IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Израел и Иран да си стиснат ръцете,това са небивалици......абсурдно е откъдето и да го погледнеш.
    Знам. То преди две години беше и абсурдно....Европа да излезе и да каже...ние не се интересуаме кво ще правят щатите - имаме си собствени интереси. Ама ето на, днес кво казаха европейските лидери. Така изглежда че е абсурдно сега. Но ...света е динамичен...Много абсурдни неща само в нашия кратък живот сме свидетели.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
      Нещо за образованието, и защо не се получават нещата там.

      “Самото развиване на интелектуалните способности и натрупването на знания не води до интелигентност. Има разлика между интелекта и разума, интелигентността. Интелектът е мисъл, която функционира независимо от емоциите, докато разумът е способността да се чувства и разсъждава едновременно. Докато не се научим да подхождаме към живота с разум, вместо само с интелект или емоции, никаква политическа или образователна система няма да ни спаси от мъките на хаоса и разрушенията.

      Знанието е несъпоставимо с интелигентността, то не е мъдрост. Мъдростта не се продава на пазара, не е стока, която се купува с цената на учене. Тя не се намира в книгите, не може да се събере, натрупа или запамети. Мъдростта се ражда от отричането на Аз-а. Наличието на непредубеден, възприемчив ум е далеч по-важно от ученето, а за да го постигнем, не бива да го претъпкваме с информация. Трябва да осъзнаваме собствените си мисли и чувства, да наблюдаваме внимателно себе си. Трябва да се вслушваме в какво казват другите, да наблюдаваме богатите и бедните, властимащите и подчинените. Мъдростта не идва чрез страх и потисничество, а когато наблюдаваме и осъзнаваме ежедневните случки в човешките отношения.

      В стремежа си към знания и придобивки ние губим любовта, притъпяваме чувството си за красота, чувствителността си към жестокостта. Все повече се специализираме и губим цялостта си. Мъдростта не може да се замени със знания, не можем да се освободим от страданието с натрупване и обяснение на фактите. Знанията са необходими, науката има своето място в живота, но ако умът и сърцето са задушени от знания, животът става безсмислен, въпреки че причините за страданието са обяснени. А нима това не се случва на повечето хора? Образованието ни прави все по повърхностни и не ни помага да навлезем в дълбините на съзнанието си, за да го разберем. Животът ни става все по-празен и нехармоничен.

      Важно е всеки човек, млад или възрастен, да живее пълноценно, цялостно и затова основният проблем е как да се развива интелигентността. Прекаленото подчертаване на отделна част от човешката природа води до частичен и изкривен поглед върху живота и именно това изкривено виждане е причина за повечето трудности. Частичното развитие на човешката същност е пагубно за индивида и за обществото.”

      Джиду Кришнамурти
      Образованието и смисълът на живота
      1953
      +

      Много правилно. Ужасно правилно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Според мен се надлъгват......какво приятелство,какво докосване?
        Ами как какво, Политическо. Или не вярваш, че ще се срещнат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
          В политиката май няма "не може да бъде". Едва ли някой щеше да повярва преди три месеца, че Ким и Тръмп ще се докосват/здрависват приятелски. Ама сега сега всеки го вярва, фокус а?.
          Според мен се надлъгват......какво приятелство,какво докосване?

          Коментар


          • Имате си тема политика!

            Коментар


            • В политиката май няма "не може да бъде". Едва ли някой щеше да повярва преди три месеца, че Ким и Тръмп ще се докосват/здрависват приятелски. Ама сега сега всеки го вярва, фокус а?.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Не мога да повярвам кой го е написал... понеже имам като цяло добро мнение за него.
                И на мен ми мяза на абсурден конспиративен бълвоч на някой путинист.
                С други думи - пренебрежимо малко вероятно.

                Да не остана и аз назад с конспирациите - ето и една ( по вероятна може би ?) от мен.
                Една от главните цели на Тръмп във връзка с Иран е да удари и по Европа, вкл и икономически. И да покаже кой все пак командва парада.

                Случайно ли е , дали само от нешлифованост е това че новия уса посланик в Германия баш по педераски ( какъвто е) само часове след пристигането си им заповяда едва ли не германските компании веднага да напуснат Иран ?

                А иначе американското влияние и сила по света неизбежно ще намалява, но това май ще е доста дълъг процес.
                За мен е по-притеснително какво са намислили за Турция щото нас българите това пряко ни касае.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  Израел и Иран да си стиснат ръцете,това са небивалици......абсурдно е откъдето и да го погледнеш.
                  Не мога да повярвам кой го е написал... понеже имам като цяло добро мнение за него.
                  И на мен ми мяза на абсурден конспиративен бълвоч на някой путинист.
                  С други думи - пренебрежимо малко вероятно.

