IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    ...нима? Пише те „senior member", би трябвало да си по-отдавна, както, и да си в течение. Съобразно ранга.. Аз, бидейки младши, съм само от 2005-та, а... Кое точно не разбра?
    Нищо.

    Първо нямам идея що съм senior след като съм от две три години....тук и то не за чак толкова много. Второ нямам идея за къв проект става въпрос...и Трето...кво общо има Алонсо за кво шашкане става въпрос...и кво общо има със скритите лимонки + кои са те....

    Така че простичко нищо не разбрах))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Един задочен познат, отчита някакви напречни магнитни или кви вече бяха, вълни и с 90%точност, прогнозира земетръси. Ако е от една обсерватория, с радиус. Ако са две, две пресечни точки а, ако са три, точката става една.
      Вярно, радиусът бил няколко стотин км на точката но, има напредък.
      - Лично не сме се срещали, ама във фб ми е приятел.
      Чатнал е земната решетка . Това е за разбирачи като 77 .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Това нещо е много сложно за моя капацитет...щот не те разбрах.
        ...нима? Пише те „senior member", би трябвало да си по-отдавна, както, и да си в течение. Съобразно ранга.. Аз, бидейки младши, съм само от 2005-та, а... Кое точно не разбра?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Проектът е измислен, ама колеги като Алонсо се шашкат. Предполагам, стреснати от „скритите лимонки”...
          Това нещо е много сложно за моя капацитет...щот не те разбрах.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
            Оф топик. Смятам, че днес е особена дата за българите. Усещате ли вълните? Смятам да изживея максимално този ден. Пожелавам Ви същото!
            Един задочен познат, отчита някакви напречни магнитни или кви вече бяха, вълни и с 90%точност, прогнозира земетръси. Ако е от една обсерватория, с радиус. Ако са две, две пресечни точки а, ако са три, точката става една.
            Вярно, радиусът бил няколко стотин км на точката но, има напредък.
            - Лично не сме се срещали, ама във фб ми е приятел.
            Last edited by Pyramid; 12.05.2018, 19:59.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              Кажи....проекта....давай
              Проектът е измислен, ама колеги като Алонсо се шашкат. Предполагам, стреснати от „скритите лимонки”...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Финансите сами по себе си са доста по-голяма глупост и от икономиката. Ако слушаш финансистите (а ти ги слушаш) 2005, 2006, 2007 и 2008 ще си дълъг, а от 2010 ще си или неутрален или къс до ден днешен.

                Всеки ден чета ФТ от 2012 и почти всеки ден има статия от финансист, че пазарът е адски надценен и всеки момент ще се срине... Ето ти стандартно мислене.



                Така е.

                Ако финансите се свеждаха до четене на ФТ.....и медиите помагаха да печелиш пари...всички шяха да бъдат милионери.

                Коментар


                • Малко за разведряване и от мене. Ето ги слугите дето носили важния сановник от приказката с каменаря.

                  Фуджиан, Китай, 1870г.


                  Click image for larger version

Name:	IMG_0631.jpg
Views:	2
Size:	5.2 КБ
ID:	3333141






                  Attached Files

                  Коментар


                  • Ars longa, vita brevis


                    Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Я па четем Дир.бг за да се ориентирам в икономиката и финансите.

                    https://business.dir.bg/pazari/proda...miliona-dolara

                    https://artgallery.bg/565656-2/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Финансите сами по себе си са доста по-голяма глупост и от икономиката. Ако слушаш финансистите (а ти ги слушаш) 2005, 2006, 2007 и 2008 ще си дълъг, а от 2010 ще си или неутрален или къс до ден днешен.

                      Всеки ден чета ФТ от 2012 и почти всеки ден има статия от финансист, че пазарът е адски надценен и всеки момент ще се срине... Ето ти стандартно мислене.



                      Я па четем Дир.бг за да се ориентирам в икономиката и финансите.

                      https://business.dir.bg/pazari/proda...miliona-dolara

                      https://artgallery.bg/565656-2/

                      Коментар


                      • Оф топик. Смятам, че днес е особена дата за българите. Усещате ли вълните? Смятам да изживея максимално този ден. Пожелавам Ви същото!

                        Коментар


                        • Финансите сами по себе си са доста по-голяма глупост и от икономиката. Ако слушаш финансистите (а ти ги слушаш) 2005, 2006, 2007 и 2008 ще си дълъг, а от 2010 ще си или неутрален или къс до ден днешен.

                          Всеки ден чета ФТ от 2012 и почти всеки ден има статия от финансист, че пазарът е адски надценен и всеки момент ще се срине... Ето ти стандартно мислене.



                          Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Финансите са друга наука....която има за цел да те научи как да правиш или управляваш пари...как да инвестираш, спекулираш и т.н. сега в момента при съсществуващите обстоятелства...


