IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Нали искате да си мерите технологиите и иновациите?
    Избройте ми 20 шведски/швейцарски/западно-европейски изобретения за които всеки е чувал.
    Аз мога да изброя много руски:
    валенките, водката, блините, чебурека, сухото мляко, руската салата, ледоразбивача, периодичната таблица на елементите, матрьошката, ушанката, хроматографията, Кирлеановата фотография, противопожарната пяна, сгъваемият парашут, апарата за изкуствено кръвообращение, автомата Калашников, атомната електроцентрала, реактора за ядрен синтез - токамак, космодрума, храната за космонавти, елемента дубний, програмата уин рар, графенът, твърдата вода, лекарство за ебола, ПАК-ФА и още много стотици други изобретения, технологии и научни открития.
    Всички тези са изобретени от руснаци.
    ахаха, това трябва да е на заглавна страница в темата с вицовете. Голям майтап. Да, да не забравиш и верижното блокиране на интернет адреси и интернет цензурата. От няколко дни е на голяма мода в русия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      А Швеция горката, жал ми е за шведите. Съвсем без никакви технологии

      Темата трябва да се прмести в графа "Вицове"

      How Sweden became one of the most innovative countries on earth


      https://www.independent.co.uk/news/b...-a8118641.html

      How Sweden became an exporter of jihad
      http://www.bbc.com/news/magazine-37578919

      мда верно е, ако новите технологии са експорт на жихад то значи са станали топ страна .... а шведките дет викат колегите ги порят с рязаните кожени технологии ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        А Швеция горката, жал ми е за шведите. Съвсем без никакви технологии
        Темата трябва да се прмести в графа "Вицове"
        Нали искате да си мерите технологиите и иновациите?
        Избройте ми 20 шведски/швейцарски/западно-европейски изобретения за които всеки е чувал.
        Аз мога да изброя много руски:
        валенките, водката, блините, чебурека, сухото мляко, руската салата, ледоразбивача, периодичната таблица на елементите, матрьошката, ушанката, хроматографията, Кирлеановата фотография, противопожарната пяна, сгъваемият парашут, апарата за изкуствено кръвообращение, автомата Калашников, атомната електроцентрала, реактора за ядрен синтез - токамак, космодрума, храната за космонавти, елемента дубний, програмата уин рар, графенът, твърдата вода, лекарство за ебола, ПАК-ФА и още много стотици други изобретения, технологии и научни открития.
        Всички тези са изобретени от руснаци.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          А Швеция горката, жал ми е за шведите. Съвсем без никакви технологии

          Темата трябва да се прмести в графа "Вицове"

          How Sweden became one of the most innovative countries on earth

          https://www.independent.co.uk/news/b...-a8118641.html

          Повече ми е жал за шведките
          А за Швеция като страна никак не е далеч времето когато ще ти стане наистина жал. Като настане една шариатдемокрация ще видиш колко ще им са от полза иновациите.
          Една от главните номинирани са заедно с Англия, Франция и Германия за първи еврохалифат.
          Не мисля че Ванга ще познае за Рим, като гледам как гласуват напоследък италианците. Все пак има само 70% успех.
          Може би само е видяла как има Ватикана един идиот който им мие краката...

          Коментар


          • А Швеция горката, жал ми е за шведите. Съвсем без никакви технологии

            Темата трябва да се прмести в графа "Вицове"

            How Sweden became one of the most innovative countries on earth

            https://www.independent.co.uk/news/b...-a8118641.html

            Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
            Е какво да кажем за такива "държавици"???

            Освен....."Горката Швейцария! Не може самостоятелно да достигне Космоса."

            Коментар


            • Е какво да кажем за такива "държавици"???

              Освен....."Горката Швейцария! Не може самостоятелно да достигне Космоса."

              И в продължение на блестящата фростна логика - "Слава на корейската народно-демократична република", която самостоятелно изстрелва ракети в Космоса!!!......за сметна на рупане на кори от дърво от населението и ояденото диктаторче начело.
              Last edited by 4ervenasgan; 24.04.2018, 10:12.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Да не забравяме че Русия фалира 90те и западът наля стотици милярди и тогава тръгна да се вдига на крака руската икономика. С годините Путин се обгради с верни олигарси и се изтласкаха западните конгломерати което може би е в основата на последвалите ходове до ден днешен. Русия и Путин общо взето вдигнаха стандарта от бичи цикълът при суровините но когата цените на суровините паднат и стандартна на руснаците ще падне още защото не инвестират в иновации.

