IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бъзикам се разбира се

    Атанасов има ценен принос, който не искам да омаловажавам, но с него и без него нещата пак щяха да станат по един или друг начин, защото това е насока, в която са работили много хора


    https://www.computerhope.com/issues/ch000984.htm

    Коментар


    • Money - обаче не е сигурно че и без нас нямаше да открият компютрите, поне е невъзможно да се провери. Съвсем реалистично началото слагат германците с техните машини за шифроване на информация, Атанасов използва двоичната бройна система но не я е измислил той а просто е открил че е удачно да се използва. Въобще в тази област откритията са много и са правени от хора от различни нации, а това компютрите да станат достъпни и електрониката да се произвежда все по масово е буквално огромно количество открития и разработки. Според мен се е случило толкова бурно защото политиците и властимащите социалисти тази област им идва прекалено виртуална и не са могли да и ударят една огромна спирачка. Представи си че някога се направи софтуер със социални функции който да определя прецизно и обективно кой реално трябва и е полезно да бъде социално подпомаган и от целия този социалистически апарат няма да има нужда, изкуственния интелект може да доведе до загуба на поминък за много социалисти. По принцип не мисля че социализма трябва да се унищожи до нула, но да се сведе до някакъв разумен и много минималистичен минимум би ускорило развитието. Това което работи е както го наричат капитализъм без монополи и с много дребен бизнес който си е чистия комунизъм защото създава такова изобилие от блага че наистина има за всички почти всичко. Излиза че изкуственния интелект трябва да се пребори с две неща - социализма и монополите и може да управлява дори еднолично както Путин управлява в Русия, обаче изкуствения интелект е противоположното на Путин който работи за социализъм и монополи.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Все пак ние сме измислили компютъра... без нас още щяха да тракат пишещите машини

        Предполагам че използваш ройал ние?
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Все пак ние сме измислили компютъра... без нас още щяха да тракат пишещите машини

          Коментар


          • BobyB - нищо не знаеш, през социализъма ние изнесохме и не компютри а хора които ги правят. Тези изнесените компютри са едно нищо, от България се изнесоха за Япония а не за къде да е българчета които бяха измислили повърхностния монтаж на електронни елементи върху печатни платки и това нещо го откриха от мерак да правят електроника при положение че нямаше инструменти да се правят печатни платки..сиреч от немотия. От България се изнесе и този който направи в Америка първите роботи за монтаж на електронни елементи върху печатни платки и ако не бяха се случили тези износи сега може би компютрите щяха да са на нивото - пентиум, щеше този процесор да е изобретен 2018 година. Така че много голям принос имаме и не сме крали а ни подаряваха от някакво уважение и от японците скъпи технологии да правим компютри не сме купували а ни ги дадоха на символична цена, защото тогава Маринов обясняваше на онези в СИВ че това е една индустрия която ще стане значителна, но те вярваха само в производството и индустрията за сърпове и чукове. За да приобщят към идеята Живков кръстиха компютрите на родното му село и завод му направиха в селото, обаче с онези от СИВ не можаха да се справят. Нямало хора в България, ами ние откога изнасяме хора и сега има напредък че внасяме картофи.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Бе дръжки дръжки ама дава 4% от бвп.
              При това с висока рентабилност и заплати.
              И не по маловажно - задържа немалка част от способните млади в страната.
              Кастро аз в момента ги виждам младите кво могат, кви са и т.н. и виждам "напредъка" за 20 години от как не съм тука и тая година иаме юбилей от "прехода" кръгло 30йска прайме през Октомври ..... треа да има заря и национален празник по случая .... да ти пратим оше некоя снимка от Колонията искаш ли ?!? ... И тва е София ако излезем от тука се едно си в Африка и извън София млади съвсем немеме .....
              Last edited by michaelis12; 07.02.2019, 20:36.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                То по тая логика и държава нема ама има парламент президент и правителство.За чии са ни не знам аз си мога и без тех
                И си е така!
                Last edited by X_Y; 07.02.2019, 21:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  добре са има ли нещо което България да прави, да произвежда ?? Има софтуерна индустрия дръжки, чужди компове и софтуер нали тва го работим еба го....
                  Бе дръжки дръжки ама дава 4% от бвп.
                  При това с висока рентабилност и заплати.
                  И не по маловажно - задържа немалка част от способните млади в страната.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