                          Едното е теория ...другото е практика...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Ако говорим за финансова стабилност съм съгласен с тебе. Аз фен на Хайман Мински от 2013г. Той е прекарал почти целия си съзнателен живот човъркайки тази тема и я обосновава доста убедително.

                            Но аз това не го наричам точно цикъл. А и там където има цикли име вероятност да се появят опити за анти-циклични политики. Което се опитва да прави монетарната политика и т.нар. макропруденциална политика (която е съвсем нова измислица - нямам предвид, че е глупост).

                            Виждаш ли сега къде е разликата между икономика и финанси?

                            Икономиката е теоритична наука...и тя се опитва да отговори на всякакви глупости като това има ли цикли...няма ли цикли...ква политика да се провежда парична и всякаква...и т.н. ...

                            След години някой друг ще напише нова теория за това как се е отразила тази монетрана политика която се провежда в момента на икономиката.

                            Може сега да е успешна и да се измъкнем без тотална криза свързана с дълга - тогава някой ще каже...хоп това е решението и ще напише икономическа теория за това как се провежда парична политика. Някой след това ще я следва...и може да се прецака и да доведе огромна криза.

                            Ако не е успешна ...сегашната полититка и в даден момент всичко се сговняса..някой пък ще напише икономическа теория що точно се е сговнясала....ще си извади "изводи" ..и 100 % ще установи точно кой е проблема и вече всички разбрали "проблема" ще почнат поредния експеримент.

                            Някой като теб ще прочете тези теории някоя ще му хареса и после ще обяснява на студентите как е станало квото е станало.

                            Но този някой няма да си ти...нито ще съм аз или някой на нашата възраст. Ако разбираш кво искам да кажа.

                            Финансите са друга наука....която има за цел да те научи как да правиш или управляваш пари...как да инвестираш, спекулираш и т.н. сега в момента при съсществуващите обстоятелства...


                            Едното е теория ...другото е практика...

                            Сългасен съм че Икономиката може да е интересна за някой хора....като хоби. Проблема е че нямаме много време на тоя свят за да мислим за цикли , монетарни политики.....Ние може да мислим - кой ни пречи...но върху тези мисли и теории не можем да заложим парите си...живота си или бизнеса си.

                            Коментар


                            • Ако говорим за финансова стабилност съм съгласен с тебе. Аз съм фен на Хайман Мински от 2013г. Той е прекарал почти целия си съзнателен живот човъркайки тази тема и я обосновава доста убедително.

                              Но аз това не го наричам точно цикъл. А и там където има цикли име вероятност да се появят опити за анти-циклични политики. Което се опитва да прави монетарната политика и т.нар. макропруденциална политика (която е съвсем нова измислица - нямам предвид, че е глупост).

                              Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Когато се намираш в голям цикъл , няма смърт има нелинейни кризи и колкото е по- дълго продължава устойчивия растеж толкова е по - голяма вероятността да има по - голям и по - продължителен регрес. Както и обратното колкото по - дълго продължава регреса , толкова следващият цикъл на устойчивост и прогрес ще по продължителен. Последното важи само, ако самия цикъл не е минал вече своя апогей. Дори и при смърт на самия цикъл , след него може да се закачи друг цикъл негов наследник и да имаме движение от по - голям порядък , това също става по нелинеен модел. Липсата на тотална смърт , не означава че няма цикличност. Всичкото описано от мен е бла бла както казваш , докато не се докаже емпирично.
                              Last edited by Money; 12.05.2018, 18:15.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Проблемът е, че ако са нелинейни и ако в даден момент тръгнат да се развиват някакви "циклични" промени на разпад, но после вместо пълно разложение и "смърт" последва нов "златен век", тогава се губи периодичността, а също и неизбежността на цикъла. Губи се възможността теорията на цикъла да се използва за предвиждане, губи се и "обяснителната" сила на теорията за цикъла. И от там вече е трудно да се говори за цикъл.

                                Когато се намираш в голям цикъл , няма смърт има нелинейни кризи и колкото е по- дълго продължава устойчивия растеж толкова е по - голяма вероятността да има по - голям и по - продължителен регрес. Както и обратното колкото по - дълго продължава регреса , толкова следващият цикъл на устойчивост и прогрес ще по продължителен. Последното важи само, ако самия цикъл не е минал вече своя апогей. Дори и при смърт на самия цикъл , след него може да се закачи друг цикъл негов наследник и имаме движение от по - голям порядък , това също става по нелинеен модел. Липсата на тотална смърт , не означава че няма цикличност. Всичкото описано от мен е бла бла както казваш , докато не се докаже емпирично.
                                Last edited by Todor Sabev; 12.05.2018, 14:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X