IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
    При матриархалните общности не е така.
    Като каза матриархални общности се сетих за едно интересно изказване на един познат. Агресията в обществата, според бройката на мъжете и жените в дадено общество. Оказва се, че обикновено в дадена държава се раждат повече момичета, но има и държави, в които по неизвестни причини е обратното. Раждат се повече момчета. В Европа това са Гърция и Испания, а в Латинска Америка една от страните е Венецуела. Най-мирни и не войнствени били страните с много момичета. За рекордьор по женски раждания се смята Монголия.
    Last edited by Selena; 23.04.2018, 20:31.

    Коментар


    • Абе измамник, що не земеш да млъкнеш?

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        И да, и не /парадокс/. Понякога, няма ли го, ти си забелязвах, каквото щеш. И другия случай: имаш късмет, не си го забелязал /осъзнал, КОЕТО Е ВЪПРОСЪТ НА ТАЗИ НАСТРОЙКА/ все тая, ползваш го ( напр.добро здраве, верни приятели - които, ти не си осъзнал, какви са но, ТЕ СА такива) и т.н. Неслучайно, има пословици "Роди ме, мамо, с късмет, па ме хвърли на смет."
        Ако искаш да си говорим сериозно за късмета - кажи.... Щото по случайност и тази тема ми е на сърце.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Религиозните ценности са свързани с религията. Обаче ценностите не са в следствое на релгията.

          Най просото определение за ценностна система е списък с нещата които ти доставят удоволствие да правиш и тези които не обичаш да правиш или мислиш че обичаш или не обичаш да правиш.
          Явно говорим за различни ценности. Аз говоря за морални, ти за някви други.

          Хубавите неща в живота са или незаконни, или неморални, или от тях се пълнее.


          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            При матриархалните общности не е така.
            В тоя дух....винаги съм правил евала на рускините......ебахти хиените са.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              Късмета е въпрос на това да го забележиш. А не на съществуването му като такъв. А за да го забелязваш...ти трябва определена умственна настройка.
              И да, и не /парадокс/. Понякога, няма ли го, ти си забелязвай. Ако щеш. И другия случай: имаш късмет, не си го забелязал /осъзнал, КОЕТО Е ВЪПРОСЪТ НА ТАЗИ НАСТРОЙКА/ все тая, ползваш го ( напр.добро здраве, верни приятели - които, ти не си осъзнал, какви са но, ТЕ СА такива) и т.н. Неслучайно, има пословици като "Роди ме, мамо, с късмет, па ме хвърли на смет."
              Last edited by Pyramid; 23.04.2018, 20:39.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Ценностите като цяло се базират на религиите. Християните имат едни, при исляма са други, при будистите трети. Тея с вудото или дето нищо не изповядват - не им ги знам какви са.

                Примерно при християните е казано "Не кради", докато в Африка където не изповядват никаква религия или някакви месни нрави и обичаи правилото е "всичко каквото не е здраво закрепено и мога да го нося е мое".



                Едните имат 1 мъж - 1 жена. Другите 1 мъж - няколко жени. Някъде е 1 жена - деца от различни мъже.
                При матриархалните общности не е така.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Това не трябваше да го казваш във форума. Ще демотивираш и малкото жени в тук. Не че са ти цел.
                  Целите се променят....в зависимост от обстоятелствата)))) Никой да не си и мисли да се демотивира.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                    Ценностите като цяло се базират на религиите. Християните имат едни, при исляма са други, при будистите трети. Тея с вудото или дето нищо не изповядват - не им ги знам какви са.

                    Примерно при християните е казано "Не кради", докато в Африка където не изповядват никаква религия или някакви месни нрави и обичаи правилото е "всичко каквото не е здраво закрепено и мога да го нося е мое".



                    Едните имат 1 мъж - 1 жена. Другите 1 мъж - няколко жени. Някъде е 1 жена - деца от различни мъже.
                    Религиозните ценности са свързани с религията. Обаче ценностите не са в следствое на релгията.

                    Най просото определение за ценностна система е списък с нещата които ти доставят удоволствие да правиш и тези които не обичаш да правиш или мислиш че обичаш или не обичаш да правиш.


