IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко време спокойствие имаме пред себе си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    zu erfahren и без um и после gewählt haben
    https://www.youtube.com/watch?v=0Qv-kHZTC-4
    Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
      ...сгрешил съм...
      ... за последно бях в Bundesrepublik Deutschland преди около 3 години... не ми се случва напоследък да си упражнявам немския често

      Сега ще си оправя сам грешките, които посочихте, и ще очаквам коментара Ви.

      Вие споменахте следното, цитирам:

      "сори, че се намесвам в екшъна ви, но на немски е:

      Ich bedanke mich sehr für Ihre Kommentare hier!
      Ich würde mich sehr freuen um kennenzulernen (не бих употребил точно този глагол), warum Sie den Namen (Spitznamen) "ratten" hier gewählt haben. (глаголът винаги накрая)

      meines Wissens nach ist die Ratte.....
      и im Voraus с главна
      сори отново просто го обичам езика и трябва го ползваме правилно

      успехи на всички инвестиращи"


      След основателните Ви забележки, бих написал нещата така:

      Ich würde mich sehr freuen um zu wissen, warum haben Sie hier den Spitznamen "ratten" gewählt?

      Meines Wissens nach, die Ratte ist ein Traumsymbol, welches wie die Maus, fast immer negativ gedeutet wird. Damit wird der Ratte als Traumsymbol jedoch Unrecht getan. In der Traumdeutung werden Ratten mit Verrat und Misstrauen in Verbindung gebracht, was sicherlich oft negativ ist, aber auch eine positive, warnende Funktion haben kann.

      Vielen Dank im Voraus!

      Така бива ли?
      така е добре
      Um zu е "за да" както каза колегата без um и erfahren е по-подходящо да
      коригирам се и аз относно meines Wissens - трябва да е без nach заради генитива, ако искаш с датив - Nach meinem Wissen или meinem Wissen nach... абе сложен си е езика пък те и германците допускат немалко грешки като говорят/пишат.

      поздрави и успешно инвестиране на всички

      и при мен минаха 3 лета откак напуснах Дойчланд... голяма държава ей.. но и тук е добре даже по- .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
        İyi geceler, Bay ratten!

        Този, и още няколко израза на турски знам, уважаеми Herr ratten. И за да не си губите ценното време с Google-преводача, ще Ви информирам, че това на български език се превежда като:

        Добър вечер, г-н ratten!

        Вие вероятно вече знаете, че във Федерална Република Германия (превод от Bundesrepublik Deutschland, което е официалното наименование на тази държава) има много турци, които са се преселили там през последните петдесетина години. Те са известни на широката публика най-често под наименованието "гастарбайтери" ("Gastarbeiter" auf Deutsch).
        )) аз на български ти избягвам писанията, ти как реши, че ще търся преводач, не знам.
        освен ти да го ползваш, да покажеш как го знаеш немския, а? )))
        не се хаби за мен, няма да ме впечатлиш, освен ако повече правописни и математически пропуски искаш да демонстрираш
        препоръка е

        Коментар


        • zu erfahren и без um и после gewählt haben
          Last edited by pepe1234; 13.05.2016, 21:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            калдъръме, сега и на турски пиши.
            да се види поне нещо знаеш ли
            İyi geceler, Bay ratten!

            Този, и още няколко израза на турски знам, уважаеми Herr ratten. И за да не си губите ценното време с Google-преводача, ще Ви информирам, че това на български език се превежда като:

            Добър вечер, г-н ratten!

            Вие вероятно вече знаете, че във Федерална Република Германия (превод от Bundesrepublik Deutschland, което е официалното наименование на тази държава) има много турци, които са се преселили там през последните петдесетина години. Те са известни на широката публика най-често под наименованието "гастарбайтери" ("Gastarbeiter" auf Deutsch).
            Last edited by Kildirim_Bei; 13.05.2016, 20:57.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Имате право, vendetta89

              ...сгрешил съм...
              ... за последно бях в Bundesrepublik Deutschland преди около 3 години... не ми се случва напоследък да си упражнявам немския често

              Сега ще си оправя сам грешките, които посочихте, и ще очаквам коментара Ви.

              Вие споменахте следното, цитирам:

              "сори, че се намесвам в екшъна ви, но на немски е:

              Ich bedanke mich sehr für Ihre Kommentare hier!
              Ich würde mich sehr freuen um kennenzulernen (не бих употребил точно този глагол), warum Sie den Namen (Spitznamen) "ratten" hier gewählt haben. (глаголът винаги накрая)

              meines Wissens nach ist die Ratte.....
              и im Voraus с главна
              сори отново просто го обичам езика и трябва го ползваме правилно

              успехи на всички инвестиращи"


              След основателните Ви забележки, бих написал нещата така:

              Ich würde mich sehr freuen um zu wissen, warum haben Sie hier den Spitznamen "ratten" gewählt?