                За мен там където имигрират големите умове и се раждат най иновативните компании там ще е и силата в бъдеще а те все още са в САЩ и западна Европа. А това не става със сила а с условия за тези хора/компании да се развиват. През годините съм се запознавал с руски учени които са напуснали Русия точно заради лошите условия за развитие и тия хора са патриоти по душа но имат мечти и семейства да изхранват.

                В България масово всички обичат Русия но всички имигранти отиват в САЩ и Западна Европа Само да добавя че искрено се надявам Западът и Русия да са в близки отношения.
                Къде да ходят, в Русия зимата е сурова, не става да спиш на пейките в парка, а професии като берач на ягоди, чесън, маслини и шофьор на такси не се котират високо.

                Несериозно е да кажеш, че Руската федерация нямала технологии и не инвестирала в иновации. Тогава какво ще кажеш за държавици, като България, Румъния, Гърция, Швеция, Щвейцария, Испания и т.н., които даже не могат самостоятелно да достигнат космоса. От цяла западна Европа мисля, че само Франция има капацитет самостоятелно да построи и изстрелва орбитални апарати, останалите без чужда помощ са приковани към земята.
                Руската федерация има технологичен и научен потенциал, за какъвто повечето държави не са и сънували, освен това руснаците имат може би една от най-добрите образователни системи в Европа, образованието им е на високо ниво, имат и достатъчно запаси от природни суровини и ресурси.

                Относно стандарта, рано или късно ще се изравнят със западноевропейският. При Путин дърпат стабилно нагоре и очакванията са през следващите 6 години ръстът на руската икономика да продължи. Да не забравяме от къде са тръгнали, само преди 18 години бяха почти фалирали, с разсипана бандитска държава при Елцин.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Не е възможно, филми са били! Западът прецаква и натиска Русия, а Путин е месия

                  Наляли са стотици милиарди там? Това е империализъм.


                  Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Това което ти писах е изградено мнение от лични контакти с руснаци а не от филми! достатъчно съм пътувал и живял по света когато говорим за стандарт на живот нека говорим за средната класа а не да се аргументираш че има и бедни на запад, да бедни има но масата на запад има в пъти по голям стандарт.

                  Защо учените бягат към САЩ и Западна Европа? Богатите имигранти и те натам се насочват за да живеят и отглеждат децата си. По твоите приказки и ти живееш на запад а не на изток. Ти самият си пример за това което казвам. Обичаме Русия но живеем и работим на запад

                  Last edited by Money; 24.04.2018, 09:20.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Айде пак....хората били усмихнати в доменикана))) Те ...междуврочем на всички острови на карибите хората са усмихнати...и се радват като дойдат чужденците...наш що...? )) Щото и тебе ако те затворят на един беден остров....цял живот и нямаш пари да пътуваш...кат видиш външен ще му се кефиш много...едно че носи пари...второ че все пак става нещо различно в живота ти....което си е наистина повод за щастие.

                    дали ще пием абсент не знам....но ще ти кажа само малко за Индия....

                    Манастир на пичка си майна....200 км в нищото в планината....ли в гората ли беше не помня...отиваме как отиваме не питай въобще...живея втори живот. Отиваме там....около 100 човека....в манастира там живеят. До него някакъв град...на около 20 км има верно забравих му името....малък някакакъв....
                    Влизаме в манастира...уникано...хората добри ( не се бъзикам ) услужливи...духовни...някак си...първото впечетление е точно това което имаш ти...ебати хората. Всички ходят на пръсти...кланят се...жестотко...природа...тишина...има ток два часа...тоалетна на тея 100 човека 5 тоалетни на вън на 50 метра пт манастира. Чака се опашка. Мъжете не чакаме....))) ами отиваме отстрани... 4-10 човека бяха май в стая живеят. Аз съм с един италианец само...други чужденци няма. Абе свято място. От най светите...само за БОГ да мислиш. Всички бачкаме...мием подове чинии...и т.н.

