IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    А я ми обясни, Пирамид, защо ние трябва да плащаме на руснаците като попове за газ и да не търсим диверсификация?
    мъка, мъка шорошоидна, русите предлагат най-евтин газ... пазара на газ и СПГ/сжиженный природный газ/ в Европата е диверсифициран, виж капацитета на терминалите за втечнен газ и с каква натовареност работят, ма що ли на еврогейци нещо не им се дезиверсифицира

    още легендите за най-скъпия български газ, предлагам да сравниш, евростат, цените на газта за битови и корпоративни клиенти в Германия и България
    Last edited by Макс; 14.07.2018, 19:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


      Ми ти щом ги разбираш тези неща и си ги разконспирирал. Я кажи какво ще се случи на пазарите в бъдеще и ниe да се облажим.
      в щатите върви перестройка, нека видим какво ще напишат на салфетките ВВП и Бачо Дончо

      Коментар


      • Ти приказваш наизуст. Я виж Гърците как си джиткат немски танкове, французите френски, а англичаните английски.

        Всеки купува каквото намери за най-подходящо стига да отговаря на стандартите на НАТО. Това е положението

        А я ми обясни, Пирамид, защо ние трябва да плащаме на руснаците като попове за газ и да не търсим диверсификация?


        Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        Приказваш наизуст. Не е речено но, „нвкак се подразбира”. Трябва да се увеличи ЕФЕКТИВНОСТТА НА ИНВЕСТИЦИЯТА В ОТБРАНА. Т.е. ТОВА ИМ ТРЯБВА НА ДЪРЖАВИТЕ.
        Какво иска Америка и какво нам е нужно, е време да правим разлика. Щото, обзалагам се, рекат ли с тези „увеличени разходи”, другите /освен ШАШ/ членки на НАТО да купуват не-американски пушкала, Перчемли Тръмпоний пак ще забръмчи. Ще забръмчи не, ами и ще подскочи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

          Разходите трябва да се увеличат, ама съвсем не е речено, че ще се купува предимно американска техника
          Приказваш наизуст. Не е речено но, „нвкак се подразбира”. Трябва да се увеличи ЕФЕКТИВНОСТТА НА ИНВЕСТИЦИЯТА В ОТБРАНА. Т.е. ТОВА ИМ ТРЯБВА НА ДЪРЖАВИТЕ.
          Какво иска Америка и какво нам е нужно, е време да правим разлика. Щото, обзалагам се, рекат ли с тези „увеличени разходи”, другите /освен ШАШ/ членки на НАТО да купуват не-американски пушкала, Перчемли Тръмпоний пак ще забръмчи. Ще забръмчи не, ами и ще подскочи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Ето, ти сам отговори защо щатите също скачат срещу СП-2. Кога Тръмпоний бръмчи с/у „нискире ”разходи за отбрана”, всъщност, бръмчи ЗА ПРИХОДИ В УСА. И те така.
            Логиката ви е брилянтна.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Кога Тръмпоний бръмчи с/у „нискире ”разходи за отбрана”, всъщност, бръмчи ЗА ПРИХОДИ В УСА. И те така.
              Разходите трябва да се увеличат, ама съвсем не е речено, че ще се купува предимно американска техника

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                Газпром намали цените точно толкова, че да направи вноса на шистов газ неизгоден. Пазар... за нас е добре, че у Америка иновират. Ако чакаме на Русия, няма да стане. Аз лично при този режим на смазване на свободната инициатива и олигархизиране на руската икономика, не виждам нещо положително да дойде от великата северна страна. А руснаците са народ умен, я виж Сергей Брин как добре се развива у Америка

                Системата куца, Маркс, системата!
                Ето, ти сам отговори защо щатите също скачат срещу СП-2. Кога Тръмпоний бръмчи с/у „нискире ”разходи за отбрана”, всъщност, бръмчи ЗА ПРИХОДИ В УСА. И те така.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                  Абе ти от небето ли падаш бе аланколу... Когато говориш за енергетическия отрасъл ме подсещаш за Жорж Буш, не знам защо талибаните от Дневник го недолюбваха и наричаха туй умно момше Жоро Тъпото