              Meines Wissens nach, die Ratte ist ein Traumsymbol, welches wie die Maus, fast immer negativ gedeutet wird. Damit wird der Ratte als Traumsymbol jedoch Unrecht getan. In der Traumdeutung werden Ratten mit Verrat und Misstrauen in Verbindung gebracht, was sicherlich oft negativ ist, aber auch eine positive, warnende Funktion haben kann.

              Vielen Dank im Voraus!

              Така бива ли?
              Last edited by Kildirim_Bei; 13.05.2016, 20:45.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • калдъръме, сега и на турски пиши.
                да се види поне нещо знаеш ли
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                  за коментарите на г-жа tnm, pepe1234 (тук не знам, за съжаление, как да изразя уважението си) и Herr ratten

                  Не мислех, че скромната мисъл, пръкнала от простата ми глава, заслужава толкова коментари досега... всъщност искам да благодаря на всички вас, които не споменах изрично, но сте си направили труда да напишете по нещо...

                  *** Уважаема г-жо tnm, с Вас вече сме дискутирали по една тема (май беше темата "Изгодно ли е закупуването на имот през 2016?") и вече знам, че сте доста интелигентна и начетена млада дама. Много е вероятно предизвикателствата, свързани със спокойствието, както е дефинирано в т. 2 от моята дефиниция, за Вас въобще да не са никакви предизвикателства.

                  *** pepe1234, Вариант 3 е напълно възможен и се използва често от доста хора, които (пак според мое мнение) предпочитат по-скоро да са "неспокойни", т.е. не им се учи и не им се занимава с усъвършенстването на собствените си личности, защото това значи много мислене, труд и загубено, според тях, време.

                  *** Уважаеми Herr ratten, сега ще продължа на немски, тъй като имам основателни предположения, че добре познавате езика на философията, след като сте си избрали това потребителско име в Инвестора.

                  Ich bedanke mich sehr für Ihre Kommentäre hier!
                  Ich würde mich freuen sehr um kennenzulernen, warum haben Sie die Name "ratten" hier gewählt?

                  Meinem wissen nach, die Ratte ist ein Traumsymbol, welches wie die Maus, fast immer negativ gedeutet wird. Damit wird der Ratte als Traumsymbol jedoch Unrecht getan. In der Traumdeutung werden Ratten mit Verrat und Misstrauen in Verbindung gebracht, was sicherlich oft negativ ist, aber auch eine positive, warnende Funktion haben kann.

                  Vielen Dank im voraus!
                  сори, че се намесвам в екшъна ви, но на немски е:

                  Ich bedanke mich sehr für Ihre Kommentare hier!
                  Ich würde mich sehr freuen um kennenzulernen (не бих употребил точно този глагол), warum Sie den Namen (Spitznamen) "ratten" hier gewählt haben. (глаголът винаги накрая)

                  meines Wissens nach ist die Ratte.....
                  и im Voraus с главна
                  сори отново просто го обичам езика и трябва го ползваме правилно

                  успехи на всички инвестиращи

                  Коментар


                  • Изключително много благодаря

                    за коментарите на г-жа tnm, pepe1234 (тук не знам, за съжаление, как да изразя уважението си) и Herr ratten

                    Не мислех, че скромната мисъл, пръкнала от простата ми глава, заслужава толкова коментари досега... всъщност искам да благодаря на всички вас, които не споменах изрично, но сте си направили труда да напишете по нещо...

                    *** Уважаема г-жо tnm, с Вас вече сме дискутирали по една тема (май беше темата "Изгодно ли е закупуването на имот през 2016?") и вече знам, че сте доста интелигентна и начетена млада дама. Много е вероятно предизвикателствата, свързани със спокойствието, както е дефинирано в т. 2 от моята дефиниция, за Вас въобще да не са никакви предизвикателства.

                    *** pepe1234, Вариант 3 е напълно възможен и се използва често от доста хора, които (пак според мое мнение) предпочитат по-скоро да са "неспокойни", т.е. не им се учи и не им се занимава с усъвършенстването на собствените си личности, защото това значи много мислене, труд и загубено, според тях, време.

                    *** Уважаеми Herr ratten, сега ще продължа на немски, тъй като имам основателни предположения, че добре познавате езика на философията, след като сте си избрали това потребителско име в Инвестора.

                    Ich bedanke mich sehr für Ihre Kommentäre hier!
                    Ich würde mich freuen sehr um kennenzulernen, warum haben Sie die Name "ratten" hier gewählt?