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      На това разчитам....колкото повече жени мислят че могат да ме преметнат....толкова повече жени ще преметна аз)))

                      Ама никой не е застрахован от нищо...верно е))
                      Това не трябваше да го казваш във форума. Ще демотивираш и малкото жени в тук. Не че са ти цел.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Липса на ценности в определен човек е абсолютно невъзможнно да същестува. Въпроса е че тея ценности са различни. Дори за някой е това да гръмнеш 100 човека в училище. Това пак е ценност.
                        Ценностите като цяло се базират на религиите. Християните имат едни, при исляма са други, при будистите трети. Тея с вудото или дето нищо не изповядват - не им ги знам какви са.

                        Примерно при християните е казано "Не кради", докато в Африка където не изповядват никаква религия или някакви месни нрави и обичаи правилото е "всичко каквото не е здраво закрепено и мога да го нося е мое".



                        Едните имат 1 мъж - 1 жена. Другите 1 мъж - няколко жени. Някъде е 1 жена - деца от различни мъже.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Дълъг ще стане разговорът. По-добре на ЛС, за да не досаждаме на останалите участници. Все пак си има зададена тема. Когато имам малко повече време ще пиша.

                          Колибата вече я прегледах по диагонал. Мнение ще дам след по-добър прочит.
                          гледай филма като шорткът

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Количеството на парите е качество на самеца.А удоволствието е начин на природата да си подсигури предаване на генетичния материал. Но пък ние сме се изхитрили. Все пак не си застрахован , че някоя женска няма да реши да се подсигури за по дългосрочно, като се възползва от твоя генетичен матерял.
                            На това разчитам....колкото повече жени мислят че могат да ме преметнат....толкова повече жени ще преметна аз)))

                            Ама никой не е застрахован от нищо...верно е))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              Това че си професор, добър инжинер или лекар или адски амбициозен ИТ специалист и т.н...няма никкава връзка с богатстовото. В 99.99% от слуаите ти ще работиш за някой който е БОГАТИЯ. Да си богат т.е да имаш капитал...и да си част от капитала т.е капиталист....не ти трябва да си добър в дадена област а ти трябва да си визионер и лидер и да наемеш най добрите да бачкат за теб.

                              Ей това е основното нещо което хората не разборат изначално. Смятат че ако много работиш...и много учиш....или си адски добър специалист в нещо си ще станеш богат. Нищо подобно. Като имам пред вид богат имам пред вид не да имаш къща и мерцедес а да имаш капитал. дали го разбираш това се чудя.

                              Богатството е свързано не с математиката, историята или науката.....то е свързано с начина на мислене.

                              От тук дойде и голямото разочарование на много хора които от деца са ги учили че ако много бачкаш и учиш - ще станеш богат.
                              Е стига де. То тва секи го знае и е близо до акъла.

                              Дедо ти Бъфет нали така почнал. Бачкал и живеел в скромна къщичка и карал скромна кола. Спестяванията в акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                                Добро и зло са относителни понятия Селена. Пак казвам гледай Колибата.

                                Липса на ценности в определен човек е абсолютно невъзможнно да същестува. Въпроса е че тея ценности са различни. Дори за някой е това да гръмнеш 100 човека в училище. Това пак е ценност.

                                Искаш ли да ти ракажа за моето пребиваване в два манастира в Индия? Относно ценностите на източните народи.

                                Но като цяло има едно нещо в което си права. Изтока е така да се каже по морално устойчив от запада като цяло. Ква е причината...е друг въпрос.
                                Относителни са за определи групи манипулатори, които в момента разяждат западното общество. Канибализмът за някой луд също може да е ценност, но за нормалните хора е извращение. Води се буквално война срещу нормалността на запад и този “рак” е доста напреднал.

                                Самият ти не си даваш сметка в каква стъклена къща живееш.

                                Дълъг ще стане разговорът. По-добре на ЛС, за да не досаждаме на останалите участници. Все пак си има зададена тема. Когато имам малко повече време ще пиша.

                                Колибата вече я прегледах по диагонал. Мнение ще дам след по-добър прочит.
                                Last edited by Selena; 23.04.2018, 20:12.

                                Коментар

                                Working...
                                X