IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Шегуваш се. Най хубавите ми години останаха там.
    Ми то тука заприлича на пенсионерски клуб и масово се бърка носталгията по младостта със соца понеже са съвпаднали по време...

    А за тези дето плямпат за китайския комунизъм са в дълбока заблуда... нищо комунистическо вече няма, а се превърна в брутален олигархо-капитализъм, и най-голямата капиталистическа корпорация е Китайската Комунистическа Партия... само факта, че в т. нар китайски парламент-ЦК на ККП има 39 милиардери (в усд) а всички останали са мултимилионери... за какво изобщо говорим... !
    Location: Terminal Island
    Institution: FBI Correctional Facility
    Jurisdiction: Unknown

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Сега да те телепортираме обратно в камунизъма и след седмица ще ревеш, че искаш да се върнеш обратно в днешно време. В това съм 100% сигурен
      Шегуваш се. Най хубавите ми години останаха там.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

        айде да разгледаме пазарната икономика при търговията на палмово масло в хранителните продукти, смех... не излъжеш ли няма да продадеш, богатия човек е нехванатия крадец... едно време имаше два вида сирене краве и овче, а сега са двеста... евроценности, кво да праиш
        Са да та светна има краве овче козе и биволско сирене другото са опаковки и чалъми.Богатия не е нехванатия а този на когото е позволено да лъже

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Макс - Едно време те ни лъжеха че ни плащат а ние ги лъжехме че работим ! Имаше сирене но къде в кой ден от седмицата трябва да се уточни че да знаем да се наредим на опашка.
          А са те лъжат насекъде.Лъжат те че те лекуват лъжат те че те образоват.Лъжат те че ти плащат сичко стана ментак коли хора стоки за еднократна употреба.Живеем в свят на тарикати и измамници на непочтени алчни и прости хора

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            При социализма винаги така се получава без значение дали е с пазарна или с "планова" икономика - един трява да работи и да изкарва за 6 - тима които само лапат. Това е социализма.
            Я при капитализма баш капиталистите бачкат да пушек се дига...Трейдърко ти си голем веселяк

            Коментар


            • Анди не се заяждам.Не ме трии

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Вкарай малко логика. Малко мисъл. Казвам малко. Нека има поне малко. Когато са пълни безсмислици е невъзможно да се дебатира смислено

                Това, че имаш избор между двайсет марки и още хиляда кучи марки маратонки си е баш капитализъм в действие

                При камунизъма имаше само гуменки. А после се появиха и маратноки "Ромика". Бяха скапани и тъпи в сравнение със западните. Но те бяха едниствените и хората затова ги купуваха. И се появиха само защото ги изкопираха от капитализма. Без капитализма в камунизъма и това нямаше да има

                Пак си надрищил простотии.И сите тея капиталистически маратонки сделани от куманизите у Китай.Земи се запри вече осъзнай си нивото и се запри ставаш противен и досаден с тъпотията си

                Коментар


                • Сега да те телепортираме обратно в камунизъма и след седмица ще ревеш, че искаш да се върнеш обратно в днешно време. В това съм 100% сигурен

                  Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Минава. Аз захапах Мишо (Money) за твърдението, че в пазарната икономика, едва ли не, ефективността била еди-каква си. Наблюдавам го отвътре, от частна фирма, и се чудя, как оцелява с тези „пазарности”. Някои хора живеят в паралелен свят и упорито не поемат.

                  Коментар


                  • Вкарай малко логика. Малко мисъл. Казвам малко. Нека има поне малко. Когато са пълни безсмислици е невъзможно да се дебатира смислено

                    Това, че имаш избор между двайсет марки и още хиляда кучи марки маратонки си е баш капитализъм в действие

                    При камунизъма имаше само гуменки. А после се появиха и маратноки "Ромика". Бяха скапани и тъпи в сравнение със западните. Но те бяха едниствените и хората затова ги купуваха. И се появиха само защото ги изкопираха от капитализма. Без капитализма в камунизъма и това нямаше да има


                    Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Какво да ми отговориш бе човек.Ти изобщо не схващаш какво ти говоря.Моите деца не ходят с найк нито пък аз.Моите деца са научени на труд и много добре знаят цената на парите.Пари за простотия никога не съм имал.Има достатъчно по добри маратонки от Найк и то за една трета от парите.
                    Last edited by Money; 04.09.2018, 10:30.

                    Коментар


                    • При социализма винаги така се получава без значение дали е с пазарна или с "планова" икономика - един трява да работи и да изкарва за 6 - тима които само лапат. Това е социализма.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Макс - Едно време те ни лъжеха че ни плащат а ние ги лъжехме че работим ! Имаше сирене но къде в кой ден от седмицата трябва да се уточни че да знаем да се наредим на опашка.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Минава. Аз захапах Мишо (Money) за твърдението, че в пазарната икономика, едва ли не, ефективността била еди-каква си. Наблюдавам го отвътре, от частна фирма, и се чудя, как оцелява с тези „пазарности”. Някои хора живеят в паралелен свят и упорито не поемат.
                          айде да разгледаме пазарната икономика при търговията на палмово масло в хранителните продукти, смех... не излъжеш ли няма да продадеш, богатия човек е нехванатия крадец... едно време имаше два вида сирене краве и овче, а сега са двеста... евроценности, кво да праиш

                          Коментар


                          • Pyramid - такива са природните закони , работят чрез разхищение и в природата е така - защо трябва да има плевели от които няма полза и не стават за ядене от хората. Няма интелект който да може да отсее кое трябва и кое не трябва и ще бъде разхищение, като спреш разхищението и току виж си спрял всичко и настане пък дива мизерия.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                              И каква е разликата с магазина от моя пример? Или с какъвто и да е търговец / производител? Разбира се, че всеки търси собствена изгода от дейността си, но това минава през осигуряване на полза за клиента.
                              каждый суслик агроном... ти се примъкна на трапезата и се опитваш с общи приказки да поминваш

                              пазарната икономика използвала ефективно ресурсите, а в основата на ефективността са предпочитанията на потребителите. това просто е смешно.

                              Пп. потърсих каталога от 1995г на ЦМП-първа вълна в електронен вид, но за съжаление не го намирам, може би не съм положил достатъчно усилия

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Трейдърко ма ти си голем веселяк бе ти си истински бисер у форумо.Ей такива боклуци никога през живота си нема да си купя.Ха ха ха ха
                                Една майка така силно се провикна към хлапето си:
                                - Остави тоя боклук, бе!!!
                                Че шофьорът на преминаващото BMW слезе и продължи пеша.

                                Коментар

                                Working...
                                X