IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    За някои неща трябва да направиш връзка между събитията ония години. Ако не гледаш на тях по отделно, може и да си промениш мнението.
    А електрониката не беше гадна, но в един момент се оказа 20 години назад.

    Ти също няма да си купиш телевизор модел 1999?
    е ти много ясно, че няма си в застой ебаси, електрониката не е конкурентна ми ай го затвориме и хората дет го бачкат фюу навънка, добре не мое ли затвориме само частично останалото модернизиране и печалбите ше хоат навънка, то ясно, но хората ше останат или ?!! тежката промишленост "не била конкурентна" тука па къде има значение за конкурентност ненам ама ааайде и тия индженери фюу, Атомната централа треа затвориме щот руска ше гръмне и Куневица затваря, ток внос от Франция и индженерите и там фюу. ТЕЦове продаааш, богатства на концесия, Самолетната Компания Балкан за 160 000$ продадена ..... Интересно ми беше за завода на Автобуси Чавдар гледах му историята, комунягите го превземат всичко точно, но не го затварят идват Костовистите завода за Автобуси черта и внос от Турция BNC или квит са там, а въпроса е Турция от къде да го еба им познанията да прай Автобуси ? От Швабия най-вероятно и са се питаме ок що нашия е затворен не е модернизиран и Чавдара да продължава макар и под шапката на Швабия ?!?
    Корабоплаването и там въобще всичко фюу, Перални перла 05 дет беше, хладилници, печки аз не виждам да се е променила толко функцията и модернизацията на тия уреди в сравнение с компютрите нал така ?? е да ама и тех ликвидация е добре що ? за яденето там па има ли смисъл да пиша че внасяме боб от Египед и чесън от Китай, че сме произвеждали и космическа храна за космоса и при тва трети в света, са абсурд ....
    И в момента имаш тва което е, преди гадно лошо неконкурентно било, но го имало, са го нема и след кат са ти взели всички качествени хора, остааш в БГто с остатъците.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

      ае да ни беха остайли поне на мира ве, не да ни разпарчатостват индустрията до основи, произвеждали сме гадна електроника ама ни дръпнаха хората дет са работили тва при тех и ние валат. А дълга сега е по-голям от преди и проблеми с обслужването няма ама и хората одат боси и гладни нали ей са бех и видех ..... а спрат ли ни подаянията ЕСто през 2022 мисля беше сме пътници, ше скиваш щот сме голи кат пушки и некой ше треа да плаща аз не ми се вярва тези Еврофондове за развитие да са гратис ....

      P.S. а тва със Световната Банка съм писал поне доста пъти на тяхната политика с дълговете на държавите. Всеки си плаща рекета с лихвите на дълга. Ако някой случайно си плати дълга ше дойдат веднага да му дадат нов, ако не искат ше му намерят калайя ка да стане ...
      За някои неща трябва да направиш връзка между събитията ония години. Ако не гледаш на тях по отделно, може и да си промениш мнението.
      А електрониката не беше гадна, но в един момент се оказа 20 години назад.

      Ти също няма да си купиш телевизор модел 1999?
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Абе мишо, в края на осемдесетте един долар е струвал 89 стинки, А за да произведат продукция за един долар, заводи и фабрики са харчили два лева. Плащали са им по 1.37 лева от бнб или там икономическото министерство. Това пише в архивите на бнб.
        Ми я кажи каква е разликата за държавата тогава, с малкия дълг който не може да обслужва и сега с големия дълг който няма никакви проблеми с обслужването?
        Нямаше да ги пишеш тия работи ако знаеше малко факти от онова време.
        Ми върхът ма сладоледа в електронната промишленост в края на осемдесетте бяха едни ваксове, произвеждани в САЩ в началото на седемдесетте? Ми никакъв шанс срещу западните компании, а ссср отказа да ги купува щото персоналните компютри били по-съвременни и по-еФтини...
        Ми биха ни шута, а тук продължавате да ревете баси,
        ае да ни беха остайли поне на мира ве, не да ни разпарчатостват индустрията до основи, произвеждали сме гадна електроника ама ни дръпнаха хората дет са работили тва при тех и ние валат. А дълга сега е по-голям от преди и проблеми с обслужването няма ама и хората одат боси и гладни нали ей са бех и видех ..... а спрат ли ни подаянията ЕСто през 2022 мисля беше сме пътници, ше скиваш щот сме голи кат пушки и некой ше треа да плаща аз не ми се вярва тези Еврофондове за развитие да са гратис ....

        P.S. а тва със Световната Банка съм писал поне доста пъти на тяхната политика с дълговете на държавите. Всеки си плаща рекета с лихвите на дълга. Ако някой случайно си плати дълга ше дойдат веднага да му дадат нов, ако не искат ше му намерят калайя ка да стане ...
        Last edited by michaelis12; 09.02.2019, 10:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Между другото в БАН има длъжност "Главен специалист по цунами". Въпреки че цунами тука нема, ние имаме специалисти по тях.
          Имаме морски бряг - значи е възможно цунами.
          Нема лошо да имаме специалисти. Има лошо да ги немаме.

