IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
    И каква е разликата с магазина от моя пример? Или с какъвто и да е търговец / производител? Разбира се, че всеки търси собствена изгода от дейността си, но това минава през осигуряване на полза за клиента.
    Минава. Аз захапах Мишо (Money) за твърдението, че в пазарната икономика, едва ли не, ефективността била еди-каква си. Наблюдавам го отвътре, от частна фирма, и се чудя, как оцелява с тези „пазарности”. Някои хора живеят в паралелен свят и упорито не поемат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Имаш една баница. На колкото и да я режеш, пълната сума от парчетата, е все тая. Колкото повече БАМ!-ки, толкова по-добра почва за финаншизма -вярно, едни работни места за касиери в повече - и толкова повече пера за изтичане на пари пос форма на „печалби на банките”.
      - Нали не вярваш, че са тук за „Ваше удобство и наш курорт”?
      Разбирай, както искаш.
      И каква е разликата с магазина от моя пример? Или с какъвто и да е търговец / производител? Разбира се, че всеки търси собствена изгода от дейността си, но това минава през осигуряване на полза за клиента.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

        Остай бамките. Гледай колко много фризьорски салона са се навъдили напоследък. Чисто разхищение на ресурс. 20-30 за София стигат нали?
        Дебил от класа си измамнико.

        П.П. О, да не забравяме също и по 2 вида мъжки и дамски ( или другарски) прически за всички, щото всичко друго си е глезотия и разхищение на ресурс. Справка - другаря фетким3.
        Български не знае, а да клевети...имах аз едно подозрение, че „ти” и„Импотех” сте шизофренно свързани и, ето, потвърждение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

          Остай бамките. Гледай колко много фризьорски салона са се навъдили напоследък. Чисто разхищение на ресурс. 20-30 за София стигат нали?
          Дебил от класа си измамнико.
          В Германия как е ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Имаш една баница. На колкото и да я режеш, пълната сума от парчетата, е все тая. Колкото повече БАМ!-ки, толкова по-добра почва за финаншизма -вярно, едни работни места за касиери в повече - и толкова повече пера за изтичане на пари пос форма на „печалби на банките”.
            - Нали не вярваш, че са тук за „Ваше удобство и наш курорт”?
            Разбирай, както искаш.
            Остай бамките. Гледай колко много фризьорски салона са се навъдили напоследък. Чисто разхищение на ресурс. 20-30 за София стигат нали?
            Дебил от класа си измамнико.

            П.П. О, да не забравяме също и по 2 вида мъжки и дамски ( или другарски) прически за всички, щото всичко друго си е глезотия и разхищение на ресурс. Справка - другаря фетким3.
            Last edited by 4ervenasgan; 03.09.2018, 18:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

              Това е все едно да кажем следното: В икономиката има Х хранителни магазина. Ако утре магазините са Х-1, това няма да се отрази съществено върху обществото. Тогава защо има толкова много магазини? Ами просто някой е решил да си изкарва хляба с тази дейност. А щом успява, значи това носи някаква полза и за съответните клиенти, които потребяват стоките/услугите.
              А какви точно обществени разходи предизвиква броят на банките? Може би ангажирането на площ (за офисите), трудови и управленски ресурси (служители и управленски кадри), които могат да бъдат пренасочени в други дейности.
              Имаш една баница. На колкото и да я режеш, пълната сума от парчетата, е все тая. Колкото повече БАМ!-ки, толкова по-добра почва за финаншизма -вярно, едни работни места за касиери в повече - и толкова повече пера за изтичане на пари пос форма на „печалби на банките”.
              - Нали не вярваш, че са тук за „Ваше удобство и наш курорт”?
              Разбирай, както искаш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Товар е. След като може с 1, разходите по останалите 101 надвишават ползите, и - ето, хората оптимизират. Нали се сещаш че, това аз да искам да ям и ползите от мен за икономиката, са различно нещо? Аз,банка, говоря за принципа. Когатобясно бе приватизирано почри всичко в икономиката ни, да не би средният БГ гражданин, да направи Пвчалба от това? Направиха, такива като Шиши. Срещу милион на прага, всеки от тях. Говорим за вфективност и колко стига до всели (от наличното).
                Това е все едно да кажем следното: В икономиката има Х хранителни магазина. Ако утре магазините са Х-1, това няма да се отрази съществено върху обществото. Тогава защо има толкова много магазини? Ами просто някой е решил да си изкарва хляба с тази дейност. А щом успява, значи това носи някаква полза и за съответните клиенти, които потребяват стоките/услугите.
                А какви точно обществени разходи предизвиква броят на банките? Може би ангажирането на площ (за офисите), трудови и управленски ресурси (служители и управленски кадри), които могат да бъдат пренасочени в други дейности.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                  Това не е товар нито за държавата, нито за обществото. И разбира се, че всяка банка търси полза за себе си, но това минава през осигуряване на ползи за обществото и държавата.
                  Товар е. След като може с 1, разходите по останалите 101 надвишават ползите, и - ето, хората оптимизират. Нали се сещаш че, това аз да искам да ям и ползите от мен за икономиката, са различно нещо? Аз,банка, говоря за принципа. Когатобясно бе приватизирано почри всичко в икономиката ни, да не би средният БГ гражданин, да направи Пвчалба от това? Направиха, такива като Шиши. Срещу милион на прага, всеки от тях. Говорим за вфективност и колко стига до всели (от наличното).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                    Ама разбира се, ама не са саветцки, нито кубински или венецуелски - и те са капиталистически.

