IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Нормално е, има и други фундаментални изобретения но от тях не е последвал нов обществен строй и капитализм няма но има соц който се явява наследник на робовладелството и феодализма които хората отхвърлят категорично. Комунизма си е нормален обществен строй когато няма прецакване от тарикати на нормалните хора.
    Всъщност, отхвърлянето на собствеността като такава и на свободната инициатива единствено, са навредили. Ако ТОВА е „цялата Истина” за комунизма, тогава не, благодаря. Не искам.

    Коментар


    • Нормално е, има и други фундаментални изобретения но от тях не е последвал нов обществен строй и капитализм няма но има соц който се явява наследник на робовладелството и феодализма които хората отхвърлят категорично. Комунизма си е нормален обществен строй когато няма прецакване от тарикати на нормалните хора.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        power grid - капитализъм е навсякъде по Света много отдавна с изобретяването на парите. Т.е. той не е обществен строй. Общественните строеве които са актуални са комунизъм и социализъм. С уговорката че комунизма няма нищо общо с комунизма на Маркс и Енгелс които "били" велики според някои. Комунизъм се случва от време навреме при всеки мощен фалит на социализъма някъде по Света, когато управляващите в дадена държава се усетят с оцапани дупета и ситуацията стане такава че спрат или не смеят да берат пари от народонаселинието за "справедливо и жизненоважно за обществото ПРЕРАЗПРЕДЕЛЯНЕ. Минава се известно време през което населението вземе че се замогне и ЗАБРАВИ до къде води социализамът и пак изпълзяват "добронамерените" събирачи.
        Парите са изобретени още по робовладелско време. Т.е., имаме фактическо несъответствие.

        Коментар


        • power grid - капитализъм е навсякъде по Света много отдавна с изобретяването на парите. Т.е. той не е обществен строй. Общественните строеве които са актуални са комунизъм и социализъм. С уговорката че комунизма няма нищо общо с комунизма на Маркс и Енгелс които "били" велики според някои. Комунизъм се случва от време навреме при всеки мощен фалит на социализъма някъде по Света, когато управляващите в дадена държава се усетят с оцапани дупета и ситуацията стане такава че спрат или не смеят да берат пари от народонаселинието за "справедливо и жизненоважно за обществото ПРЕРАЗПРЕДЕЛЯНЕ. Минава се известно време през което населението вземе че се замогне и ЗАБРАВИ до къде води социализамът и пак изпълзяват "добронамерените" събирачи.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Те тва е андрешковска класика - простия работник взел да дава акъл как се става капиталист
            Щото, гледам, ти си „надраснал „Андрешковщината” ?
            - Да бе. Само се виж.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Те тва е андрешковска класика - простия работник взел да дава акъл как се става капиталист
              Не ме бъркай със себе си.Аз не съм работник..ха ха ха гастарчето все си слага задницата тама дето батковците си мерим пишките

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Ми на тебе кой ти пречи да направиш фирма и да станеш голям началник?Ми ако ти пречат тука емигрирай нали на Запад е свобода и няма мутри има правосъдие направи там фирма и печели....Омръзна ми всичките сини и десни некадърници и мързели все някой да им пречи.Хем некадърни хем прости хем те да командват...нали искаш капитализъм при капитализма ще управляваш това което сам си създал или ти искаш да те турят да управляваш чуждото...
                Те тва е андрешковска класика - простия работник взел да дава акъл как се става капиталист

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Ми на тебе кой ти пречи да направиш фирма и да станеш голям началник?Ми ако ти пречат тука емигрирай нали на Запад е свобода и няма мутри има правосъдие направи там фирма и печели....Омръзна ми всичките сини и десни некадърници и мързели все някой да им пречи.Хем некадърни хем прости хем те да командват...нали искаш капитализъм при капитализма ще управляваш това което сам си създал или ти искаш да те турят да управляваш чуждото...

                  Ся, ако ми потрябва мнението ти, неминуемо ще те попитам.