                    И така беше първия ден.

                    Ако бях останал един ден....сега щях да ти разказвам чудеса за молитвите и т.н...ама лошо че останах 6. и съм любопитен и явно провокативен...че освен да се моля ми беше интересно да ги разпитвам. и след първия ден...кат разбраха че съм печен....и съм пич...и имам пари на всичкото отгоре...стана чудо. Отпуснаха се. Мина това с "чистия поглед" от духовен живот. Видиях истинските хора....извън молитвите...( по задължение ) ...извън работата ( шщото те живеят там щото няма къде другъде повечето ) ...видях им мечтите...да се спасят някъде ...видях бедността...и безисходицата. Видях...как се скараха на тръгване за 5 те тениски и едни дънки които им подарих...мои ползвани. Видях единия който 2 дена говореше как иска да учи а няма пари...как след като родителите му починали и му оставили някаква земя...малко...я продал на американци за 3 хиляди долара обаче не отишшъл да учи ...образованието било 1800 долара за 4 години...ами си купил стар форд пикап. Видях как 20 човека ми бяха най дорбтите приятели а един дойде да ме изпрати на тръгване. Видях кво мислят за религията....цели нощи сме си говорили.... видях завист...видях...как си праят номера...как се скатават и т.н...абе бая неща видях.

                    И после в още един манастир бях 4 дена...

                    Много мога да ти разкажа...на абсент...детайлите са много важни....

                    Та до тук със щастието....религиозността...показността....безисх одицата...бедността, усмивките и т.н.

                    Следващия път като отидеш някъде и видиш усмихнати щасливи бедни хора....се замисли на думите ми...тези или другите на чаша абсент.
                    Допускаш две сериозни грешки в преценката си: 1. Подценяваш събеседниците си; 2. Те също може да са живели, а не правили туризъм в различни държави.

                    Имаш отговор на ЛС.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      socialna ikonommika taka ili inaè ]e se naloji da byde syzdadena pod edna ili druga forma. Да не казваме фeйсбук-икономика че ще много смешно, о до там я докараха тия които нямат и една прочетенеа книга вече )) а може би пък икономика от типа опънсорс!?))) Винаги се раждат повече мъже от жени а след 85 г, броят им не беше ли 2:1!?. в полза на жените. както спомена и тнм- за неустойчивата хромозома, и това, а може би не само хромозомата)) Жана дарК като била жена що е умряла чрезвичайно рано !? )))ми не може душата само в рая, трябва и да се мре ))) капитализма и той една утайка, не става за пиене, -по-добре човек да си направи младо вино божоле :
                      Освен ако, както става в Китай и Индия, не абортират момичетата с ранна диагностика и не предизвикат реален дисбаланс. Факт. А кой колко книги е прочел можем да поспорим.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        За неразбиращите: Онези каки също са имали нужда от мъж...какъвто и да е. Грозен, крив, сакат, пияница...ама да вдига самолета. И са почнали да се борят всякак за едното удоволствие, ако щеш. Що от гейщини деца няма. Сега, Импотеций, теб какво да те правят, науката не казва. Жалко. Говорящо дърво не се намира лесно. Н'е л'тей, "Аз съм Грут" ;-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                          Проблема на почти всички...хора че имат много изкривена представа за Русия. Всички говорите сега повечето ей така едно към Х. Цялата информация идва от някоя новина или статия или менние на журналист дето са се изказали. А пропагандата против Русия е зверска. Сега...аз имам лични впечетления...не съм много да се влияя от медиите...говоря си с руснаци...и сега...кво да ти кажа.
                          Подобно е положението със щатите....повечето знаят за щатите от филмите. Може да звучи смешно но това си е самата истина. В калифорния...нямат ТЕЧАЩА вода над 1 милион жители. Едно семейство забравих му името...контролира 1/3 от цялата вода в калифорния..и я разпределя дет иска и кой плаща най много. Има толкова бедност и мизерия в щатите....че просто някой като каже...САЩ и мед почва да му капе от устата и Русия - същото ама със злоба...щото го е прецакала и той да е беден. Не че не е прав по принцип в някой отношения.

