IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе, хора! За какво трябва да се усуква на висок стил, като нещата са много прости. Живков наистина призна за краха на соца, а Петър Младенов в едно изречение обясни, че при всичките приказки за прехваленото ни народно стопанство продаваме за два долара, а ни трябват три за материали. Вижте го онзи доклад от декември ли беше 1989, изнесен пред партактива. И пред тази явна капитулация и признаване на задънения сокак, се изтъпанчиха разни форумни болшевики с приказката, че на всичко това ' НЕ Е ПРАВЕН ОДИТ".
    Не бил правен одит. От кого можеше да бъде правен ,,одит" през 1989 година, кой до какви документи щеше да бъде допуснат и изобщо имаше ли такива документи? Когато трябваше да се прави кадастъра, се оказа, че куп комплекси, комплекси ей хора, а не блокове не съществуват в правния мир. Всичко беше без ред и без закон. Цървуланковците, управлявали 45 г., толкова умееха. И тук някакъв ми пише за високопарни отговори и за партийни секретари. Моето семейство е изселвано, животът на близките ми е съсипан и онази приказка за филиите с мас не е измислица, да знаете. Не всеки е Мави Гоз.
    Партия была, есть и будет есть!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      “Правителството на Георги Атанасов поема управлението на страната в условия на засилваща се икономическа криза и международна изолация. Валутните приходи в държавния бюджет от двете най-печеливши дейности на социалистическата икономика през 70-те години – нефтопреработването и военната промишленост, рязко намаляват. Вносът на евтин суров петрол от СССР е ограничен, а опитите на кабинета да осигури приток на валута чрез продажба на електроенергия за съседни страни довеждат до енергийна криза, режим на тока (1984 – 1985 г.) и огромни загуби на икономиката.”

      Но бай Тошо с хитър маньовър успява да овладее ситуацията.
      Да, да, на 10 ноември 1989 г. Още се чудя не беше ли преврата контролиран от живковистите. Поне донякъде.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
        Режим на тока имаше в различни периоди но най-сериозния както пише беше 84-85. Схемите бяха различни 3 часа има, 1 час няма. Но имаше и по-сериозни схеми по някое време - 2 часа има - 2 часа няма.

        Причините бяха че на правителството му трябваха долари. При положение че почти никой не ти купува стоките на Запад, най-лесния начин да си осигуриш валута беше да продаваш ток. Та имаше някакви договори за износ на ток за Гърция и Турция.

        Имаше виц навремето. Срещат се гърче и турче на общата граница между България, Гърция и Турция и едното пита:
        - А ве къде е България?
        - Е там дето е тъмното - отговаря другото.

        Така е, продаваха ток, но с дългосрочни договори и май не са могли да маневрират много. Все пак от малко продукти падаше конвертируема валута.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Режим на тока имаше в различни периоди но най-сериозния както пише беше 84-85. Схемите бяха различни 3 часа има, 1 час няма. Но имаше и по-сериозни схеми по някое време - 2 часа има - 2 часа няма.

          Причините бяха че на правителството му трябваха долари. При положение че почти никой не ти купува стоките на Запад, най-лесния начин да си осигуриш валута беше да продаваш ток. Та имаше някакви договори за износ на ток за Гърция и Турция.

          Имаше виц навремето. Срещат се гърче и турче на общата граница между България, Гърция и Турция и едното пита:
          - А ве къде е България?
          - Е там дето е тъмното - отговаря другото.

          Как си мислиш че се продава ток.Интересно ми е да знам говорим за времената до 1989г.

          Коментар


          • Режим на тока имаше в различни периоди но най-сериозния както пише беше 84-85. Схемите бяха различни 3 часа има, 1 час няма. Но имаше и по-сериозни схеми по някое време - 2 часа има - 2 часа няма.

            Причините бяха че на правителството му трябваха долари. При положение че почти никой не ти купува стоките на Запад, най-лесния начин да си осигуриш валута беше да продаваш ток. Та имаше някакви договори за износ на ток за Гърция и Турция.

            Имаше виц навремето. Срещат се гърче и турче на общата граница между България, Гърция и Турция и едното пита:
            - А ве къде е България?
            - Е там дето е тъмното - отговаря другото.


            Коментар


            • “Правителството на Георги Атанасов поема управлението на страната в условия на засилваща се икономическа криза и международна изолация. Валутните приходи в държавния бюджет от двете най-печеливши дейности на социалистическата икономика през 70-те години – нефтопреработването и военната промишленост, рязко намаляват. Вносът на евтин суров петрол от СССР е ограничен, а опитите на кабинета да осигури приток на валута чрез продажба на електроенергия за съседни страни довеждат до енергийна криза, режим на тока (1984 – 1985 г.) и огромни загуби на икономиката.”

