са смачкани, макар и да не спират да робуват на земята.
              Мързелът е резултат. Ценности липсват. И дух силен дух. Силна цел.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Жокер...
                Че примерите които даваш са по съвсем противоположни причини.
                Това е как да кажа - контра аргумент.
                За да даваш такива "жокери" ще трябва да знаеш кой какви интереси има в двете страни.
                Жокер: става и с четене, но най-добре с мислене.

                Джендър , отдавна не си бил ГМОто бе , забрави ли го тоя ник ?! Надявай фустата и перуката ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Че аз не съм изключение.
                  Е, тогава за какво го казваш?

                  И мача не следиш...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Рower grid, и преди съм ти казвала да не се пробваш да ми даваш наклон на китката, която съм я сложила зад лявото си ухо. Ти си имаш едно виждане за живота, аз си имам моето.

                    В хабитата не останаха хора, защото най-големите заводи вече не функционират. И не само там, където аз живея. Има същите наблюдения за Добрич, Силистра, дори и Плевен и Ловеч. Всички те са градове със затихващи функции.

                    Колкото живота на баба ми ... Бих искала да го живея. Защото явно, за разлика от твоята баба, моята е била капелата, т.е. не е носела забрадка, а капела
                    Ей ти така си намерила..Работата не е само по заводите.Баба ти не е била у заводо.За такива кат тебе има едно лекарство предписано в Укротяване на опърничавата по Шекспир.Само за няколко дена и ше предеш тънко тънко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Не се заблуждавай. И навън не е по-малко скръбно положението. Тъгата е повсеместна. Етносът може да бъде ръчкан, стига да няма интелигенция, която да мисли самостоятелно и да го води този етнос. А дълбоките причини са винаги икономически. С малки изключения. Тръби, полезни изкопаеми, вода, плодородни земи, общо взето ресурси.

                      Жокер от мен. Коя тръба щеше да мине през Сирия? За какво мислиш, че е цялата патаклама и съсипаха една прекрасна държава? Ами Украйна?
                      Жокер...
                      Че примерите които даваш са по съвсем противоположни причини.
                      Това е как да кажа - контра аргумент.
                      За да даваш такива "жокери" ще трябва да знаеш кой какви интереси има в двете страни.
                      Жокер: става и с четене, но най-добре с мислене.

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Проблема е в мързела.Затова и цветя няма.
                        Най-лесно е да обясниш случващото се в момента с мързела на българина. У Чужденеция са роби на труда, както знаеш. Преди години и техните къщи бяха окичени с цветя. Сега и те са смачкани, макар и да не спират да робуват на земята.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Ти си в Инвестора, не си легнал от умора...



                          Че аз не съм изключение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            А можеш ли да определиш къде сме изпуснали юздите?
                            Казах вече проблем е мързела а безделието като следствие ражда агресия и създава проблеми.Вместо да спиш до обяд а вечер да се шляеш по дискотеките требе баща ти да те събуди у пет сато и да заминаваш да доиш овцете а после да ги изкараш да пасат.Трябва да имаш работа тежка работо от пет сабалем поне до осем вечер и ти гарантирам че няма да имаш никакви проблеми със съня или с храната както и с килограмите.Веднага ще заспиваш и всичко ще ти е вкусно...

                            Коментар


                            • Ти си в Инвестора, не си легнал от умора...


                              Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Замисли се баба ти коллко пъти е ходила да си пие пиенето в кръчмата.Явно Природата трябва да влоши условията при които живеем та да ни дойде акъла в главите.Човек трябва да работи по цял ден и вечер яде ляга и заспива от умора.Иначе само простотии

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Тънъмънчева ти си скъсала връзка с реалността.За каква безработица говориш?Днеска само който не иска да работи той е безработен.За какъв тежък живот ми говориш????Ти наясно си ли баба ти как е живяла без ток без газ без печка с фурна и котлони без топла вода без течаща вода изобщо!!!! Война мъжете ги няма деца земя жътва копане бране на царевица животни.Замисли се днеска как живеем и тогава говори за враждебност.Навремето хората много работеха бяха скромни кротки весели.Днес изпростяха и станаха агресивни.И причината за това са именно мързела лакомията и свободното време.Замисли се ако може да върнем времето назад и можеш да живееш живота на баба си дали ще изкараш пет дена жива?Днешния българин не знае какво е труд бедност и мизерия само мрънка и се некой му е крив.Обзела го е една летаргия и се мота без цел и посока.Де кърпел де както казваше баба
                                Рower grid, и преди съм ти казвала да не се пробваш да ми даваш наклон на китката, която съм я сложила зад лявото си ухо. Ти си имаш едно виждане за живота, аз си имам моето.

                                В хабитата не останаха хора, защото най-големите заводи вече не функционират. И не само там, където аз живея. Има същите наблюдения за Добрич, Силистра, дори и Плевен и Ловеч. Всички те са градове със затихващи функции.

                                Колкото живота на баба ми ... Бих искала да го живея. Защото явно, за разлика от твоята баба, моята е била капелата, т.е. не е носела забрадка, а капела
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X