                    Даже социалистическите галоши ги нямаше по социалистическо време, сега ги има по 5 лв във всеки селски магазин. Капитализъм както се казва.

                    Алоууууууууу аланкоолу Съветския съюз го нема вече 30 годин бе.На тебе явно главата ти е на ниво 1988г а тялото 2018г.
                    Last edited by X_Y; 03.09.2018, 15:01. Причина: Моля, без обидни квалификации.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                      Има достатъчно по добри маратонки от Найк и то за една трета от парите.
                      Ама разбира се, ама не са саветцки, нито кубински или венецуелски - и те са капиталистически.

                      Даже социалистическите галоши ги нямаше по социалистическо време, сега ги има по 5 лв във всеки селски магазин. Капитализъм както се казва.

                      Last edited by mathematician; 03.09.2018, 12:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        power grid - ако ще и 5 лв да го направят, колите са порше, мерцедес и бмв и всичко друго е имитация на автомобил..японски вестник
                        Трейдърко ма ти си голем веселяк бе ти си истински бисер у форумо.Ей такива боклуци никога през живота си нема да си купя.Ха ха ха ха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Пауър, ако успееш да формулираш някакъв аргумент -- да ти отговоря. Но като не можеш, няма какво да кажа

                          За 5000лв. може би руснаците ще ти напрвят един ЗАЗ. Ама хората не го искат. Както и вместо Найк децата ти могат да ходят със съветски галоши за 5лв. ама не щат, нали


                          Какво да ми отговориш бе човек.Ти изобщо не схващаш какво ти говоря.Моите деца не ходят с найк нито пък аз.Моите деца са научени на труд и много добре знаят цената на парите.Пари за простотия никога не съм имал.Има достатъчно по добри маратонки от Найк и то за една трета от парите.
                          Last edited by power grid; 03.09.2018, 12:46.

                          Коментар


                          • Пауър, ако успееш да формулираш някакъв аргумент -- да ти отговоря. Но като не можеш, няма какво да кажа

                            За 5000лв. може би руснаците ще ти напрвят един ЗАЗ. Ама хората не го искат. Както и вместо Найк децата ти могат да ходят със съветски галоши за 5лв. ама не щат, нали


                            Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Боже Боже каква експертиза.Каква дълбока широта на познанието какъв полет на мисълта.Впечатлен съм.А бе Свирчо а нещо наум да ти идва за цените а за доходите?Това че нещо го има в магазина не значи че е произведено достатъчно.Я направи едно ново Субару 5000 лева и тогава ми дърдори за капитализма.
                            Last edited by X_Y; 03.09.2018, 12:43.

                            Коментар


                            • power grid - ако ще и 5 лв да го направят, колите са порше, мерцедес и бмв и всичко друго е имитация на автомобил..японски вестник
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Нищо не е развенчано. Оптималното използване на ресурсите означава икономиката да произвежда това и в такова количество и пропорции, както искат потребителите. Централно планираната икономика произвежда боклуци и то недостатъчни

                                А при капиталистическата икономика тази ефективност се постига чрез проба и грешка. То няма как иначе, защото самият пазар генерира информацията какво точно и колко искат потребителите. Съответно пробата и грешката означава, че се произвеждат различни нови продукти и не всеки от тях се оказва успешен. Но при соца почти всичко е неуспешно по дефиниция
                                Боже Боже каква експертиза.Каква дълбока широта на познанието какъв полет на мисълта.Впечатлен съм.А бе Свирчо а нещо наум да ти идва за цените а за доходите?Това че нещо го има в магазина не значи че е произведено достатъчно.Я направи едно ново Субару 5000 лева и тогава ми дърдори за капитализма.
                                Last edited by X_Y; 03.09.2018, 12:43. Причина: Ако обичате, не псувайте хората.

                                Коментар

                                Working...
                                X