              Но бай Тошо с хитър маньовър успява да овладее ситуацията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение
                Много интересна тема сте захванали, и аз съм се питал, при условие че работеха и 4те малки блока и 2та големи на АЕЦ, защо бяха тези режими на тока. Ако може някой, който се счита за квалифициран в областта, да напише (моля без отговори от сорта - социалистите бяха глупави). Предварително благодаря.

                - Кои години беше режима на тока в България?
                - Какви са основните причини за режима на тока в България?
                Ще ти разкажа една случка от тогава. В квартала идваше един млекар чието мляко беше много хубаво и правеше опашка. Няколко пъти ме изпращаха и мен, но за късмет млякото свършваше преди да ми дойде реда, някой купуваше и по няколко литра. Един ден ми писна и отидох при млекаря и му казах да вдигне цената за да има за повече хора, човека се шашардиса и ми вика ама как ще я вдигам? Така млякото не стигаше още близа месец, докато един ден млекаря се престраши и вдигна цената. И чудо, опашката изчезна и действително имаше свободно за всеки. Така беше с целия социализъм, подържаха глупаво ниски цени несъобразени с търсенето, уж да има за всички а резултата беше обратен.

                Коментар


                • Ето такива отговори не искам - много високопарни приказки, нула съдържание, такива хора по време на соца ставаха образцови комсомолски секретари и комунисти. Сега стават образцови скаути и после видни демократи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение


                    Четох, но не разбрах, твърде много приказки за технически детайли и много малко по същество, затова и попитах, някой може ли да напише кратко:
                    Кога беше режима?
                    Какви бяха причините?
                    Никакъв режим на тока не е имало. Това са долни внушения на соросоЙдите. Банани немаше, това е истина, ама имаше Кореком. И Березка ( Берьозка).
                    Партия была, есть и будет есть!

                    Коментар


                    • Българо-съветският болшевишки социализъм излезе ялов. Накрая другарите партизани доразчистиха терена от полусъборения социалистически яхър. Нищо немаше във върховната точка на развития социализъм - ни развито социалистическо общество, ни ток, напрежение, закон на този и онзи за част и цяла верига, ни телефони, ни банан най-паче. И бате Пешо го нямаше даже, все още, ич, at all.
                      Е те този ред на Фурие не съм го и чувал. Изглежда не се е учил в ПУЦа.
                      Last edited by rover; 11.06.2018, 16:52.
                      Партия была, есть и будет есть!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Прочети темата на зад няколко страници и ще разбереш.

                        Четох, но не разбрах, твърде много приказки за технически детайли и много малко по същество, затова и попитах, някой може ли да напише кратко:
                        Кога беше режима?
                        Какви бяха причините?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Ма ти ликвидира режима на тока с Чаира а то е ПАВЕЦ не е на течащи води.
                          Никъде не съм писал, че той е ликвидирал режима. Само позакърпил. И за изтичащи води не съм писал, а за обузданата гравитация, която подлъгваха като качваха водите пак нагоре. Вярно, направих малка заигравка с понятието"гравитация", но това във философски план.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Тук ТНМ с пушката, че свърши работа.
                            Аааа, тя знае на кого да се репчи, че да й се размине с лек сарказъм. Пешето ще я омете с все карабината и бодито, ако почне му оспорва, че социализмут изгради енергетична база и енергични поколения. Още им личи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение
                              Много интересна тема сте захванали, и аз съм се питал, при условие че работеха и 4те малки блока и 2та големина АЕЦ, защо бяха тези режими на тока. Ако може някой които се счита за квалифициран в областта да напише (моля без отговори от сорта - социалистите бяха глупави). Предварително благодаря.

                              - Кои години беше режима на тока в България?
                              - Какви са основните причини за режима на тока в България?
                              Прочети темата на зад няколко страници и ще разбереш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Става въпрос, че си недоразбрал за кога говоря и си мислиш,че съм открил Павеца още при другара Гриша Филипов или при колегата Георги Атанасов. Но аз такова нещо не съм уточнявал и вече десет поста пишем заради твоето подвеждане.
                                Ма ти ликвидира режима на тока с Чаира а то е ПАВЕЦ не е на течащи води.

                                Коментар

                                Working...
                                X