IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

    Е аз имам и личен опит. Когато бях на 45 години ми едвам се удържаха да не ме уволнят младите копелета които ми бяха началници. Сега съм на 60 и треперят да не взема да си остана в къщи на една нелоша пенсийка. Треперят защото по демографски причини зейна една огромна дптка в пазара на труда. Освен това образователната система е в тотален срив и произвежда негоден материал. Така че за моето работно място май, ако и да чака нкой, то вероятно е с такива качества, че предпочитат мен с всиките ми дърташки кусури.
    Бързоходко, това не трябва да се преминава на бърз ход... Образователната система при Бай Тошо беше уникална, съветска, на световно ниво. Образователната ни система създаваше хора творци, единияя от чичовците ми герой на социалистическия труд беше измислил първото дистанционно за Телевизор, което съм видял. Беше изнесъл блока за превключване на каналите на една ръка разстояние от възглавницата си, с кабели до телевизора и превключваше лежейки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

      Макс, преди години съм разменяла много мнения с теб. Мисля, че имаш много знания, които биха били интересни за различни хора
      Но, като че ли имаше повече търпимост към различното мнение и по-широк фокус
      Съни, благодаря ти! Форума беше друг, нивото беше друго. Приеми факта че има корелация между нивото на форума и качеството на изказваното мнение... Хората вече не могат да четат, не разбират елементарни неща, откъснати са от реалността, въртят се в някакви краткосрочни цикли.

      Аз се опитвам с груб и елементарен изказ да ги събудя, да хвърля гореща вода върху жабите и да ги събудя и спася, но няма шансове. Хората са подложени на интензивно и постоянно информационно въздействие и се намират в полувидиотено състояние...

      Коментар


      • Уууджаст. Отде го изкопа това... едва успях първия абзац да погледна, нямах повече сили...

        Няма страшно, щатите и те комай са се запътили към китайския модел, натам отиват нещата....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
          Темата била ос*ана, мухите накацаха...

          Индустриализацията проведена от другаря Сталин, спаси СССР и света от фашистката чума.... Икономическите успехи на СССР нямат аналог в човешката история.
          Макс, преди години съм разменяла много мнения с теб. Мисля, че имаш много знания, които биха били интересни за различни хора
          Но, като че ли имаше повече търпимост към различното мнение и по-широк фокус

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Изборите в САЩ направиха въпроса на темата повече от актуален
            Добра идея е да се постави и горна граница за някои изборни длъжности, но не може всичко да се регулира.... Жозеф Байгън смята че участва в изборите за сенатор, но това не е фатално... Ще управлява колективния Байгън или Пиндо Политбюро наречено Глибоко правителство

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Tемата гледам тотално си е ос...на.
              А иначе по твоето съждение...Рей Далио няма съмнения накъде вървят нещата. И не е само до думи - тежко е инвестиран там, много Б са заложени.
              А Европа изглежда пък съвсем на опашката.



              https://www.linkedin.com/pulse/dont-...cle-card_title
              бях забравила, че има такава тема, но ми се стори съвпадение наличието й на една страница с темата за Байдън ))

              Изглежда и за служителите си във фонда, Рей Далио ползва доста от китайските прийоми, поне за контрола върху напусналите
              Иначе, прав е, тази е посоката

              Си Цзинпин Отваряне на нови граници за марксистката политическа икономия в съвременен Китай

              Коментар


              • Темата била ос*ана, мухите накацаха...

                Индустриализацията проведена от другаря Сталин, спаси СССР и света от фашистката чума.... Икономическите успехи на СССР нямат аналог в човешката история.

                Коментар


                • Що за откачена тема е това?
                  Влизам за първи път и ще гледам да не влизам много-много занапред.

                  Отговорът ми е - може да създаде по-бърз растеж на бедността.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    Изборите в САЩ направиха въпроса на темата повече от актуален
                    Tемата гледам тотално си е ос...на.
                    А иначе по твоето съждение...Рей Далио няма съмнения накъде вървят нещата. И не е само до думи - тежко е инвестиран там, много Б са заложени.
                    А Европа изглежда пък съвсем на опашката.