          Е ти е, сега Русия плаши Щатите със стомегатонно радиоактивно-цунамено торпедо. Ми кво, ако се подхванат тука, в Черно море, с такива оръжия? Се и до нас ше стигне некоя и друга вълна. То от Индонезия чак до Африка стигат, та...
          ​​​​​Този въпрос би трябвало да възникне в главите на комисиите-момисиите по национална сигурност и би требвало вече да са привикали този специалист за научно мнение по евентуални поражения и защита.
          А и никой не е гарантирал, че черноморското дъно никога-никога нема да се размърда. Ели па некой астероид-метеорит нема да дрънне в него*. Ели некой кораб, пълен с амониева селитра, нема да гръмне до брега или в пристанището (виж най-големия гръм в Тексас). Ако да - ет ти цунами!

          И те! - оправдава се наличието на цуна мен специалист.
          Лесно е да се плюе, но по верно ше е, след като се помисли.


          - - - -
          * - ей тоя, с 13 километра в секунда, тази нощ...
          https://www.express.co.uk/news/scien...e-Approach/amp
          Last edited by И.Зверов; 09.02.2019, 11:45.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

            та да ти пошестим ти не че не си видел ама при Соца имахме дълг 10 млрд. $ са при Коапитализма иаме 40 милрд. в евро, щот неаме грам производство ..... е ако искаш виж и си провери нема нужда от Капитала на Прокопиев да ми пускаш дивотии ....
            Абе мишо, в края на осемдесетте един долар е струвал 89 стинки, А за да произведат продукция за един долар, заводи и фабрики са харчили два лева. Плащали са им по 1.37 лева от бнб или там икономическото министерство. Това пише в архивите на бнб.
            Ми я кажи каква е разликата за държавата тогава, с малкия дълг който не може да обслужва и сега с големия дълг който няма никакви проблеми с обслужването?
            Нямаше да ги пишеш тия работи ако знаеше малко факти от онова време.
            Ми върхът ма сладоледа в електронната промишленост в края на осемдесетте бяха едни ваксове, произвеждани в САЩ в началото на седемдесетте? Ми никакъв шанс срещу западните компании, а ссср отказа да ги купува щото персоналните компютри били по-съвременни и по-еФтини...
            Ми биха ни шута, а тук продължавате да ревете баси,
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Я пак виж, ама по-внимателно, колко е нетния ни външен дълг

              http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...ress_a1_bg.pdf

              Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              та да ти пошестим ти не че не си видел ама при Соца имахме дълг 10 млрд. $ са при Коапитализма иаме 40 милрд. в евро, щот неаме грам производство ..... е ако искаш виж и си провери нема нужда от Капитала на Прокопиев да ми пускаш дивотии ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                та да ти пошестим ти не че не си видел ама при Соца имахме дълг 10 млрд. $ са при Коапитализма иаме 40 милрд. в евро, щот неаме грам производство ..... е ако искаш виж и си провери нема нужда от Капитала на Прокопиев да ми пускаш дивотии ....
                ...да ама сега Мишо Илиев яде банани и ползва тоалетна хартия ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Разбирам какво искаш да кажеш. Правили сме някакви неща, промишленост... но с ниско качество и в повечето случаи на загуба...

                  Ясно, че сега никой няма да тръгне за прави нещо ако не носи печалба. Щом не можем да го направим по-евтино и със сравнимо качество ще го внасяме



                  Най-печелившите отрасли по това време - електрониката и военнопромишленият комплекс, отчитат спад в приходите. Българското оръжие се купува само с отпускането на кредити от страна на България, в резултат на което бързо се натрупва близо 1. 5 млрд. долара дълг на развиващите се страни към страната, който не е изплатен и до днес. СССР намалява българските доставки на електроника поради ниското качество и завишените цени. Кризата в селското стопанство принуждава правителството да осъществява внос на селскостопанска продукция за над 600 млн. долара годишно. Приходите от химическата промишленост след 1985 намаляват с около 400 млн. долара поради рязкото поевтиняване на петрола на международните пазари. Заводите за тежко машиностроене и металургичната промишленост работят на дотации.


                  https://www.capital.bg/politika_i_ik...iia_dulg_idva/
                  та да ти пошестим ти не че не си видел ама при Соца имахме дълг 10 млрд. $ са при Коапитализма иаме 40 милрд. в евро, щот неаме грам производство ..... е ако искаш виж и си провери нема нужда от Капитала на Прокопиев да ми пускаш дивотии ....

                  Коментар


                  • Неприемливо съдържание от бивш прокурор на Република България смяяятай .... Ем неприемливо е щот каа истината човека той не лъже що да лъже и за дъла и за всичкиге кражби и приватизациии ....



