IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Африканска жега изпече Европа, очакват се нови температурни рекорди

    В Холандия асфалтът се разтопи, а в Австрия на полицейските кучета бяха сложени защитни обувки.

    Мдааа , и природата ше накаже експлоататорите !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Трогнат съм от вниманието и загрижеността ти за моята скромна особа, затова реших да ти отговоря

      Басейна го ползват и внучетата, защото синчето си направи къща в двора ни, но не си пречим, защото неговата къща е на 80 метра от нашата
      Спирам до тук, защото ...
      https://www.bnt.bg/bg/a/d-r-tsvetesl...no-malko#recap

      Спри , щото на 5000+2000 ойрос пенции не спря и видя кво се случва постоянно ... с лъжите е като с пиенето , прехвърлиш ли повече ,се излагаш , боли глава / и не само / .
      Last edited by majnata; 05.08.2018, 11:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
        И последно....Попитай твоя "фен" -"барбарон",защо с 5000 евро пенсия във Франция/пожелавам и 10 000 да му ги направят/ ,почти денонощно клепти ,като мисир в тоя форум?Попитай го за тия над 40 години престой във Франция от колко човека се състои приятелския му кръг....А и по-широкия -кръгът от познати?Това ли е най-приятното,най-интересното ,най-смисленото и т.н. нещо на тоя свят- да шарииш по цял ден из интернет?Че аз познавам куп български пенсионери ,дето с 20 пъти по-малка пенсия,живеят в пъти по добре от него....
        Трогнат съм от вниманието и загрижеността ти за моята скромна особа, затова реших да ти отговоря
        Не се тревожи, лесно можеш да сметнеш колко време посвещавам на този форум: начало: 2008 г., реплики: 2706, закръглям ги на 5000,
        следователно на ден съм пускал средно по 5000/((2018-2008)*365) = 1.37, закръглям ги на 2 реплики дневно, предимно цитати
        Я виж ти, не било "почти денонощно"
        А защо си "губя" времето с този форум?
        Като инженер и математик, цял живот (от 1970) съм се занимавал с информатика, с анализи и синтез. В безброй области. Продължавам и сега, Последно хоби: artificial intelligence, robotics, deep learning. Сега на принтера 3D печатам елементи от корпуса на робот. Затова в кабинета си имам 4 компютера (запалени 24/24, 7/7) и 6 екрана
        И нищо не ми пречи в един от прозорците да има и https://forum.investor.bg/
        Така четейки ви мога да се занимавам и с психиатрия, а и да наблюдавам докъде сте стигнали с "прехода"
        И за приятелския ми кръг не се тревожи - приятелите предпочитат да ми идват често на гости (заради плувния басейн в двора).
        Басейна го ползват и внучетата, защото синчето си направи къща в двора ни, но не си пречим, защото неговата къща е на 80 метра от нашата
        Спирам до тук, защото ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          СПАМ !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Бидейки „в партер”, дори по онова време, финансово, Маркс се справя доста добре. Материя, ако си внимавал -а май, не си - НЕ ОЗНАЧАВА само и единствено вещество, нито „претеглянето”ѝ става, като я спреш, хванеш и я аложиш на везните. МНОООГО ВСТРАНИ СИ ОТ НЕЩАТА.
            И, изобщо, профанизацията ебава макята на пейзажа, в която и сфера да е. А смехът а Вселената ти се хили от огледалото всеки път, когато „се” огледаш в него. Най-малкото, понеже, „виждаш” един НЕреален образ а, ама със сигурност и убеденост, твърдил, че бил...ТВОЙ.
            Карочэ, «жить стало лучше, жить стало веселей!»

            https://www.bnt.bg/bg/a/d-r-tsvetesl...no-malko#recap

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

              Пинокио, фактът, че Маркс е диалектик, автоматично го поставя в партер. Ако имаш поне бегла представа от философия, ще си наясно защо. Фактът, че е материалист, го тушира още преди да е излязъл на тепиха. А когато материалистите говорят за причинно-следствени връзки, Вселената се превива от смях.