                  Да не остана и аз назад с конспирациите - ето и една ( по вероятна може би ?) от мен.
                  Една от главните цели на Тръмп във връзка с Иран е да удари и по Европа, вкл и икономически. И да покаже кой все пак командва парада.

                  Случайно ли е , дали само от нешлифованост е това че новия уса посланик в Германия баш по педераски ( какъвто е) само часове след пристигането си им заповяда едва ли не германските компании веднага да напуснат Иран ?

                  А иначе американското влияние и сила по света неизбежно ще намалява, но това май ще е доста дълъг процес.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Искам да направя едно предсказание.

                    Геополитическо.

                    След евенатулана ескалация на напрежението между Израел и Иран...очаквам Израел и Иран да си стиснат ръцете и да се сдобрят с медитацията на Русия. Това ще постави в тотална изолация САЩ.
                    Причината Тръмп да застане против Иран е заради Израел и СА което е очевадно.
                    Подозирам обаче план...в който Израел и СА просто пускат на пързалката Тръмп. И всъщност това не е целта ..да се борят срещу Иран а да пуснат на пързалката САЩ.

                    Европа днес с изказванията на Меркел и Макрон...сложи точка на вярното ми предсказание от преди 2 години че след избора на Тръмп Европа в крайна сметка ще получи независимост от САЩ. Мисля че това вече е окончателн факт.

                    Ако Иран и Израел с подкрепата на Русия се сдобрят...Тръмп ще остане кат някакъв самотен лунатик...направил за толкова кратко време най големите поражения на външната политика на САЩ.

                    Да добавя в обозримо бъдеще...и СА ще си стисне ръцете с Иран...и в региона ще настъпи относително спокойствие като лидер ще стане Русия.
                    Загубата на Европа и на региона от страна на САЩ...ще е ключова за бъдещия САЩ.
                    Гладна кокошка просо сънува.

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Искам да направя едно предсказание.

                      Геополитическо.

                      След евенатулана ескалация на напрежението между Израел и Иран...очаквам Израел и Иран да си стиснат ръцете и да се сдобрят с медитацията на Русия. Това ще постави в тотална изолация САЩ.
                      Причината Тръмп да застане против Иран е заради Израел и СА което е очевадно.
                      Подозирам обаче план...в който Израел и СА просто пускат на пързалката Тръмп. И всъщност това не е целта ..да се борят срещу Иран а да пуснат на пързалката САЩ.

                      Европа днес с изказванията на Меркел и Макрон...сложи точка на вярното ми предсказание от преди 2 години че след избора на Тръмп Европа в крайна сметка ще получи независимост от САЩ. Мисля че това вече е окончателн факт.

                      Ако Иран и Израел с подкрепата на Русия се сдобрят...Тръмп ще остане кат някакъв самотен лунатик...направил за толкова кратко време най големите поражения на външната политика на САЩ.

                      Да добавя в обозримо бъдеще...и СА ще си стисне ръцете с Иран...и в региона ще настъпи относително спокойствие като лидер ще стане Русия.
                      Загубата на Европа и на региона от страна на САЩ...ще е ключова за бъдещия САЩ.
                      Израел и Иран да си стиснат ръцете,това са небивалици......абсурдно е откъдето и да го погледнеш.

                      Коментар


                      • Нещо за образованието, и защо не се получават нещата там.

                        “Самото развиване на интелектуалните способности и натрупването на знания не води до интелигентност. Има разлика между интелекта и разума, интелигентността. Интелектът е мисъл, която функционира независимо от емоциите, докато разумът е способността да се чувства и разсъждава едновременно. Докато не се научим да подхождаме към живота с разум, вместо само с интелект или емоции, никаква политическа или образователна система няма да ни спаси от мъките на хаоса и разрушенията.

                        Знанието е несъпоставимо с интелигентността, то не е мъдрост. Мъдростта не се продава на пазара, не е стока, която се купува с цената на учене. Тя не се намира в книгите, не може да се събере, натрупа или запамети. Мъдростта се ражда от отричането на Аз-а. Наличието на непредубеден, възприемчив ум е далеч по-важно от ученето, а за да го постигнем, не бива да го претъпкваме с информация. Трябва да осъзнаваме собствените си мисли и чувства, да наблюдаваме внимателно себе си. Трябва да се вслушваме в какво казват другите, да наблюдаваме богатите и бедните, властимащите и подчинените. Мъдростта не идва чрез страх и потисничество, а когато наблюдаваме и осъзнаваме ежедневните случки в човешките отношения.

                        В стремежа си към знания и придобивки ние губим любовта, притъпяваме чувството си за красота, чувствителността си към жестокостта. Все повече се специализираме и губим цялостта си. Мъдростта не може да се замени със знания, не можем да се освободим от страданието с натрупване и обяснение на фактите. Знанията са необходими, науката има своето място в живота, но ако умът и сърцето са задушени от знания, животът става безсмислен, въпреки че причините за страданието са обяснени. А нима това не се случва на повечето хора? Образованието ни прави все по повърхностни и не ни помага да навлезем в дълбините на съзнанието си, за да го разберем. Животът ни става все по-празен и нехармоничен.