                          Може да не те разбирам правилно....може да не съм прав не знам точно как мислиш....обаче кат чуя някакви таклива литературни аргументи и не знам кво ми става.

                          Русия положението се подобри последните 5 години много....много руснаци го потвърждават това. Проблема наистина е корупцията няма две мнения....обаче Русия не е това което някой си представя от филмите или от миналото че аха...и ще фалира. Има бизнес...има иноваиции....има много технологии ...да не може да се сравнява със САЩ но..... Но корупцията е главно на ниско ниво....като чуя как Путин лично прибирал някакви пари...там еди кво си не знам пак кво ми става. Това журнлистиката е страшна работа. Путин ще тръгне да рекетира наред....що за глупости...той е на власт цял живот има достатъчно пари и т.н ...човека си е родолюбец...и всичките му действия според мен са в защита и укрепване на Русия като страна. И хората го виждат това....само ние не го виждаме и запада се прай на 2 и половина. Олигарси че има естественно...щото както в българия бузнеса с държавата е огромен. Щото държавата е огромна. Ама я кажи що не наричаш боинг и логхийд мартин да кажем олигарси? на логхиид мартин сигурно 80 % от бизнеса му е с държавата.

                          Другата истина в русия е че руснаците ги е страх от Путин освен всичко друго. Има цензура....обаче повечето хора я приемат тая цензура представи си....щото натиска от запада информациония е огромен. Той забрани фондациите......но пари непрекъснато влизат в русия от запада по отношение на "опозицията" която пък живее от това....от западни кинти. Което налага и някой ограничения. Но хората повечето са съгласни че ако запада си назначи заместник на Путин ще им се ебе майката. Това е борбата...на запада..да дойде някой който да ги слуша. Затова го мразят Путин.

                          никой не е оставил русия от как се помня да се развива сама.

                          Има и недостатъци много...но ...кво да прайш.
                          Това което ти писах е изградено мнение от лични контакти с руснаци а не от филми! достатъчно съм пътувал и живял по света когато говорим за стандарт на живот нека говорим за средната класа а не да се аргументираш че има и бедни на запад, да бедни има но масата на запад има в пъти по голям стандарт.

                          Защо учените бягат към САЩ и Западна Европа? Богатите имигранти и те натам се насочват за да живеят и отглеждат децата си. По твоите приказки и ти живееш на запад а не на изток. Ти самият си пример за това което казвам. Обичаме Русия но живеем и работим на запад


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Доста мислех по това твърдение но не можех да схвана логиката. Ще ми трябват още разяснения за да вдяна . От моя гледна точка въобще не ми прилича човека да е схванал каквото и да било относно света и неговата цялост. Няма отговори на изначалните въпроси относно произхода на вселената и живота. Може би когато се намерят тези отговори ще може да се съди дали човека или животните са схващали по-добре света. Засега поне изглежда че животните схващат по-добре защото очевидно се стараят да поддържат света цял, което не може да се твърди за хората като цяло
                            Ще обясня малко по-подробно теорията че човека е единственото същество мислещо за бъдещето. Мисленето за бъдещето обуславя появата на страхове. Какво ще правя ако в бъдеще се случи еди си какво? Животните не мислят за тези неща. Тези които се запасяват не го правят защото се страхуват от непредвидени неща. Правят го за да могат да изкарат напълно предвидимата зима. Мисленето за бъдещето предполага изначалния страх от смъртта. Заради този страх хората се стараят да натрупват богатства / страха от бедност си е пак страх от смъртта/. Невярващите в Бог искат да построят нещо. Я чешма я къща я нещо друго което да напомня за тях след смъртта им. Демек опитват се да си осигурят по този начин безсмъртие. Тези пък които вярват в Бог се хващат като удавник за сламка да изпълняват Божиите Му заповеди и въобще гледат да му служат и угаждат по всички възможни начини. До толкова ги е страх от смъртта, че предпочитат директно да се откажат от този си живот в името на "вечния живот" Въобще ако си прочел онзи линк от "Писма до земята", всички тези разлики между човека и животните за които пише Твен, всъщност се обуславят точно от различни страхове , породени от мисленето за бъдещето. Повечето разбира се напълно неоснователни. Между другото цялата книжка е много готина. Една от няколкото книги, които съм чел десетки пъти Много ще ми е интересно да разбера опита ти с индийските манастири, но все пак имам приятели които редовно посещават индия и знам доста неща. И въобще какво значи Индия? А какво значи България? Коя България? София или горно нанадолнище. Ако е София, Витошка или циганската махала. Тук във Варна е много различно като отида крайбрежната и като отида в Масуда И то тези въпроси за миниатюрната ни държавица. Ами Индия? От хималаите до екватора. Тука ако сме 5 милиона с еднакъв климат, те са милиард. Ние ако имаме един Бог те имат 1000. Тук който се оплаква че имало бедни и богати, да иде да види в Индия да види какво се казва страна на контрастите.Това между другото са ми го казвали много индийци, които съм се опитвал да питам какво е Индия
                            Ще ти кажа...ама искам да е по сериозно...от постовете дето пиша тука....да минава времето

