IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Любимият пазар на русофилистиците сам се беше сгромолясал-нямаха пари за нищо,само през 1990 г България реализира положително търговско салдо на 1млрд .Само на Соди девня дължаха над 100млн -е как да продължиш да изнасяш,а да не ти плащат. Тези пари които ни дължаха няколко пъти ги редуцираха при преговорите помежду ни-щяха да се издължават с военна техника,с оборудване за Кремиковци и т.н.
    Всичко това са лесно проверими факти.
    http://milom.blog.bg/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Правилата за субсидиите са еднакви в целия ЕС и са по принцип забранени освен в изрично дадени ситуации.

      Това което казваш за 200% субсидии на стоманодобива в Швеция... какво точно значи и ти не знаеш

      Шведите правят висококачествени заготовки и това ги прави конкурентноспособни. Кремиковци правеше стомана, която всеки може да направи, и то в Китай или Индия - много по-евтино

      Ако погледнеш примерно какво правят в други подобни индустрии, като примерно производство на хартия - навсякъде в развития свят се придвижват към производство на специзирани, висококачествени продукти. Иначе в производството на нискокачествени стдки няма как да са конкурентни

      А ние 1989 бяхме една от най-високоразвитите технологични държави в целия свят и даже на целия Балкански полуостров

      Как ги загубихме тези руски пазари и защо руснаците спряха да купуват нашата супер качествена и конкурентна продукция, ей Богу не ми е ясно

      Ти изобщо нямаш представа какво говориш.Това е характерно за днешните 30-годишни, които познават миналото от разкази и преразкази.Ти едва ли си живял по онова време, така както даваш такива неадекватни оценки за него. Остави, че не си бил свидетел, но времето на прехода ви разказа играта относно познанията по история, пък била тя и стопанска, географска, финансова и прочие. Много е тъжно да гледаш и слушаш такива неадекватници, които по най-простичкия и неподправен начин отправят нахалната претенция за някакво знание. Това е откровен провал за надеждите да не дойде някой джендър и да стане кръчмар в селската ни кръчма.Такъв всезнайко навярно знае и какво ще хване, ако бръкне под полата на колежката си по "open space". Нищо няма да хване, защото няма да знае за какво служи. Ще се обърка, че е някакъв високотехнологичен скролбар и ще го търкаля с пръст нагоре-надолу, докато не му се отвори картинката, че е изключил звука.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



        Няма как България да ликвидира подобен /непретенциозен/ пазар.

        Защо?

        Защото България сме: ти, аз...

        НИЕ - смея да се надявам - не бихме ликвидирали подобен пазар. За себе си съм наясно.

        КОЙ го ликвидира?

        Разбира се - точно определени политици в България - избирани ОТ НАС през последните години. /последното е казано самокритично, но не защото съм ликвидирал пазар, а защото съм участвал в избори/...
        Не искам да те обидя, ама... УАУ!

        Руснаците го локвидираха 90 година. И не само кремиковци, ами всичко що беше свързано с тях. Имам наблюдения върху електронната промишленост от тогава. Ама те не само нашата ликвидираха. На всички соц страни им казаха айде чао. Всяка коза за свой крак.
        Но тук още има такива които им лижат задниците.

        Видно е обаче че в някои бивши соц страни управниците им се взеха в ръце и бързо се преориентираха.
        Докато в българия се появиха павловци, тилевци, кюлевци, баневци, напоследък пеевци...

        То какво мислиш че трябваше да стане, че да си запазим промишлеността?
        Last edited by Имхотеп; 30.07.2018, 20:53.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Ако тези кухи кратуни са ръководили ЦК на БКП, не се учудвам, че соца така тотално (и брутално) се провали
          Днешните са още по зле ... затуй тъй се дъни капитализЪма ...... ако все още съществува на тоя свят де ...

          Коментар


          • Ако тези кухи кратуни са ръководили ЦК на БКП, не се учудвам, че соца така тотално (и брутално) се провали

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Режимчето беше корумпирано до мозъка на костите. Всичко ставаше по "втория начин", от големите до най-дребните неща

              А също и се разхищаваше в огромни размери. Виж за Кремиковци в другата тема. Това е чисто разхищение на ресурси

              "беше","ставаше","се разхищаваше"
              Предвид възрастта ти е май по-удачно да използваш правилното глаголно време,а именно:
              "било","ставало","се е разхищавало"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Многознайко, я кажи ти защо руснаците и другите страни от соц. лагера спряха да купуват нашите супер яки продукти. Не само стоманата, а и всичко друго...