                    When I first visited China 36 years ago, I would give $10 pocket calculators to high-ranking officials. They thought they were miracle devices. Now China rivals the US in advanced technologies and will probably take the lead in five years.

                    In the long run, timeless and universal truths determine why countries succeed or fail. In brief, empires rise when they are productive, financially sound, earn more than they spend, and increase assets faster than their liabilities. This tends to happen when their people are well educated, work hard and behave civilly. Objectively compare China with the US on these measures, as I chronicle in an ongoing study, and the fundamentals clearly favour China.
                    https://www.linkedin.com/pulse/dont-...cle-card_title

                    Коментар


                    • Изборите в САЩ направиха въпроса на темата повече от актуален

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                        Възрастовата дискриминация ЗА ЩАСТИЕ става все ПО-ТРУДНА за прилагане в България:
                        1)
                        - през 1992г. едва 33.8% от всички работещи бяха на възраст НАД 44 години
                        2)
                        - през третото тримесечие на 2020г. вече НАД 49.4% от всички работещи бяха на възраст НАД 44 години


                        ПРОСТИТЕ И НЕГРАМОТНИ ТЕКЕЗЕСАРИ ОТ БКП (БСП) все още се надяват НАД 98% от работещите в България да са на възраст ПО-МАЛКО ОТ 30 години...





                        https://www.nsi.bg/statlib/bg/lister...004531&page=95
                        https://www.nsi.bg/bg/content/3996/%...81%D1%82%D0%B8
                        Е аз имам и личен опит. Когато бях на 45 години ми едвам се удържаха да не ме уволнят младите копелета които ми бяха началници. Сега съм на 60 и треперят да не взема да си остана в къщи на една нелоша пенсийка. Треперят защото по демографски причини зейна една огромна дптка в пазара на труда. Освен това образователната система е в тотален срив и произвежда негоден материал. Така че за моето работно място май, ако и да чака нкой, то вероятно е с такива качества, че предпочитат мен с всиките ми дърташки кусури.
                        А нещата ще стават още по зле. Най-големите набори в българия са 1973-74. О там насетне е все надоло. От тук следва че сме влели в един период на непрекъснат упадак на пазара на труда, който все още се прикрива от активноста на хората около 50 годишна възраст. Това обаче до десет години ще свърши и ще последва срив повтарящ темпа с който намаляват наборите. А може и по-зле да се окаже, понеже наборите след 90-та имат кофти структура - голям дял на гетоизирани малцинства. Нещата ще се влошат и от факта че голяма част от родените след 74 са в чужбина и едва ли ще се върнат.
                        Въобще предстои трагедия и то предизвестена.
                        Заслугата за това междувпрочем не е на българските политици а на БЪЛГАРСКИТЕ РАБОТОДАТЕЛИ и МЕНИДЖЪРИ.

                        Коментар


                        • Коментар


                          • Е умните седерасти нищо не казват колко беше пенсионната възраст 92г и колко е сега... Колко застаря народа ни за 30 годин? Какъв беше поминъка на народа преди 30 години и сега?

                            Айде малкто за пенсионната възраст, която беше вдигната в полза на Финансовия Интернационал... Мъдрия Иосиф Сталин и политиката на Великия СССР

                            Коментар


                            • Възрастовата дискриминация ЗА ЩАСТИЕ става все ПО-ТРУДНА за прилагане в България:
                              1)
                              - през 1992г. едва 33.8% от всички работещи бяха на възраст НАД 44 години
                              2)
                              - през третото тримесечие на 2020г. вече НАД 49.4% от всички работещи бяха на възраст НАД 44 години


                              ПРОСТИТЕ И НЕГРАМОТНИ ТЕКЕЗЕСАРИ ОТ БКП (БСП) все още се надяват НАД 98% от работещите в България да са на възраст ПО-МАЛКО ОТ 30 години...





                              https://www.nsi.bg/statlib/bg/lister...004531&page=95
                              https://www.nsi.bg/bg/content/3996/%...81%D1%82%D0%B8

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                                , недоумява Петров.[/B][/U]
                                Гусин фермер, вий мечтаете за комунизъм и за ученически и студентски бригади... но нема кой да ви обясни, че топлата вода е открита

                                Коментар

                                Working...
                                X