              От какво вещество са тези причинно-следствени връзки, за да са обект на изследване от страна на материализма? Имат ли маса и енергия? Посочи поне една причино-следствена връзка?! Къде е, искам да я видя?!?
              Бидейки „в партер”, дори по онова време, финансово, Маркс се справя доста добре. Материя, ако си внимавал -а май, не си - НЕ ОЗНАЧАВА само и единствено вещество, нито „претеглянето”ѝ става, като я спреш, хванеш и я сложиш на везните. МНОООГО ВСТРАНИ СИ ОТ НЕЩАТА.
              И, изобщо, профанизацията ебава макята на пейзажа, в която и сфера да е. А смехът на Вселената ... Тя ти се хили от огледалото всеки път, когато „се” огледаш в него. Най-малкото, понеже, „виждаш” един НЕреален образ а, ама със сигурност и убеденост, твърдил, че бил...ТВОЙ.
              Карочэ, «жить стало лучше, жить стало веселей!»
              Last edited by Pyramid; 04.08.2018, 23:03.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                Дори в античността едно поколение се е изтъркулвало за 30 години при тогавашната продължителност на живота...

                Достатъчно е да кажем, че бившият телохранител на Бащицата, е лицето на демокрацията в България. Какъв преход те гони? Преходът започва в главата, а ние сме още далеч от първата крачка.

                За да се случи промяната, е нужно доста време и достатъчен брой хора с преобладаващи динамични ценностни модели, които да преборят закостенялостта на миналото. А подобни хора рядко остават в тук. Бягат не толкова от България, а от промитите мозъци, с които се сблъскват ежедневно.
                Дори и в античността едно поколение се е изтъркулвало за двадесетина години,за колкото и днес, и няма нищо общо с продължителността на живота....Потенциалната продължителност на живота - и днес,и преди 20 000 години е ,и е била една и съща...Куп странични фактори влияят върху "пълното разгръщане" на този потециал,които очеизвадно преди 20 000 години не са били налице....Или с други думи - и преди 20 000 години човек е имал потенциала да си изкара едни 80-90 години....Така си мисля аз....
                Нямам спомен всички американски президенти да са били нобелови лауреати....Съвременните демократични конституции дават право на всеки да участва в политическия живот и в управлението на една демократична държава....И изобщо няма никакви гаранции,че един професор,например,би се справил по-добре като министър-председател от един телохранител, на когото и да било....Не съм фен на ББИзобщо не съм фен на политици...За мен ,те са необходими безпринципни балансьори в едно общество....
                Преходът си върви съвсем нормално,като за нашите ширини...
                Нямам идея,какви са тези динамични ценностни модели,но кое точно минало имаш предвид,само социалистическото ли?
                А ,дали всички тия - "избягалите" се чувстват "удобно" в новата среда и дали очакванията им са се оправдали?Питаш ме,а защо не се връщат отново в България,ако са разочаровани?Ами някои се връщат,предимно най-младите и вече в пенсионна възраст...Защо тия по средата по-рядко го правят?Много дълъг и нееднозначен отговор...
                Навсякъде по света ще се сблъскаш с промити мозъци,само гледай да не се окаже ,че процентът им е по-голям отколкото в България...
                И последно....Попитай твоя "фен" -"барбарон",защо с 5000 евро пенсия във Франция/пожелавам и 10 000 да му ги направят/ ,почти денонощно клепти ,като мисир в тоя форум?Попитай го за тия над 40 години престой във Франция от колко човека се състои приятелския му кръг....А и по-широкия -кръгът от познати?Това ли е най-приятното,най-интересното ,най-смисленото и т.н. нещо на тоя свят- да шарииш по цял ден из интернет?Че аз познавам куп български пенсионери ,дето с 20 пъти по-малка пенсия,живеят в пъти по добре от него....
                Last edited by retro_69; 04.08.2018, 19:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                  В помощ му идва най-вече философското образование, защото той е диалектик от школата на Хегел и схваща брилянтно причинно-следствената връзка между историческите процеси и последващите икономически следствия.
                  Пинокио, фактът, че Маркс е диалектик, автоматично го поставя в партер. Ако имаш поне бегла представа от философия, ще си наясно защо. Фактът, че е материалист, го тушира още преди да е излязъл на тепиха. А когато материалистите говорят за причинно-следствени връзки, Вселената се превива от смях.

                  От какво вещество са тези причинно-следствени връзки, за да са обект на изследване от страна на материализма? Имат ли маса и енергия? Посочи поне една причино-следствена връзка?! Къде е, искам да я видя?!?

                  Коментар


                  • Маркс е кофти икономист.