                    Е, то и култура нема, но имаме цало министерство...
                    То по тая логика и държава нема ама има парламент президент и правителство.За чии са ни не знам аз си мога и без тех
                    Last edited by X_Y; 07.02.2019, 21:19.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Не ми поствай линкове и не се излагай с глупости. Този Правец е едно бледо копие на Apple || близо 10 години след като е излязъл оригинала. И софтуерните пакети бяха крадени поголовно - Word Perfect префасониран и преведен нелегално, и издаден под бъгарско име, имаше и на Visicalc и DOS крадени копия, представяни за български.
                      Нищо не знаеш за индустрията, само повтаряш някакви журналистически изцепки. Реално чак сега може да се каже че има софтуерна индустрия в България, и то не само аутсорсинг а вече и немалко успешни собствени продукти продавани по цял свят. Има и доста милионери, направили парите си с труд, за които масовата публика не знае нищо.
                      добре са има ли нещо което България да прави, да произвежда ?? Има софтуерна индустрия дръжки, чужди компове и софтуер нали тва го работим еба го....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        Между другото в БАН има длъжност "Главен специалист по цунами". Въпреки че цунами тука нема, ние имаме специалисти по тях.
                        Е, то и култура нема, но имаме цало министерство...
                        Location: Terminal Island
                        Institution: FBI Correctional Facility
                        Jurisdiction: Unknown

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                          Между другото в БАН има длъжност "Главен специалист по цунами". Въпреки че цунами тука нема, ние имаме специалисти по тях.
                          Бас държа че е женска Цуна ми - го

                          Коментар


                          • Между другото в БАН има длъжност "Главен специалист по цунами". Въпреки че цунами тука нема, ние имаме специалисти по тях.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                              мииии добре, само че аз и тебе съм те гледал и чел достатъчно и = 0 гола вода, лаете без факти окей бе ей ви факти .... искам сега през 2019та да ми посочиш български компютри и софтуери произведени от Колонията айде, не прогрмисти писали на некви Java псевдо неща щот не е българско, а български софтуер и микропроцесори, компютри и т.н. ааайде
                              тва важи и са тоя папагал Money и тоз елемент Todor Sabev празноглавци полезни изкопаеми без един аргумент и факт ....

                              ИСТОРИЯТА...
                              Фактология около българските микрокомпютри


                              http://www.pravetz.info/about-pravetz.html

                              P.S. още никой от вас тримцата охлюви не ми е посочил некой българаки космонафт след 1989та, айде показвайте разтежа на Капитализма, напредъка и темата за вицове .....
                              Не ми поствай линкове и не се излагай с глупости. Този Правец е едно бледо копие на Apple || близо 10 години след като е излязъл оригинала. И софтуерните пакети бяха крадени поголовно - Word Perfect префасониран и преведен нелегално, и издаден под бъгарско име, имаше и на Visicalc и DOS крадени копия, представяни за български.
                              Нищо не знаеш за индустрията, само повтаряш някакви журналистически изцепки. Реално чак сега може да се каже че има софтуерна индустрия в България, и то не само аутсорсинг а вече и немалко успешни собствени продукти продавани по цял свят. Има и доста милионери, направили парите си с труд, за които масовата публика не знае нищо.

                              Коментар


                              • През 1987-88 нашите родни компютри вече бяха пълни бракми в сравнение със западните... А през 1990-1991 вече бяхме на светлинни години назад в сравенине с капиталистите в компютърните технологии...

                                През 1980 може и да сме правили нещо в БАН. В крайна сметка и Стив Джобс и Стив Возниак са правили компютри в гаража си... Защо пък БАН да не са правили

                                Но имай предвид, че сме внасяли компоненти от Сингапур

                                Коментар

                                Working...
                                X