                  Last edited by X_Y; 17.09.2018, 17:17.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                    Пауъре, съгласен съм с голяма част от написаното, но без пораженческия финал. Да, нищо съществено в България не се е променило през последните 75 години и комунистическата олигархия властва под една или друга форма, но нещата ще се променят. Бавно и полека.
                    Аз не съм пораженец а реалист...Нито война нито революция се прави без пари.Виж кой финансира и ще разбереш кой има интерес....С революция нищо не се е променило освен преминаването на парите и имотите в други джобове но задкулисието си е едно и също.Това е реалност не пораженчество.Осъзнай го.Навсякъде по света са едни и същи.Най ми е смешно като ми говорите за Запада....и как там е мед и масло.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Така де но кой да чака още 75 години?
                      Ми например '90 си бил на 20 години, '10 си вече на 40, и продължаваш да виждаш все същите муцуни и на децата им във властта, в икономиката... За теб нищо не се е променило. Да, живота е станал малко по-добър, но не заради тях, а въпреки тях.
                      А между другото времето си върви, и '20 вече си на 50.
                      И ако не си емигрирал, поглеждаш назад, и виждаш че тези години са изминали ей така... Трийсет години си работил, надявайки се на нещо по-добро, а виждаш че промяна няма!
                      Живота е кратък. Промените всеки трябва да направи за себе си. Дали го устройва да се развива в застояла от 30 години среда, дали ще бяга навън, са все решения които всеки трябва да првмисли много добре, и да си поеме риска.
                      Ми на тебе кой ти пречи да направиш фирма и да станеш голям началник?Ми ако ти пречат тука емигрирай нали на Запад е свобода и няма мутри има правосъдие направи там фирма и печели....Омръзна ми всичките сини и десни некадърници и мързели все някой да им пречи.Хем некадърни хем прости хем те да командват...нали искаш капитализъм при капитализма ще управляваш това което сам си създал или ти искаш да те турят да управляваш чуждото...
                      Last edited by X_Y; 17.09.2018, 17:17.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                        Пауъре, съгласен съм с голяма част от написаното, но без пораженческия финал. Да, нищо съществено в България не се е променило през последните 75 години и комунистическата олигархия властва под една или друга форма, но нещата ще се променят. Бавно и полека.
                        Така де но кой да чака още 75 години?
                        Ми например '90 си бил на 20 години, '10 си вече на 40, и продължаваш да виждаш все същите муцуни и на децата им във властта, в икономиката... За теб нищо не се е променило. Да, живота е станал малко по-добър, но не заради тях, а въпреки тях.
                        А между другото времето си върви, и '20 вече си на 50.
                        И ако не си емигрирал, поглеждаш назад, и виждаш че тези години са изминали ей така... Трийсет години си работил, надявайки се на нещо по-добро, а виждаш че промяна няма!
                        Живота е кратък. Промените всеки трябва да направи за себе си. Дали го устройва да се развива в застояла от 30 години среда, дали ще бяга навън, са все решения които всеки трябва да првмисли много добре, и да си поеме риска.

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Пауъре, съгласен съм с голяма част от написаното, но без пораженческия финал. Да, нищо съществено в България не се е променило през последните 75 години и комунистическата олигархия властва под една или друга форма, но нещата ще се променят. Бавно и полека.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                            Е чак пък Имеператора да се занимава с тая куришка ......ного важен го правиш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                              Тъп въпрос... Разликата между сините и червените комунисти е, че няма такава.
                              Ми бих искал да ми кажеш кои не са сини и червени комунисти.Ако може да кажеш партии и хора примерно партия Х и човекът е .........Щото за толкова години ми писна от разни мазни шмекери и крадци...Най ми е тъпо като са подредени на сергията все едни и същи що ме карат да избирам и ми излизат с лафове че всеки трябва да гласува.Ми не желая да им узаконявам гадостите.Разберете и проумейти че тия задкулисните никога няма да допуснат хова в листите и партии които не вървят по гайдата им.За да направиш партия трябват финанси медии....Как ще стане обикновен и почтен човек да го направи....Всички видяхме как ДС спретва мероприятия и после корумпиран виждаш кметицата на Младост....Без революция няма да се промени нищо...Друг е въпросът че и революциите и войните се финансират от същите тези хора и никой не гарантира че после ще е друго просто по хасилствен начин едни пари и имоти ще минат в други джобове.Така че е време да се осъзнаеш и да си дадеш сметка къде си попаднал и какво се случва около тебе....Тая наивност чр като изгоним Боката комунягите Цеко Пеко и Меко нещо ще се промени просто е една голема заблуда....Така че гледай себе си и знай че можеш да оправиш само себе си.Нямаш власт над другите.Когато всеки сам оправи себе си тогава и България и Светът ще се оправят.....Затова не ходете да гласувате няма смисъл....Надявам се да осъзнаеш че си обречен.Ако много скачаш и искаш избори това значи че искаш кокала а не промяна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Чунчо бе да не се е върнал някой щъркел и да те е клювнал зад вратъ или мъжко магаре си е вкарало предните крака в джоба на якето ти и те апе зад вратъ?

                                Коментар

                                Working...
                                X