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              Да не забравяме че Русия фалира 90те и западът наля стотици милярди и тогава тръгна да се вдига на крака руската икономика. С годините Путин се обгради с верни олигарси и се изтласкаха западните конгломерати което може би е в основата на последвалите ходове до ден днешен. Русия и Путин общо взето вдигнаха стандарта от бичи цикълът при суровините но когата цените на суровините паднат и стандартна на руснаците ще падне още защото не инвестират в иновации.

                              За мен там където имигрират големите умове и се раждат най иновативните компании там ще е и силата в бъдеще а те все още са в САЩ и западна Европа. А това не става със сила а с условия за тези хора/компании да се развиват. През годините съм се запознавал с руски учени които са напуснали Русия точно заради лошите условия за развитие и тия хора са патриоти по душа но имат мечти и семейства да изхранват.

                              В България масово всички обичат Русия но всички имигранти отиват в САЩ и Западна Европа Само да добавя че искрено се надявам Западът и Русия да са в близки отношения.
                              Проблема на почти всички...хора че имат много изкривена представа за Русия. Всички говорите сега повечето ей така едно към Х. Цялата информация идва от някоя новина или статия или менние на журналист дето са се изказали. А пропагандата против Русия е зверска. Сега...аз имам лични впечетления...не съм много да се влияя от медиите...говоря си с руснаци...и сега...кво да ти кажа.
                              Подобно е положението със щатите....повечето знаят за щатите от филмите. Може да звучи смешно но това си е самата истина. В калифорния...нямат ТЕЧАЩА вода над 1 милион жители. Едно семейство забравих му името...контролира 1/3 от цялата вода в калифорния..и я разпределя дет иска и кой плаща най много. Има толкова бедност и мизерия в щатите....че просто някой като каже...САЩ и мед почва да му капе от устата и Русия - същото ама със злоба...щото го е прецакала и той да е беден. Не че не е прав по принцип в някой отношения.

                              Може да не те разбирам правилно....може да не съм прав не знам точно как мислиш....обаче кат чуя някакви таклива литературни аргументи и не знам кво ми става.

                              Русия положението се подобри последните 5 години много....много руснаци го потвърждават това. Проблема наистина е корупцията няма две мнения....обаче Русия не е това което някой си представя от филмите или от миналото че аха...и ще фалира. Има бизнес...има иноваиции....има много технологии ...да не може да се сравнява със САЩ но..... Но корупцията е главно на ниско ниво....като чуя как Путин лично прибирал някакви пари...там еди кво си не знам пак кво ми става. Това журнлистиката е страшна работа. Путин ще тръгне да рекетира наред....що за глупости...той е на власт цял живот има достатъчно пари и т.н ...човека си е родолюбец...и всичките му действия според мен са в защита и укрепване на Русия като страна. И хората го виждат това....само ние не го виждаме и запада се прай на 2 и половина. Олигарси че има естественно...щото както в българия бузнеса с държавата е огромен. Щото държавата е огромна. Ама я кажи що не наричаш боинг и логхийд мартин да кажем олигарси? на логхиид мартин сигурно 80 % от бизнеса му е с държавата.

