IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Money - евтината електроника е много печеливша, просто си в заблуда..например евтините соларни клетки произвеждани в Китай са с 500 процента режийни и малко отгоре в момента. Това е причината там да се къпят в пари, една инвестиция в акции колко пари може да донесе средно и как се прави 5 пъти по голяма стойност в един цикъл който трае по малко от месец - производство и реализация.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      В щатите товарните железници не са държавни. В Канада също не са. И в двете страни са високо-печеливши. А едно време и пътническите са били частни в САЩ. Просто частниците там не се занимават с неща, от които няма добра възвръщаемост.

      Та ако се чудиш защо не правят евтина електроника в Америка - затова е
      е не са, не са колко да не са .... тя и Теслата уж е частна ама май само фасадата е частна както и всичко у САЩ .... и го продават на балъците как некой си суяк напрайл и измислил разбираш ли в гаража си Apple или Майкрософт или подобна тъпотия ... аз у никой друг гараж в света не съм видел да са измислили нещо си .... нема и да измислят щот държавата треа да стои зад тия неща как у САЩа IBM в случая и тя също е държавна ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Ха-ха, руснаците строят... Сименс им го строи:

        On 18 May 2006, Siemens and Russian Railways signed a €276 million order for eight high-speed trains[3] with a 30-year service contract worth around €300 million.[3]

        https://en.wikipedia.org/wiki/Sapsan

        Виж, че влаковете им са едно към едно същите като на Deutsche Bahn

        аз не видех наще влакове да изглеждат по тоя начин и дет се движат с такава скороссс а ние сме у ЕС у меката на слобония пазар и движение на всичко де що мърда или нещо съм се объркал ..... ?!? И чудно как Путин там им е разрешил да праят таквиз неща, се едно му е бащиния на Путин ама аре друг въпрос ....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Прочел съм

          По-малко от 15% от БНП им се произвежда по план


          мхм сигурно ... планова икономика имат и САЩа и Англията и тез тъпни идват от тях не от СССРа .... аз вас благородните идиоти не мое ви разберем що за риби сте, тия действат по план не под въздействието на емоции или на пазара ..... до тва заключение се стига кат човек се рови и вижда как работи схемата на яве и у книгите, аз на моменти се чудим слепи и полесни идиоти ли сте или се прайте нарочно на такива ?!?....
          Last edited by michaelis12; 22.01.2019, 18:12.

          Коментар


          • Прочел съм

            По-малко от 15% от БНП им се произвежда по план

            Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

            тва са пълни глупости, я прочети малко за Китай и им погледни икономиката по план повтарям ПО ПЛАН и потретвам ПО ПЛАН !!! Това са съветите на World Bank от 1978г. Китайската икономика да е експортно ориентирана, производство по план, (където имахме и ние същата) и да няма излишни кредити за самолети Ф16 например и още куп такива неща дет да съборят СССРа е ок събориха го и са проблем .... и то голем. .....

            Chinese economic reform

            https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_economic_reform

            Кви слободни пазари бе ало такова нещо нема никъде .... В Ю. Корея е също икономика по план повтарям ПО ПЛАН и потретвам пак по план !!! Я оди продай Airbus в САЩ на "слободния пазар" да видиш каква кожена палка щи покажат там .... не говорим за некой китайски самолет

            P.S. експерт по чайната икономика е проф. Нако Стефанов ако толко те интересуе има и кникиги написани от него ...

            Коментар


            • Ха-ха, руснаците строят... Сименс им го строи:

              On 18 May 2006, Siemens and Russian Railways signed a €276 million order for eight high-speed trains[3] with a 30-year service contract worth around €300 million.[3]

              https://en.wikipedia.org/wiki/Sapsan

              Виж, че влаковете им са едно към едно същите като на Deutsche Bahn

              Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
              Руснаците вече строят влакове стрели и имат няколко линии, а тяхната територия е малко 150 пъти колко наща, кой ше го плати тва за имфраструктурата или по-точно кой ше го бачка щот населението им е 145млн. ?!?

              Коментар


              • В щатите товарните железници не са държавни. В Канада също не са. И в двете страни са високо-печеливши. А едно време и пътническите са били частни в САЩ. Просто частниците там не се занимават с неща, от които няма добра възвръщаемост.

                Та ако се чудиш защо не правят евтина електроника в Америка - затова е


                Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                навсякъде по света джелезниците са държавни, а те се возят със самолети щот с влака ше стигнат кат нас за 400км. 8ч. да ама тяхната територия е ..... малко 50 пъти колкот наща .... Руснаците вече строят влакове стрели и имат няколко линии, а тяхната територия е малко 150 пъти колко наща, кой ше го плати тва за имфраструктурата или по-точно кой ше го бачка щот населението им е 145млн. ?!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Инак, като си говорим колко водеща икономика са Китай в технологиите... ето какво пише днес FT

                  Китайците са 10 години назад в технологиите с компютърните чипове...



                  Semiconductor sector analysts believe that China’s best chipmakers are as much as a decade behind their international rivals. That is despite long running financial support from Beijing, rising market dominance of Chinese electronics hardware groups and the vastly improved capabilities of China’s chip design companies.


                  И, много важно да се отбележи, това се дължи на неефективното използване на държавните дотации в този сектор...

