IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пип,

    Все още чакам да разбера с което точно не си съгласен. Или имаш предвид, че всичко, което казва този пич е ясно като бял ден и всеки ги зане тези неща

    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    И ти наричаш тия недодялани клишета анализ, при това много точен ?
    Ха сега ме наречи спокойно путинист.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Бе и аз не съм забелязал. Посочи поне един алтернативен анализ, който да показва по-добрата страна на социализма.
      Няма да е зле да бъде обилно гарниран с факти.
      Иначе ще е само пропаганда.

      Как го искаш с картинка или без чертеж.

      Коментар


      • Каза той, че държавата ще надуши следващия Фейсбук, ще напечата пари и ще финансира статртъпа. Всичко ще е на шест и много по-добре отколкото стават нещата в пазарната икономика.

        Но това е като разговор на кафе, когато хората си разказват бъзици, за да се развеселят

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Всъщност България има много повече основания от Полша да мрази Рашастан - нашият вечен враг. И то точно на историческа обосновка!
          Така е....Силно да любим и мразим...А някой ,по-умен от мен, беше казал ,че няма вечни приятели и врагове,има вечни интереси...Предполагам... е имал предвид,че това е валидно в политиката и големите пари....За мен,малкия човек, тая максима не е чак толкова валидна...Или поне ,не и на 100%,което ме прави много щастлив....
          И докато ние спорим кой да е вечният ни враг,държавата ,в която се намираш ,поддържа перфектно паметниците на бившият си окупатор и с удоволствие си прави бизнеса с него...
          На около 400-500 метра от Райхстага,в бившия Западен Берлин...
          https://de.wikipedia.org/wiki/Sowjet...al_(Tiergarten)

          П.С. Сега ,да не си помислиш,че съм някакъв фен на съветски паметници....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            Ами аз от началото на темата това правя. Ама ти не си забелязал.
            Бе и аз не съм забелязал. Посочи поне един алтернативен анализ, който да показва по-добрата страна на социализма.
            Няма да е зле да бъде обилно гарниран с факти.
            Иначе ще е само пропаганда.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              И ти наричаш тия недодялани клишета анализ, при това много точен ?
              Ха сега ме наречи спокойно путинист.
              Путтинист!
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                А бе, казва ти Мънито да четеш,ама ти -не,дай логика...Аз пък се вслушвам в съветите му и чета...И какво прочетох...Ами прочетох му биографията на тоя юнак....и веднага ми се изясниха причините за позицията му....Много заборчлял тоя приятел...Може да му се е наложило да говори едни неща срещу съответното заплащане...В този комерсиален свят,не го виня....

                https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98...B2%D0%B8%D1%87
                Предполагам лично Путин е виновен за финансовото му състояние.

                Коментар


                • Напротив. По въпроса за растежа разчитам някой да покаже, че иска да мисли логически. Сдъвкано в устата ви го давам като за 10 годишни деца

                  Но няма желание за логика. Според мене има уплах от логиката. До къде ще доведе тя... Я дай тука идеологемите, кръчмарското мислене и личните нападки

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Коментар от Полски институт за напредничави изследвания...Значи няма някой в европа заради историята да мрази повече Русия от Полша. Обзалагам се че тоя институт е финансиран някъде от сащ без да съм проверил. По случайност го гледах по рано днес цялото видео затова съм подготвен.
                    Ама добре..как ти разбра че този анализ е точен ми кажи само. Да не би само тоя който мрази Путин да му се струва че е точен?

                    А къде остана оня коментар че четеш мислиш логически....дай едно доказателство.
                    А бе, казва ти Мънито да четеш,ама ти -не,дай логика...Аз пък се вслушвам в съветите му и чета...И какво прочетох...Ами прочетох му биографията на тоя юнак....и веднага ми се изясниха причините за позицията му....Много заборчлял тоя приятел...Може да му се е наложило да говори едни неща срещу съответното заплащане...В този комерсиален свят,не го виня....

                    https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98...B2%D0%B8%D1%87

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Всъщност България има много повече основания от Полша да мрази Рашастан - нашият вечен враг. И то точно на историческа обосновка!
                      А кой е вечния ти приятел?

                      Всъщност един философски въпрос...как разбираш дали някой ти е приятел или враг?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Дайте вашите, алтернативни анализи/клишета
                        Ами аз от началото на темата това правя. Ама ти не си забелязал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                          Коментар от Полски институт за напредничави изследвания...Значи няма някой в европа заради историята да мрази повече Русия от Полша. Обзалагам се че тоя институт е финансиран някъде от сащ без да съм проверил. По случайност го гледах по рано днес цялото видео затова съм подготвен.
                          Ама добре..как ти разбра че този анализ е точен ми кажи само. Да не би само тоя който мрази Путин да му се струва че е точен?

                          А къде остана оня коментар че четеш мислиш логически....дай едно доказателство.
                          Всъщност България има много повече основания от Полша да мрази Рашастан - нашият вечен враг. И то точно на историческа обосновка!

                          Коментар


                          • Дайте вашите, алтернативни анализи/клишета

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Прав си, Алонсо. Аз съм много глупав и само чета без да мисля изобщо
                              Ако бях фен на някакви неофашистки идеи или пишех пълни измислици щях да заслужа титлата форумен мислител от висока класа. Но мене ме влече повече логиката отколкото емоционалното “мислене”.
                              В края на миналата седмица приключиха XXXI-те Летни олимпийски игри. А преди 92 години приблизително по същото време завършват Игрите в Париж, които стават повод Гео Милев, под един от псевдонимите си – Р.Сл., да напише остра статия за спорта, културата, властта и връзките помежду им. Макар и от преди близо цял век, текстът съдържа …

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Ето един много точен анализ за Русия:


                                https://www.investor.bg/bloomberg-tv...nikyde-261165/

                                Заслужава си да се гледа цялото видео.


                                (Разбира се анализът е глупав, защото който не е предан фен на Путиновия режим е глупав.)
                                И ти наричаш тия недодялани клишета анализ, при това много точен ?
                                Ха сега ме наречи спокойно путинист.

                                Коментар

                                Working...
                                X