                Чудя се, дали ще доживея да чуя една смислена приказка от тебе по същество...

                Ми щото ни закриха производството бе , пъпеш ... ти на 10 ноември си бил на тейка си у дисагите още ... имаш хабер от производство !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  И то със забавено развитие...

                  Я припомни КОЙ ликвидира дадения пазар? Щото от поста ти се подразбира че България го е ликвидирала?
                  А! И как е коректно да се зададе въпроса?



                  Няма как България да ликвидира подобен /непретенциозен/ пазар.

                  Защо?

                  Защото България сме: ти, аз...

                  НИЕ - смея да се надявам - не бихме ликвидирали подобен пазар. За себе си съм наясно.

                  КОЙ го ликвидира?

                  Разбира се - точно определени политици в България - избирани ОТ НАС през последните години. /последното е казано самокритично, но не защото съм ликвидирал пазар, а защото съм участвал в избори/...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                    Това е супер-сложен въпрос...

                    Когато някой ликвидира САМ даден пазар - не е коректно да се задава въпроса, защо другият е спрял да купува...

                    Почвам да мисля, че тук си говорим с петокласници...
                    И то със забавено развитие...

                    Я припомни КОЙ ликвидира дадения пазар? Щото от поста ти се подразбира че България го е ликвидирала?
                    А! И как е коректно да се зададе въпроса?

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Не е смех, а е трагедия... Един мой приятел руснак преди няколко години ми обясняваше, че като идвал в България винаги си купувал много ризи и конфекция. Питам го защо, а той вика, еми ние в Русия не можем да правим ризи. Викам, е как така, това не е голяма философия... Той вика, да ама не можем, всичко е боклук и при вас конфекцията е сто пъти по-добра, а не е моного по-скъпа... Аз се опитах да разнищя с него този въпрос, да анализираме защо е така, но той само каза, абе не ми се говори. Истинсти случай...

                      Трагедия някаква

                      Бедна, бедна Русия, за която дедите ми до 9-то коляно, че и повече са рискували живота си

                      Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



                      Дотация са и стотици-хилядите /само за месец!/ тонове с желязна руда от Русия... През годините тия тонове са милиони.

                      Какво са получавали руснаците? Цигари, алкохол, селскостопанска продукция... СмЕх! ))

                      Коментар


                      • Да и аз така мисля от ден първи в този форум


                        Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                        Почвам да мисля, че тук си говорим с петокласници...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          А-ха, не разбирам аз. Те са на дотации от други държавни предприятия още от соц. време



                          Дотация са и стотици-хилядите /само за месец!/ тонове с желязна руда от Русия... През годините тия тонове са милиони.

                          Какво са получавали руснаците? Цигари, алкохол, селскостопанска продукция... СмЕх! ))

                          Коментар


                          • Но ти до някъде си прав. Цлата система на центраното планиране е толкова безумна, че нито можеш да кажеш, кое колко струва реално, нито можеш да направиш истинска преценка кое е ефективо и кое не... За тия неща говорим или поне би трябвало да говорим като сравняваме соца и пазарната икономика

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Многознайко, я кажи ти защо руснаците и другите страни от соц. лагера спряха да купуват нашите супер яки продукти. Не само стоманата, а и всичко друго...

                              Чудя се, дали ще доживея да чуя една смислена приказка от тебе по същество...


                              Това е супер-сложен въпрос...

                              Когато някой ликвидира САМ даден пазар - не е коректно да се задава въпроса, защо другият е спрял да купува...

                              Почвам да мисля, че тук си говорим с петокласници...

                              Коментар


                              • А-ха, не разбирам аз. Те са на дотации от други държавни предприятия още от соц. време

                                Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                                Не разбираш, че Кремиковци не е строен в днешно време. Той обслужва ДРУГА ЕПОХА, когато е съществувал ЗАТВОРЕНИЯТ ПАЗАР на СИВ.

                                Кремиковци в ония времена е работил със супер-изгодни суровини и е произвеждал необходимата стомана с исканото качество.

                                Коментар

                                Working...
                                X