                        Важно е всеки човек, млад или възрастен, да живее пълноценно, цялостно и затова основният проблем е как да се развива интелигентността. Прекаленото подчертаване на отделна част от човешката природа води до частичен и изкривен поглед върху живота и именно това изкривено виждане е причина за повечето трудности. Частичното развитие на човешката същност е пагубно за индивида и за обществото.”

                        Джиду Кришнамурти
                        Образованието и смисълът на живота
                        1953
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Искам да направя едно предсказание.
                          Геополитическо.
                          След евенатулана ескалация на напрежението между Израел и Иран...очаквам Израел и Иран да си стиснат ръцете и да се сдобрят с медитацията на Русия. Това ще постави в тотална изолация САЩ.
                          Причината Тръмп да застане против Иран е заради Израел и СА което е очевадно.
                          Подозирам обаче план...в който Израел и СА просто пускат на пързалката Тръмп. И всъщност това не е целта ..да се борят срещу Иран а да пуснат на пързалката САЩ.
                          Европа днес с изказванията на Меркел и Макрон...сложи точка на вярното ми предсказание от преди 2 години че след избора на Тръмп Европа в крайна сметка ще получи независимост от САЩ. Мисля че това вече е окончателн факт.
                          Ако Иран и Израел с подкрепата на Русия се сдобрят...Тръмп ще остане кат някакъв самотен лунатик...направил за толкова кратко време най големите поражения на външната политика на САЩ.
                          Да добавя в обозримо бъдеще...и СА ще си стисне ръцете с Иран...и в региона ще настъпи относително спокойствие като лидер ще стане Русия.
                          Загубата на Европа и на региона от страна на САЩ...ще е ключова за бъдещия САЩ.
                          Не знам дали е за шампанско това предсказание, но е факт, че може и натам да тръгнат работите.

                          Коментар


                          • Мога да ти кажа, че се кефих много на Matonge и често съм излизал там. А и повечето хора, които познавах също се кефеха на Матонге.

                            Хората, които не се кефиха бяха предимно псевдо-сноби от определени части на Европа.

                            Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Ти кефиш ли се на някой квартали в Белгия?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Значи, аз я виждам позитивна тая случка. Говедото само се предаде и знаеш ли защо? Снимките му циркулират из фейсбук с бясна скорост. Вчера самата аз съм ги препратила на моите приятели няколко пъти. Много хора са направили същото. И като резултат от цялата тази активност - много хора участваха - диването е цъфнало с адвокат в съответното РПУ и се е предало.

                              Отделен въпрос е КАК СМЕ ДОПУСНАЛИ да се формира това диване? Отделен е въпросът, че няма да го накажат особено строго - те ти нова дълга и дълбока тема, но все пак нещо е направено.

                              Чувал ли си теорията на онзи или беше кмет или шеф на полицията в един американски град, ще се разрова ще намеря за кой град идеше реч, та той си има теория за счупените прозорци? Хоп намерих я. Поствам я по-долу. Та, Заради нея обръщам внимание на случката, щото спокойно можеше и твоето дете да е, а какво става по света вече не наша отговорност, в смисъл, сега за България си говорим. Тухла по тухла и крачка по крачка трябва да започнем да изграждаме нещо по-читаво.
                              Знам я тази теория и съм абсолютно съгласен с нея.

                              Коментар


                              • Искам да направя едно предсказание.

                                Геополитическо.

                                След евенатулана ескалация на напрежението между Израел и Иран...очаквам Израел и Иран да си стиснат ръцете и да се сдобрят с медитацията на Русия. Това ще постави в тотална изолация САЩ.
                                Причината Тръмп да застане против Иран е заради Израел и СА което е очевадно.
                                Подозирам обаче план...в който Израел и СА просто пускат на пързалката Тръмп. И всъщност това не е целта ..да се борят срещу Иран а да пуснат на пързалката САЩ.

                                Европа днес с изказванията на Меркел и Макрон...сложи точка на вярното ми предсказание от преди 2 години че след избора на Тръмп Европа в крайна сметка ще получи независимост от САЩ. Мисля че това вече е окончателн факт.

                                Ако Иран и Израел с подкрепата на Русия се сдобрят...Тръмп ще остане кат някакъв самотен лунатик...направил за толкова кратко време най големите поражения на външната политика на САЩ.

                                Да добавя в обозримо бъдеще...и СА ще си стисне ръцете с Иран...и в региона ще настъпи относително спокойствие като лидер ще стане Русия.
                                Загубата на Европа и на региона от страна на САЩ...ще е ключова за бъдещия САЩ.
                                Last edited by Iv_max; 11.05.2018, 16:28.

                                Коментар

                                Working...
                                X