                  RAW: George Bush dancing during Dallas memorial service
                  https://www.youtube.com/watch?v=SBf4DCpL1Q4

                  Какви ли са лифтовете, които изстреляха Бат Жоро и Дик Чейни на върха на пиндоелита, ами предполагам че некой бледен юноша ще се изчерви при скверната мисъл, че става въпрос за изборна измама и подмяна на вота на избирателите, че ръчното преброяване на балотажа беше извършено от съдията Джеб Буш, който по случайност се оказва че е братче... е туй разбира се, че не е възможно в меката на демокрацията

                  Предлагам за малко да оставим тия лифтове и да си поговорим за субектите в енергийния отрасъл... Хамерика не е субект, хамерика е инструмент, военен ботуш, който се използва от кланове и групировки, в случая петролния клан Буш. Това че тупнаха иракския нефт и го дадоха да го върти щерката на Дик Чейни, това са жълти стинки...

                  Припомням за големото лапане в края на мандата на Бат Жоро, когато грабеше като за последно. Цена на петроля подмина 140 дол, а войната 080808 се използваше за прикритие за грабежа, нема начин иначе не става. А съвпадението с пукането на имотния балон и сриване на цената на недвижимостите, връщането на цената на петрола няколко месеца, след като Обонго пое юздите на 35долл е напълно случайно

                  Ми ти щом ги разбираш тези неща и си ги разконспирирал. Я кажи какво ще се случи на пазарите в бъдеще и ниe да се облажим.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                    Само ми е чудно ЗАЩО тези петролни кланове не вземат да наводнят Европата с тая евтина шистова газ и да ударят у земята СП-2
                    Газпром намали цените точно толкова, че да направи вноса на шистов газ неизгоден. Пазар... за нас е добре, че у Америка иновират. Ако чакаме на Русия, няма да стане. Аз лично при този режим на смазване на свободната инициатива и олигархизиране на руската икономика, не виждам нещо положително да дойде от великата северна страна. А руснаците са народ умен, я виж Сергей Брин как добре се развива у Америка

                    Системата куца, Маркс, системата!
                    Last edited by Money; 14.07.2018, 13:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Па и както виждаш у Америка старите тексаски кланове не взимат са изколят, избесят и скалъпят обвинения към шистовци...

                      Що мислиш че шистовци (или някакви други иноватори) не се появават в Русия. Ми там не може...
                      Само ми е чудно ЗАЩО тези петролни кланове не вземат да наводнят Европата с тая евтина шистова газ и да ударят у земята СП-2

                      Коментар


                      • А, ясно... Много сме в час с ценообразуването. Ако четеш само Ленин и “Великата Конспирация” е нормално да мислиш така


                        Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                        Да търговеца на петрол по случайност пиндопрезидент със сигурност има лостове да напомпа цената на петрола до 140, сключва си контрактите и после блажи от паричния вакум, създаден от пукането на балона на недвижимости...

                        Коментар


                        • Па и както виждаш у Америка старите тексаски кланове не взимат са изколят, избесят и скалъпят обвинения към шистовци...

                          Що мислиш че шистовци (или някакви други иноватори) не се появават в Русия. Ми там не може...

                          Коментар


                          • Да търговеца на петрол по случайност пиндопрезидент със сигурност има лостове да напомпа цената на петрола до 140, сключва си контрактите и после блажи от паричния вакум, създаден от пукането на балона на недвижимости...

                            Коментар


                            • Така де, и те никого не питат. Защото си имат свободна пазарна икономика и що да няма иновации в петро бизнеса, като примерно шистовата революция...

                              За това говорим... двигателя на прогреса

                              Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                              тия хамериканци никой не ги пита...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Не ти се разбира много, но я кажи ти тия пусти американци висока цена на петрола ли искат или ниска?
                                тия хамериканци никой не ги пита...

                                Коментар

                                Working...
                                X