                    Last edited by aleks262; 08.02.2019, 22:49.

                    Коментар


                    • дет разпраа Валентин Вацев, "Съветската Империя" са живяли по-зле от останалите Соц. страни и са немали нищо, ама нищо по магазините им ... изкупували ЦУМ кат доат на гастрол .... ебааси и "Империята" обаче Сашш не са такива тъпаци и в разцвета на Запада са живяли най-добре ей там е разликата между руския человек и прескочилия оградата еврогеец в Сашш ...

                      Коментар


                      • Разбирам какво искаш да кажеш. Правили сме някакви неща, промишленост... но с ниско качество и в повечето случаи на загуба...

                        Ясно, че сега никой няма да тръгне за прави нещо ако не носи печалба. Щом не можем да го направим по-евтино и със сравнимо качество ще го внасяме



                        Най-печелившите отрасли по това време - електрониката и военнопромишленият комплекс, отчитат спад в приходите. Българското оръжие се купува само с отпускането на кредити от страна на България, в резултат на което бързо се натрупва близо 1. 5 млрд. долара дълг на развиващите се страни към страната, който не е изплатен и до днес. СССР намалява българските доставки на електроника поради ниското качество и завишените цени. Кризата в селското стопанство принуждава правителството да осъществява внос на селскостопанска продукция за над 600 млн. долара годишно. Приходите от химическата промишленост след 1985 намаляват с около 400 млн. долара поради рязкото поевтиняване на петрола на международните пазари. Заводите за тежко машиностроене и металургичната промишленост работят на дотации.


                        https://www.capital.bg/politika_i_ik...iia_dulg_idva/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Иначе, като казваш колко сме били напред 1980г. я виж къде са били американците през 1968г. с технологиите...

                          Графичен интерфейс, мишка, падащи менюта, текстообработка... Говорим за 1968г.


                          https://www.youtube.com/watch?v=yJDv...ature=youtu.be
                          абе ало аз не съм казал никога че сме били над тях бе, вие нормални ли сте ? тва е невъзможно първо заради шарените националности там с различен геном, а у нас е само един вид чешит и второ ебаси ресурса на цел континент. Те през 60-70те са били топ икономкка за всички времена в човешката история. След ВСВ Европата валат, САЩ индустриален после и военнен хегемон дет произвеждали 2/3 ти от икономиката на целия свят. Аз казвам че НИЕ до 1989та сме били по-развити благодарение на СССРа от сега сравнявам нас самите щот са неаме нищо и сме оглозгани аз не знам вие кво не мое разберете или се прайте нарочно на ощипани ли, ебали го ...САЩ са станали световен господар благодарение на Индустриалния Капитал, а сега са валат благодарение на Финансовия Капитал, като повечето Запад ..... нас Запада просто ни изпи кат двойно уйски с лед 90те, тва е .....Сега Китай е тоя дет произвежда най-големия дял от световния БВП за тва са водещи, справка САЩ през 60те за тва са враг номер 1 и са Комунизъм/Социализъм пазара нема много общо с управлението вие тва не мое разберете ......

                          Треа схванете, че Капитализъм е концентрация на капитала, а Социализма е разпределение на благата. САЩ, Украйна, Русия, България, Африка кво е ? напрао феодален капитализъм парите у 5 човека останалите валат, Норвегия, Швейцария, Австрия, Германия, Китай и т.н. кво е ? Социализъм щот благата се разпределят по-добре и равномерно от горните. За тва ние бегаме на Запад и в Китай също вече при Социализма от Капитализма капирате ли или тц?!?
                          Last edited by michaelis12; 08.02.2019, 11:36.

                          Коментар


                          • Иначе, като казваш колко сме били напред 1980г. я виж къде са били американците през 1968г. с технологиите...

                            Графичен интерфейс, мишка, падащи менюта, текстообработка... Говорим за 1968г.


                            https://www.youtube.com/watch?v=yJDv...ature=youtu.be

                            Коментар


                            • Адаш, това беше бъзик, бе човек

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Все пак ние сме измислили компютъра... без нас още щяха да тракат пишещите машини

                                начи каам аз, че сме били развити -> вие не, не сме били, а сме били пещерняци, ей са сме дръпнали ...Са изведнъж компютъра бил измислен от нас ...е да НО компютъра точно не сме го измислили ние, щот тоз Атанасов "Джон" не е съвсем българин даже никак, а няква минимална жилка е имал от пра дедо му .... нито Александър Македонски е от Западна България или по-точно македонец ми си е чист грък ....
                                Компютрите са измислени от Американците (прескочили оградата европейци) и немците (Конрад Сузе например) мхм не не е от СССР и Сталин ...... би треало да сте доволни мисля ...
                                Last edited by michaelis12; 08.02.2019, 10:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X