                    Meinem wissen nach, die Ratte ist ein Traumsymbol, welches wie die Maus, fast immer negativ gedeutet wird. Damit wird der Ratte als Traumsymbol jedoch Unrecht getan. In der Traumdeutung werden Ratten mit Verrat und Misstrauen in Verbindung gebracht, was sicherlich oft negativ ist, aber auch eine positive, warnende Funktion haben kann.

                    Vielen Dank im voraus!
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • калдъръме

                      направо ми се разстройва стомаха като ти видя тъпия ник, малоумната тема и най-вече тъпотиите, които пишеш, чес'но.
                      а как се оправяш със математиката и инвестициите хич няма да споменавам.
                      айде сега, сгъвай килимчето и гаС с него към мека да биеш чело в плочника
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Има и вариант 3, може и спокойно да удряш по наколко ракийки вечер, и пак нема да ти дреме
                        А що трябва да се ограничаваме във времето!? Човек трябва да пие когато му е сладко
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Има и вариант 3, може и спокойно да удряш по наколко ракийки вечер, и пак нема да ти дреме

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                            Драга tnm,

                            "спокойствие" е толкова измамна дума, че няма накъде повече.

                            Спококойствието, описано в предния ми пост с удебелен шрифт, демек, цитирам "да се учиш и развиваш непрекъснато в крак с развитието на света около теб", е такава сладка мъка, че повечето хора предпочитат по-скоро да са неспокойни.

                            Не им се учи и не им се занимава с усъвършенстването на собствените си личности, защото това значи много мислене, труд и загубено, според тях, време.

                            Е, това, описано с удебелен шрифт, "спокойствие", не е предизвикателство според теб... така ли да го разбирам?
                            Уважаеми Kildirim_Bei,

                            Това с удебеления шрифт ми се явява вид задължение, начин да поддържам определено ниво или да се изкачвам по-нагоре. Обаче ... в никакъв случай не е предизвикателство. От задълженията ми се вдига всичко друго, но не и адреналина
                            Разбирането за предизвикателство е строго индивидуално. Това, което за теб е предизвикателство, за мен може да е забавление и обратното. Примери много.
                            Отивам да пия една питие във Виртуалната Кръчма по повод на това велико прозрение
                            Last edited by tnm; 13.05.2016, 14:33.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Драга tnm,

                              "спокойствие" е толкова измамна дума, че няма накъде повече.

                              Спококойствието, описано в предния ми пост с удебелен шрифт, демек, цитирам "да се учиш и развиваш непрекъснато в крак с развитието на света около теб", е такава сладка мъка, че повечето хора предпочитат по-скоро да са неспокойни.

                              Не им се учи и не им се занимава с усъвършенстването на собствените си личности, защото това значи много мислене, труд и загубено, според тях, време.

                              Е, това, описано с удебелен шрифт, "спокойствие", не е предизвикателство според теб... така ли да го разбирам?
                              Last edited by Kildirim_Bei; 13.05.2016, 05:46.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                                само от възрастта, и то САМО и ЕДИНСТВЕНО при изпълнение на следните условия, (цитирам текстове от първия пост в дискусията; прочетете го, моля, преди да коментирате):

                                Да се учиш и развиваш непрекъснато в крак с развитието на света около себе си. Това изисква много труд и усилия, но ти гарантира имунизация срещу 90% от предизвикателствата, които биха ти се изпречили на пътя.

                                Формулата е валидна само в случай, че следиш непрекъснато развитието на нещата в твоята сфера на дейност, учиш чужди езици, образоваш се непрекъснато и т.н. Естествено, трябва да си средностатистически гражданин на републиката, без богат/а татко/мама, който/която да дава рамо непрекъснато.

                                Формулата важи за възрасти в периода 16-80 год. По закон, един гражданин на републиката може да почне работа при навършени 16 год. и много допълнителни условия, които трябва да бъдат изпълнени, разбира се.

                                Човекът (без значение от пол, цвят на кожата, религия, сексуална ориентация и квото още друго се сетите), който е изпълнил ВСИЧКИТЕ условия, дадени с удебелен шрифт, няма да има особени грижи, стига да е жив/а и здрав/а, демек сутринта отваря очи, вижда света колко е хубав, протяга се лежерно, целува партньора/ката си за "добро утро", става сам/а, без чужда помощ, от леглото, пие кафе/чай/вода/уотевър, закусва, измива си зъбите (евентуално си избръсва/не си избръсва брадата), облича некви парцали, и изчезва на работа с желание да я работи (евентуално с изключение на почивните дни и официалните празници).

                                Кво толкова е особеното на такъв човек/човечка и от какво толкова има да се притеснява?
                                Каква скука ... Липсата на предизвикателства създава у човек измамното усещане за удобство. А животът рядко се случва да е удобен

                                П.П. Нека също така да не забравяме, че това което за флегматика е "спокойствие", едва ли означава същото за холерика, да речем.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X