IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Основният проблем на централизираното планиране е, че не успяваше да следва ускоряващият се темп на технологично обновление. Постиндустриалната обстановка не предполагаше единно и дългосрочно планиране на производството. Следователно "социализмът" си е исторически обусловен и исторически ограничен. Ако някъде е постигнат изпреварващ растеж, то той е догонващ развитите държави. А защо те не възприеха социализъм е съвсем друг, особено обширен Въпрпс.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Това за "природните" "закони" ти го обяснявах веднъж... Това са човешки модели на мислене. Ма както и да е

      Иначе аз в УНСС-то май само веднъж съм влизал да търся нещо в книжарницата им. Ама и това както и да е
      Природните закони са си природни. Без кавички. Правилно дума бай Пешо, че физиката и математиката, т.н., в основата са си същите от хиляди години.
      Виж, икономическите теории (и науки) са "човешки модели на мислене". Тук си абсолютно прав.

      За различните математики, дето спомена - има няколко аксиоми в математиката, които са верни и в най-изчанчените математики.
      Ако се измисли някаква математика, и тя не се подчинява на тях, тази математика си остава за ползване само на откривателя ѝ.
      Last edited by Kildirim_Bei; 01.08.2018, 14:10.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Много ме засегна...


        Дреме ми за тебе .

        Коментар


        • Много ме засегна...

          Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          Въобще не ти е кеф кат констатираш ,че абер си нямаш от нищо ! Ти какво можеш да правиш с кунките си , освен да си чоплиш носа и да бодеш глупости по клавиатурата ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Кеф ми е да гледам колко жалки са старите комунета
            Въобще не ти е кеф кат констатираш ,че абер си нямаш от нищо ! Ти какво можеш да правиш с кунките си , освен да си чоплиш носа и да бодеш глупости по клавиатурата ...

            Коментар


            • Твърдят, че "Кремиковци" бил закрит. Но, явно още бълва чугун.

              Коментар


              • Кеф ми е да гледам колко жалки са старите комунета

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  А и математиката също

                  Затуй има различни математики. Математика на Лобачевски, примерно... И ако човек рече, може да измисли и други математики. Това са ми го обяснявали в даскалото, в кръжока по математическа лингвистика в СМГ

                  Тийнейджър съм бил тогава, ама съм вдянал какво ми казват
                  Вдянал си един чеп ... нямаше да ръсиш глупости днес !

                  Коментар


                  • Защо се занимавате с тоя грамофон, бе? Това е една гласова поща и прослушвате едно и също всеки ден. По-сухи разсъждения няма и в главата на умрял от жажда в пустинята бедуин.

                    Коментар


                    • А и математиката също

                      Затуй има различни математики. Математика на Лобачевски, примерно... И ако човек рече, може да измисли и други математики. Това са ми го обяснявали в даскалото, в кръжока по математическа лингвистика в СМГ

                      Тийнейджър съм бил тогава, ама съм вдянал какво ми казват
                      Last edited by Money; 31.07.2018, 21:16.

                      Коментар


                      • Това за "природните" "закони" ти го обяснявах веднъж... Това са човешки модели на мислене. Ма както и да е

                        Иначе аз в УНСС-то май само веднъж съм влизал да търся нещо в книжарницата им. Ама и това както и да е


                        Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        М да като за човек от УНСС направо гениално....Не знаех че преди 1989 математиката физиката механиката електротехниката и електрониката били други а и Природните закони се променили.Казвал съм ти ного пъти че сички демократи седерасти сте идиоти ама ти не ми вярваш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          То и сега да завършиш МЕИ май няма да научиш много, което да е полезно в практиката. Предполагам, че сега там преподават същото, което и '89 година


                          М да като за човек от УНСС направо гениално....Не знаех че преди 1989 математиката физиката механиката електротехниката и електрониката били други а и Природните закони се променили.Казвал съм ти ного пъти че сички демократи седерасти сте идиоти ама ти не ми вярваш

                          Коментар


                          • Най-малкото в ИТ сектора нещата се променят много бързо. Но и в доста други технически специалности нещата вървят бързо напред

                            Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                            Много са ти интересни постовете.

                            Според теб, ако науката за обществото претърпи някакви промени, ако "общественият строй" някак се промени - вдясно или в ляво, това дали би трябвало да доведе до промяна и на: линейна алгебра и аналитична геоматрия, висша математика, теория на вероятностите, физиката, химията, механика, дескприптивна геометрия, съпромат, техническа термодинамика, електротехника, двигатели с вътрешно горене?

                            Според теб горепосочените учебни предмети по-различно съдържание ли имат в "развитите" демокрации?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                              Много са ти интересни постовете.

                              Според теб, ако науката за обществото претърпи някакви промени, ако "общественият строй" някак се промени - вдясно или в ляво, това дали би трябвало да доведе до промяна и на: линейна алгебра и аналитична геоматрия, висша математика, теория на вероятностите, физиката, химията, механика, дескприптивна геометрия, съпромат, техническа термодинамика, електротехника, двигатели с вътрешно горене?

                              Според теб горепосочените учебни предмети по-различно съдържание ли имат в "развитите" демокрации?
                              Физиката търпи промени.
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                То и сега да завършиш МЕИ май няма да научиш много, което да е полезно в практиката. Предполагам, че сега там преподават същото, което и '89 година



                                Много са ти интересни постовете.

                                Според теб, ако науката за обществото претърпи някакви промени, ако "общественият строй" някак се промени - вдясно или в ляво, това дали би трябвало да доведе до промяна и на: линейна алгебра и аналитична геоматрия, висша математика, теория на вероятностите, физиката, химията, механика, дескприптивна геометрия, съпромат, техническа термодинамика, електротехника, двигатели с вътрешно горене?

                                Според теб горепосочените учебни предмети по-различно съдържание ли имат в "развитите" демокрации?

                                Коментар

                                Working...
                                X