                              Другата истина в русия е че руснаците ги е страх от Путин освен всичко друго. Има цензура....обаче повечето хора я приемат тая цензура представи си....щото натиска от запада информациония е огромен. Той забрани фондациите......но пари непрекъснато влизат в русия от запада по отношение на "опозицията" която пък живее от това....от западни кинти. Което налага и някой ограничения. Но хората повечето са съгласни че ако запада си назначи заместник на Путин ще им се ебе майката. Това е борбата...на запада..да дойде някой който да ги слуша. Затова го мразят Путин.

                              никой не е оставил русия от как се помня да се развива сама.

                              Има и недостатъци много...но ...кво да прайш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Абсолютно вероятна хормонална причина. Да вземем едно рестриктивно спрямо секса общество като арабското. Много агресия има натрупана. И обратното -една Доминиканска република, където между секса и душа разликата е минимална. Хората са усмихнати. Модели всякакви. Както спомена тнм, в Тибет пък има области, където една жена води двама съпрузи, които не се засичат, доколкото знам, защото са по шест месеца на лов и се редуват.
                                Айде пак....хората били усмихнати в доменикана))) Те ...междуврочем на всички острови на карибите хората са усмихнати...и се радват като дойдат чужденците...наш що...? )) Щото и тебе ако те затворят на един беден остров....цял живот и нямаш пари да пътуваш...кат видиш външен ще му се кефиш много...едно че носи пари...второ че все пак става нещо различно в живота ти....което си е наистина повод за щастие.

                                дали ще пием абсент не знам....но ще ти кажа само малко за Индия....

                                Манастир на пичка си майна....200 км в нищото в планината....ли в гората ли беше не помня...отиваме как отиваме не питай въобще...живея втори живот. Отиваме там....около 100 човека....в манастира там живеят. До него някакъв град...на около 20 км има верно забравих му името....малък някакакъв....
                                Влизаме в манастира...уникано...хората добри ( не се бъзикам ) услужливи...духовни...някак си...първото впечетление е точно това което имаш ти...ебати хората. Всички ходят на пръсти...кланят се...жестотко...природа...тишина...има ток два часа...тоалетна на тея 100 човека 5 тоалетни на вън на 50 метра пт манастира. Чака се опашка. Мъжете не чакаме....))) ами отиваме отстрани... 4-10 човека бяха май в стая живеят. Аз съм с един италианец само...други чужденци няма. Абе свято място. От най светите...само за БОГ да мислиш. Всички бачкаме...мием подове чинии...и т.н.

                                И така беше първия ден.

                                Ако бях останал един ден....сега щях да ти разказвам чудеса за молитвите и т.н...ама лошо че останах 6. и съм любопитен и явно провокативен...че освен да се моля ми беше интересно да ги разпитвам. и след първия ден...кат разбраха че съм печен....и съм пич...и имам пари на всичкото отгоре...стана чудо. Отпуснаха се. Мина това с "чистия поглед" от духовен живот. Видиях истинските хора....извън молитвите...( по задължение ) ...извън работата ( шщото те живеят там щото няма къде другъде повечето ) ...видях им мечтите...да се спасят някъде ...видях бедността...и безисходицата. Видях...как се скараха на тръгване за 5 те тениски и едни дънки които им подарих...мои ползвани. Видях единия който 2 дена говореше как иска да учи а няма пари...как след като родителите му починали и му оставили някаква земя...малко...я продал на американци за 3 хиляди долара обаче не отишшъл да учи ...образованието било 1800 долара за 4 години...ами си купил стар форд пикап. Видях как 20 човека ми бяха най дорбтите приятели а един дойде да ме изпрати на тръгване. Видях кво мислят за религията....цели нощи сме си говорили.... видях завист...видях...как си праят номера...как се скатават и т.н...абе бая неща видях.

                                И после в още един манастир бях 4 дена...

                                Много мога да ти разкажа...на абсент...детайлите са много важни....

                                Та до тук със щастието....религиозността...показността....безисх одицата...бедността, усмивките и т.н.

                                Следващия път като отидеш някъде и видиш усмихнати щасливи бедни хора....се замисли на думите ми...тези или другите на чаша абсент.

                                Коментар

                                Working...
                                X