                  Beijing’s poor use of state funds slowed the sector’s development historically and a hardening attitude in the west toward Chinese acquisitions of semiconductor companies, technology and talent, had in recent years dragged on China’s ability to catch up, experts said.


                  https://www.ft.com/content/a002a9e4-...e-f4351a53f1c3
                  ФТ в какво са специалисти????И кой ги е упълномощил да лъжат
                  Last edited by aleks262; 22.01.2019, 17:03.

                  Коментар


                  • а ето тези господа обясняват за наща икономика както и за китайската т.е. тва дет написах доле ....

                    Как стигнахме дотук? 1990-2000. Пълна версия.


                    Китайската икономика е платила с човешки робски труд, know how-то за технологиите .... т.е. " вие ше ни експлоатирате до откат, ние ше работим 24/7 но в замяна ше ни дадете технологии". Тва е китайската икономика, нема никви свободни пазари и чудеса на либерастията ......
                    И са политиката им е същата кой иска да продава на китайския пазар е длъжен да споделя технологии, ако щеш, а там пазара е 1.6 млрд. или съкратено 500 млн. (средна класа) тия дет имат пари т.е. колко ЕС
                    Last edited by michaelis12; 22.01.2019, 14:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Но аз да те питам друго, Пип

                      Ти в Китай на кое се възхищаваш? На това, че икономиката им в голяма степен премина към свободния пазар или че все още има силна регулация?

                      Че нещо си ми много противоречив във възгледите...
                      тва са пълни глупости, я прочети малко за Китай и им погледни икономиката по план повтарям ПО ПЛАН и потретвам ПО ПЛАН !!! Това са съветите на World Bank от 1978г. Китайската икономика да е експортно ориентирана, производство по план, (където имахме и ние същата) и да няма излишни кредити за самолети Ф16 например и още куп такива неща дет да съборят СССРа е ок събориха го и са проблем .... и то голем. .....

                      Chinese economic reform

                      https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_economic_reform

                      Кви слободни пазари бе ало такова нещо нема никъде .... В Ю. Корея е също икономика по план повтарям ПО ПЛАН и потретвам пак по план !!! Я оди продай Airbus в САЩ на "слободния пазар" да видиш каква кожена палка щи покажат там .... не говорим за некой китайски самолет

                      P.S. експерт по чайната икономика е проф. Нако Стефанов ако толко те интересуе има и кникиги написани от него ...
                      Last edited by michaelis12; 22.01.2019, 13:55.

                      Коментар


                      • А че са майстори на копи пейст и кради и пейст - това го знае всеки.
                        Ама не само, и надграждат там де могат.
                        Наскоро бях пуснал в темата на нисе какви ги вършат JD там из чайната, дето амазоните все още могат да мечтаят само...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          А ето как реално се возят в Русия на влака...

                          (Извън линията Москва-Петербург)


                          [ATTACH=CONFIG]n3433408[/ATTACH]
                          мда най вече така ..... тва да не ти е Индия бре ?!? Тва само при 40км/ч. и си се превърнал на шушулка от студ, а ако паднеш некъде в нищото .... опрааай се ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Но аз да те питам друго, Пип

                            Ти в Китай на кое се възхищаваш? На това, че икономиката им в голяма степен премина към свободния пазар или че все още има силна регулация?

                            Че нещо си ми много противоречив във възгледите...
                            Възхищавам, мразя - не става дума за това. Просто показах цифрите и ударих един паралел към нас и ми стана кофти.
                            Не разбирам много от Китай, но мисля че са поналучкали някакъв добър среден път с оглед на досега постигнатото. Ала струва ми се че и тяхното чудо е на привършек като се има предвид с какви планини от дълг го поддържат последните години..
                            Но виж бай ти Рей май е голям фен на модела им....за него е
                            the greatest economic miracle ever
                            Който обаче, поне за мен, е неприложим където и да било другаде.

                            https://www.linkedin.com/pulse/looki...ina-ray-dalio/




                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Между другото, в щатите пътническите влакове наистина са много зле... Но интересно, че тяхното БДЖ, Amtrack е държавно-спонсорирана компания...

                              А и хората в САЩ се возят изключително със самолети, което е едно от причините Amtrack да са постоянно на загуба

                              Руснаците се таралянкат по пет-шест дена в Транс-сибирската бракма, защото няма пари за самолетен билет... Путин не дава [ATTACH=CONFIG]n3433424[/ATTACH]
                              навсякъде по света джелезниците са държавни, а те се возят със самолети щот с влака ше стигнат кат нас за 400км. 8ч. да ама тяхната територия е ..... малко 50 пъти колкот наща .... Руснаците вече строят влакове стрели и имат няколко линии, а тяхната територия е малко 150 пъти колко наща, кой ше го плати тва за имфраструктурата или по-точно кой ше го бачка щот населението им е 145млн. ?!?
                              Last edited by michaelis12; 22.01.2019, 13:36.

                              Коментар


                              • Между другото, в щатите пътническите влакове наистина са много зле... Но интересно, че тяхното БДЖ, Amtrack е държавно-спонсорирана компания...

                                А и хората в САЩ се возят изключително със самолети, което е едно от причините Amtrack да са постоянно на загуба

                                Руснаците се таралянкат по пет-шест дена в Транс-сибирската бракма, защото няма пари за самолетен билет... Путин не дава
                                Click image for larger version

Name:	TransSib.jpg
Views:	1
Size:	84.9 КБ
ID:	3433424

                                Коментар

                                Working...
                                X