                    А това, че може би е добър фолософ е много хубаво, но то по никакъв начин не помага на комунетата във форума, които не показват и най-малък признак на философско мислене
                    Last edited by Money; 04.08.2018, 14:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                      Чели сме го, така че не се стеснявай. Ако се аргументираш адекватно и се получи дискусия, ще го препрочета, но Маркс е толкова уязвим, че всеки средно интелигентен човек може да го разпердушини от обща култура.
                      Твърде претенциозно, което разкрива, че нищо не си чел. Маркс е един от най-великите умове, самите германци вече го честват подобаващо, отърсили се от капана на вината за всички случили се щуротии. Маркс е преди всичко философ, после историк, после икономист и най-малко някакъв народен трибун, зовящ към революции. Никой преди него, а и след него, не е правил цялостен сравнителен анализ на съществувалите обществено-икономически системи на света. В помощ му идва най-вече философското образование, защото той е диалектик от школата на Хегел и схваща брилянтно причинно-следствената връзка между историческите процеси и последващите икономически следствия. Днес е трудно да се появи човек с такива широки познания, обикновено е някой е добър икономист, друг е добър философ, трети е добър историк и т.н. Някога хората са били по-комплексно подготвени - най-добрите математици са били и най-добрите философи и обратно. Днес е такава тясна специализацията в съотетните клонове на науката, че никой нищо не знае, защото не може да свърже нещата. За Маркс тепърва има да се говори, защото господстващата вече 250 години капиталистическа система постепенно еволюира в нов вид, именно поради предсказаната от Маркс теза, че високите й достижения ще доведат до нов вид социално устройство. Трябва да си много невеж, за да не виждаш тези протичащи процеси.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение
                        Какви проблеми ви създава Маркс, нали сам казахте че бил уязвим. Продължавам да си мисля, че не сте го чели.
                        Няма нужда да го чета. Виждам резултатите. Навсякъде където е минала комунистичрската чума всички хора живеят в братска мизерия и са равни в мизерията. Кои държави са с най нисък стандарт на живот - ясно е социалистическите. Ето Венецуела.....една богата на петрол страна на която жителите са избивани от вожда им Мадурко заради протестите против глада и мизерията. Да припомня и как едни комунисти газеха с танкове мирни протести против недоимъка в Полша, Чехия и Унгария.
                        Да припомня и как нашите ко му не та избиха над 300 000 души горяни, и опозиционери и ликвидираха опозицията в ПарлаМАмента.
                        Да припомня и как нашите ко му не та подложиха на геноцид народа си по заповед от Москва и го оставиха да манефистира под радиационния дъжд и да яде заразени с радиация зеленчуци затрили над 1 000 000 души досега според изказване на най добрия професор по ракови болести Черноземски.
                        Единият Крал Мас а другият му правил Енгел.
                        Няма социализъм и комунизъм. Има едни хитреци които се възползват от енергията на масите за да се докопат до властта и да я упражняват като диктатура уж на пролетариата за своя сметка.
                        Освен това няма как една диктатура да организира състезания в идеите за нови технологии при положение че не осигурява равностойно заплащане на тези гении които се раждат рядко и обикновено чуждите разузнавания им уреждат бягство в чужбина и достоен живот с идеални технически условия за реализация
                        Last edited by Krum Sokolov; 04.08.2018, 05:05.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение

                          След като прочетете Маркс, моля. Иначе е безпредметно
                          Немой го мъчи. Той завалията, паспорта си без грешка не може да прочете.
                          Last edited by Pyramid; 04.08.2018, 05:36.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение
                            Какви проблеми ви създава Маркс, нали сам казахте че бил уязвим. Продължавам да си мисля, че не сте го чели.
                            Как марксист води дискусия:

                            - Искаш ли да играем на една игра?
                            - Да, коя е играта?
                            - Ще ти кажа, но първо трябва да прочетеш правилата.
                            - Ако ми кажеш коя е играта, ще мога да се запозная с правилата и.
                            - Разбира се, че ще ти кажа, но не и преди да си прочел правилата.
                            - Как да ги прочета, ако не зная на какво ще играем?...

                            Накрая Маркс си намерил богата жена (Енгелс), която да го издържа и заживели щастливо...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                              Да, Маркс не дава решения, а създава проблеми...

                              Имаш идея или чакаш някой да ти подхвърли кокалче, за да трупаш капитала на отрицанието?
                              Какви проблеми ви създава Маркс, нали сам казахте че бил уязвим. Продължавам да си мисля, че не сте го чели.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение

                                В кое е уязвим ? Мисля, че не сте го чел. Той не дава решения
                                Да, Маркс не дава решения, а създава проблеми...

                                Имаш идея или чакаш някой да ти подхвърли кокалче, за да трупаш капитала на отрицанието?

                                Коментар

                                Working...
                                X